Rüya tabiri ara

Rüyada Saç Kestirmek

Aralık 25, 2018 - Okuma süresi: 36 dakika

Rüyada saç kestirmek, yaşamın uzayacağı anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişinin hayatının uzayacağına ve hayırlı işler yapacağına rivayet eder. Rüyayı gören kişi eğer saçlarını çok kısa olarak şekilde kestirdiği görürse bu rüya sıkıntıya delalet eder. Ancak bir bayan rüyasında saçlarını kestirdiğini ve kısalttığını görürse bu rüya üzüntülerden kurtulup, ferah bir yaşam süreceğine yorulur. Rüyada saç kestirmek ahlakı değerlere verilen öneme, ağız tatlılığına ve terbiyeye delalet eder. Rüyada saçların çok fazla olmamak kaydıyla uzadığını görmek kazanılan paraların artışına ve berekete yorumlanır.

Rüyada evli bir bayan seç kestirir ise bu rüya sıkıntı ile tabir edilir. Eşi ile arsının açılacağına ve sıkıntılı günler yaşayacağına yorumlanır. Aynı zamanda dertli günlerin ailevi olarak herkese yansıyacağına ve ortalığın bir müddet karışık olacağına yorumlanır. Ağır başlılığa ve olgunluğa tabir edilen bu rüya bazı durumlarda farklı yorumlanır. Eğer rüyayı genç bir kız görürse bereket getirecek bir erkek ile izdivaç yapacağına, evli bir bayan görürse eşi ile arsında ciddi derece de sorunlar yaşayacağına, bekâr bir erkek bu rüyayı görürse olgunlaşacağına rivayet edilir. Eğer bu rüyayı evli bir erkek görürse eşi ile arasına bir düşmanın gireceğine ve evlilik hayatında zorlu süreçler yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada saç kestirmek genel anlamda zorluluğa ve arkasından gelecek mutluluğa rivayet edilir. İlk olarak geçirilecek sıkıntılara ve rüya sahibi bekleyen sorunların kapı araladığına yorumlanır. Akabinde ise sıkıntıların gidip yerine mutluluğun, sevincin ve lüksün geleceğine ve gelen güzel günler ile sürecek huzurlu bir yaşama işaret eder. Rüyada saçların fazla kısa kesildiğini ve kafada hiç saç kalmadığını görmek, kadere rivayet eder. Gamlı ve kederli günlerin rüya sahibini bulacağına ve işlerinin karmaşık bir hal alacağına rivayet eder.

Rüyada saçını kestirdiğini gören kişinin, yaşadığı hayatta bazı değişiklikler yapmak istediğine, eğer bu değişiklikleri gerçekleştiremezse çok büyük üzüntü ve sıkıntı duyacağına ve değişiklikler sayesinde kuracağı yeni hayatında çok daha huzurlu ve mutlu olacağına rivayet eder. Aynı zamanda, hayat içerisinde gerçekleştirilen yeniliklerin ve değişikliklerin genel olarak kişinin başarısı, kariyeri ve hayat standardı üzerinde çok büyük etki edeceğine işaret eder.

Rüyada Saçının Kesildiğini Görmek Rüya sahibinin, hayatının kontrolünü eline almadığı için yaşamak istemediği olaylar ile karşılaşacağına, bu olaylardan büyük zarar ve üzüntü ile çıkacağına, artık silkinip hayatını kendi ellerine alıp istediği ve kendi arzuladığı şekilde yaşaması gerektiğine delalet eder.

Rüyada Saçını Kısa Kestirmek İş hayatında ve aile hayatında çok zor zamanlar geçirileceğine, çok üzüntülü ve sıkıntılı günlerin yaklaşmakta olduğuna ve yaşanan her olayın işleri gittikçe daha kötüye götüreceğine alamet eder. Aynı zamanda, sağlık durumunda başgösterecek çok üzüntü verici ve rüyayı gören kişiyi çok büyük bir şekilde yıpratacak bir hastalığa yakalanacağına işaret eder.

Rüyada Saç Kestirmek ve Boyatmak Rüyayı gören kişinin, çok sıkıntılı ve üzücü olaylar ile karşılaşacağına, bu durumları düzeltmek için pek de tekin olmayan işlere girip üzüntü verici ve pişmanlık duyacağı şeyler yapacağına ancak daha sonra bu durumları ve bu durumlardan ötürü ortaya çıkan sorunları saklamaya ve yaşanan durumların üzerini örtmeye çalışacağına yorulur.

Rüyada Saçını Kısa Görmek Üzüntülü ve sıkıntılı olayların son bulacağına, çok uzun zamandan beri yaşanan endişeli bekleyişin sona ereceğine, hiçbir üzüntü verici olayın kalmayacağına ve rüya sahibinin, artık rahat edip hayatını yaşaması gerektiğine rivayet eder. Aynı zamanda, yaşanan bir hastalık varsa şifa bulacağına ve kötü olayların haneden ve aileden uzak duracağına tabir eder.

