Rüya tabiri ara

Rüyada Zayi Etmek

Ağustos 9, 2017 - Okuma süresi: ~1 dakika

Bir kimse, rüyasında kıymetli bir şeyini zayi’ etti­ğini (kaybettiğini veya telef ettiğini) görse, bu rüyası onun yap­mış olduğu bir hayvanın sevabını giderdiğini (hayrını ifsat et­tiğini) gösterir bir işarettir. Bazen da şehadet ve ahdini (ye­minini) bozduğunun işaretidir. Bazı kere de kendisine layık olmayan biriyle evleneceğine işaretle yorumlanmıştır.

İmam-ı Nablusi’nin yorumu da bu yoldadır. O demiştir ki, bir kimse rüyasında değerli bir şeyini zayi’ ettiğini (kayıp veya telef etmek gibi) görse, kendisinin dengi olmayan ve kendisi­ne layık (yakışır) olmayan biriyle evlenir. Yine Nablusi’nin yorumuna göre, rüyasında altın ve gümüş gibi çok kıymet ta­şıyan bir şeyini zayi etmiş olduğunu gören kimsenin bu rüyası onun (rüyayı görenin) kindar, kinci (insanlara karşı kin tutan, kin besleyen), bir kişi olduğuna işaretle yorumlamıştır. (Bu rüya uyarıcı bir rüyadır. Böyle bir rüyayı gören kişi, kendisinin hal ve hareketlerini kontrol etmesi gerekir. Kindar insanın gönlü hep kötülüklerle dolup taşar. Sözleri kötü ve kırıcı olur, içi düşmanlıkla doludur. İnsan düşünmeli ve kendisini kontrol etmelidir.

Rüyada güzel bir şeyi zayi ve telef ettiğini gören, bulunduğu bir hayrı bozar

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1627