Rüya tabiri ara

Rüyada Yükseklikten Korkmak

Nisan 12, 2019 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada yükseklikten korkmak, Bu rüyayı gören kişi, hırsıyla çalışarak başarıya ulaşmak için, bir süre daha beklemede kalacağına, yüksek yerlerdeki mevki ve makama çok yaklaşıldığına, rüyada yüksekten korkmak ancak yaşadığınız endişe ve korku sebebiyle karşısına bir engelleme çıkacağına ve bu nedenle beklediği, yüksek makama tam anlamıyla hazır olmadığına delalet eder.

Rüyada yüksekten korkmak, rüyayı gören kişinin azmi ve hırsı nedeniyle hayatta işler yaptığına ve bu azmi çalışmalarının bir süre daha gecikeceğine ve sonuçsuz kalacağına halk arasında inanılır.Rüyada yüksekten düşmekten korkmak hayatta elde etmek istediği makama daha fazla yaklaştığı, fakat hayatta yaşadığınız korkular ve cesaretsizlik sonucu önünüze çıkacak engellere delalet etmektedir. Bir başka halk görüşüne göre ise, rüyayı görenin kendi yeteneklerinin ve onda bulunan diğer özelliklerin farkına varmadığının görünüşündedir. Farklı biçimden bakıldığında kendisine olan güvenin yokluğuna işaret eden bu rüya, rüyayı görenin kendisinde yeterli cesaret olmadığı için değişik fırsatları göremeyip ve bu fırsatı kaçırdığına işarette etmektedir.

Rüyada yüksekliğe çıkıp korkmak, rüyayı gören kişi çalışarak çok yükseleceğine, pozisyonunu korumak için çok temkinli davranmanız ve etrafınızdaki kişilere hemen güvenmemeniz gerektiğine delalet eder. Bir başka rüya yorumcusuna göre rüyasında yükseğe çıkıp korkmak çok kısa zamanda yüksek mertebeye ulaşması münasebetiyle hep kaygı duyacağına kazancının yükselmesi sebebiyle yüksek derecede insanlarla tanışarak bu hayata alışacağına ancak, bu zamanda herkes tarafından takdir görememekten koktuğuna ve hatalara meyilli olacağına diye tabir edilmektedir.

Rüyada yükseklikten korkup inmek, rüyayı gören kişi kazandığı makamdan kısa zaman zarfında geri aşağı bir makamda çalışacağına, çünkü kazandığınız makama hak etmeden çıkıldığına delalet etmektedir. Bir başka rüya yorumcusuna göre de elinde bulunan gücü ve parayı kısa zaman içerisinde düşmanları tarafından ele geçirileceğine, Kişi bu durumda tüm saygınlığını kayıp edeceğine ve ailesi tarafından sürekli olarak aşağılanacağına diye tabir edilmektedir. Bir başka rüya tabircisine göre bu rüyayı gören kişi çalıştığı şiş yerinde kendisinden daha yüksek makamda olan kişilerle tartışacağına ve elinde bulunduğu makamından düşeceği manasında yorumlanmaktadır.

Rüyada yükseklikten korkup atlamak, rüyayı gören kişi kendisinden daha tecrübeli makam sahibi bir kişiden yardım görerek, daha da büyük makamlara çıkılmasına, bu nedenle kazancında hatırı sayılır artışlara neden olacağına, bu münasebetle emrinde birçok çalışanın olacağına diye yorumlanmaktadır. Bir başka rüya yorumcusuna göre rüyasında yüksekten korkup atlamak, Rüyayı gören kişinin torpil alarak yüksek makama çıkacağına ancak tecrübesiz olması nedeniyle bulunduğu yüksek makamın hakkını tam manasıyla veremeyeceğine, bu nedenle kurumda sürekli eleştirilere neden olacağına, kişide sürekli olarak makam kaygısı yaşama korkusu olacağına diye tabir edilmektedir.

Rüyada yüksekten atlamaktan korkmak ahiret açısında baktığımızda rüyayı gören kişinin ölümden korktuğuna ve ahiretini sağlama alması için çabalaması, dünyada hayırlı işler yapması gerektiği ve daha fazla ibadet etmesi gerektiği anlamı da çıkarılmaktadır. İnsanlar rüyalarında korkmayı kötü biçimlerde yorumlamışlardır. Ancak yüksekten korkmak sanıldığı gibi çok kötü alametler kaynağı değildir. Rüyada yüksekten korkmak rüya tabirleri yapanlar tarafından kötü olarak yorumlanmamış sadece dünya işlerinde olumsuz durumlar için biraz daha sabretmeniz gerektiğini ve işlerinizde aceleci davranmamanız biçiminde yorumlanmaktadır.

Toplum arasında farklı görüş açıları da bulunmaktadır. Bunlardan daha fazla rağbet gören görüş şu şekildedir; Rüyada yüksekten korkmak onun için ilerideki dönemlerde dünyada olmasını isteği dilekleri gerçekleşecektir ve kişi ileri dönemlerinde daha fazla rahat, bolluk içinde yaşayacak görüşü yaygındır. Anadolu toplumu rüyalara fazla önem vermektedirler ve rüyalara kendi aralarında yorum katmaktadırlar. Bu yorumlar Anadolu’nun karmaşık yapısından dolayı çokça tabirler ortaya çıkmaktadır. Bu tabirleri insanlar yaşayışlarına göre şekillendirmişlerdir. Özellikle insanlar rüyanın tersi çıkar mantığı ile hareket etmektedirler.

Rüyada yüksekten inmeye korkmak aslında kişinin tam tersine dünyada korkusu olmayacağı anlamı da çıkar. Kişi rüyasında korku görmesi, daha çok tedirginlik yaratmaktadır. Rüyada korkmanın nedeni sizin dünyada iş veya farklı bir olay için endişenizin bilinç altına yansıması sonucu rüyanızda ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden rüyada yüksekten korkmak kötü olarak değerlendirilemez ve bu tür rüyalar bir grup toplum tarafından ise kısmet olarak da yorumlanmaktadır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1440