Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Namaz Kılmak

Haziran 18, 2019 - Okuma süresi: 6 dakika

Rüyada namaz kılmak  rüya sahibinin üzüntülerinden kurtulup mutlu olacağına, rahata ereceğine, dargın olduğu bir kimseyle barışıp dostluğunun devam edeceğine, eline yüklü miktarda mal gelip, bu malın kendisine hayır getireceğine yorumu yapılmaktadır.

Ayrıca rüyasında namaz kıldığını gören kişi dünya hayatında amellerine dikkat ederek yaşar ise nebiler ile haşir olacağına, rüya sahibinin özü sözü bir olacağına, emanetine sahip çıkacak olacağına, rüya sahibinin tüm dileklerinin gerçekleşeceğine, dünya ve ahiretinin iyi olacağına da tabir edilmiştir. Rüyada görülen her namazın tabir farklıdır.

Rüyada Farz Namazı Kılmak

Bir kimsenin rüyasında farz namazı kıldığını gören kişi işinde büyük başarılara ulaşacağına, yönetici makamına geleceğine, kendisine verilen emanetlerine sahip çıkacağına, Allah (cc)’ıh farz kıldığı şeylere dikkat edeceğine, bunları yerine getireceğine, rüya sahibinin tüm korkularından emin olacağına, korktuğu şeylerden uzak olacağına tabir edilmektedir.

Rüya sahibi önce abdest aldığını, üzerini temiz giydiğini ve namazını da niyet edip kıbleye dönerek tüm farzlara dikkat ederek kıldığını görürse bu kimse farz ibadetlerine dikkat eder. Kendisinden kötülükle alınmış malını geri alacağına, borçlarının ödeneceğine, girdiği tüm günahkâr işleri bırakıp tövbe edeceği ve bir daha pis işlere bulaşmayacağı anlamına gelmektedir.

Bazı âlimlerde farz namazı kıldığını gören kimsenin küs olduğu konuşmadığı kişiler ile barışacağına yorumlamışlardır. İmam olan birinin rüyasında namaz kıldığını görmesi de imamın borçlanacağına ve bunu daha sonra ödeyeceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Cenaze Namazı Kılmak

Rüyasında cenaze namazı kıldığını görmek cenazesi olan kişiye şefaat edildiği anlamına gelmektedir. Ölen kişinin üstüne cenaze namazını kılınması o kişiye çokça dua edildiğinin ve tövbe ettiğine işaret etmektedir. Rüya sahibi cenaze namazını tam olarak kılarsa dualarının yerine ulaşacağına delalet etmektedir.

Cenaze namazında cemaate imam olduğunu gören kişi zalim bir yönetici tarafından bir makama getirilir. Cenaze namazında Allah’tan af dilediğini görmek ise ilen kimsenin günahlarının af olunacağına, ölü merasimi yapılan bir alanda bulunup, dualara katılacağını göstermektedir. Bazen de bu rüya rüya sahibinin günahkâr insanlar ile iş yapacağı ve orak olacağı manası da içermektedir.

Rüyada Bayram Namazı Kılmak

Rüyasında bayram ulaştığını ve bayram namazını kıldığını gören kimsenin rızkı bollaşır, darlıktan feraha ulaşır, borcu varsa borcunu öder, hasta ise hastalığından tez zamanda kurtulacağına, ailesinde mutluluk ve huzur zuhur edeceğine, işinde ve ailesinde bulunan tüm problemlerin kendiliğinden çözüleceğine işaret etmektedir.

Kurban bayramı namazı kıldığını görmek ameli iyi olacak olan bir insana, Allah yolunda iyi işler yapacak olmasına, verdiği sözlerin arkasında duracağına, tüm farz ibadetlerini eksiksiz yerine getireceğine, dua ve dileklerinin kabul olacağına tabir edilmiştir.

Rüya sahibinin ramazan ya da kurban bayramı namazı kıldığını görmesi bazı âlimlere göre düşmanı olacağına ve düşmanları ile aynı ortamda bulunacağına işaret ettiğini söylemişlerdir.

Oturarak Namaz Kıldığını Görmek

Rüyasında oturarak namaz kıldığını gören kişi işinde yaşayacağı zorluklar ile karşılaşacağına delalet etmektedir. İki namazı cem ederek kıldığını görürse rüya sahibinin uzun bir yola gideceğine, düşmanları tarafından hakkında iftiraların atılacağına işaret etmektedir.

Namazda avret yerinin açık olduğunu görür ise rüya sahibinin haram işlere bulaşacağına, zina günahına gireceğine ve bu yüzden şiddetli bir azaba uğrayacağına da delalet etmektedir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2277