Rüya tabiri ara

Rüyada Ölümden Korkmak

Rüyada Ölümden Korkmak sevinç ve mutluluk verici bir durumdur. Rüyada korku, emniyet ve iman ile tabir edilir. İbni Şirinden rivayete göre, rüyada korku üstünlük ve zafere işarettir. Ebu Sait El Vaize göre ise; rüyada korku dindar olmayan ve kötü ins...

Rüyada Ölümden Korkmak sevinç ve mutluluk verici bir durumdur. Rüyada korku, emniyet ve iman ile tabir edilir. İbni Şirinden rivayete göre, rüyada korku üstünlük ve zafere işarettir. Ebu Sait El Vaize göre ise; rüyada korku dindar olmayan ve kötü insanların günah işlediklerine işaret eder. Başka bir rivayete göre ise; rüyada korku iyiye tabir edilir ve emniyet ve kurtuluş olarak yorumlanır. Korku, tövbe etmeye işarettir.

Bazı rivayetlere göre ise, rüyada korktuğunu ve korkusunundan kaçtığını görmek başkanlığa tabir edilir. Rüyada korkuyu beklediğini gören kişi harp de yer alır. Eğer rüyada bir kişi korktuğunu görürse ve rüyasında bir başkasının kendisine Korkma dediğini görürse, kişi kör olur. Rüyasında kendisinin Allah Teala (CC) ile korkutulduğunu ve kendisinin bu durumdan korkmadığını görürse, korkutan kişi kurtulur ve hayırlara nail olur. Fakat korkutulan kişi kötü ve yanlış şeylere girer. Eğer rüyanızda korktuğunu görüyorsanız bu durum sizin bilinçaltınızda korkularınızın bulunduğunu gösterir. Bu korkularınız yakında ortaya çıkacak ve siz bu korkularınızla yüzleşeceksinizdir. Bu rüya bazı korkularınızın üstesinden geleceğiniz ile tabir edilir.

Rüyada ölümden korkmak; rüyada ölmekten korktuğunu görmek aşırı strese maruz kalındığından farklı sağlık sorunları yaşanacağına fakat bazı ilaçlarla ve iyi bir şekilde bakım ile eski sağlığına kavuşacağına işarettir.

Rüyada ölümden korkmak, Rüya sahibinin kendisini mutlu edecek, ona iyi gelecek olayların yaşanacağına, rüyayı gören kişinin şansının, kısmetinin ve nasibinin açık olacağı ile tabir edilir. Yaşanan kötü günlerin zamanla azalacağına yorumlanır. Rüya sahibinin etrafındaki kişilerin gönlünü alacak ve takdir edilesi işler yapacağına işaret eder.