Rüya tabiri ara

Rüyada Yumruk Atmak

Şubat 19, 2019 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada yumruk atmak rüyayı gören kişi eğer tanıdığı bir kişiye yumruk atarsa o kişiye verilecek desteğe ve bu kişinin daima yanında olunacağına işaret eder. Atılan yumruk, bir yabancıya atılıyorsa, inancı kuvvetli olan, yoksullara yardım eden birini işaret eder. Bu kişinin hanesinden bolluk ve bereketin eksilmeyeceğine delalettir.

Rüyada yumruk yemek, Rüyayı gören kişinin yumruk yediği kişiden büyük bir iyilik göreceği anlamına gelmektedir. Maddi kayba, manevi olarak zayıflığa, başa gelen bir sıkıntıya işaret eder. Rüyada tanıdık bir kişiden yenilen yumruk, güç kazanmaya, bu kişiden gelecek yardıma ve yücelmeye delalet eder. İbn-i Şirin (r.a) Farklı bir yorumcuya göre yumruk yemek, rüyayı gören kişinin kısmetinin artacağına, yaptığı veya yapacağı bir işten büyük paralar kazanacağına işaret eder.

Rüyada yumrukla vurmak, memuriyette makama ulaşıp terfi alacağına, sıkıntı ve üzüntülerden uzaklaşmaya, düşkünlükten kurtulmaya, getirili yatırım gerçekleştireceğine, malında olacak artışa, güzel talihe, vefalı akrabaya, gönül ilişkisinin iyi olacağına, hayırlı işler gerçekleştireceğine, iyi geleceğe, mutluluğa, imrenilen bir başarıya delalet eder. Rüyada yumruk atan bir kimse görmek; kişinin dininden ve yerine getirdiği dini vecibelerden ayrılmasına ve uzaklaşmasına işaret eder. Rüyada yumrukla vuran kişi dinden uzaklaştığını fark eder, pişmanlık duyar ve hatasından dönmek için telafi yollarına gider. Bu rüya kişinin bir an önce hatasını anlayarak Allah yoluna ve Allah yolunda yapacağı hayırlı işlere dönmesine işaret eder.

Rüyada yumruk sıkmak, öfkeye ve intikam alma isteğine işaret eder. İhya yorumu olarak, kişinin kötü ve zor günler yaşayacağını, ilerki yıllarda kendisini kanıtlayacağı bir fırsat bulup şöhret olacağına yorumlanır.

Rüyada yumruklaşmak, Rüyayı gören kişinin yapmakta olduğu işte kıskanıldığını ve engellenmek istendiğini haber verir. Rüyada yumruklaşmak, yumruk atılan kişiye bir iyilik yapılacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada yumruk atamamak, rüyayı gören kişinin yepyeni ve bembeyaz bir sayfa açacağına, büyük kazançlar elde edeceğini, korkularını yenip hayatının güzel yönde değişeceğine delalettir. Bir başka yorumcu İmâm-ı Cafer-i Sâdık (r.a) göre ise şu şekilde yorumlanmaktadır, kişinin kendi işini kuracağına, sektörde önemli bir yere geleceğine işaret eder.

Rüyada yumruk atamadığını görmek, eve giren paranın artacağına, sorun ve sıkıntılarından kurtulup büyük başarılar kazanacağına, anne-baba duası sayesinde işlerin iyiye gideceğine yorumlanır. Rüyada yumruk atamadığını gören kimse için, mal mülk edinmeye, sevdikleriyle mutlu bir dönem geçireceğine, sıkıntı ve zorlukların aşılacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada göze yumruk atmak, kişinin yüzünün güleceğine, mutsuzluğun biteceğine, huzur ve sıhhate işaret eder. Bir başka yorumcuya göre göze atılan yumruk, kişinin maddi kazancının düşeceğine bu durumun aile içine olumsuz yansıyacağına ve tartışmalar yaşanacağına delalet eder.

Rüyada cama yumruk atmak, sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşmaya, hayatın düzene girmesine ve bu sebeple yüzün gülmesine işaret eder. Ayrıca eğlence ortamlarına, yeni yerlere, kalabalıklara, yeni arkadaşlıklara, tüm hayatını değiştirecek adımlar atılacağına, iş hayatında terfi alacağına, zararlı alışkanlıklardan uzak durmaya delalettir.

Rüyada duvara yumruk atmak, sahip olunan saygınlığın tarafsız gibi görünen bir kişi tarafından kaybedileceğini, maddi anlamda gücün kaybedilmesine, büyük üzüntü yaşatacak olaylara, geçim sıkıntısı ve yokluğa, Allah’ tan gelen her türlü zorluk ve sıkıntıya katlanmaya işaret eder. Bir başka yoruma göre ise, gerçekte yaşanılan kin ve nefreti işaret eder. Kişinin içinde kopan fırtınaları yansıtır.

Rüyada birisini vurmak her ne kadar kötüye yorumlansa da aslında bunun tam aksine rüyada kişinin birisini vurması, planların gerçekleşeceğine, sevince ermeye, mutluluğa kavuşmaya, sorunlardan uzak olacağına, elinden her iş gelen bir kişiye, yağmura, memuriyette terfi edeceğine, bereketli günlere, bonkör ve hünerli akrabaya, hayırlı uğraşlara, maddi zararı dokunan tanımadığı birinden uzak durmaya, özlemi duyulan bir kazanca, o kişiye güç vereceği, bir konuda yardım edeceğine işaret eder. Maddi ya da manevi anlamda ona faydası olacaktır. Bu hayırlı bir iş yapmaya işaret eder.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1554