Rüyada Saçını Uçlarından Kestirdiğini Görmek Tam olarak bağımsızlığına kavuşamamış olan rüya sahibinin kendini daha özgür hissetmek istediğine ve yavaş yavaş isteklerini hayata geçirmek için harekete geçeceğine, bu dönemde bazı arkadaşlarıyla görüşmeyi keserek, yeni bir çevre edineceğine alamet eder. Değişik fikirlere açık olmak, iş alanında hayal edilen kariyer için eğitimler almak, kurslara katılmak manasına da gelir.

Rüyada Saçını Kuaföre Kestirdiğini Görmek Kişinin işlerini doğru şekilde yaptığına ve kurallara uyan bir birey olarak yaşadığına alamet eder. Her işini büyük bir azimle, çalışarak, prensipli şekilde yapan kişinin başarısızlığa uğramayacağını, elini attığı her konuda istediği sonuçları alacağına alamettir. İyi bir eğitime, konforlu bir yaşama da yorumlanır. Kendine yeni bir hayat kurmak için uğraşan kişilerin ailelerinin de yanında olduğunu bilerek, daha huzurlu olacaklarına, yanlış yapmaktan korktukları için çevresindeki güvenilir insanlardan görüş alacaklarına alamettir.

Rüyada Saçını Kendi Kestiğini Görmek Kimseye minnet duymamak, tüm sorumluluğu tek başına üstlenmek ve hayatını tamamen istediği hale getirmek isteyen kişinin çıkacağı bir yolculuktan sonra işini de, evini de değiştireceğini, başka bir şehre taşınarak kendi hayatını kuracağını ifade eder. Bekar kimseler için evlilik fikrini erteleyeceklerini ve önceliği kariyerlerine vereceklerini de bildirir.

Rüyada Saçını Eşine Kestirdiğini Görmek Evli kimselerin, aile yaşantılarını korumak adına her zaman dik durduklarını ve sorunlarını kendi aralarında çözmek için uğraştıklarına, dışardan kimseyi evliliklerine karıştırmadıklarına yorumlandığı gibi, ilişkilerinde sorunlar yaşayan ve bir türlü çözemeyen kişilerin alacakları ayrılık kararından sonra yeni başlangıçlar yapacaklarına, uzun bir müddet yalnız yaşayarak istedikleri hayatı kurmaya çalışacaklarına alamet eder.

Rüyada Bıçakla Saçını Kestirdiğini Görmek Uygunsuz bulunan davranışları yüzünden işyerinde çok fazla sorun yaşayacak olan rüya sahibinin, çevresindeki insanların da hoş karşılanmadığını, yanlış ilişkiler yüzünden hayatını istediği gibi yönetemediğini bildirir. Hakimiyeti elden kaçırmak, istediği hayata ve hayallerine ulaşmakta güçlük çekmek, işleri kolaylaştırmak yerine güçleştirmek yüzünden dar boğaza girmek manasına gelir.

Rüyada Saçını Kardeşine Kestirdiğini Görmek Dayanışmanın en iyi örneklerinin yaşanacağı bu süreçte kişi, kendisine kimin dost, kimin düşman olduğunu öğrenecek ve ona göre hareket edecek demektir. Duygusal davranmaktan vazgeçerek aklıyla doğru yolu bulmaya niyetlenen rüya sahibinin ailesiyle konuşarak, onların da onayını alıp, işini değiştireceğini bildirir. Evliliklerde yaşanan sorunlara ailelerin müdahale etmesiyle ortalığın bir müddet sakinleşeceğine, eşlerin ayrı kalacakları bir dönem sonrasında konuşarak problemlerini aşacaklarına alamet eder.

Rüyada Arkadaşına Saçını Kestirdiğini Görmek
İyi bir çevreye sahip olmak demektir. Rüya sahibi, kendisine yardımcı olan arkadaşlarıyla ve dostlarıyla daha sık vakit geçirerek keyifleneceği anlamına gelir. Arkadaşına saçını kestirmek, yapmak istenen bir değişiklikte yardım almak, maddi bir sıkıntıda tanıdık birinden borç istemek ve rahatlamak anlamına da gelir. Anne veya babaya ait bir tarlanın ya da mülkün satılmasıyla kişinin içinde bulunduğu borç batağından kurtulacağına tabir edilir.

Rüyada Tanımadığı Birine Saçını Kestirdiğini Görmek Para ile ilgili bir meselede çok emin olunmayan, daha önceden herhangi bir alışveriş yapılmayan insanlarla işbirliği yapmanın verdiği strese ve güvensizlik duygusuna yorumlanan rüya, pek çok riski de göze alarak yapılacak yatırımlardan zarar etme olasılığı olduğuna dikkat çeker. Kişinin bu dönem içinde işle alakalı mevzularda çok fazla açılmamasının uygun olduğunu, ortaklı işlere girmekten kaçınması gerektiğini de işaret eder.

