Rüya tabiri ara

Rüyada Savaş Çıktığını Görmek

Ocak 19, 2019 - Okuma süresi: 14 dakika

Rüyada Savaş Çıktığını Görmek bu rüyanın bir kaç tabiri vardır. Rüyada iki ulusun birbirine karşı savaş açtıklarını görülürse; toplum tarafından yaşanılacak bir hastalığa ya da bir musibetin yaşanacağına işaret eder. Rüyada halkın devlet reisine karşı savaşarak isyan etmek ise; o ülkede halk zenginleşecek ya da alım gücü artacaktır. Rüyada savaşan tek bir millet görmek ise; bu rüyanın tersi yorumlanır. Bu toplum içinde birbirleriyle iyi anlaşan ve huzur içinde yaşamlarını sürdüren bir halka işaret eder. Rüyada düşmana karşı cenk halinde olmak ise; dini bütün bir kimseye ve ailesine hayırlı bir evlat olacağına delalet eder.

Rüyada Savaştığını Görmek Hayırlı bir rüyadır. İşsiz olan kimselerin bu rüyadan sonra iş sahibi olacaklarına ve eli ekmek tutacağına, geçim derdini düşünmeyecek demektir. Rüya sahibi iş yaşamında karşısına çıkacak bütün engelleri aşacak ve rakiplerine karşı üstünlük kuracaktır. Yapacağı yatırımlardan beklentisinin üstünde kazanç elde edecek ve hayatını rahat ve huzur için de devam ettirecektir.

Rüyada Savaş Çıktığını Görmek Kişi rüyasında savaş görürse; işinde talihsiz bir dönem geçirecektir. Bu durum kişinin aile yaşantısına da etki edecektir. Hane içinde huzuru bozulacak ve düzensizlikler baş gösterecektir.

Rüyada Savaşa Gitmek Genç bir kadın rüyasında sevdiği kişinin savaşa gittiğini görürse; sevgilisine zarar verecek bazı kötü haberler işiteceğine işaret eder. Kişi rüyasında savaşa gittiğini ve ülkenin savaştan mağlup olduğunu görürse; iş yaşamında bazı değişikliklerin yaşanmasına ve bu değişimlerin kendisine zarar getireceğine delalet eder.

Rüyada savaş görmek; savaşı sonucuna veya gidişatına göre çeşitli sonuçlarla tabir edilir. Rüyada savaştığını ve yendiğini görmek; düşmana karşı galip gelemye delalet eder. Savaşı kazanmak büyük bir başarı elde edileceğine işarettir.

Rüyada savaşta yenildiğini görmek; yaşanılan hayatta başka insanların hataları nedeniyle zarar görmeye delalettir. Rüyasında savaşan kişi hidayete erer. Rüyada savaş görmek; hiç olmadık önemli bazı olaylara şahitlik etmek demektir.

Rüyada devletlerin arasında savaş çıktığını görmek o bölgede büyük çaplı salgın hastalıkların vuku bulacağına işarettir. Savaş sırasında bir toprağa bir çok askerin girdiğini görmek ise; o bölgeye şiddetli şekilde yağmur yağacağına işarettir. İki tabur askerin birbirleriyle savaştığını görmek; kazanan tarafın hayatında yenilgiye uğrayacağına delalettir.

Rüyada devletler arasında yapılan bir savaş görmek; fitne ve fesat çıkacağına veya ölümcül bir hastalığın o toplumu etkisi altına alacağına delalet eder. Rüyada bir devlet başkanı ile halkı arasında savaş olduğunu görmek ise; bereketli günlerin geleceğine ve alım gücünün artacağına yorulur. Rüyada halk arasında savaş çıktığını görmek; birbirleri arasında iyi geçineceklerine delalet eder. Bir memlekete askerin topluca girdiğini görmek; görülen o yere çok yağmur yağacak demektir. Rüyada savaşmak için askerlerin bir araya gelerek toplandıklarını görmek ise; batılla uğraşanların yenileceklerine, askerlerin az olduğunu ve kendisinin de o askerlerin arasında olduğunu gören bir kimse; düşmanlarına karşı büyük zaferler elde edecek demektir.

Rüyada savaşta olduğunu ve savaş meydanında rüzgar eserek toz çıkarttığını görmek; hayırlı değildir. Rüyada iki bölük insanın birbirleriyle savaştıklarını görmek; üstün gelen tarafın yenileceğine delalet eder. Rüyada iki tarafın da savaş sırasında birbirlerine karıştıklarını görmek ise; herkese hayır getirecek gelişmeler yaşanacak demektir.

