Rüya tabiri ara

Rüyada Paraşütle Uçmak Ne Demek, Neye İşarettir?

Aralık 6, 2018 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada paraşütle uçtuğunu görmek, rüya sahibinin mali işleri ile tabir edilir. Rüyayı gören kişinin elinin çok bol olması, fakat kimi zaman da bu durumu çok abartıp kendine zarar verdiğine işaret etmektedir. Bu kişi, bazen çok cömert davranıp, elindekileri kolaylıkla savurarak sıkıntıya düşeceğine yorumlanır. Nablusi(r.a)’ya göre kimi zaman da rahatlık ve kolaylık anlamına gelmektedir.

Rüyada Paraşüt ile Atlamak

Rüyada paraşütle atlamak, ani olaylara ve beklenmedik gelişmelere alamet eder. Rüyasında paraşüt ile atladığını gören kişi hiç beklemediği bir anda kendini hiç ummadığı bir yerde ve planlamadığı bir işin ortasında bulacağına yorumlanır.

Rüyada Paraşütle Atlayanları Görmek,

Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur’ki; rüyayı gören rüya sahibi, bir tesadüf sonucu kendini ummadığı bir anda bir görüşmenin ortasında bulabilir. Bununla beraber rüyada paraşüt görmek veya paraşüt atlamak, kişinin beklemedik bir zamanda ve şekilde bazı olaylar yaşayıp gelişmelere hazırlıksız yakalanacağına delalet eder.

Rüyada Paraşütle Uçmak

Rüyada paraşütle uçmak, kişinin keyifli günler geçireceğine işaret eder. Yaşadığı streslerden uzaklaşmak için uzun bir tatil planı yapacağına ya da kendini dinleyebileceği bir yere gideceğine yorumlanır. Aynı zamanda uzakta olup uzun zamandır görüşmediği eş ve çocukları ile dostlarına bir ziyarette bulunacağına işaret eder. İmâm-ı Nablusi (r.a)Hazretleri Buyurmuştur’ki; Dertlerin yükünden kurutulmak, ferahlık ve esenliğe kavuşmak olarak da tabir edilir.

Rüyada Paraşütle İnmek

Rüyada paraşütle inmek, mutluluk ve huzur anlamına gelir. Rüya sahibinin derdinden ve tasasından kurtulacağına, yükünün hafifleyeceğine alamettir. Aynı zamanda rüyada paraşüt görmek ve paraşütle inmek, neşesinin ve ağız tadının yerine geleceğine, rahata ereceğine delalet eder.

Rüyada Paraşütle Düşmek

Rüyada paraşütle düşmek, imkanlarının kendisini ve ailesini rahat yaşatacak kadar geniş olacağı anlamına gelir. Kişinin borçlarının kapanacağına, nimetinin çoğalacağına ve bu sebeple de kafasının rahat edeceği olarak yorumlanır.

Rüyada Yamaç Paraşütü Görmek

Rüyada yamaç paraşütü görmek, rüya sahibinin kurnaz davranıp bazı kimselerin dikkatini çekmeyi başararak, istediği işi kolay biçimde halledeceğine işaret eder.

İbni Cerir (r.a) Buyurmuştur’ki; yine yamaç paraşütü cesaretin simgesi olup, rüya sahibinin çekinmeden risk alabileceğine ve tüm risklerin üstesinden geleceğine yorumlanır.

Rüyada Paraşütle Havalanmak

Rüyada paraşütle havalanmak, rakiplerin kurduğu bir tuzak sebebiyle maddi zararlara uğranacağına, rahat ve ferah bir yaşam sürerken bir anda darlığa düşüleceğine yorumlanır. Yılların birikimlerinin bir anda yok olabileceğine işaret ettiğinden, ticaretle uğraşanların veya yatırım yapacakların çok dikkatli davranmaları gerektiğine işaret eder.

Rüyada Paraşütle Denize İnmek

Rüyada paraşütle denize inmek, belirsiz durumların bitip kişinin hedefine daha doğru ve daha net bir yoldan ulaşacağını gösterir. Aynı şekilde yine o kişinin başının dertte olduğunu öğrenip birtakım tatsız olaylarla karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada Paraşütün Açılmaması

Rüyada paraşütün açılmaması, zorluğa ve sıkıntıya işaret eder. Rüyasında paraşüte binip o paraşütün açılmadığını gören kişi inandığı yoldan ayrılır, doğru bildiği yolu bırakıp hiç bilmediği yeni yollara sapacağı anlamına gelir. İmâm-ı Cafer-i Sâdık (r.a) Buyurmuştur’ki; ancak seçimleri ile ilgili hataya düşüp bir hayli zor günler geçireceğine de işaret eder.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

5961