Rüyada Saçının Yarısını Kestirdiğini Görmek Kişinin hevesinin kursağında kalacağını bildirir ve özellikle büyük umutlar bağlanan bir işten istenen sonuçları alamayacak olan rüya sahibinin kendisini mahcup hissedeceğini, pişmanlık duyacağını ve bunalıma gireceğini ifade eder. Evliliklerde boşanmayla bitecek bir sürecin içinde olunduğuna, yeni başlayan ilişkilerde düzen tutmayacağına da yorumlanır. Duygusal iniş çıkışların çok fazla görüleceği bu dönemde kişinin kendi iç dünyasına kapanarak yalnızlığı tercih edeceğine delalettir.

Rüyada Saçını Erkek Saçı Gibi Kestirdiğini Görmek Kendini aşan işlerle uğraşmanın neticesinin kişi için hiç de hayırlı olmayacağına ve yaptığı işten beklentilerine kavuşamayacağına, birden fazla uğraşı olduğu için konsantrasyon sorunları yaşayacağına alamet eder. Baskı altında olunduğunu da bildiren rüya, kişinin acımasız bir rekabetin ortasında kalacağını ve iş yaşantısını riske atacağını ifade eder.

Rüyada Saçını Usturaya Vurdurmak Sorunları tamamen bitirmek adına alınacak çok radikal kararları işaret eder. Problemli evliliklerde ayrılma, kötü giden işi kapatma veya iflasını isteme, ortaklıktan çıkmak gibi anlamlara gelen rüya, kişinin hayatındaki bir dönemi kapatarak, kendisine yeni bir sayfa açmaya niyetleneceğini, kangren olan kısımlarını atarak hayatına sıfırdan başlayacağını fakat huzurunun da yerinde olacağını ifade eder.

Rüyada Saçını Asker Tıraşı Gibi Kestirmek Görev duygusunu ciddiye alan kişilerin iş yaşantısında elde edecekleri başarının iyi bir mevkiyle taçlanacağını müjdeleyen rüya, takım çalışmaları yapılacağını, kendini ispat ederken kibir içine girmeyecek olan kişinin başkalarınca da alkışlanan davranışlar sergileyeceğini ifade eder. Özellikle çalışkan tavırlarının kişiye kariyerinde çok yardımcı olacağını da tabir eder.

Rüyada Saçını Küt Kestirdiğini Görmek Prensiplerinden ödün vermeyen rüya sahibinin esnek olmadığı için aile yaşantısında bazı sorunlarla karşılaşacağına, ön yargıları yüzünden çocuklarıyla arasının açılacağını ifade eder. İş yaşantısıyla ev yaşantısı arasında denge oluşturamayan kişilerin ilerleyen zamanlarda yaptıkları hatayı telafi etme yoluna gitseler de, ilişkilerindeki olumsuzluğun düzelmesi için çok fazla zamana ihtiyaç duyacaklarını işaret eder.

Rüyada Saçını Oval Kestirdiğini Görmek Herkesin huyuna gitmeye ve sürekli orta yolu bulmaya çalışan kişinin sonuçta hiçbir şey elde edemeyeceğini, yaptığı iyiliklerin çok çabuk unutulduğunu görerek üzüntü duyacağını tabir eder. Duygusal hayatında kendi beklentilerini net olarak ifade etmeyen rüya sahibinin, sevdiği insanın her isteğine boyun eğmek suretiyle boyundan büyük işlere kalkışacağını, elindeki tüm parayı harcayarak insanları mutlu etmeye çalışsa da, sonuçta kendisinin zarar göreceğini delalet eder. Yapılmak istenen değişiklikler için fırsat bulamamanın yaşattığı hüzne ve çabalansa da sonucun boşa çıkmasıyla yaşanacak olumsuzluğa yorulur.

Rüyada Saçını Kaküllü Kestirdiğini Görmek Kibar, görgü sahibi biriyle birlikteliğe başlamak ve romantik bir ruh haline girmek demektir. Uzun zamandır kalbi boş olanlar için duygusal hayatlarında büyük değişikliklerin olacağına müjde veren rüya, kardeşi ya da aile üyeleri yurt dışında, uzak bir memlekette olanların kavuşarak hasret gidereceklerine, ailevi meselelerdeki pürüzleri de ortadan kaldıracaklarına yorumlanır. Kendine güveni tam olan rüya sahibinin hiçbir zorlukta yelkenleri suya indirmeyeceğini ve düşmanlarıyla uygun bir üslupta savaşacağını, asla kendine yakışmayan hareketler içine girmeyeceğini ifade eder.

Rüyada Saçının Kırıklarını Aldırmak Ufak tefek değişikliklerin bile kişiyi mutlu edeceği sakin bir dönemin habercisidir. Bunalan, sıkıntılar yüzünden yorgunluk hissedenlerin rahat bir nefes alacakları bu dönem, hasta kimselerin de normal yaşantılarına dönecek kadar iyileşeceklerine haber verir.