Kişi rüyasında düşmana karşı savaştığını görmek; dinine hizmet, anne babasına karşı hayırlı bir evlat olmaya, karısı hakkında da kıskançlık yapmaya işaret eder. Kişi rüyasında savaş meydanında bir savaşta kendisinin dinsizler tarafında olduğunu görürse; İslamiyet’ten uzaklaştığına veya dinine karşı söylemleri olduğuna işaret eder. Bir başka tabiri ise; itaati gerektiren şeylere karşı itaatsizlik ettiğine delalet eder. Aynı zamanda namaz vecibelerini yerine getirmeyen kişiye de işaret eder.

Rüyada savaş meydanı görmek, hayırlı olmayan rüya olup kişi ya da kişiler için gelecek felaketlere ve kötülüklere tabir edilir. Rüyasında savaş meydanı gören kimse, ailesinden ve sevdiklerinden vazgeçmiş vatanı uğruna her şeyi gözü almış kimselerdir.

Rüyada asker görmek, asker rüyası hayırlı olmakla birlikte kişinin rüyasında savaşa hazırlanan asker görmesi ,yakın zaman da yolculuğa çıkacağına, kötü niyetli kimselere karşı mücadele edeceğine yorumlanır. Rüyasında ülkesine yabancı askerlerin girdiğini görmek, rüya sahibi için yenilgiye, mal kaybı yaşamaya, felakete sembol edilir.

Rüyada savaşta öldüğünü görmek, rüyayı gören kimsenin inancına yönelik soğukluğuna dini vecibelerden uzak durmasına yorumlanır. Rüyasında savaşta öldüğünü gören kimse, düşmanlarına karşı zayıf olan, girdiği he rişte başarısız olup güven duygusunu yitirmiş kimselerdir.

Rüyada savaşta asker olduğunu görmek, hayırlı olan bu rüya kişinin düşmanlarına karşı üstünlük sağlayarak başarı elde edeceğine yorumlanır. Rüyasında savaşta asker olduğunu gören kimse mantıklı davranışları ve planlı hareketleri ile bir çok zorluğun üstesinden gelerek hayatını güzel kılacak başarılara el açar. Bu rüya aynı zaman da yolculuğa çıkamaya, yeniliklere açık olmaya, iktidar sahibi kimselerden yardım görmeye yorumlanır.

Rüyada şehrin bombalandığını görmek

Ailevi ilişkilerin bozulması anlamındadır. Aile bireyleri arasında sert tartışmaların yaşanması ve huzurun ortadan kalkması demektir. Bu rüyayı gören kişilere büyük alimler aile bireyleri ile olan diyaloglarında daha hoşgörülü olmalarını tavsiye etmektedir.

Rüyada savaştan kaçmak
Kişinin yaşamının zaten zor geçtiğini ancak bu zorlukların bir süre daha devam edeceğini ifade eder. Bu rüya kişinin arzuladığı rahat yaşama kolayca ulaşamayacağını bildirir. Rüya sahiplerinin biraz daha sabırlı olması ve direnme güçlerini kaybetmemeleri büyük önem taşımaktadır.

Rüyada Halk Arasında Savaş Çıktığını Görmek

Bir kişi rüyasında halk arasında savaş çıktığını yani aynı toplum üyelerinin birbiri ile çatıştığını görürse bu durum arkadaşlarından ötürü sıkıntı çekeceğine işaret sayılır. Yani rüya sahibi suçsuz olduğu halde arkadaşlarının yapacağı bir hata neticesinde zarara uğrayacaktır.

Rüyada halk arasında çatışma çıktığını gören kişilerin arkadaşlarıyla ilişkilerinde daha dikkatli olmaları faydalarına olacaktır.

Rüyada Savaş Çıktığını Duyup Askere Gitmek

Bir müddet kişinin canını sıkacak ancak daha sonra şifa ile neticelenecek sağlık sorunu anlamındadır.

Bu rüyanın bir diğer anlamı ise iş yaşamında istenilen sonucu elde edememektir. Kişinin bir türlü arzuladığı hedefi yakalayamaması ve hayal kırıklıkları yaşamasıdır.

Ancak bir şahsın rüyasında askere giderken ellerine kına yaktığını görmesi hayırlı olup bereketli bir iş yapmak ve büyük bir servet kazanmak anlamındadır.

Rüyada Savaş Meydanı Görmek

Görülen savaş meydanının niteliğine göre farklı sıkıntılara işaret etmektedir. Yani savaş meydanı görmek her durumda sıkıntı demektir ancak ifade edilen sıkıntının mahiyeti farklıdır.

Kişinin korkunç bir savaş meydanı görmesi haram mal yemek ile tabir olunmaktadır. Faiz, tefecilik ve kul hakkı yemek gibi anlamları olan bu rüya üzerine kişinin kendisine çekidüzen vermesi ve her türlü haramdan uzak durması büyük önem taşımaktadır.

Savaş meydanı olmasına rağmen düzenli ve temiz bir ortam ise gıybet ve dedikodu günahına bulaşıldığını ifade eder.

Bir kişinin rüyasında evinin veya yakın çevresinin savaş meydanı olduğunu görmesi ise anlamsız kıskançlık duygusuna delalet eder.

