Rüya tabiri ara

Rüyada Yosun Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

Aralık 3, 2018 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada Yosun görmenin Diyanete göre yorumu, genellikle rüya sahibinin kararlarının değiştirebileceğini ve bu nedenle herhangi bir işte kalıcı bir başarı, mutluluk veya kazanç sağlayamayacağını gösterir. Kişi, memnuniyetsizliği ve tutarsızlığı nedeniyle hayatını sürekli değiştiren bir kişidir. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada görülen yosun, bir şeyin düzgün gitmediğine ve ne olduğundan emin olmadığına delalet eder. Kendisine fayda sağlayamayan insanlarla arkadaş olduğu ve kendisine gelmeyecek şeyleri takip ettiği yorumlanır. Bir rüyada yosunlu denizde yüzdüğünü görmek boş bir kalabalıkta bulunulacağına delalet ederi

Rüyada Yosun Temizlemek

Rüyada yosun temizlemek, çeşitli alimler tarafindan değişik şekillerde yorumlanmıştır. İbni Kesir (r.a) Buyurmuştur’ki; Rüyada görülen yosunun anlamı, boşa giden zaman ve de gereksiz şeylerle uğraşmak manalarına gelir.

Bu rüyayı gören kişilerin işleri gözden geçirmesi ve hemen bu gereksiz şeyleri bırakması gerektiği söylenir.

Rüyada Yosun Toplamak

Rüyada yosun toplamak, mutlu olmak için bilgi sahibi olmak, hayatı sevmek için çaba göstermeniz gerektiği şeklinde yorumlanır. İbni Cerir (r.a) Buyurmuştur’ki; Bir rüyada, deniz yosunu nehrinde yüzmeyi görmek, başarılı, mutlu, huzurlu, bereketli güzel günlerde bir deniz yosunu ile arzularınıza ve hırslarınıza ulaşmak, din, selamet ve güzellikte, sağlam ve inançta bir insan olmak gibi anlamlara delalet eder.

Rüyada Yosun Tutmuş Duvar Görmek

Rüyada yosun tutmuş duvar görmek, ileriye dönük olmanın, doğru kararlar vermenin, faydalı yatırımın, bilgi ve tecrübenin bir işaretidir.

Rüyada Yosun Yemek

Rüyada yosun yemek, Rızık ve ilginin bir işaretidir. Kirmani (r.a) yorumu; Kişinin çok fazla yalan söylediğine, iş yerinde ve evde her zaman huzursuz olduğun kanıtıdır ve bu yalanlar teker teker meydana kötü durumlarda çıkmaya başlayacaktır. Başka bir söylentiye göre: bir rüyada yosun yemek, yaşanacak, geleceği garanti etmek ve faydalı yatırımlar yapmak için bir işarettir.

Rüyada Yosunlu Su İçmek

Rüyada yosunlu su içmek, gereksiz işlerle uğraşırken zamanınızı boşa harcamak olarak yorumlanır ve daha önemli görevlerle uğraşmanız gerekir.

İmâm-ı Nablusi (r.a)Hazretleri Buyurmuştur’ki; Bu, genç kızın gelecekte çok mutlu olacağına dair bir işarettir. Kadınlar bunu gördüyse, uzun zamandır görmedikleri bir arkadaşıyla tanışacaklarına yorumlanır.

Rüyada Yosunlu Deniz Görmek

Rüyada yosunlu deniz görmek zenginlik demektir. İmâm-ı Muhammed el-Mısîrî Buyurmuştur’ki; Denizi hayal eden kişinin hayatı bolluk ve sağlıktan geçecektir. Rüya sahibinin çalışmalarına devam etmesi gerektiği ve hedeflerinin ve ideallerinin gerçekleştirilmesi gerektiği söylenir.

Rüyada Yeşil Yosun Görmek

Rüyada yeşil yosun görmek, kişinin rahatının ve keyfinin bozulacağına, ağız tadının kaçacağına, karşısına bazı sorunlar çıkacağına delalet eder. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur’ki; Rüya sahibinin can güvenliğinin olmadığına yorulur.

Rüyada Kuru Yosun Görmek

Rüyada kuru yosun görmek, hayatın zorlukları, bir şeylerin ağırlığı ve ödemelerin fazlalığı anlamına gelir. Aynı zamanda, rüyayı gören kişi, bir takım şeyler için bazı kaygı, korkular, şüpheler ve ihtimallerden bıkmaktadır.

Rüyada Yosunlu Havuz Görmek

Rüyada yosunlu havuz görmek, rüyayı gören kimsenin tecrübe ve deneyimli bir kimseye, istikbalini (geleceğini) garanti altına almış olacağına ve faydalı yatırımlar yapmaya çalıştığına işaretle tabir olunur.