Rüyada Saç Kestirip Ağlamak Hayatını yeni baştan yaşamak için değişiklikler yapan kişinin sonuçlardan hiç de mutlu olmayacağını, ailesini dinlemediği gibi, kendisine öğüt veren arkadaşlarına da kulak asmadığından pek çok girişiminde zaman ve para kaybedeceğini delalet eder.

Rüyada Saç Kestirmek genellikle rüya sahibinin uzun bir ömür geçireceğine delalet eder. Rüyasında saç kestiren kişinin bazı kararlar alması gerekecek durumlarla karşılaşacağı ve yaşanan olayın olumsuzluklarla sonuçlanmaması için kendisinin aldığı kararın çok önemli olacağı tabir edilir.

Bu rüyanın “hayır ve şerrin çatışması ve insan imtihanının dönün noktası olduğu” yorumu yapılır. Yani rüyasında saç kestiren kişinin “herhangi bir konu hakkında hayır ve şer arasında tereddütte kalacağı” ve seçim yapmak zorunda kalacağı ifade edilir.

Bu rüya, rüya sahibini şu sözlerle uyarır:

“Seni bu rüya ile imtihan eden Yüce Allah’ın sonsuz hikmetine itimat etmeli ve şerli yollarda yürümekten vazgeçip tamamen hayra ve güzelliğin yönelmelisin. Düşün ki Allahu Teâlâ sana güzelliği ve hayrı emreder ve düşün ki şer, tamamen kötü bir tercih ve yanlış bir seçimdir. Öyleyse seni helâkete sürükleyen ve felaket kapılarını ardına kadar açan şerri tercih ederek imtihanı kaybetme riskini göze almamalısın.

Eğer imtihanı kazanıp hayra yönelirsen maddi ve manevi zenginliğin kapılarının sana ve çevrendekilere açıldığını görecek ve hayrı seçmiş olmanın haklı gururu ile yaşayacaksın.”

Evet, genel anlamda rüyada saçını kestirmek, hayır ve şer çatışması olarak kendini gösterir.

Saçını kestirdiğini gören kişinin çok temkinli davranarak hayırlı kararlar alması gerekir. Aksi takdirde olayların sonu beklenmeyen olumsuzluklara sonuçlanabilir. Saçını kısacık kestirdiğini görmek de rüya sahibini hayırlı bir yolculuğun beklediğine de işaret etmektedir. Bu yolculuk sonunda vardığı yerde iyi zamanlar geçireceği, vardığı yerde beklenmedik kazançlar elde edebileceği de tabirler arasındadır.

Saçını çok kısa kestirmenin ayrıca rüya sahibine hayırlı olmayan haberlerin geleceğinin de habercisidir. Rüya sahibi bir takım sağlık problemleri yaşayabilir veya bir yakınında herhangi bir sağlık problemi oluşabilir. Şayet rüya sahibi saçının kısa kesilmesinden rüya sırasında rahatsız olup üzülüyorsa bu durum kendisinin aile içinde de üzüleceği bir durumla karşılaşabileceğinin işareti olabilir.

Rüyasında saçının başkası tarafından zorla kesildiğini görmek rüya sahibinin bazı sıkıntılı günler geçirebileceğinin habercisi olabilir. Rüya sahibi saçını zorla kesen kişi ile iyi bir ilişki içinde olmayabilir. Bu kişiyle tartışmalı ve gergin zamanlar geçirebilir. Saçını kendisi istemediği halde zorla kesen kişi rüya sahibine karşı iyi bir hissiyat içinde değil veya kendisine karşı haset besliyor olabilir. Bunun dışında saçını zorla kesen kişi aile bireylerinden biri ise bu kişiyle nahoş tartışmalar yaşanabileceği de tabir edilmektedir.

Rüyada kendi rızasıyla saçlarını kestiren kişi için önünde hayatını değiştirebilecek derecede önemli bir karar alması gereken bir durumun varlığına da işaret edilmektedir. Buna göre bir evlilik kararının eşiğinde olabilirsiniz, bir ev alma durumu içinde olabilirsiniz, ticari hayatınızda köklü değişiklikler yapıyor olabilirsiniz. Bahsettiğimiz örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Saçını rüyasında kısa kestiren kişi, “hayırlı bir yolculuk” ve “güzel bir nasip” ile ödüllendirilecek demektir. Yani bu rüyayı gören kişinin, hem kendisi hem de ailesi için hayırlı bir yolculuğa çıkacağı ve güzel nimetler ile müjdeleneceği yorumu yapılır.

