Rüya tabiri ara

Rüyada Zülfikar Görmek

Şubat 13, 2019 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada zülfikar görmek, görülen bu rüya, rüyalar içinde makbul olanlardan sayılır ve en hayırlısı olanlarındandır. Bu rüyayı gören kişinin, bir bir hayalini kurduğu emellerine ulaşacağına ve bu sayede bütün engelleri aşarak hak ettiği hayata sahip olacağına delalet eder. Rüya sahibinin hayatı boyunca hayalini kurduğu hayata sahip olacağına, kısmetlerinin açık olacağına ve istediği, dilediği her şeye sahip olacağına yorumlanır. Kişinin kalbindeki iyi niyetin, merhametin, saflığın ve temizliğin her zaman hayatında en büyük dayanağı olacağına ve bu sayede hayatı boyunca kötülük görmeyeceğine işaret eder. Allah’ın gölgesinin üzerinde olacağına ve bu dünyada olsun öteki dünyada olsun hak ettiklerinin en güzeline sahip olacağına rivayet eder.

Rüyada zülfikar kolye görmek bu rüya varlık sahibi insanlara, hayırlı ve güzel kazanca, amaç güttünüz işlerde hayırlı sona ulaşmaya yorumlanır.

Rüyada zülfikar kılıcını tutmak rüya sahibinin yapacağı bütün işlerde mutlu sonuçlar elde edeceğine ve başarılı olacağına delalet eder.

Rüyada zülfikar dövmesi görmek başarılı olduğu bir çok işte kendisini göstererek inandığı ve güvendiği işlerin peşinden koşar.

Rüyada zülfikar yüzük görmek , kazandığı öz güven ve inandığı amaç uğruna kendisine olan öz güvenini toplayarak hayırlı olan yolda kararlılıkla ilerler.

Rüyada zülfikar kolyesi takmak sizden güçlü ve gösterişi seven bir insana hükmedeceğinize , onun yöneticisi , idarecisi yada amiri olarak bir pozisyona yükseleceğinize delalettir.

Rüyada zülfikar kılıcını Görmek, görülen bu rüya iyiliğe, mutluluğa ve hayırların en güzeline delalet eder. Rüya sahibinin hayatı boyunca hem bu dünyada hemde öteki dünyada tecelli olacağına, ilahi adaletin her daim yakasında olacağına delalet eder. Nefes aldığı sürece hakkı olanın yalnız ona ait olacağına ve bu uğurda şehitlik mertebesine ereceğine, zülfikar kılıcını yalnız haktan, adaletten yana kullanacağına rivayet eder.

Rüyada Hz. Ali’nin zülfikar kılıcını görmek, rüya sahibinin vicdanlı, adaletli, merhamet sahibi, iyilik timsali, şair ruhlu bir kişiliğe sahip olacağına delalet eder. Bu özelliklere sahip her kimsenin karşısındaki kişi yada kişilerden de bu erdemliği beklediğine yorumlanır. Rüya sahibinin kul hakkına girmeyen, harama el uzatmayan, zinaya yanaşmayan bir kişilik sahibi olacağına ve başkasınında kendi hakkına el uzatmasına izin vermeyeceğine rivayet eder. Hayatı boyunca haksızlığın karşısında dimdik ayakta duracağına yorumlanır.

Rüyada zülfikar kılıcına dokunduğunu görmek, kişinin hiçbir zaman hakkı olmayan mala mülke el sürmeyeceğine ve başkalarınında hakkı olmayan mala el sürmelerine izin vermeyeceğine yorumlanır. Kişinin haramdan zinadan, dedikodudan uzak durarak, iman ve huzur içinde hayatını devam ettireceğine işaret eder.

Zülfikar, Hz. Muhammed ( s.a.v) tarafından Hz. Ali’ye armağan edilen ucu çatal şeklinde kılıcın adıdır. İnancımıza göre Zülfikar kılıcı gökten inmiş ve bu kutsal kılıcı Hz. Muhammed ( s.a.v ) Hz. Ali’ye hediye etmiştir. Zülfikar kılıcı asırlardır adaletin simgesi olarak işlevini sürdürmektedir. Zülfikar kılıcı Hz. Ali’nin kişiliğiyle bir bütün haline gelmiştir. Zülfikar, adaletin, doğruluğun, mertliğin, hakkaniyetin sembolüdür, hiçbir zaman alelade bir savaş aracı olarak görmemek lazım. Hz. Ali’yi Zülfikarsız düşünmek bile ihtimal değildir.

İslam inancına göre; bu çatal şeklindeki iki başlı kılıcın Uhud Savaşından önce gökten kutsal topraklara indiği ve Hz. Muhammed ( s.a.v ) tarafından Hz. Ali’ye hediye edildiği rivayet edilmiştir.

Tarih Yorumuna Göre; tarihçilere göre bu iki uçlu kılıcı Mısır Melik’i Mukavkas, Hz. Muhammed’e hediye etmiş ve savaşta kendisine karşı çıkacak bir savaşçı istediğini dile getirmiştir. Mısır Melik’i Mukavkas’ın bu isteği üzerine Hz. Muhammed ( s.a.v ) bu kılıcı Hz. Ali’ye uzatarak Mısır Melik’inin karşısına çıkmasını istemiştir. Hz. Ali’nin Uhud Savaşında bu kılıç ile Kureyş’in önde gelen savaşçılarından dokuz kişiyi öldürdüğüne ve vücudunda yetmiş yara alarak son ana kadar Hz. Muhammed’i koruduğuna rivayet edilir. Bu büyük savaştan sonra Cebrail’in, ” Zülfikar’dan başka kılıç, Hz. Ali’den başka yiğit yoktur. ” dediği rivayet edilmiştir. Bu inanç asırlardan asırlara devam etmiş ve Zülfikar kılıcı Hz. Ali’nin vasiyeti üzerine Necef’te denize atılmıştır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

3632