Rüya tabiri ara

Rüyada tırmanmak

Ocak 28, 2018 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada tırmanmak

Rüyada tırmanmak, azimli, sadece amacına ve hedefine yoğunlaşan bir kimse olduğunuza, kendinize olan öz güveniniz ve inancınız ile her şeyin üstesinden geleceğinize,  her engeli aşabileceğinize işaret eder.

Eric Ackroyd’a göre; Rüyada tırmanmak hırs ya da başarının simgesi olabilir. Rüyanızda tırmanırken içiniz korkuyla mı doluyor, yoksa doruğa ulaştığınızda başınız mı dönüyor? Böyleyse, bu (bilinçaltı) “bozguna uğrama” korkusunu simgeleyebilir. Belki bir aşağılık kompleksinin farkına varmanız gerekiyor. Öte yandan rüya bir uyarı da olabilir. Aşırı yükseğe tırmanmak gibi bir şey vardır. “Onur düşmeden önce gelir.”

Rüyada yüksek bir yere tırmanmak

Rüyada yüksek bir yere tırmandığını görmek, rüya sahibi kimsenin umut dolu, kararlı, stratejik ve başarılı bir kimse olduğuna bu sayede her konuda zafer elde ettiğine ve mutlu olduğuna işaret eder.

Rüyada yokuş tırmanmak

Rüyada yokuş tırmanmak, isteklerinizin önünde engeller veya düşmanların olduğuna işaret eder. Zorluklar gözünüzü korkutmasın. Çabalarsanız aşamayacağınız engel veya zorluk olamaz.

Rüyada çok uzun bir tırmanış görmek

Rüyada çok uzun bir tırmanış görmeniz, olasılıkla sığınma ya da kaçma arzusunu yansıtır. Ayrıca amaçlarınıza ulaşmadan önce çok sıkı bir çalışma döneminden geçeceğinize de işaret edebilir.

Rüyada cennete giden bir merdiveni tırmanmak

Rüyada cennete giden bir merdiveni tırmanmak, mitolojik bir motiftir. Kişisel bütünlüğe (Jung’un “Benlik”i) ulaşmanın simgesi olarak görülebilir.

Rüyada bir dağa tırmanmak

Rüyada dağa tırmanmak, yükselip, çok büyük başarılara imza atacaksınız demektir. İtibar ve para sahibi olup herkes tarafından takdir göreceksiniz.

Rüyada bir dağa tırmanmak, size manzara sağlar. Bu, kendinizi ya da içinde bulunduğunuz durumu uzaktan görme isteğini -ya da gereğini-; ya da kendinizi maddi değerlerin üstüne çıkarma gereğini simgeleyebilir.

Rüyada bir duvara tırmanmak

Rüyada duvara tırmanmak, cesaretli biri olduğunuza işaret eder.. Tüm riskleri göze alıp, zorlukları aşmak için çabaladığınıza, engellerin sizi yıldırmayacağına işaret eder.

Rüyada bir duvara tırmanmak, ailenizin, toplumun, dinin vb. sizi zorladığı bir durumdan kaçma isteği ya da kaygıyı sembolize eder.. Bir engeli veya zorlukları aşmayı da gösteriyor olabilir.

Rüyada bir duvara tırmanmak, özellikle tutunabileceğiniz tuğla ya da taşları varsa, rüya sahibi erkek ise cinsel ilişkiyi temsil edebilir (Freud temsil etmesi gerektiğini söylerdi). Tümsekler kadın göğüs ve kalçalarının simgeleridir.

Rüyada duvara tırmanmak, öte yandan kurtuluşu ifade edebilir. Örneğin akıl dışı ya da nevrotik bir sınırlamadan, iç dünyanızın, tabularınızın veya ön yargılarınızın sınırlarından, kendini küçük görme alışkanlığından ya da yaşamdan elini eteğini çekme durumundan kurtulma çabasını gösteriyor olabilir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

4919

Rüya Sitesi Linkleri