Bu rüyayı gören kişinin alması ve anlaması gereken mesaj şudur:

“Ömür bir yolculuk içerisinde akıp gider, bu yolculuğun güzelliği veya çirkinliği, yolculuk boyunca Allah’ın seninle birlikte olup olmamasına göre değişir, eğer yolculuğunun hayırlı geçmesini ve selametin seninle olmasını arzu ediyorsan, Allah’a boyun eğmeli, O’nun sana nasip edeceği güzel nimetlerin şükrünü eda etmelisin.”

Rüyada Saçını Kesmek Neyin Göstergesidir?

Kişinin rüyasında kendi saçını kesmesi, çelişki dolu bir hayata adım atabileceği ve kararsızlıkla dolu bir hayat geçireceği yorumu yapılır, ne var ki bu kararsızlık, sadece ve sadece kişinin “istikamet yolu”nu esas alması ile ortadan kalkar. Yani bu rüya sizi şu anlamlı mesajla uyarıp ikaz eder:

“Hayatın kararsızlık girdabına düşebilir ve çelişkili bir sürecin içine girip ciddi sıkıntılar yaşayabilirsin, bunun üstesinden gelmenin tek yolu Allah’ın dosdoğru yolu olan ‘sırat-ı müstakim” üzre bulunmaktır. Zaten Allah’a teslim olan insanın dünyevi ve uhrevi bir problem yaşaması mümkün değildir.”

Rüyada Saçını Kısa Görmek Ne Demektir?

Bir kişi, rüyasında kendi saçını veya bir başkasının saçını kısa gördüyse, o kişinin (yani rüya sahibinin) ani bir karar alacağı ve bu kararın hayatını değiştireceği anlamı ve yorumu çıkarılır. Dolayısıyla bu rüyayı gören kişiye, alacağı önemli kararlar arefesinde dikkatli ve uyanık olması gerektiği mesajı verilir. Mesaj şöyledir:

“Alacağın ani kararlar, hayatının gidişatını değiştirip seni bambaşka bir hayata aday kılacaktır, bu nedenle aldığın her kararı dikkatlice ve temkinli bir şekilde almaya gayret etmelisin. Aksi takdirde yanlış kararın acısı ve pişmanlığı ile hayatın boyunca ciddi ikilemler ve çelişkiler yaşayıp pişmanlık ateşinde yanarsın.”

Rüyada Kuaförde Saç Kestirmek Nedir?

Kuaförde saç kestirmek, “hayrın ve nasibin artması” “hastalıkların şifa bulması” “rüya sahibinin maddi anlamda rahatlaması” gibi tabirler içerir.

Bu rüyanın mesajı: “Senin ve yakınların için hayrın artması ve nasibin çoğalması, hastalıkların şifa bulması ve maddi rahatlığın inkişaf etmesi, yalnızca Allah’a tam bir teslimiyet ile boyun eğmekle mümkün olacaktır. Allah’ın bu ilâhî uyarısını göz ardı etme.” şeklindedir.

Rüyada kestiği saçlarını görüp de üzülmek ne anlama gelir?
Rüyanızda saçlarınızı kestiriyorsanız ve kesilmiş saçlarınızı görünce üzüntü duyuyorsanız bu da bazı takıntılı hallere delalet etmektedir. Şayet kesilmiş saçlarınıza üzülmeniz geçmişte yaşanmış bazı olaylarda takılmış ve bu sebeple ileriye bir adım atamadığınız anlamına da gelir.

Kesilen saçlar geçmişi ifade eder. Geçmişte yaşanmış her ne varsa unutmalı veya unutulmasa bile geçmişle yüzleşmeyi öğrenmeli ve bundan sonraki yaşantınıza farklı bir şekilde yön vermeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Geçmiş hayatımızdan dersler alarak geleceğimizin temellerini iyi kurmalısınız.

Rüyada saçlarının döküldüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyasında saçlarının döküldüğünü gören kimsenin bolluk ve bereket içinde olacağı, kendisine hayırlı haberler geleceği, dost ve arkadaşlarının çoğalacağı, işlerinde başarı elde edeceği tabir edilir. Rüyada saçları dökülen başka biri ise bu kişinin sağlığının bozulacağı rivayet edilmektedir.

Rüyada kel olduğunu görmek ne anlama gelir?

Rüyada kendisinin kel olduğunu gören kişinin zorlu bir surece gireceği işaret edilmektedir. rüya sahibi önüne gelen fırsatları kaçırabilir, şansızlıklar silsilesi içinde boğulabilir diye de rivayet edilmektedir. Kel olan rüya sahibinin çekeceği cefaları olduğu tabirleri de yapılır. Bunların yanında başının kel olduğunu gören bir kadın ise aile içinde söz sahibi olacağına işaret edilir.

Şayet rüyasında kel olduğunu gören kişi erkek ise huzura ereceği, hayatında olumlu gelişmelerin olacağı, zahmet çekerek geldiği mevkide memnun olacağı da tabir edilir. Kel olduğunu gören erkek için mal, mülk ve zenginlik işaretleri de vardır.

