Rüya tabiri ara

Cover Image

Yanmak

Nisan 28, 2018 - Okuma süresi: 7 dakika

Rüyada yanmak, rüyanın aksine son derece hayırlı olan bu rüya kişinin ömrünün huzur ve mutluluk içinde maddi sıkıntı çekmeden geçeceğine işaret eder. Yanmak rüyasını gören kimseler, Allah’ın birliğine ve dirliğine inanan hak yolundan ve adaletten şaşmayan, batının kötü oyunlarına gelmek yerine inancına önem veren gönül sahibi kimselerdir. Rüyada yanmak, hayatı İslami değerlere göre yaşayan, şeytanın azaplarından ve kötülüklerinden uzak olan, nasibini helal yollarla kazanarak Allah’a hiç bir zaman boyun eğmeyen, inancı ve maneviyatı yüksek iyilik timsali kimselerdir. Yanmak ifadesi bazen de mal varlığında artışa gitmeye, ortaklıklarda başarıya, izzet ve ihtişama ererek görkemli hayatın içinde varlığınızı sürdürmeye tabir edilir.

Rüyada Yanmak Nedir?  

Rüyada yanmak, yanmak rüyası mutlulukların ve hayırlı kazanç kapılarının en güzeline vasıl olmaya işaret eder. Rüyasında yandığını gören kimse, inancına sıkı sıkıya bağlı, her fırsatta ibadetini farz kılan, insanlara karşı kötülük beslemeyen iyi huylu kimsedir. Rüyada yanmak, bazen de hayır işlemeye, ihtiyaç sahibi kimselere yaptığınız yardımlarla kendinizi mutlu kılmaya, el açıklığına, çevreye kattığınız hoş sohbetlerle herkes tarafından sevilmeye işaret edilir.

Rüyada yanmak diyanet, hayatı huzurlu ve güven içinde sürdürmeye, inançlara bağlı olmaya, Allah’ın hayırlı kıldığı emir ve yasaklara uyarak günahlardan kaçınmaya yorumlanır. Bu rüyayı gören kimseler, Allah aşkıyla yanıp tutuşan, batının bencil oyunlarına bağlı kalmaya, hayata ve maddi değerlere önem vermek yerine kendisine ahir hayatın sonsuz güzelliklerine adayan ilim sahibi kimselerdir.

Rüyada yanmak ihya, Yüce Allah’ın hayırlı kıldığı yolda ilerlemeye, şeytana ve ona kulluk eden kimseleri hayatınızdan uzak kılmaya, sevdiğiniz kimselere iyilik ve güzelliği adayarak onlara manevi hayatın güzelliğini aşılamaya ifade edilir. Rüyada yanmak, yaptığınız güzelliklerle çevreye olumlu izlenimler bırakmaya, gittiğiniz her yerde sevilip saygı görülmeye, bildiklerinizi insanlarla paylaşarak bir çok kişiyi de kıldığı yanlış yoldan döndürme zevkine nail olmaya ifade edilir.

Rüyada Ateşte Yanmak  

Rüyada ateşten yanmak, ateşte yanmak ifadesi, kendinizin olmayan başkalarının bin bir güçlükle kazandığı malına ve kazancına göz dikmeye, haram ve kötülüklerle kazanç elde etme arzusu gütmeye yorumlanır. Rüyasında ateşte yandığını gören kimse, Allah yolundan ve inançlarından saparak kendisini kötülüğe ve harama sürükler bu rüya kişi için hayır getirmemekle birlikte ilerde yaşayacağı pişmanlığında göstergesidir.

Rüyada Cehennemde Yanmak  

Rüyada cehennemde yanmak, kişinin kafasında yer ettiği düşüncelerin etkisinde kalarak var ettiği olumsuz düşünceler ile hayatını farklı yönlerde etkin kılacağına yorumlanır. Rüyada cehennemde yanmak, vicdan azabı çekmeye, pişmanlık yaşamaya, günah işlemeye, hak ve adaletten şaşmaya tabir edilir. Rüyasında cehennemde yandığını gören kimse, aciz bir kimseye karşı işlediği günahtan dolayı vicdan azabı çekip ömür boyu bu vicdan azabıyla yaşar.

Rüyada Güneşte Yanmak  

Rüyada güneşte yanmak, kişinin iş hayatını yakında ele alan bu rüya gören kimsenin ticari hayatında rakipleri karşısında bir çok konuda üstünlük elde ederek çıktığı yolda zahmetsiz şekilde ilerleyeceğine yorumlanır. Rüyada güneşte yanmak, iyi huya, spor ve eğlenceye düşkünlüğe, hayatı biraz da stres ve sıkıntılardan uzak eğlenceli yönleriyle ele almaya ifade edilir.

Rüyada Yanmaktan Kurtulmak  

Rüyada yanmaktan kurtulmak, yapılan hataların ve işlenilen günahların farkına varmaya, tövbe etmeye, Allah’tan hayırlı nasip ve kazanç kapıları dileyerek geri kalan ömrünü iyilikle ve güzellikle sürdürmeye işaret edilir. Rüyasında yanmaktan kurtulduğunu gören kimse, kendisine ön ayak olan yaptığı yanlışları  yüzüne vuran sadık dostu sayesinde hatalarından dönerek kendisini ilim ve irfana adayarak inancını eksiksiz yerine getirme amacına yönelir.

Rüyada Yandığını Görmek  

Rüyada yandığını görmek, Allah yolunda verilen mücadelede rahmete ulaşmaya, dünya hayatını ve ahir hayatı güzellikleriyle yaşamaya, kişinin haram yemeden ve kimsenin rızkına göz dikmeden ömrünü tamamlamasının huzuruna ermesine yorumlanır. Rüyasında yandığını gören kimse, kendisine el açan insanları boş çevirmemekle birlikte onlara sağladığı maddi gereksinimlerin yanı sıra manevi güzellikleriyle de onların gönüllerini hoş kılarlar.

Rüyada Sıcak Su İle Yanmak 

Rüyada sıcak su ile yanmak, kişinin yaşadığı hayattan zevk almayarak kendisi için güzel olan bir çok değeri görmeden geleceğine, hayatını başı boş şekilde yaşayarak ömrünü bu amaçla sonlandıracağına yorumlanır. Rüyada sıcak su ile yanmak, zevki sefaya, keyfinize düşkünlüğe, eğlenceye verilen öneme ve değere hayatı sadece kendi doğrultularınızda yaşamaya tabir edilir.

Rüyada Ateş Görmek

Rüyada ateş görmek, birbirinden farklı eylem ve amaca yön veren ateş rüyası anlam içere bir çok farklı yorumlarda dile getirilmiştir. Bunlar; müjdeli habere, bazen savaş ve korkuya, insanın kalbini kavuran ateş, kara sevdaya, ateşe zorla sokulduğunu görmek özgürlüğün kısıtlanmasına hapse, yakın ateşte ısınmak korku ve endişeye düşmeye işaret eder. Rüyada ateşe girip ondan zarar görmek, günah işlemeye,evde ateş çıkması, mesleki hayatınızda başarıya, haneye ateş düşmesi bereket ve bolluğa işaret ettiği gibi haneden çıkacak cenazeye de işaret eder.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2332