Rüya tabiri ara

Rüyada Uçurum Görmek

Ağustos 28, 2019 - Okuma süresi: 18 dakika

Rüyada uçurum görmek meşakkate, zor ve sıkıntılı günlere, maddi kayba, maneviyatın çökmesine, güvende olmamaya, kıtlıkla geçecek günlerin geldiğine işaret eder. Kişi rüyada kendisini bir uçurumun kenarında bulursa bu tehlikelere ve belalara çok yakın olduğuna işaret eder. Kişi kendini uçurumdan atarsa ya da kazara uçurumdan düşerse bu bir vefat anlamına gelir. Rüyada uçurum görmek, nahoş şeyler duyarak kişinin gerginleşmesi ve moralinin bozulması anlamına gelir. Rüyada çok derin ve çok büyük bir uçurum görmek kişinin çok sevdiği bir yakınını yitirmesi, meslek hayatında irtifa kaybetmesi ve hane içinde sorunlar yaşamasına işaret eder.

Rüyada Uçuruma Yuvarlanmak

Rüyada uçuruma yuvarlandığını gören kişinin eşi ile arasında büyük sorunlar ve kavgalar yaşanacak demektir.

Rüyada Yüksek Bir Dağ Görmek

Rüyada dağ görmek kısmetsizlik ve hayattan zevk almamaya işaret ederken, yüksek bir dağ görmek kişinin yükselen iş hayatına delalet eder. Rüyada yüksek bir dağ gören kişinin işinde patron, yönetici, komutan ya da müdür olacağı anlamına gelir.

Rüyada Dağdan Düşmek

Rüyada dağdan düşmek toplum içindeki saygınlığı yitirmek ve dini duygularda zayıflama anlamına gelir. Dağdan düşüp bir tarafına zarar gelmesi ise maddi zarara uğramak anlamına gelir.

Rüyada Dağın Kopması

Rüyada dağın koptuğunu görmek siyaset ile tabir edilir. O ülkede bir siyasi devrin kapanıp, yeni bir siyasi görüşün hâkim olmasına delalet eder.

Rüyada Dağda Gezmek

Bir kişi rüyasında dağda yürüdüğünü ya da gezdiğini görürse dünya nimetlerinden ve güzelliklerinden gönlünce faydalanmasına ya da siyasal düşünce ve görüşlere sahip olmasına işaret eder.

Rüyada Dağa Tırmanmak

Rüyasında dağa tırmandığını gören kişinin çok güçlü, azimli ve öz güven sahibi biri olduğu ve inancı sayesinde her işte başarılı olacağı anlamına gelir.

Rüyada Uçurum Kenarından Kurtulmak

Rüyayı gören kişi çok zorlu bir işe atılacak, büyük maliyetleri ve büyük bedelleri ödeme riskini göze alacak ve bu girişiminin sonunda hiç zarar etmeden bilakis kazançlı çıkacak demektir. Kişinin kötü senaryolarına karşın korkulanın olmayacağı anlamına gelir.

Rüyada Uçurumdan Atlamak

Kişinin hayattan bezmesi nedeniyle artık psikolojik olarak dayanamayacağına ve pes edeceğine işarettir. Kişinin yaşadığı kötü, tatsız ve sorunlu günler karşısında sinirlerinin dayanamayacağına onun da patlama noktasına gelerek isyan edeceğine yorulur.

Rüyada Uçurumdan Düşmek

Zorluk, zahmet, çile, geçim derdi, yokluk ve başarısızlık yaşanmasına alamettir. Kişinin yaşamında önemli oranda bir düşüş yaşayacağına, parasız ve işsiz kalacağına, aile halkı ile tartışmalar yaşayacağına bu nedenle huzurunun kaçacağına rahatının da bozulacağına delalettir.

Rüyada Uçurum Kenarında Deniz Görmek

Kişinin hayallerine kavuşması ve istediği hayatı yaşayabilmesi için emek vermesi, daha fazla çalışması ve daha fazla fedakârlık yapması anlamına gelir. Kişi eğer bu özveriyi gösterebilirse istediği bir malı veya eşyayı alacak ya da istediği geliri mutlaka elde edecektir. Ayrıca, kendisi ile ilgili olarak zor bir durumdan yakın zaman içinde zarar etmeden kurtulacağına alamet eder.

