Rüya tabiri ara

Rüyada Öpüşmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Mayıs 31, 2019 - Okuma süresi: 9 dakika

Rüyada Öpüşmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Rüyada biriyle öpüşmek zannedildiği gibi romantik bir anlam taşımaz. Genellikle olumlu yönde yorumlanan bu rüya, insanı mutlu edecek başarılara yorumlanır.

Rüyanın olumlu anlamları; mutlu olunacak başarılar, amaçlara ulaşma ve hedefler belirleme konusundaki kararlılık şeklinde yorumlanır. Rüyada öpüşmek diyanete göre başarı, kazanç ve zenginlik anlamına gelir. Kişi, bunları elde etmenin bir yolunu bulacak ve o yolla zengin olacaktır. Bunun yanında rüya, sevilen biri ile hasret gidermeye, buluşmaya, kavuşmaya işarettir. Eğer rüya sahibi bekar ise ani karar verilmiş sürpriz bir evliliğe, evli ise eşi ile bağlarının daha da güçleneceğine, zengin ise doğru kararlar ile hareket ettiğine, fakir ise bolluğa kavuşacağına dalalet eder.

Rüyanın olumsuz yorumu; kişi iş hakkında bir borca girmek zorunda kalacaktır. Bu rüyayı gören kişinin borçları artacak ve riskli işler yapacaktır. İbn-i Şirin tabirine göre; rüyayı gören kişi aile büyüklerinden birinin hastalığı ile ilgilenmek zorunda kalacak ve bu konuda diğer akrabalarına kızgın kalacaktır. Rüyasında öpüştüğünü gören kişi kazançlarını kaybeder, zengin ise fakirleşir ve harcamalarında israfçıdır. Dikkatli olmazsa büyük kayıplar yaşayacağı konusunda uyarılmaktadır.

Rüyanın psikolojik yorumu; Rüyada öpüşmek psikolojik olarak kişinin özlediği birilerinin varlığına işaret eder. Rüyasında öpüştüğünü gören kişi kendini yalnız hissetmektedir ve bir yakının varlığına ihtiyaç duyar. Rüyasında öpüştüğünü gören kimse, hayatından memnun olsa da bir şeylerin eksikliğini duymaktadır ve zor durumdadır. Psikolojik olarak yıpranmış olan kimse, sığınacak birini aramaktadır.

Rüyada Dudaktan Öpüşmek

Rüyada dudaktan öpüşmek diyanet açıklamalarına göre şehvet ve zina anlamlarına gelir. Rüyasında zevkle öpüştüğünü gören kişi, dünya hayatına meyletmiştir ve bu yolda malını kaybeder. Rüyasında dudaktan öpüştüğünü gören kimse, zina yapmakta ve günaha girmektedir. Rüyayı gören kişi evli ise nikah tazelemesi gerektiğine yorumlanabilen rüya, aynı zamanda eşi haricindeki kimselere de yan gözle baktığına dalalet eder. Kişi bekar ise, evlilik yolunda zina ettiğine ve evleneceği kişinin, rüya sahibinin kabahatlerini öğreneceğine işarettir. Bu rüyayı gören kişi nefsi arzularına yenilmiş ve günah içindedir.

Rüyada Patronla Öpüşmek

Rüyada öpüşmek ihya yorumları içerisinde bulunan patronla öpüşmek, kişinin patronundan alacağı bir habere işaret eder. Kişi, patronundan güzel bir haber alacak ve mutlu bir iş hayatı yaşayacaktır. Bunun yanında kişi, maaşına yapılacak bir zam veya ikramiye ile karşılaşacaktır. Rüyasında patronuyla öpüşen kimsenin başarıları daha fazla görülür, terfi alır ve maaşı artar. Aynı zamanda kişi maddi sıkıntılardan kurtulacak ve feraha kavuşacaktır. Bu rüyayı gören kimse patronu ile yakınlaşacak ve onun sağ kolu olacaktır. Kişi patronundan gelecek bir isteği yerine getirecek ve bu nedenle patronundan övgü alacaktır.

Rüyada Bir Kadınla Öpüşmek

Rüyada bir kadınla öpüştüğünü gören kişi, beklemediği birinden bir saygı gösterisi görecek, hürmet sahibi olacaktır. Aynı zamanda bu rüya, rüya sahibi bekar ise ani kararlar alarak evleneceğine ve yaşadığı şehri değiştirmeye, mutlu bir evlilik yapmaya işaret eder. Eğer rüya sahibi evli ise eşinin ona duyduğu hürmetin artacağına ve çok mutlu olmaya işarettir. Rüya sahibi fakir ise eline toplu para geçeceğine, bu parayı iyi kullanması gerektiğine işaret eder. Rüya sahibi zengin ise bulunduğu ortamda ona duyulan saygının artacağı yönünde yorumlanır. Rüya sahibinin evlenmek istediği biri var ise; bu kişinin de rüya sahibini beğendiği yönünde yorumlanır. Rüya sahibi bir kadın ise bolluk ve berekete, huzurlu bir evliliğe yorumlanırken, rüya sahibi erkek ise kişinin karşı cins ile evlilik amaçlı münasebet kuracağına işarettir.

