Rüya tabiri ara

Rüyada Zıplamak Diyanet, İhya ve İslami Yorumu

Ocak 13, 2019 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada Zıplamak, kişinin her işinde başarı sağlaması, kademe atlaması, terfi alması gibi işlere yorumlanır. Rüyada yükseğe zıplamak, özellikle iş konularında ve maddi konularda sağlanacak kazanç anlamına gelir. Bazen de rüyada zıplayan kurbağa görmek, kişinin rütbesini yükselmesi demektir. Rüyada zıplayan yılan görmek, bütün rakiplerini ve düşmanlarını geride bırakan kişi mutlu ve huzurlu bir hayat sürecektir.

Rüyada zıplayan çekirge görmek, kişinin içindeki azmi, başarısı ve hırsı anlamına da gelir. Rüyada zıplayan balık görmek işini seven, emek veren ve verdiği emeklerinin karşılığını yakın bir zamanda misliyle alacak ve hayırlı günler yaşayacak kişiler ile de yorumlanır. Rüyada zıplayan örümcek görmek, karşısına çıkan bütün engelleri aşar. Rüyada zıplayan fare görmek, tuttuğunu koparan, istediğini elde eden bir kişi olur. Rüyada zıplayan böcek görmek, bu sayede istediği her şeyi elde eder.

Rüyada Zıplamak İslami Anlamı

Rüyada zıplamak, kişinin hayal dünyasında yaşadığı anlamını da taşır. Bu sebeple, ayakları yere basmadığı için sık sık düş kırıklığı yaşar. Rüyada zıplamanın dini yorumu İmam Nablusi (r.a) şöyle buyuruyor; rüyada zıpladığını gören kişi ​​​​​​ kendisini huzursuz edecek ve yerinden sıçratacak bir hastalığa yakalanabilir. Kişinin üzerinden sıçradığını gören kimse o kişiye karşı galip gelir. Rüyada bir yerden bir yere sıçrayan kimse bulunduğu konumdan yükselecek ve daha iyi bir yere gelecek demektir.

Rüyada Zıplayarak Uçmak

Rüyada zıplayarak uçmak, kişinin Allah inancını ve iman gücünü gösterir. Genellikle manevi yönü güçlü kişilerin göreceği bir rüyadır. Kişi bu sayede her zorluğu aşar. Aynı zamanda mevkisinde yükselerek herkesin saygınlığını kazanır.

Rüyada Yüksek Zıplamak

Rüyada yüksek zıplamak, kişinin ummadığı anda ummadığı bir kişiden yardım görmesi, terfi alması ve şansının açılması anlamına gelir. Özellikle iş yaşamı ile alakalıdır. Maddi ve manevi kazanç demektir.

Rüyada Zıpladığını Görmek

Rüyada zıpladığını görmek, iş yaşamındaki büyük başarılara ve her yönden dikkat çekmeye işarettir. Ancak kişinin çevresindeki kıskanç ve kötü kişilere karşı dikkat etmesi gerekmektedir. Eğer çevresine karşı dikkatli olmazsa patronu ile yaşayacağı ciddi bir sıkıntı kapıdadır.

Rüyada Hoplamak

Rüyada hoplamak pekiyi sayılmaz, rüyayı gören kişiye altından kalkamayacağı zorluklarla karşılaşır. Eğer manevi yönden güçlü değilse bu zorlukları aşması oldukça zor olur. Yaşanan bir sıkıntıdan ya da bir beladan kaynaklı olarak yüreğinin de hoplaması anlamına gelir.

Rüyada Zıplayarak Takla Atmak

Rüyada zıplayarak takla atmak, pek iyi yorumlanmaz. Kişinin kendisinin ve ya ailesinin karşılaşacağı bazı sıkıntılara işarettir. Bir takım kaza gibi durumlar yaşanabilir. Kişinin bir konuda başarı elde etmek isterken ciddi bir hayal kırıklığına düşmesine işarettir. Bu yüzden atılacak her adımda çok dikkatli olunmalıdır.

Rüyada Havaya Zıplamak

Rüyada havaya zıplamak, çok hayırlıdır. Kişinin beklediği şeyi elde etmesi anlamına gelir. Sağlık sorunu yaşayan bir kişi sağlığına çare bulur. Maddi sıkıntılar yaşayan bir kişi borçlarına çöz getirir. Çocuğu olmayan kimse yakında evlat sahibi olur. Kişi yaşayacağı güzellikler sayesinde hafifler ve rahatlar.