Rüyada saçlarının uzadığını görmek ne anlama gelir?

Rüyasında saçlarının uzuyor olduğunu gören kimse için hayırlı haberler vardır. Zira bu kişi aile içi saadete erecek, beklediği saygınlığı görecek, hayırlı işlere imza atacak diye tabir edilir. Rüyasında saçlarını uzatan kimsenin hayatının dönüm noktası olabilecek olaylarda çok iyi kararlar aldığı, doğru yerde doğru sözü söyleyen bir olduğu, toplumda belli bir saygınlığa erişmiş bir kişi olduğunu da söylemek mümkündür.

Rüyada saçlarını uzatmaya karar veren bir kadın ise bundan sonraki hayatı için yenilikler yapmak isteyen, bulunduğu ortamdan sıkılıp yeni heyecanlar arayan bir kişi olduğu şeklinde yorum yapılmaktadır. Şöyle ki bu kişi artık yaşadığı dertlerden bıkmış, içinde bulunduğu durumdan memnun olmayan bir kişi ise artık hayatını kökten değiştirecek kararlar almaya yönelebilir. Kötü bir evlilik yaşıyorsa eşinden boşanma kararı alabilir. İşyerinde mutsuz, iş arkadaşlarıyla sorunlar yaşayan biri ise işten ayrılma kararı alabilir, evde hiçbir şey yapmadan oturan bir bayan ise yeni bir işe başlama kararı alabilir. Bunun gibi örnekleri arttırmak mümkündür.

Rüyada saçlarının beyazladığını görmek ne anlama gelir?

Rüyada saçlarının beyazladığını gören kimse bir kadın ise bu kadının eşinin yanlışlıklar içine düşeceğinin işareti olabilir. Başka bir tabirde ise saçları beyazlayan kadının kendisinin ve eşinin itibar sahibi olacağı bir işe girişecekleri, aile içinde huzurlu olacakları, saygınlık kazanacakları şeklinde yorumlanır.

Rüyada saçların beyazlaması bu rüyayı gören kişinin hayatında kendisini yoran, üzen, bıkkınlık veren bir takım olaylar yaşadığına delalet eder. Bu kişi stresli yaşamdan uzaklaşamayan veya uzaklaşması mümkün olmayan bir durum içindedir.

Saçların beyazlaması gerçek yaşamda yaşlanma veya üzüntü durumlarında ortaya çıktığı için bu rüyayı gören kişinin de aynı durumda olduğu şeklinde yorum yapılabilir. Bu kişi içinde bulunduğu stresli ortamdan, sıkıntılı durumlardan, can sıkıcı olaylardan kurtulamadığı için bu ruh hali ile rüyasında kendisinin saçlarının beyazladığını görme ihtimali çok yüksektir.

Rüyada saç kestirmek; hayatınızda değişiklik yapmak istediğiniz, sizi üzen bazı olaylar yaşadığınız ve bunlardan kurtulmak için önemli adımlar atacağınıza işaret eder.

Bu değişiklikler yeni bir ilişki, yeni bir iş veya yaşadığınız yerden başka bir yerlere taşınmak üzerine olacaktır.

Rüyada saç kestirmek, alacağınız bu önemli kararlardan dolayı mutlu ve huzurlu olacağınız anlamına gelir.

Rüyanızda saç kestirmek ile ilgili görme şeklinize göre farklı yorumlar içerir. Bu bunların detaylı anlatımı yazımızın devamında yer almaktadır.

Rüyada Saçınızın Zorla Kesildiğini Görmek
Bu rüya iyi durumlara işaret etmez.

Eğer kendi hayatınızla ilgili önemli kararlar alamıyor iseniz ve bu kararları başkalarının eline vicdanına bırakıyor iseniz, hayatınızda genel olarak başarısız olacak ve pişmanlıklar yaşayacağınıza işaret eder.

Hayati önem taşıyan olaylar yaşarsanız ve nasıl hareket edeceğinizi bilmezseniz, sizi sıkıntılı ve istemediğiniz bir yaşam bekliyor olacaktır.

Yakınlarınızın fırsata çevirmek isteyeceği ve sizi mutsuz görmek istedikleri zamanlar olacaktır. Kendinize güvenmeli ve hayatınıza yön vermeniz için bir işaret olabilir bu rüya.

Rüyada Saç Kestirmek ve Boyatmak

Rüya sahibinin yaşadığı veya yaşayacağı üzücü olaylar olacağına işaret eder.

Bu durumu düzeltmek için çok çaba sarf edeceksiniz ve enerjinizi tüketeceksiniz.

İşleri yoluna koymak için farklı yollar deneyecek ve yanlış yolları bile deneyeceksiniz. Çözüm yolunda pişmanlıklar yaşayacak ve çareler arayacaksınız.

Rüyada Saçı Kendisi Keserken Görmek

Güçlü ve çalışkan yapınızdan dolayı kimseye muhtaç olmayacağınız ve insanlara karşı her zaman dik duruşunuzdan dolayı takrir edildiğinize işaret eder.

