Rüya tabiri ara

Rüyada Namaz Kıldığını Görmek

Şubat 7, 2019 - Okuma süresi: 7 dakika

Rüyada namaz kıldığını görmek, bir kimse rüyada namazını kılıp selam verdiğini görürse o kimse üzüntü ve kederden kurtulur. Onun hayatı sevgi ve muhabbet içerisinde huzurlu bir şekilde geçer. Rüyada namaz kılan kişinin sağ tarafına selam vermesi bazı işlerinin iyileşmesine ve sol tarafına selam verip sağ tarafına selam vermemesi işlerinin bir kısmının çıkmaza girmesine ve kendisinin sıkıntıya düşmesine yorumlanır. Rüyada namazını bitirip selam vermek, Peygamber in eser ve sünnetine uygun davranmaya dürüst bir hayat yaşamaya işaret eder. Bazende işten ayrılmaya yerine birini tayin etmeye yorumlanır. Rüyasında doğuya dönüp namaz kılan kişiye hacca gitmek nasip olur. Hem doğuya hem batıya dönüp namaz kılmak İslamiyet’ten uzaklaşan dinin gereklerini yapmayan kişiye yorumlanır. Bir kimse rüyasında kıbleye arkasını dönerek namaz kıldığını görürse İslam’ı arkasına almış olur. Bazende eşinden başka bir kimse ile ilişki kuran bir kimseyi işaret eder. Rüyada namaz vaktinin geçtiği ve namaz kılmak için yer aradığını gören fakat bulamayan bir kimse zor ve yapılması güç olan bir işe başlar. Bazende dünya ve ahirette zorluk çeker diye yorumlanır. Rüyasında bir cemaate imamlık yapıp namaz kıldırdığını görmek büyük bir memuriyete mevkiye ya da yöneticiliğe işaret eder.

Bilmediği bir yerde bir cemaat ile kıbleye dönüp namaz kıldığını görmek uzun ve hayırlı bir ömre delalet eder. Rüyada sokak ortasında namaz kıldığını görmek pek hayırlı değildir. Sokak temiz olmayan bir yerdir bundan dolayı sokak da namaz kılmak hastalığa, üzüntü ve kedere işaret eder. Bir kişi rüya da öğle namazı kıldığını görürse muradının olacağına rızık ve malının artacağına delalet eder. Rüyasında cuma namazını kıldığını gören kimse bütün istek ve arzularına hayalini kurduğu bu da olsun dediği her şeye kavuşur. Dünya ve ahirette Allah ın ihsanına nail olur. Kişi rüyasında ikindi namazı kıldığını görürse zahmet ve zorluklardan sonra emeğinin karşılığını alacağına ve muradına ereceğine işaret eder fakat bunun için sabır ile zorlukların geçeceği günü beklemelidir.

Akşam namazını kıldığını gören bir kimse hayır ve şerden ne arzu ederse ona çabukça kavuşur. Yatsı namazını kıldığını gören kimse akrabalarıyla aralarındaki ilişkileri iyileştirir. Küslükler kırgınlıklar affedilir ve bir aile ortamına kavuşulur. Sabah namazını kıldığını görmek de helal rızık ve helal kazanca yorumlanır. Namaz kılarken bir şeyi unutup namazını eksik kılan bir kimse yolculuğa çıkar. Rüyada namazını yarım bırakan bir kimse hacca gitmeye niyetlenir fakat bir türlü gidemez. Rüyada abdest almadan abdestsiz bir şekilde namaz kılan kimse hasta olur ve acılı sıkıntılı günler geçirir. Bu kırda ya da sahra da namaz kıldığını görmek hacca ya da uzun bir yolculuğa gitmeye işaret eder. Rüyasında namaz kılmak için koşarak camiye gidip fakat cemaate yetişemeyen bir kimsenin muradı yerine gelmez. Sol tarafından selam vermeye başlamak da pek hayır değildir, üzüntü ve kedere işarettir. Oturduğu veya yattığı yerden namaz kıldığını görmek bitirmek istediği işleri bitiremeyeceğine yarım bırakacağına işarettir.

