Rüya tabiri ara

Sabah Namazından Sonra Görülen Rüyalar

Nisan 3, 2019 - Okuma süresi: 2 dakika

Sabah namazından sonra görülen rüyalar, sabah namazının ardı sıra görülen rüyalar rahmanî rüyalardır ve doğruluğuna inanacağımız inanmamız gereken rüyalardır. Bu rüyalar da mesajlar vardır. Allah ım müjde ya da korkutma mahiyetinde melekler aracılığı ile insanlara ilham ettiği rüyalardır. Bu rüyaların amacı bilgi vermek ya da gelecekteki ilgili olaylar hakkında bir işaret vermek amacıyla Allah ın kullarına gösterdiği rüyalardır. Bu rüyalar haktır ve bunlara inanmak gerekir.

Kur’an ı Kerim’de sabah namazının ardından görülen rüyalardan bahsedilmiş ve bu rüyaları peygamberlerin de gördüğü işaret edilmiştir. O dönem de felaketlerin habercisi olmuştur sabah namazından sonra görülen rüyalar. Bu rüyalar kimi zamanda bir olayı müjdeler kimi zaman da bir günahı gösterir ya da gelecekteki bir felaketi haber verir. Bu doğru rüyalar daha çok abdestli ve dualı olarak uykuya yatıldığı zaman görülür. Kadir gecesi,bayram gecesi ve cuma gecesi de görülebilir. Bu tür bir rüya gördüğümüzde rüya yorumlama konusunda bilgisine ve ilmine güvendiğimiz bir kişiye gidip rüyamızı anlatmalı ve onun yorumları doğrultusunda yaşamımıza yön vermeliyiz. Eğer gördüğümüz bu rüya bir müjdenin işareti ise buna sevinip şükür etmeli ve birilerine şükür amaçlı sadakalar vermeliyiz.

Sabah namazından sonra gördüğümüz rüyayı yorumlayan kişi felaket ve üzüntüye yorumladı ise bunun önüne geçebilmek için dualar etmeliyiz. Dua felaketin önüne geçebilir. Sadakalar vermeli, Kur’an okumalı, zor durumdaki insanlara yardımlar etmeliyiz. Namaz kılıp oruç da tutulabilir. Allah rızası için sevaplar yapılmalı zor durumdaki insanlara yardım edilmelidir. Sürekli olarak ayete’l-Kürsi’yi okumak kaza ve beladan korur bu duayı okumalıyız. Biz elimizden gelen tüm tedbirleri aldıktan sonra gerisini Allah a bırakmalıyız. Kaza da kader de Allah ın takdirindedir. Başımıza gelen her türlü olaya karşı ayakta kalma gücünü göstermeli kesinlikle isyan etmemeliyiz. Her zaman daha kötüsünün de olabileceğini düşünüp şükür etmeliyiz. Belkide dünyadaki imtihanımız bu olaydır diye düşünüp isyandan sakınmalıyız.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

947