Bu yapınızdan dolayı etrafınızda bir çok kişiye yardımınız olacak. Bu kişilerin hayır duasını alarak huzurlu bir hayat yaşayacaksınız.

Rüyada Saçını Usturaya Vurmak

Saçınızın ustura veya jiletle kökünden kestirmek, kazıtmak, dertlerinizi arkanızda bırakacağınıza ve tamamen biteceğine işaret eder.

Uzun süredir hayalini kurduğunuz hayatı yaşamanıza kısa bir sürenin kaldığına işaret eder. İstediğiniz hayatı yaşamanız için biraz daha azim ve sabır gereklidir.

İnancınız ile sıfırdan ve temiz bir hayata başlangıç yapacaksınız.

Rüyada Saçın Kırıklarını Aldırmak

Canınızı acıtan ve sizi üzen kimseler var ise çevrenizde, af dileyecekler ve hatalarından dolayı pişman olacaklar.

Rüyada saçın kırıklarını aldırmak; aynı zamanda hasta olan kişinin sağlığına yavaş yavaş kavuşacağı ve eskisi gibi sağlıklı bir hayatı olacağının işaretidir.

Rüyada Saçını Asker Tıraşı Gibi Kestirmek

Eğer bir işyeriniz var ise veya başka birisinin yanında çalışıyor iseniz, işinizi ciddiyetle ve disiplin ile yapacak ve bunun mükafatını göreceksiniz.

İşinizin hakkını vererek hak ettiğiniz konumda olacaksınız.

Rüyada saçını asker tıraşı gibi kestirmek; diğer bir yorumu ise, sevdiğiniz bir işin başına geçeceğiniz ve işlerinizi çok büyütüp büyük başarılar elde edeceğinize işaret eder.

Rüyada Saçını Oval Kestirdiğini Görmek

Rüya sahibinin yumuşak kalpli ve iyi niyetli bir yapısı var ise, yakınları tarafından bu yapısı kullanılacak ve kötü amaçlı faydalanacaklar.

İyi niyetinizi suistimal edecek bu kişilere karşı daha temkinli yaklaşmanız hayrınıza olacaktır. İnsanların sizi kullanmasına izin vermemelisiniz.

Rüyada Saçını Küt Kestirdiğini Görmek

Rüya sahibinin sürekli kafasının dikine gittiği ve bundan dolayı aile içinde sürekli sorunlar yaşayacağına işaret eder.

İş yerinizde bile bu davranışınızdan dolayı size karşı cephe alan kimseler vardır.

İş ve aile hayatınızı olumsuz etkileyen bu davranışlarınız sizin için kötü sonlar hazırlayacaktır.

Yeri geldiğinde ödün vermeyi bilmeli ve alttan almayı öğrenmeniz yararınıza olacaktır.

Rüyada Saçını Kahküllü Kestirdiğini Görmek

Rüya sahibinin erdemli ve saygıdeğer birisiyle tanışacağı ve birliktelik olacağı bir hayatın habercisidir.

Bu kişi ile çok güzel ve kaliteli bir ilişkiniz olacak. Ciddi kararlar alarak ailenizden çok uzak yerlere taşınabilirsiniz.

Kendinize olan öz güveni çevrenizdeki herkes biliyor. Alacağınız bu kararlar ile herkes sevinecek ve takrir edecekler.

Rüyada saçını kaküllü kestirdiğini görmek; diğer bir yorumu ise; akrabalarınız arasında zamanında yaşanmış husumetler var ise, gelip size danışılacak ve akıl alınacak.

Vereceğiniz olgun ve mantıklı kararlar ile tekrar barış sağlanacak ve tatsızlıklar son bulacak. Rüya sahibinin büyük sorumluluklar alacağı bir dönem olacaktır.

Rüyada Saçını Erkek Saçı Gibi Kestirdiğini Görmek

Rüya sahibinin bu güne kadar inat uğruna bazı yanlış kararlar aldığı ve yaşantısını bu şekilde götürdüğünün habercisidir.

İnatçı kişiliği ile bir çok kişiye zararı dokunan rüya sahibinin, bu huyundan vazgeçmesi ve verdiği zararları düşünmesi için bir işaret niteliğindedir.

İş yerinizde veya hane içinde baskın olmak istemeniz ve her konuda diretmeniz sizin zararınıza olan bir durumdur.

Bundan ziyadesiyle zarar görecek ve insanlara farkında olmayan sıkıntı yaratacaksınız.

Rüyada Saç Kestirip Ağlamak

Kendi başına verdiği kararlar ve yakınlarının sözlerini kulak arkası etmesinden dolayı yaşayacağı pişmanlıklara, mutsuzluklara işaret eder.

Zamanında sevdiğiniz insanların tavsiyelerine uymadığınız ve bunları telafi etmeniz için artık çok geç olduğu anlamına gelir.