Rüyada Bir Erkekle Öpüşmek

Rüyada bir erkekle öpüşen kimsenin bir dileği yerine gelecektir. Rüya sahibi zengin ise parasını gereksiz işlerde harcayacağına, fakir ise büyük çabalar sonucu zenginleşeceğine işarettir. Rüya sahibi erkek ise rüyanın anlamı müstehcendir. Rüyada erkek erkeğe öpüştüğünü görmek kişinin cinsi münasebet kurmak istediğine yorumlanır. Rüya sahibi kadın ise, kişinin kısmetinin açılacağına, eline altın ya da toplu para geçeceğine, bereketli bir evlilik hayatı süreceğine yorumlanır. Rüya sahibi bekar ise ani bir kararla iyi tanımadığı biriyle evlenecek, rüya sahibi evli ise, mutlu bir şekilde devam edecek ve evinin bereketi artacaktır.

Rüyada  Bir Yabancı İle Öpüşmek

Rüyada yabancı biri ile öpüştüğünü gören kimse yeni bir insanla tanışır ve ona yakınlık duyar. Rüyada yabancıyla öpüşmek  yeni arkadaşlıklara, hızlı verilen kararlara ve nasibe yorumlanır. Rüya sahibi erkek ise, hayatında görmediği bir kadın tarafından çok beğenilmektedir. Rüya sahibi kadın ise kısmeti açılacak ve evlenecektir. Rüya, ani kararlar ve hızlı evliliklere yorumlanır. Rüya sahibi bekar ise hayatına giren yeni biri ile evlenecek, evli ise evliliğinde çatlaklar oluşacak ve zor durumda kalacaktır.

Rüyada Akraba İle Öpüşmek

Rüyayı gören kimse zahmetsizce mal elde edecek, sevince ve refaha kavuşacaktır. Kişi mutluluğunu isteyen insanlarla bir araya gelecek ve sevildiğini hissedecektir. Kişi rüyasında akrabası ile öpüştüğünü görürse, bu zahmetsiz elde edilen mala ve kavgasız bölüştürülen mirasa dalalet eder. Bunun yanında rüya, Camirül Mağribi yorumuna göre, huzursuzluğa, para ve mal kaybına, acıya dalalet eder. Rüyanın anlamı kişinin etrafında dedikoducu kimselerin varlığıdır. Kişi, bu kimselerle muhatap olmak zorunda kalacak ve ikiyüzlülüklerine şahit olacaktır.

Rüyada Eş ile Öpüşmek

Rüyada eşiyle öpüşmek sabırlı olmaya ve eşine güvenmeye işarettir. Rüya sahibi eşini çok sevmekte ve aile hayatında güzel gelişmeler beklemektedir. Rüya, aynı zamanda bebeğe de işaret eder. Rüya sahibi erkek ise iş hayatındaki sıkıntıları evde unuttuğu ve eşinde huzur bulduğuna, rüya sahibi kadın ise eşine çok güvendiğine ve aşık olduğuna yorumlanır. Rüyada eşini öptüğünü gören kimse fedakardır ve eşini kaybetmemek için her şeyi yapacaktır.

Rüyada Eski Sevgili ile Öpüşmek

Rüyada eski sevgilisi ile öpüştüğünü gören kimse uzun zaman önce tanıştığı biri ile bir işe girer, bu kişi sayesinde büyük başarılar elde eder. Rüya, sahibinin mevki ve makam sahibi olacağına, zor bir dönemin ardından mutlu olunacağına, hayırlı bir iş için arkadaşlarından yardım isteyerek umduğu desteği bulacağına dalalet eder. Rüya sahibi büyük zenginliğe kavuşacak ve mutlu olacaktır. Kişinin sağlık sorunları tedavi edilecektir.

Rüyada Öpülmek

Rüyada biri tarafından öpülmek kişinin kendi gibi biri tarafından öpülmesi beklenmedik iyi habere, müjdeli bir söz duymaya, işsiz ise yeni bir işe ve iyi bir maaşa, işi var ise yüksek maaşlı bir iş teklifine yorumlanır. İmam Gazali’nin yorumuna göre; rüyayı gören kişi hasta ise şifa bulur, dertli ise deva bulur. Rüyada kişiyi öpen tamamen bir yabancı ise kişi beklemediği bir kimseden destek bulacak ve mutlu olacaktır.

Rüyada Ünlü Biriyle Öpüşmek

Rüyada bir ünlü ile öpüşmek, şöhrete ve unvana işarettir. Çok büyük ses getirecek ve başkaları tarafından kıskanılacak işler yapılması anlamına gelir. Rüya sahibi, kazancı en az ikiye katlayacak bir işe girecektir. Rüyada ünlü öpmesi kişinin servetini katlayacağına ve bunu çok çaba sarf etmeden yapacağı  bir iş bulacağına dalalet eder.