Rüyada namaz kılmak, rüyasında namaz kıldığını gören kimse eğer namazında abdestinde dinine başlı bir kimse ise hacca gideceğine şeklinde yorumlanmıştır. Eğer böyle biri değil ise İslam dinine sonradan girmiş, doğru ve sevap olarak bilinen sonradan uydurulmuş dine sokulmuş şeylere meyleder şeklinde yorumlanmıştır.

Namaz kıldığını gören bir kimse işlerinde dinini arka plana atıp bu şekilde hayatına devam eder. Ayrıca şeriat muhalifi hareketlere şeklinde de yorumlanmıştır. Başka bir yoruma göre rüyada namaz kılmak, Peygamberin eser ve sünnetlerine tabi olmaya, işten ayrılmaya, birini yerine veli tayin etmeye, yolculuğa ve hayırlı rızka işaret eder.

Farklı bir rüya yorumuna göre de rüyada namaz kılmak, büyük bir memuriyete yada bir işe yönetici olmaya işaret etmektedir. Bilmediği bir yerde ve tanımadığı kimselerle namaz kıldığı gören kimsenin ölümü yakındır şeklinde yorumlanmıştır. Farklı bir yoruma göre de uzun bir ömre delalet eder şeklinde yorumlanmıştır.

Namaz kılmak, kötü ve yaramaz işlerden el etek çekmeye, her türlü aşırılıktan ve çirkinlikten uzaklaşmaya, korku ve endişelerinden kurtulmaya, diğer farz ibadetlerinden birini daha yerine getirmeye şeklinde yorumlanmıştır. Ayrıca tazminat ödemeye, borca girmeye yada bir topluma önemli bir işte önderlik ve rehberlik etmeye delalet eder. Sünnete uymaya, rahmet ve bol berekete, hayır ve iyilikte önderlik etmeye yada başka birine yük olmaya şeklinde de yorumlanmıştır. Rüyada namaz kılmak, zaruri olan ihtiyaçları gidermeye, rızk peşinde meşru gayret sarf etmeye, yardım görmeye, gizli şeylerin ortaya dökülmesine, borçlarından kurtulmaya, tövbe etmeye, işten atılmaya şeklinde yorumlanmıştır.

Ayrıca sevinç ve sürura farklı açıdan bakan rüya yorumcularına göre de üzüntüye yada borcunu ödemeye şeklinde yorumlanmıştır. Zorluk çektikten sonra arzu ve isteklerin yerine geleceğine, yemin etmeye, borca girmeye, üzerinde uzun süredir çalıştığı emek verdiği bir işin çoğunun bitip azının kalmış olmasına şeklinde yorumlanmıştır. Bazende rüyada namaz kılmak, işin bitmesine, meşguliyetten kurtulmaya, ömrün tükenmesine, sözünü yerine getirmeye ve isteğine ulaşmaya şeklinde yorumlanmıştır.

Namaz kılmak zorda olan bir kimse için kurtuluşa işaret etmektedir. Farklı bir yoruma göre de ölüme işarettir. Hapiste olan bir kişinin rüyasında namaz kıldığını görmesi, özgürlüğüne kavuşacağına, özgür olan bir kişinin namaz kıldığını görmesi ise kendisinden övgü ile bahsedileceği ve ticaret yapacağına şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada namaz kılmak bir sünneti yerine getireceğine işaret etmektedir.
Aynı zamanda iyi bir insan olduğunuza, ne isteğiniz varsa gerçekleşeceğine işaret etmektedir. Farklı bir açıdan bakan rüya tabircilerine göre de, bulunduğunuz memlekette büyük bir alimin öleceğine yada uzun ömürlü olmaya delalet etmektedir.

Rüyada namazını kılıp dua ettiğini görmek çocuk sahibi olacağına işarettir. Rüyasında bütün gece namaz kıldığını gören bir kimse ahirette büyük hayır ve hasenete erişir. Rüyasında Kabe’nin üzerinde namaz kıldığını gören kimse dine uymayan günah işler yapar. Devlet dairelerinde namaz kıldığını görmek yolculuğa ve helal kazanca yorumlanır. Rüyada bir at üzerinde namaz kıldığını görmek keder ve üzüntüye işaret eder. Sarhoş olarak namaz kıldığını gören bir kimse sürekli yalan söyleyen birine işaret eder. Cenaze namazı kıldığını görmek dularının kabul olmasınae günahlarının affedilmesine yorumlanır.