Rüyada Saçını Eşine Kestirdiğini Görmek

Rüya sahibi evli ise, ailesi için her şeyi göze alacağı ve onları korumak için kendi hayatından vazgeçeceğine işaret eder.

Eşiniz ile yaşayacağınız sorunlara asla üçüncü kişileri katmamalı ve aranızda çözüm yolları bulmanız, aile bütünlüğünüz için çok önemlidir.

Rüyada saçını eşine kestirdiğini görmek; eğer mutsuz bir evliliğiniz veya sevgiliniz var ise, ayrılık kararı alınacaktır.

Bu ayrılık iki taraf içinde çok hayırlı olacak ve kendilerine uygun eşi bulacaklardır. Bu ayrılık sizi üzmeyecek, aksine mutlu edecektir.

Rüyada Saçını Kuaföre Kestirdiğini Görmek
Rüya sahibi kendi iş yerini açacak ve istediği işi yapacaktır. Bir süredir farklı işlere çalışan ve mutlu olmayan rüya sahibi alacağı bu karar ile doğru yolda olduğunu anlayacak ve işinde başarılı olacaktır.

Rüyada Saçını Kısa Kestirmek

Rüyada saçını kısa kestirmek; yaşayacağınız bir gönül ilişkisinin uzun süreli olmayacağı ve hayalinizin yarıda kalacağının işaretidir.

Sizin için hayırlı bir durum olacak bu ayrılık.

Diğer bir yorumu ise; gireceğiniz maddi sıkıntıların size zarar vereceğidir. Bu sıkıntılardan dostlarınızın yardımı ile başa çıkacaksınız ve kendinizi toparlayacaksınız.

Rüyada Bıçakla Saçını Kestirdiğini Görmek

Toplum içinde aykırı davranışlar sergileyecek ve eleştiriler alacaksınız. Bu hareketleriniz karşısında aileniz çok utanacak ve mahcup hissedecekler.

Eğer çalışan birisi iseniz İş yerinizde bundan dolayı hoş karşılanmayacaksınız.

Eğer çalışmıyor iseniz; komşularınız veya arkadaşlarınız tarafından dışlanacaksınız.

İnsanlara karşı çok sert ve açık sözlü cevaplar veriyor iseniz, biraz daha düşünerek hareket etmeniz hayrınızadır.

Rüyada Saçını Kardeşine Kestirdiğini Görmek

Aile içinde sizi zor günler bekliyor olacaktır.

Bu günleri birbirinize destek olarak atlatacaksınız. Ailenin ne kadar değerli olduğunu anlayacak ve şükredeceksiniz.

Bu zor döneminizde yanınızda olan olmayan herkesi iyice tanıyacak ve dostlarınızın kimler olduğunu göreceksiniz.

Bu rüya sizin güzel bir sınavdan geçeceğinize ve insanların gerçek yüzlerini görmenize yardım edecek olayların habercisidir.

Rüyada Saç Kestirip Dağıtmak

Rüyanızda saçınızı kesip o saçı dağıtıyor iseniz, kötü haberleri üst üste alacağınız ve ciddi acılar çekeceğinize işaret eder.

Bu haberler manevi olacaktır ve sizi derinden sarsacaktır. Böyle bir durum karşısında yalnız kalmamalı ve sevdiğiniz insanlarla beraber vakit geçirmelisiniz.Tek başınıza baş edemeyeceğiniz bu dönemi yakınlarınızın desteği ile atlatmalısınız.

Rüyada saçının kesildiğini görmek ve ağlamak, kişinin hayatını yaşanmaz hale getirecek sorunların en kısa zamanda çözüme ulaşarak hayatının normal düzeylere ulaşacağına yorumlanır. Rüyasında saçının kesilerek ağladığını gören kimse, alacağı hayırlı haberler ile mutlu olup birbirinden güzel teklifler alır.

Rüyada biri tarafından saçının kesilmesi, kişinin rüyasında biri tarafından saçının kesildiğini görmesi, o kimseden göreceği destek sayesinde rahat yüzü göreceğine yorumlanır. Rüyada biri tarafından saçının kesilmesi görmek, bazende kısmet kapılarına, yardım görmeye, bulunduğunuz iş hayatınızda yükselmeye, mertebeye ermeye ifade edilir.

Rüyada saç kestirmek, bu rüya kişinin yapacağı yanlış bir davranışından dolayı sıkıntıya düşerek çevresi tarafından hoş karşılanmayacağına yorumlanır. Rüyasında saç kestirdiğini gören kimse, ileriye yönelik hayatını olumsuz etkileyecek bir çok pişmanlıklar yaparak kendisine inanan insanları hayal kırıklığına düşürecektir. Saç kestirmek, bazende mal kaybetmeye, elden ayaktan düşmeye, itibar kaybetmeye, mutsuz olmaya tabir edilir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

5610