Rüya tabiri ara

Rüyada Terazi Görmek

Şubat 19, 2019 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada terazi görmek karar verilmesi gereken önemli bir konuya rivayet etmektedir. Rüyada görülen terazi eşit ise akıl ve mantığın süzgecinden eşit olarak geçirildikten sonra isabetli karar verileceğine dalalet etmektedir. Bazen de bu rüya hakemlik yapmaya dalalet eder.Rüyada terazi almak, önemli bir meselede kararlarına başvurulmasına, tarafsız olarak bir konuda hakemlik yapılmasına, adalete ve eşitliğe dalalet etmektedir. Atılan adımların doğru yoldan şaşmayacağına dalalet etmektedir. Bazen de bu rüya devlet kapısında bir iş sahibi olacağına dalalet etmektedir.

Rüyada terazi bulmak, bulunan terazi doğru ve eşit tartıyor ise iyi ve adaletli insanlarla karşılaşmaya, iyi işler yapmaya hayırlı ameller işlemeye ve haksızlıklardan uzak kalmaya dalalet eder. Yapılan iyiliklerin gün gelip karşılığının alınacağına, refah dolu ve güzel bir hayatın olacağına da yorulan bir rüyadır.

Rüyada teraziye çıkmak, geleceğini etkileyecek büyük işler yapmaya yorulur. Bu işleri yaparken de kalbinin sesini dinlemeye, vicdanını tartmaya ve kuldan utanıp Allah’tan korkarak adımlarını atmaya dalalet etmektedir. Bu rüya kişinin kendisini ölçüp biçmesinin en açık delilidir.

Rüyada bozuk terazi görmek, kul hakkına girmeye yorulur. Şer rüyalardan biridir. Nefsine uymaya, hak yemeye, kalp kırmaya, kırdığı kalpleri tamir etmeden yoluna devam etmeye, başkalarının rızkını yemeye dalalet eder.

Rüyada kırık terazi görmek, baştaki kişinin hastalanması ve ölmesi manasına gelmektedir. Baştaki kişiden kastedilenin ne olduğu bilinmemektedir. Bu kişi devlet yöneticisi de olabilir, iş yerinde patronunuz da olabilir. Ancak başta adaletin sağlanmasından sorumlu olan kişinin akıbetine yorulur.

Rüyada altın terazi görmek, genel olarak hayra yorulan rüyalardan kabul edilmez. Altın terazi, vücudun herhangi bir yerindeki eksikliğe dalalet etmektedir. Bu eksiklik sebebiyle üzülmek ve isyana başvurmakla yorumlanan bir rüyadır.

Rüyada eski terazi görmek, eve yakın zamanda gelecek olan ya da gelmiş olan istenmeyene bir misafire dalalet eder. Bazen de bu rüya kaybolan bir eşyaya ve bu eşyanın boş yere aranmaması gerektiğine dalalet eder. İş yeri ortamında yaşanacak olan büyük tartışmalara, işten çıkarılmaya ya da çıkmaya bunun ardından gerçekleşecek uzun bir yolculuğa dalalet eder.

Rüyada kantar görmek, alnına sürülmüş bir lekeye, bu lekenin haksız yere sürülmüş olduğuna ve günü gelince ispatlanacağına dalalet etmektedir. Gün gelince pek çok insan özür dileyecek ve pişmanlığını dile getirecektir. Rahatlamaya, huzur bulamaya da yorulan bir rüyadır.

terazi ve ölçek görmek iman güzelliğine, söz ve işinde adaletten ayrılmamaya, borcu ödemeye, adağını yerine getirmeye, usta yahut mühendise delalet eder.Rüyada terazi görmek, önemli bir konuda karar vermesi gerektiğini işaret eder. Teraziyle bir şey tarttığını görmek kendisiyle ilgili önemli bir karar verecek demektir. Rüyada terazi görmek, önemli bir konuda karar vermesi gerektiğini işaret eder. Teraziyle bir şey tarttığını görmek kendisiyle ilgili önemli bir karar verecek demektir.

Rüyasında terazi gören kimse önemli bir konuda hakemlik yapar ya da karar vermek zorunda kalır.Rüyada terazi görmek, hakim ile yorumlanır Rüyasinda yeni. hassas ve doğru tartan bir terazi görmek, o yerde dindar ve adil bir hakimin bulunduğuna isarettir. Terazinin kefe-si hakimin kulaği; kefeye konulan dirhemler hakime getirilen davalar; terazinin oku davacılar arasında hakimin adaletini gösterir. Teraziyi bos iken bir tarata meyil etmeyip, dogru durdugunu görmek, hakimin insafina ve adaletine delildir.

Rüyada bozuk terazi görmek, şer sayılan rüyalardan kabul edilmiştir. Rüya sahibinin kötü huyları olduğuna ve kötü işler içersinde olduğuna yorumlanır. Bu rüyayı görenin hak yiyeceğine, can yakacağına, insanlara zarar verecek işler içinde olduğuna delalettir. Aynı zamanda bu rüya huzurun kalmayacağına, sağlığı kaybetmeye ve maddi sıkıntılar yaşanacağına işarettir.

Bedensel engeli bulunan birinin eksiklik duygusu içersinde olduğuna ve bu yüzden utanç ve üzüntü içersinde olan birinin varlığına işaret eder. Rüya sahibinin herkes gibi olmadığı için isyankar biri olduğuna delalettir. Bu rüyayı görenin her gün kendini kahredip üzüntü içersinde göz yaşı döken biri olduğuna yorumlanmıştır. Aynı zamanda bu rüya kötürüm ve engelli bir çocuk olarak da tabir edilmiştir.

Rüyada eski terazi görmek, eve gelecek olan istenmeyen bir misafire, kaybolan bir eşya için boşa harcanan zamana ve emeğe olarak tabir edilmiştir. Bu rüyayı görenin iş ortamında olumsuz sonuçları olacak bir tartışma yaşanacağına işarettir. Rüya sahibinin uğrayacağı maddi kayba ve istenmeyen bir yolculuğa delalettir. İslam alimlerinden Şemseddin şehrezuri’ ye göre rüyada bozuk terazi görmek; Müslümanlığı benimsemeyecek yeni doğan bir çocuğa olarak tabir edilmiştir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

3418