Rüya tabiri ara

Rüyada oba görmek

Nisan 21, 2014 - Okuma süresi: ~1 dakika

Oba, çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk, kısaca çadır halkıdır. Oba, Oğuzca bir kelime olan “oba”nın Divân-ı Lügati’t-Türk’te kabile anlamına geldiği belirtilir. İslamiyetten sonra Oğuzlar, oba kelimesini boydan daha küçük şube anlamında kullandılar. 15. ve[16. yüzyıl Osmanlı tahrir defterlerinde oba, cemaat adını aldı. Genellikle boylara bağlı olan cemaatlerin (oba) oturdukları yere “yurd” denir. Bugün, Anadolu’da oba kelimesi göçebelerin aileleri, göçebe çadırları, çadırların bulunduğu yer anlamında kullanılır ve beş-altı çadırdan ibaret bir göçebe ailesine de oba denir.
 
Genellikle boylara bağlı olan cemaatlerin (oba) oturdukları yere “yurd” denir. Rüyada oba görmek bir anlamda birlikte yaşadığınız cematinizi ve yurdunuzu görmek demektir. Rüyada oba görmek bu nedenle hayra yorulur.

Rüyada oba görmek, sevince, mutluluğa, ev sahibi olmaya ve yolculuğa çıkmaya işarettir.

Rüyada oba görmek, huzura işarettir. Mutluluk alametidir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1780