Rüya tabiri ara

Rüyada Zemzem Suyu İçmek

Ocak 24, 2019 - Okuma süresi: 10 dakika

Rüyada zemzem suyu içmek görmek, rüya sahibinin başarılarla dolu ve bu başarıların ömür boyu süreceği bir hayatının olacağına işaret eder. Rüyada zemzem suyu içmek görmek, rüya sahibinin talihinin, bahtının açık olacağına, kısmeti açık olacak ve her kısmet bir sonraki kısmeti arkasından getirecektir. Rüyada zemzem suyu verilmesi, kişinin mutlulukla dolu, huzurlu bir ömür süreceğinin ve bu mutluluğu hak eden bir aileye sahip olacağına işaret eder. Rüya sahibinin uzun yıllar sağlık içinde ömrünü süreceğine, her dileğinin gerçekleşeceğine delalet eder. Bu rüya öyle güzel, öyle hayırlı bir rüyadır.

Rüyada zemzem görmek, rüya sahibinin hayatının olumlu yönde değişeceğinin, mutlu olacağının, yüzünün her daim güleceğini ve sağlık bir hayat süreceğinin habercisidir. Rüya sahibi kısa sürelide olsa yaşayacağı sıkıntılar çok zarara uğramadan çözeceğine, işindeki başarıyı yeniden elde edeceğine yorulur. Rüya sahibinin eski gücüne, kuvvetine kavuşarak yeniden yüzünün güleceğine, mutlu olacağına, kısmetinin, şansının yolunda gideceğine işaret eder. Rüya sahibinin düşmanlarının kötülüklerinden korunacağına, çevresindeki kötü niyetli, kem gözlü kişilerden uzak duracağına işaret eder. Rüya sahibinin ihtişamlı eski günlerine geri dönerek hayatını yoluna koyacağına, aile içinde huzuru yeniden sağlayacağına yorumlanır.

Rüyada zemzem suyu görmek, her kişiye nasip olmayacak bir rüyadır ve hayırların en iyisine nail olanıdır. Kişinin sıkıntılı günlerinden kurtularak düze çıkacağına, yaşadığı sağlık sorunlarının son bularak şifasına kavuşacağına delalet eder. Rüyayı gören kişinin ettiği her duanın, dileğin kabul olacağına yorulur. Rüyada zemzem suyu dağıtmak kişinin hak ve helal yoldan sapmayacağına, kötülükten uzak duracağına ve en önemlisi Allah katında makbul bir kul olacağına yorulur.

Rüyada zemzem suyu içmek görmek, gören kişi için oldukça hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin özel hayatında mutluluğu ile adından söz ettirdiği kadar iş hayatında da başarıları ile adından söz ettirecektir. Rüya sahibinin zaferlerle, başarılarla, mücadelelerle dolu bir ömrünün olacağına işaret eder. Rüya sahibinin kısmetinin ve şansının eksik olmayacağına ve bu sayede sürekli yeni işlere girişimde bulunacağına işaret eder. Rüya sahibinin bitmeyen bir mala, ülke kavuşacağına, alın teri ile kazandığını yatırım olarak değerlendireceğine delalet eder. Kişinin çevresi tarafından sayılan, sevilen ve kişiliği ile takdir edilen bir birey olacağına yorulur. Aynı zamanda kişinin Allah katında en güzel mertebelere ereceğine yorulur. Kişinin yapmış olduğu yardımlar, iyilikler sayesinde alacağı hayır duaları ile huzur bulacağına delalet eder.

Rüya sahibinin mutlu bir hayatını olacağına, sıkıntılarının, çilelerinin, hastalıklarının, sorunlarının, gözyaşlarının artık son bulacağına delalet eder. Rüya sahibinin artık huzur içinde süreceği ömre, bolluk ve bereket içinde yaşayacağına, güzel haberler alacağına işaret eder. Kişinin bunalım içinde olduğu dönemde istemeyerek de olsa işlemiş olduğu hatalardan pişmanlık duyarak af dileyeceğine ve hatalarından ders çıkaracağına yorumlanır. Kişinin iş hayatında geçirmiş olduğu zor günleri atlatarak eski rahat günlerine döneceğine, çok yakın bir kişinin sağlığına kavuştuğu haberi ile çok mutlu olacağına delalet eder. Kişinin uzaktan alacağı güzel, iyi haberlere işaret eder.

Rüyada zemzem suyu içtiğini görmek hayırlara işaret etmektedir ve sahih kaynaklarda şöyle tabir edilmektedir:

Kısa sürede büyük bir zenginliğe kavuşmak anlamındadır. Rüya sahibinin bolluk bereket içinde bir yaşam sürdürmesi demektir.
Hasta kişilerin şifa bulacağını müjdeler. Bu rüyayı gören kişilerin mustarip oldukları hastalıktan kurtularak sağlıklarına yeniden kavuşacakları beyan edilmiştir.Emek verilen bir işte murat edilen şeye kavuşmak yani başarıyı yakalamak manasındadır.Rüya sahibinin dini görevlerini layıkıyla yerine getirdiğini ifade eder. İbadetlerini aksatmamak, İslam ahlakına uygun bir yaşam sürdürmek ve hayırlı amellerde bulunmak anlamı taşır.

Duaların kabul olması anlamındadır. Rüya sahibinin dilek ve hacetlerinin gerçekleşmesi demektir.Ancak burada ifade edilen olumlu yorumların yapılabilmesi için içilen zemzem suyunun güzel bir tada sahip olması gerekir. Eğer kişi rüyasında tadı kötü olan veya pis kokan zemzem suyundan içtiğini görürse bu rüya önemli bir işin yarım kalması, gıybet günahına bulaşmak ve farkında olmadan sevdiklerini üzmek anlamlarında tabir edilir.

