Rüya tabiri ara

Rüyada Pide Görmek

Rüyada pide görmek, hayırlı olan gelişmelere yorumlanır. Özellikle maddi anlamda, genişleme anlamına gelir. Bu rüyayı gören kimse, herhangi bir işi var ise, o işte yükselmeye, makam ve mevki görmeye, maddi olarak çok rahatlatmaya, taşınmaz mallar bak...

Rüyada pide görmek, hayırlı olan gelişmelere yorumlanır. Özellikle maddi anlamda, genişleme anlamına gelir. Bu rüyayı gören kimse, herhangi bir işi var ise, o işte yükselmeye, makam ve mevki görmeye, maddi olarak çok rahatlatmaya, taşınmaz mallar bakımından, zengin olmaya işaret eder. Rüyasında pide gören kimse, hiç bir vakit, yokluk yaşamayacak, ailesini geçim sıkıntısı içine sokmayacak anlamına gelir. Rüyada pide görmek, bir başka anlamda ise, sağlıklı ve güzel geçen uzun ömre işaret etmekle, birlikte aile ve akraba içinde, mutlu ve huzurlu olacağı anlamına gelir. Rüyada görülen pide, bereket, sağlık ve afiyet kavramlarına denk gelmektedir. Ticaret ile uğraşan kişi, bu rüyayı gördüğünde, gireceği her işte helal yollardan, büyük kazanç sağlayacağına delalet eder.

Rüyada pide yediğini görmek, rüya sahibinin karşılaşacağı güzel ve iyi olan ne var ise, başına geleceği anlamına gelir. Kazancında ki artış, yükselme ve bereketlenmeye işaret eder. Memur yada öğrenci ise, yükselmesi, makam bakımından daha üstlerde olma anlamına gelir. Çok yorucu, angarya işlerle uğraşanların daha rahat ve güzel bir iş bulunacağına işaret eder.

Rüyada pide fırını görmek, rüya sahibinin, hayırlı kişiler ile tanışacağına, onlarla birlikte is ortaklığı kurulacağı ve birlikte çok güzel kazanç sağlayacağına delalet eder. Rüyada pide fırını, bir başka anlamda ise herkesin ortak kullanımına açık olan hava, su ayrıca devlete ait ortak olan park, orman, cadde, piknik alanı vb. gibi ortak mallara işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kimse mallarını, sigorta etme gereğini duyacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada pide aldığını görmek, uzun zamandır beklediği, gerçekleşmesi için çok uğraşılan bir işin olumlu yönde ortaya çıkacağını, dualarının Allah katında kabul olunduğu, maddi ve manevi sıkıntılardan uzak olunacağı, rüyayı gören kimse için, hayatın renkli ve eğlenceli geçeceği anlamına gelir. Bu rüya bazı rüya tabirlercilerine göre, bekar olan kimse, bu rüyayı gördüğünde, kısa zamanda evleneceğine, evli olan kişi ise, yakın zamanda evlat sahibi olacağına işaret eder.

Rüyada pide hamuru yoğurmak ise, rüya sahibinin hiç ummadığı bir yerden iş teklifi alacağı, bu iş sayesinde az çalışarak daha fazla gelir elde edeceğine, bu sayede ailesine ve çocuklarına daha fazla zaman ayıracağına, ev ve iş yaşamında mutlu olmaya delalet eder. Rüya bazen de yıpratıcı, yorucu, sıkıcı ve mutsuz olan bir işten kurtulacağına işaret eder.
Rüyada pide ve ekmeği birlikte görmek, rüyayı gören kişi için ferahlık ve esenlik daima yanında olacağı, zengin olarak yaşayıp, geçim sıkıntısı içine düşülmeyeceği anlamına gelir.