Rüyada Çok Derin Uçurum Görmek

Kişinin borçları ya da ailevi ve kişisel sorunları nedeniyle manevi bir çöküntü içinde olduğuna, bir türlü sorunları düşünmekten kendini alamadığına ve işin içinden çıkabilmek için elinde imkân olmadığı için kendini adeta dibe vurmuş ve köşeye sıkışmışçasına çaresiz hissettiğine yorulur. Biraz sabır ve azim sayesinde bu zor günler şüphesiz atlatılacaktır.

Rüyada Başkasını Uçurum Kenarında Görmek

Aile bireylerinden ya da yakın akrabalardan birinin kimsenin iflas etmesi, sağlığını yitirmesi ya da başının belalara girmesi anlamına gelir. Bu durumda rüya sahibi de bir şeyler yapma zorunluluğu hissedebilir. Çevreden hoş, can sıkıcı ve rahatsızlığa neden olacak bazı durumların yaşanacağına ve bu durumların çok zarar vereceğine işarettir.

Rüyada Uçuruma Tırmanmak

Verilen çabanın ve gösterilen azmin artmasına bu sayede kariyerde yükselişe geçileceğine, toplum içindeki yerin değerleneceğine ve itibarın da artacağına alamettir. Kişinin, hedefleri konusunda biraz daha makul olması gerektiği anlamına gelir. Aynı zamanda, sahip olunan şeylerin her zaman korunup kollanması gerektiğine çünkü onların yakın zaman içinde çok büyük bir değere sahip olacağına işaret eder.

Rüyada Uçurum Kenarında Oturmak

Kişinin harcamalarına, hal ve hareketlerine ya da aldığı kararlara dikkat etmemekte ısrar etmesi durumunda elinde avucunda ne varsa yitireceğine dolayısıyla da hem ekmeksiz kalacağına hem de pek çok tehlike ile karşılaşacağına delalettir. Çok önemli bir konuda karar verme aşamasında olunduğuna bu yüzden stresli ve sıkıntılı bir dönem geçirildiğine ve zaman zaman öz güvenin kaybedildiğine alamet eder.

Rüyada Uçurum Kenarında Durmak

Kişinin, büyük bir karamsarlık yaşadığı, sanki dünyanın sonu gelmiş de her şeyin bitmiş olduğu duygusuna kapıldığına, çok mutsuz ve üzgün olduğuna alamettir. İçsel bir sıkıntı içine düşerek sanki başına kötü bir şey gelecekmiş gibi düşünmektir.

Rüyada Yeşil Uçurum Görmek

İyi ve doğru olandan uzaklaşmaya, yanlışa ve günaha düşmeye, kendini şaşırmaya ve de yolundan sapmaya yorulur. Her insan gibi rüyayı gören kişinin de hayatının bir döneminde kötülüklere karışacağına ama bu durumu düzeltmek için hemen harekete geçeceğine ve Allah’ a el açarak tövbekâr olacağına, bol dua edeceğine ve ibadetini kusursuz olarak yerine getireceğine delalettir.

Rüyada Karanlık Uçurum Görmek

Çıkmaza düşmek, ne yapacağını bilemez olmak, moralsiz, enerjisiz ve umutsuz bir dönem geçirmek anlamına gelir. Kişinin düşünmeden atılacağı bir iş nedeniyle kendini büyük maddi sıkıntılara sokacağına, parasını kaptıracağına, büyük kayıplara uğrayacağına dolayısıyla da hayatının en kara günlerini yaşayacağına yorulur.

Rüyada Uçurum Kenarında Ev Görmek

Kişi kuvvetle ihtimal gerçekten bir ev sahibi olmak istiyor demektir. Kişinin o eve sahip olmayı hayal gibi gördüğüne, ne kadar isterse istesin o evi alacağına dair hiç inanç ve umut taşımadığına alamettir. Bu rüya kişinin pahada ağır bir mal edinmek istediği anlamına gelir. Göstereceği sabır ve azim sayesinde yakın bir zamanda olmamakla birlikte hayalindeki o eve sahip olacağına yorulur.

