Rüya tabiri ara

Rüyada Vakıa Suresi Okumak

Rüyada Vakıa Suresi Okumak Bu şerif sureyi yani rüyada vakia suresini okuduğunu veya okunduğunu görmek, tamamen veya kısmen rüyasında kıraat eden veya okunduğunu işiten Dünyada zaruret ve sefalet görmez ve ahirette de zarar etmez. Cennete öndekilerde...

Rüyada Vakıa Suresi Okumak Bu şerif sureyi yani rüyada vakia suresini okuduğunu veya okunduğunu görmek, tamamen veya kısmen rüyasında kıraat eden veya okunduğunu işiten Dünyada zaruret ve sefalet görmez ve ahirette de zarar etmez. Cennete öndekilerden olarak girer.İmâmı Nablûsi (r.a): Korktuğundan emin, rızkı geniş ve Dünya’da bolluk içinde olur. Rüyada Vakia suresini okumak zenginliğe, işlerde başarıya, yüksek mevki ve makama nail olmaya, istek ve arzularının kolayca olmasına alamet eder.

Rüyada Vakia Suresini Dinlemek İbni Şirin (r.a) diyor ki: Ahir ömründe bütün günahlarına tövbe ile ümmetin Sâlihleri arasına geçer. Rüyada vakia suresini dinlemek, dinlediğini görmek hayır ve hasenatın çokluğuna, bol ganimete ve kazanca delalet eder. İbâdete muvaffak olarak kıyâmet gü­nünün şerrinden emin olur. Dünyada şöhret ve servet kazanır. Câferi Sâdık (r.a) şöyle buyuruyor: Hazret-i Mevlâ’ya itaât ve ibâdetlere muvaffak ve rahmete olan istek ve arzusuna kavuşmuş olur.