Rüya tabiri ara

Rüyada Okuldan Atılmak

Rüyada okuldan atılmak fakirliğe mal kaybına ve hane içinde üzüntü yaşayacağına yorumlanır. Rüyada görülen okul mal kaybı yaşayacağına ve fakirlik çekeceğine delalet etmektedir. Rüyasında okul gören kişi işinden ayrılacağına da yorumlanır.Rüyasında o...

Rüyada okuldan atılmak fakirliğe mal kaybına ve hane içinde üzüntü yaşayacağına yorumlanır. Rüyada görülen okul mal kaybı yaşayacağına ve fakirlik çekeceğine delalet etmektedir. Rüyasında okul gören kişi işinden ayrılacağına da yorumlanır.Rüyasında okuldan kovulduğunu gören kişi dini rüya tabirlerinde ilmi maneviyatını kaybedeceği günümüz rüya tabirlerin de ise malını kaybedip fakirleşeceğine yorumlanır.

Rüyada okuldan atılmak kişinin ailenden veya iş yerinden birisi ile kavga edebileceğini bu sebeple madden veya manen bazı zararlar görebileceğini gösterir. Bu rüya münakaşa veya kavga şeklinde tabir edilse de bazı durumlarda olumlu yönde tartışma anlamına da gelir. Zira bazen bir tartışma olumsuz gibi görünse de o kişiye bazı kazanımlar sağlayabilir. Zira bir tartışma ile kişi kendi hakkını veya mazlum bir başka kişinin hakkını da koruyor ve bu tartışma sonucunda hakkını alacak da olabilir.

Rüyada kaybolmak bilhassa öğrenciler tarafından sıklıkla görülür. Rüyada kaybolmak okul hayatında yaşanan bazı sorun ve belirsizliklere işarettir. Alınan kötü notlar veya kötü geçen sınavlar veya okul idaresi ile yaşanan sorunlar bu rüyanın sebebidir. Ancak şunu unutmamak gerekir ki sorunlar üzerine gidilmediği zaman asla çözülemez. Bu açıdan bu rüya kişiyi cesaretlendirme amacı taşır ve kişiye yaşadığı sorunlar her neyse üzerine gitmesi ve çözmesi için çaba sarf etmesi gerektiğini anlatır.

İnsanın rüyasında gittiği okuldan başka bir okula gidecek olduğunu görmesi o kişinin kısmetini hiç düşünmediği başka bir işte bulacağını gösterir. Rüyada okul değiştirmek insanın iş hayatı veya diğer özel yaşamı ile alakalı olarak köklü bir değişim yaşayacağı ve kalan tüm hayatını etkileyecek önemli ve radikal bir karar alacağı anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişi mesleğini değiştirebilir, tamamen başka bir alanda kariyer yapabilir.

Okuldan mezun olduğunu gören bir kişi uzun süredir verdiği bir uğraşın veya artık tamamladığı bir işin meyvelerini almaya başlayacak demektir. Mezun olmak hayırlı bir durumdur ve bu rüya da hayra yorulmalıdır. Ayrıca bu rüya kişinin elde ettiği şeyler veya kazandığı başarılar sebebiyle Allah’a şükretmesi gerektiğini de ifade eder. Bu riyayı gören kişi yakında uzun süredir olsun diye dua ettiği şeyler olacak diye bekleyebilir. Bu bazı durumlarda bir merhale veya büyük bir hastalık atlatmak anlamına da gelebilir.