Rüya tabiri ara

Rüyada Sakal Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Aralık 11, 2018 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada sakal görmek rüya sahibinin mal, mülk ve saygınlığının artacağına işaret eder. Rüyada ak sakal görmek, bol kazanç ve berekettir. Rüyada uzun sakal görmek iyi şekilde yorumlanmaz.

Kirmani(r.a)‘ya göre rüyasında sakalının çok uzadığını gören kimse borçlanır. Ancak bazılarına göre bir kişinin rüyasında sakalının haddinden fazla uzadığını görmesi bolluk ve bereket olarak yorumlanmaktadır. Bunun yanında rüyasında sakalları olduğunu gören bir kadının kendisi veya eşiyle ilgili bir nedenden dolayı çocuğu olmayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada sakal görmek hayati derecede önemli bir konuda yanlış karar almak şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Sakal Bırakmak

Rüyada sakal bırakmak, rüyada sakallı olarak görülen kişinin önemli bir olgunluğa erişeceği şeklinde yorumlanır. Bunun yanında sakal güzellik ve irfanı da simgeler. Bunun yanında kişinin kendini siyah bir sakala sahip olarak görmesi hayırlı bir eş ile evleneceğine işaret eder. Rüyasında kısa bir sakala sahip olduğunu gören kişinin yakın zamanda kısa bir seyahat gerçekleştireceği söylenir.

Rüyada Sakal Çıkması

Rüyada sakal çıkması bazen rüya sahibinin üzerine binecek bir yükü, ağır bir sorumluluğu işaret eder. Kişi istemediği, kendi elinde olmayan birtakım sorumluluklar alacaktır. Bazen ise sakal çıkması olumlu olarak yorumlanır. Kişinin olgun, ilim ve irfan sahibi bir birey olma yolunda ilerleyeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Sakal Traşı Olmak

Rüyada sakal traşı olmak rüya sahibinin mal ve mülkünü yitireceği şeklinde yorumlanır. Rüyada sakal kestirmek, mal ve mülkün yanında kişinin itibarı da zedelenir. Kişi rüyasında eğer hayatında hiç görmediği bir kimse tarafından traş ediliyorsa rüya sahibiyle aynı ada sahip veya etrafında onu sevmeyen bir adam tarafından saygınlığının kaybettirileceğine işaret eder.

Rüyada Beyaz Sakal Görmek

Rüyada beyaz sakal görmek oldukça iyi şekilde yorumlanır. Rüya sahibinin çevresindeki insanlar tarafından onurlu bir birey olarak görüleceğine, yaptıklarının takdir edileceğine alamet eder.

Rüyada Sakal Taramak

Rüyada sakal taramak hem iyi hem kötü şekilde yorumlanabilir. Rüyasında sakal tarayan kişi birtakım kötü alışkanlıklarından kurtulacaktır. Aynı zamanda kazancı gün geçtikçe artar. Rüya sahibi işinde terfi alır. Bunun yanında özellikle iş mevzusunda bazı sıkıntılar yaşayacağı için maddi durumun olumsuz yönde etkileneceği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Sakal Koparmak

Rüyada sakal koparmak kişinin hem kendisinin hem de ailesinin maddi ve manevi olarak refaha ereceğine tabir olunur. Rüya sahibinin çevresindekilerden aldığı dualar sayesinde giriştiği işlerin yolunda gideceğine işaret eder. Öğrenciler için tahsil hayatlarında karşılaştıkları güçlüklerin birer birer sonlanacağı anlamına gelir.

Rüyada Sakal Bıyık Görmek

Rüyada sakal bıyık görmek mal ve mülkteki artış şeklinde yorumlanır. Rüyasında bıyıklarının olduğunu gören kimse toprak, sermaye gibi kendisine helal olan bir mal varlığına kavuşur. Rüyada küçük bir oğlanın sakalları olduğunu görmek o çocuğun sağlıklı olacağı şeklinde yorumlanır. Kadının kendisini sakallı görmesi iyiye yorulmazken kendini bıyıklı görmesi hayırlı ve sağlıklı bir oğlan çocuğu doğuracağına işaret eder.