Rüya tabiri ara

Rüyada Zindana Atılmak

Kasım 16, 2018 - Okuma süresi: 3 dakika

Rüyada Zindana Atılmak rüyanın tam aksine özgürlükle yorumlanır. Ancak bu özgürlüğün ne anlamda bir özgürlük olacağı değişkenlik gösterebilir. Kimilerine göre fiziksel, kimilerine göre ruhsal ve kimilerine göre de daha farklı bir özgürlük anlamına gelebilir. Ancak birçok yorumcuya göre rüyada zindan görmek kişinin bir süredir kendini toplumdan soyutladığı ancak artık insan içine karışacağı anlamına gelmektedir.

Cafer-i Sadık (r.a) ise bu konuda şu şekilde yorum yapmaktadır: “Her kim rüyasında zindan görürse, kendini tüm insanların düşüncelerinden arındırarak doğru yola yönelme konusunda yalnızca kendi zihnini dinleme kararı alacak demektir.” Bazı rüya tabircilerine göre de zindan görmek tıpkı Cafer-i Sadık (r.a)’ın yorumladığı gibi daha derin anlamlar içermektedir.

Rüyada zindana düşmek, birinin kendi fikirleri ile baş başa kalacağı anlamına gelmektedir. Önemli bir konu hakkında kararlar almaya çalışan bu kimse, toplumun tüm sesine kulaklarını kapatacak ve sadece kendi sesine kulak verecektir. Rüyasında zindana düştüğünü gören biri, kendi zihninde uzun bir yolculuğa çıkacaktır.

Rüyada zindana kapatılmak, toplumdan çok fazla uzaklaşmış kimseye delalet eder. Bu kişi kendini topluma öylesine kapatmıştır ki artık bazı psikolojik rahatsızlıklar kaçınılmaz olmuştur. Birçok yorumcuya göre ise, bu kimse rüya sahibinin kendisi değil, ama çok yakın bir akrabası veya dostudur.

Rüyada zindan kapısı görmek, rüya sahibinin çok farklı bir hayata başlangıç yapacağı anlamına gelir. Artık daha hayırlı bir insan olma kararı alan kişi, birtakım insanları hayatından çıkaracaktır. Rüyasında zindan kapısı gören kimse, bambaşka bir hayata geçiş yapacak demektir.

Rüyada zindandan kaçmak, kişinin özgürlüğü için verdiği mücadeleyi temsil etmektedir. Rüyayı gören kişi çevresinden gördüğü baskı yüzünden bunalmış bir haldedir. Bu yüzden de artık özgür kalmak ve kendi kararlarını kendi vermek istiyordur. Rüyasında zindandan kaçtığını gören kimse, artık kendisi için birtakım eylemlerde bulunacak demektir.

Rüyada zindana atılmak, rüyayı gören kişinin üzerine atılan iftiraya delalet eder. Bu kimse beklenmedik bir anda beklenmedik bir yerden gelen iftira ile suçlu konumuna düşecek ve çevresindekiler tarafından hor görülecektir. Rüyasında zindana atıldığını gören kimse, kendini kolay kolay aklayamayacağı bir iftiraya maruz kalacak demektir.

Rüyada zindandan kurtulmak, hayatta büyük emelleri olan biri anlamına gelir. Hayallerini gerçekleştirmek için en zorlu yolları aşan bu kimse, uzun uğraşlar sonucu tüm amaçlarını elde edecek demektir.

Rüyada karanlık zindan görmek, kişinin başına gelecek felaketlere işarettir. Bu felaketler aslında uzun süredir yakınlarda varlığını gösteriyordur, ancak artık tamamen rüya sahibinin hayatına girmiş vaziyettedir. Rüyasında karanlık zindana atıldığını gören biri, aşılması zor birçok güçlük ile karşı karşıya kalacak demektir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

3778