Rüya tabiri ara

Rüyada Renkli Elbise Giymek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Aralık 15, 2018 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada rengarenk uzun elbise giymek, genel anlamı ile mutluluğa yorumlanan bir rüya türüdür. Rüyasında pembe renkli elbise giydiğini gören kişi durağan hayatından uzaklaşmaktadır. Kendisini her daim mutlu edecek yeni gelişmelere kapısını aralamaktadır. Rüyayı gören kişi bundan sonra ki hayatında mutlu, huzurlu ve sevdikleri ile kavgadan gürültüden uzak bir hayat süreceği anlamına gelmektedir.

Tüm bunlara ek olarak, hiç beklemediği yerlerden aniden gelecek iş fırsatları yakalayabilir veya kendisine yeni bir kazanç kapısı bularak maddi gelirini arttırabilir. Başka bir deyişle ise rüya sahibi kişi bundan sonra ki hayatında hiç maddi zorluk çekmeyeceği üzerine değerlendirilir.

Rüyada karışık renkli elbise giymek dini, İslami yorumu ise pek hayırlı değerlendirilmemektedir. Rüyasında renkli elbise giydiğini gören kişi elbisenin rengine göre şifası sağlanan bir hastalığa yakalanacaktır şeklinde bir yorum mevcuttur. Kimi alimlere göre ise, kişinin artık sorumluluk sahibi olması gerektiğine ve kendisine düzgün bir iş bulması gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır.

Cafer-i Sadık (r.a) şöyle buyurmuştur; Rüyada elbise giymenin yedi tane yorumu vardır. Temiz inanç, zenginlik, izzet ve makam, menfaat, maişet konusunda rahatlık, amel ve adalet.

Rüyada Yeşil Elbise Giymek

Rüyada yeşil elbise giymek, rüya sahibi açısından dini olarak bakıldığında oldukça hayırlı olarak değerlendirilmektedir. Yeşil dinimiz açısından da önemli bir renk olması sebebi ile rüyayı gören kişiye verilecek iyilik ve güzelliklerin habercisidir şeklinde belirtilmektedir.

Rüyada Beyaz Elbise Giymek

Rüyada beyaz elbise giymek, kişinin oldukça ahlaklı, dinin gerektirdiği buyrukları yerine getiren bir kişi olduğu yönünde değerlendirilmektedir. Kişi şerden kaçınmakta daima helale ve hakka yönelmektedir. Rüyasında beyaz elbise giydiğini gören kimse içinden kötülüğü def etmiş saflığa yönelmiştir.

Rüyada Sarı Elbise Giymek

Rüyada sarı elbise giymek, kişinin bir anlaşılmazlık ya da çıkmaza düşeceğine delalet etmektedir. Rüya sahibi kimse duygularını dışarıya pek yansıtamadığı için sosyal ortamında ki insanlar ondan uzaklaşacaktır. Rüyasında sarı elbise giydiğini gören kimse düştüğü durumlarda haklı dahi olsa kendisini açıklama fırsatı sunulmaz.

Rüyada Kırmızı Elbise Giymek

Rüyada kırmızı elbise giymek, bireyin şifası olmayan ya da şifası zor bulunan bir hastalığa yakalanacağına işaret etmektedir. Rüyada giyilen kırmızı elbisenin renk tonuna göre hastalığın ciddiyeti artmaktadır. Koyu kırmızı renk elbise görüldü ise tedavisi zor bir hastalık olarak değerlendirilmektedir.

Rüyada Mavi Elbise Giymek

Rüyada mavi elbise giymek, rüyayı gören insanın hayatına aşk, sevgi ve tutkunun gireceğine işarettir. Bunun yanı sıra, rüyasında mavi elbise giyen kişinin samimiyeti ve umudu da bu rengi yansıtmış olabileceği yönünde görüşler bulunmaktadır.

Rüyada Mor Elbise Giymek

Rüyada mor elbise giymek, genel anlamı ile bakıldığında duygusallığa ve bazen de gönül işlerinde hayal kırıklığına yorumlanmaktadır. Rüya sahibi kişinin üzüleceği olayların yaşanacağına işaret etmektedir. Birey yaşanacak olaylarda çıkmaza düşeceğine ve karalar bağlayacağına delalet etmektedir.