Rüyada Uçurum Kenarında Araba Görmek

Bu rüya iki ayrı şekilde yorumlanır. Tıpkı rüyada ev görmek gibi kişinin bir arabanın hevesiyle yaşadığına işaret ederken bir diğer yandan da kişinin kendini bazı tatsız olaylardan ya da içinde bulunduğu kötü koşullardan ötürü sorumlu hissederek cezalandırmak niyetinde olduğuna delalettir

Rüyada Uçurum Kenarında Yürümek

Kişinin mevcut olan sıkıntılarının artacağı anlamına gelir. Örneğin bir hastalığının nüksedeceğine, kapandı sandığı belalı bir işin yeniden gündeme geleceğine ya da zarar ettiği bir işten giderek daha fazla kaybedeceğine işarettir. Aynı zamanda, var olan bir zararın günden güne artacağı ve manevi açıdan üzücü bir durumla karşılaşılacağı anlamına gelir.

Rüyada Uçurumun Kenarında Namaz Kılmak

Her daim manevi değerlere ve duygulara çok önem verildiğini gösterir. Aile hayatındaki ve toplumdaki değer yargıları dışına çıkmadığına, mazbut bir yaşam seçtiğine ve özellikle de dini vecibelerini yerine getirmeyi hiç aksatmadığına yorulur. Aynı zamanda kişinin sevaplarının çoğalmasına yönelik hayır işleri yapacağına alamettir.

Rüyada Uçurumun Kenarında Yatmak

Rüyayı gören kişinin aklı çok meşgul, içi de hiç rahat değil demektir. Kişi bazı şeyleri oldurabilmek, yettirebilmek ya da idare edebilmek adına büyük sıkıntı çekiyor ve sürekli bu durumla mücadele ediyor demektir. Esasen her bireyde olan hayat gailesine işarettir. Yani kişinin hayatını bir şekilde idame ettirmek mecburiyetinin yarattığı ağır duyguya yorulur.

Rüyada Uçurumun Başında Olmak

Kişinin gözünün dönmesi yani bir çöküş dönemi yaşaması nedeniyle her şeyini feda edebilmeyi bile kabul edeceği anlamına gelir. Hayal kırıklığı, gam, keder ve gözyaşı demektir. Kişi ne işe niyetlenirse hepsi elinde kalacak bu da hayata olan inancını azaltacak, cesareti ve kalbi kırılacak, kendini kara bahtlı bir insan gibi hissetmesine neden olacaktır.

Rüyada Karlı Uçurum Görmek

Çetin geçecek bir haftaya, aya ya da yıla işarettir. Kendisi için adeta zor bir sınav gibi geçecek mali ya da manevi bir sürece gireceğine ve olası bir krize karşı var gücüyle savaşacağına yorulur. İş konusunda türlü zorluklarla uğraşılacak ve çok zahmet çekilecek bir işle ilgilenileceğine ve karışıklıklarla uğraşılacağına alamet eder.

Rüyada Uçurum Görmenin Psikolojik Yorumu

Bireyin yaşamıyla ilgili açmazları, çaresizlikleri, yaşadığı bunalımlı günleri, zayıf yönlerini, kuruntularını yani kısacası hayatıyla ilgili hassasiyetlerini gösterir. Bu durum sıkıntılı ve mutsuz bir ruh halinin bilinçaltından rüyalara yansımasıdır. Yani mutlu, keyifli ve umut dolu bir kimse rüyasında bu ruh haline uygun rüyalar görürken uçurum gibi bir rüya görmesi ancak karamsarlığı ile ilişkilendirilebilir.

Bu demektir ki rüyayı gören kişinin içinde aslında kimsenin bilemeyeceği, görmeyeceği hatta belki de çare olamayacağı fırtınalar kopuyor. Bu rüya, bireyin yaşadıklarının beyninde ve kalbinde birikerek ona taşıyamayacağı kadar büyük bir ağırlık oluşturduğunun, onu çıkmaza sürüklediğinin, ruhuna dolayısıyla da bedenine baskı yaptığının açık bir kanıtıdır.

Rüyada Uçurum Görmek sayfası 30/08/2020 18:40:09 tarihinde 85590 numarası ile oluşturulmuştur.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1439