Kişinin rüyasında başka birisinin zemzem suyu içtiğini görmesi ise çaresiz durumdan kurtulmak anlamı taşır. Zor durumda olan rüya sahibinin önünde açılacak hayırlı bir kapı sayesinde rahata kavuşacağı ifade edilmektedir.

Rüyada okunmuş zemzem suyu içmek, rüya sahibinin kalbinde Allah korkusu ve aşkların en büyüğü olan Allah aşkıyla yanıp tutuşacağına delalet eder. Rüya sahibinin iman aşkıyla hak yolundan çıkmayacağına, kötü kullardan olamayacağına işaret eder. Rüya sahibinin hayatı boyunca günah sayılanlardan uzak durup, nefsine hakim olacağına yorulur. Her haline şükrederek Allah katında salih bir kul olacağına delalet eder. Rüya sahibinin alın teri ile kazandığı rızkını ihtiyaç sahipleri ile paylaşacağına, tok gözlü olacağına ve dürüstlükten şaşmayacağına yorumlanır.

Rüyada zemzem suyu içerken dua etmek, rüya sahibinin hayır getiren işlere el atacağına işaret eder. Yaptığı işler ile ömrü boyunca mükafata layık görüleceğine ve el attığı her işte muvaffak olacağına delalet eder. Kişinin rızkının bol, kısmetinin, şansının açık olacağına yorumlanır.

Rüyada sıcak zemzem suyu içmek, kişinin içinde bulunduğu maddi ve manevi sıkıntıların bir süre daha devam edeceğine delalet eder. Rüya sahibi belli bir dönemden sonra gün yüzüne çıkacak ve dertleri, sıkıntıları son bulacaktır. Eski huzurlu, mutlu ve bereketli günlerine yeniden kavuşacağına yorulur. Rüya sahibinin yaşadıklarına rağmen her haline şükredeceğine ve Allah’a sığınacağına delalet eder.

Rüyada zemzem suyuyla yıkandığını görmek, kişinin alışkanlık edindiği kötü huylarından, niyetlerinden ve düşüncelerinden uzak durarak namuslu bir hayat süreceğine işaret eder. Kişinin helal yollardan onurlu bir şekilde para kazanacağına ve ailesinin kursağına alın teri ile kazanılmış ekmek gireceğine delalet eder. Kişinin kendi gibi dürüst, namuslu bir eş bulacağına ve yaşadığı her gününe şükredeceğine yorulur.

Rüyada zemzem suyuyla abdest aldığını görmek, kişinin karanlıktan düze çıkacağına ve işlerinin yoluna gireceğine yorulur. Kişinin sağlam temeller üzerine kurulmuş güzel bir evliliğinin olacağına ve hayırlı evlatlara sahip olacağına delalet eder.

Rüyada başkasına zemzem suyu verdiğini görmek, rüya sahibinin dara düşmüş bir yakınına maddi ve manevi el uzatacağına, destek olacağına işaret eder. Kişinin çevresi tarafından takdir edileceğine, övüleceğine ve hayır duası alacağına delalet eder.

Rüyada zemzem kuyusu görmek, rüya sahibinin yapmış olduğu hataları kendisinin fark edeceğine ve hatalarını düzeltmek için çabalayacağına işaret eder. Kişinin tertemiz bir sayfa açmak için kendine çeki düzen vereceğine, olumsuz davranışlarını düzelteceğine, yanlış arkadaş çevresinden uzaklaşacağına delalet eder. Kişinin yanlış yoldan dönerek Allah’a sığınacağına, tövbe edeceğine, iman sahibi olup islam yolunda yürüyeceğine işaret eder. Aynı zamanda kişinin dünya işlerine daha çok vakit harcayarak kendini ve ailesini ihmal edeceğine yorulur.

Rüyada zemzem içerken dua ettiğini gören kişinin hem bu dünyada mutluluğa kavuşacağı hem de ahiret hayatının güzel olacağı beyan edilir. Rüya sahiplerinin her iki cihanda da mutlu olacaklarını ifade eden önemli bir rüyadır.Rüyasında zemzem suyu içerken dua ettiğini gören kişilere büyük âlimler sonraki yaşamlarının her anlamda mutlu geçeceği müjdesini vermektedir.

Rüyada içilen zemzem suyunun tadının acı olması rüya sahiplerini endişelendirse de aslında rüyanın tabiri olumludur.Rüyasında acı zemzem suyu içtiğini gören kişinin murat ettiği şeylere kavuşacağı bildirilir.Bu rüyanın bir diğer manası ise başlangıçta kişiyi büyük üzüntüye sevk eden kötü bir olayın zamanla iyi sonuçlar doğurmasıdır. Yani kötü başlayan bir olayın her geçen gün mahiyet değiştirerek hayırlı gelişmelere vesile olmasıdır.

Zemzem suyu döküldüğünü görmenin bir diğer manası ise faiz ve tefecilik gibi dinen caiz olmayan yollardan gelir elde etmektir. Rüya sahiplerine sadece helal yoldan rızık temin etmeye çalışmaları ve söz konusu bu kötü davranıştan bir an önce el çekmeleri gerektiği tavsiye edilmektedir.

Rüyada zemzem bardağı görmek bazı alimler tarafından rüya sahibinin yeni bir memlekete göç ederek orada yaşamaya başlayacağının işareti sayılmaktadır.Rüyada zemzem suyunda yüzmek Basireti bağlanmak anlamında tabir edilir. Kişinin çevresinde olup bitenlere karşı yeteri kadar titiz davranmadığını bildirir. Rüya sahibinin gerçeklerin farkına varamaması anlamı taşır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2550