Buna göre rüya sahibi bir konuda gereksiz ve abartılı bir kıskançlık nöbetine tutulmuştur. Bu kıskançlıktan ötürü kişinin önemli zararlar gördüğü ifade edilmekte ve bu durumdan bir an önce vazgeçmesinin zorunlu olduğu dile getirilmektedir.

Rüyada Büyük Bir Ordu Görmek
Rüyada görülen büyük ordular rüya sahibinin kısa bir süre içinde çıkacağı yolculukların habercisi kabul edilmektedir. Bu rüya uzun bir yolculuk manasında tabir edilmektedir ve bu yolculuğun kişi için hayırlı neticeler vereceği söylenmektedir.

Ancak kişi her yeri talan eden, düzensiz ve saldırgan bir ordu görürse bu durum doğal afetlerin habercisi sayılır. Yaşanılan bölgede deprem, sel, kuraklık gibi ciddi sonuçları olacak bir doğal afetin yaşanacağı ifade edilir.

Rüyada Savaşta Çok Sayıda İnsanın Öldüğünü Görmek

Bir hedefe giderken tahmin edilenden çok sıkıntı çekmek anlamındadır. Rüya sahibi bir işe girişirken çok fazla sıkıntı çekmeyeceğini düşünmüş ve kısa sürede hedefine varacağını hesaplamıştır. Ancak işler hiç de düşünüldüğü gibi gitmeyecek ve rüya sahibi ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalacaktır.

Rüyada çok sayıda insanın öldüğünü görmek aynı zamanda ibadetlerini aksatmak anlamına da gelir. Buna göre rüya sahibi yapması gereken ibadetlerini yapmamakta ve böylece günaha girmektedir. Büyük alimler rüyasında çok sayıda insanın öldüğünü gören kişilere vakit kaybetmeden ibadet etmeye başlamalarını tavsiye etmektedir.

Rüyada Savaşta Şehit Olmak

Savaş görme rüyaları genellikle olumsuz tabir edilmesine rağmen kişinin savaşta şehit olduğunu görmesi en hayırlı rüyalardan biri kabul edilir. Bu rüya her anlamda müjde demektir.

Rüyasında şehit olduğunu gören kişilerin her türlü dilek ve hacetlerinin gerçekleşeceği ifade edilmektedir. Bu rüyayı gören kişi her ne murad ediyorsa İnşallah murad ettiği şeye kavuşacaktır.

Rüyada Savaş Çıktığını Duymak

Kişinin rüyasında savaşın çıktığını görmeyip başkasından duyması önemli bir fırsat konusunda geç kalması manasında yorumlanmaktadır. Buna göre rüya sahibi tüm yaşamını değiştirebilecek kadar ciddi bir fırsatı kaçırmıştır.

Rüya sahibinin bu fırsatı kaçırmasındaki en büyük etken ise tembelliği ve kararsızlığıdır. Bu rüyayı gören kişilere yaşamlarının ilerleyen dönemlerinde benzer sıkıntılar yaşamamaları için daha çalışkan ve daha aktif olmaları tavsiye edilmektedir.

Rüyada Savaşa Hazırlandığını Görmek

Rüyasında savaş hazırlığı gören kişinin yoksulluk ile sınanacağı ifade edilmektedir. Kişinin büyük borç yükü altında ezilmesi, geçimini temin edememesi ve rızkını kazanırken büyük sıkıntılar yaşaması manasına gelir.

Ancak bu rüyanın yorumunu yapan büyük alimle söz konusu maddi sorunların bir süre sonra biteceğini de beyan etmektedir. Yani yaşanacak ekonomik problemler kişinin yaşamının sadece bir döneminde yaşanacaktır. Fakat ifade etmek gerekir ki bu kısa süre dahi rüya sahibinin ciddi biçimde yıpranmasına neden olacaktır.

Kişinin rüyasında savaş hazırlıklarını bir ordu içinde değil de evinde yaptığını görmesi ise ayrılık ile tabir olunur. Rüya sahibinin uzun bir süre için sevdiklerinden ayrılması anlamındadır. Çetin ve sıkıntılı geçecek gurbet yaşamına delalet eden bir rüyadır. Rüya görüldükten sonra kişinin gerekli tedbirleri alması ve bu zorlu sürece hazırlık yapması büyük önem taşımaktadır.

Rüyada Savaş Kazanmak

Rüyada düşmana karşı zafer kazandığını gören kişinin yaşam mücadelesinden de başarı ile çıkacağı yorumu yapılmaktadır. Yani kazanılan savaş aslında hayat karşısında kişinin elde edeceği her türlü kazanımdır.

Bu rüya aynı zamanda kişinin nefsine karşı galip gelmesi ve bazı zararlı alışkanlıklarından kurtulması manasında da yorumlanmaktadır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

6189