Rüya tabiri ara

Rüyada Mutlu Olduğunu Görmek

Ocak 14, 2019 - Okuma süresi: 18 dakika

Rüyada mutlu olmak, gerçek hayattaki anlamı ile tabir edilir. Rüya sahibinin hayatında, yüzünü güldürecek, sevinç gözyaşları döktürecek, heyecandan içini kıpır kıpır edecek güzel gelişmeler yaşanmasına tabir edilir. Rüyada mutlu olmak, rüya sahibinin muradına ermesine, dileklerinin yerine gelmesine, tüm dualarının ve tövbelerinin kabul olmasına delalet eder. Tüm sorunların çözüme kavuşması, anlaşmazlıkların bitmesi, ayrılıkların ve özlemlerin son bulması anlamına gelir. Rüyada mutlu olmak, rüya sahibi için hayır bulmaya ve sevinçlerin en güzelini yaşamaya tabir edilir.
Rüyada kendini mutlu görmek çok daha kötü günler gördüğü zaman da bu insanların kendisine yardım edeceğine ve kişiler arasında çok daha büyük bir bağın ortaya çıkacağına, yalnız kalınacağına, büyük düşüneceğine, maddi olarak büyük bir fırsatın ayağına geleceğine, yaptığı çalışmalar sayesinde iş dünyasında kendisine çok iyi bir yer edineceğine, zararlı bir alışkanlıkla uğraşan bir dostunun bu illetten kurtulması için destek olacağına, rahat rahat yaşayacağına, para biriktirebileceğine, düzenli ve daha güvenli bir hayat yaşayacağına, yeni kapılar açılacağına ve uzun sürecek bir birlikteliğe girileceğine, başka bir şehre taşınıp yeni bir iş bulacağına yorulur.

Rüyada mutlu olduğunu söylemek kişinin uğradığı haksızlıkların sona ereceğine, karmaşadan ve belirsizlikten kurtulacağına, bu sayede olayları çok daha kolay kavrar ve çözer hale geleceğine, hayatının adeta cennete döneceğine, yapılan çalışmalar ve ortaya konacak projeler sayesinde büyük kazançlar elde edileceğine, hayırlı bir kısmet ile evlilik yoluna girileceğine ve mutlu olunacağına, çalışma hayatında büyük zararlara maruz kalınacağına, kurulan bir ortaklıktan ötürü büyük zararlara girileceğine, uzun zamandan beri yaşanmamış olan zararlarla karşılaşılacağına ve kimseden destek alınamadığı için büyük bir çıkmaza girileceğine, çok sevilen ve değer verilen bir büyükten destek görüleceğine, kardeşler arasına kıskanç birisi tarafından nifak tohumu ekileceğine ve uzun süre toparlanılamayacağına yorulmaktadır.

Rüyada çok mutlu olduğunu görmek sevdiği kişilerden çok büyük bir destek alacağına, küslüklerin en yakın zamanda arabulucular sayesinde yok olacağına, mutsuz olacağına, işlerinde çok zor zamanlar geçireceğine, atılacak adım sayesinde çok daha profesyonel bir ortama gireceğine, yaptığı işten bir türlü kazanç elde edemeyeceğine, hayallerinden günbegün daha da uzaklaşacağına, yaşamının güzelliği ve kolaylığı sayesinde her zaman hayata sıkı sıkı bağlı olacağına, uzun zaman çalışmakla bile kapatılamayacak zararlara uğranacağına rivayet eder.

Gerçek anlamında olduğu gibi mutlu ve sevinçli olmaya delalet eder. Rüya sahibinin eskide kalmış hatalarından ders çıkartarak, bu işlere tekrar bulaşmayacağına ve tövbe ettiğine yorulur. Yapılacak güzel ve hayırlı işlere, alınacak müjdelere ve hayaller için edilen tüm duaların kabul olacağına işaret etmektedir.

Maddi ve manevi tüm dertlerin son bulacağına, huzurlu ve bolluk içinde bir yaşam sürüleceği anlamına gelir. Aynı zamanda tüm hayatı boyunca sevinç, coşku ve mutlulukla yaşayacağına, her ne olursa olsun yüzünden gülümsemenin hiç eksik olmayacağına delalet eder.

Rüyada Sevindiğini Görmek

Kişinin hayallerine ve amaçlarına ulaşacağına, hep arzuladığı bolluk ve bereketli bir yaşama kavuşacağına yorulur. Tüm dertlerinin biteceğine, mutluluk ve huzur içinde bir yaşamı olacağına delalet etmektedir. Aynı zamanda rüya; ailevi sorunların kökten çözüleceğine ve hane içinde huzurun hakim olacağına da yorulmaktadır.

Rüyada Mutlu Bir İnsan Görmek

Mutlu bir insanı tanımıyorsa; tanışılacak ve güzel dostluk kurulacak bir kimseye yorulur. Eğer rüyada görülen mutlu kimse tanıdıksa; o kimseyle bir iş için birliktelik kurulacağına ve bu işin başarı ile sonlandırılacağına delalet eder. Daha çok huzur, para, mutluluk gibi kavramlarla açıklanır.

Rüyada Güldüğünü Görmek

Rüyayı gören kişinin artık üzüntü ve dertten gözyaşı dökmeyeceğine, ancak ve ancak sevinçten ağlayacağına yorulur. Aile içindeki maddi kaygı ve endişelerin biteceğine, hastalıkların şifa bulacağına ve işlerin yolunda gideceğine delalet etmektedir. Kısacası mutlu, bereketli ve huzurlu bir hayat sürüleceği anlamına gelir.

Rüyada mutlu olmak; gerçek anlamı gibi yorumlanır ve çok hayırlı bir rüyadır. Kişinin çok sevineceği, heyecandan içi içine sığmayacağı haber alacağı ve ya olay yaşayacağı ifade edilir. Kişi Allah’tan ne dilediyse, ne dua ettiyse kabul olur ve gerçekleşir. Kişini tüm sıkıntıları, problemleri biter. Küs olduklarıyla barışır, uzak düştükleriyle bir araya gelir, hasret giderir.

Rüyada Rüyada Mutlu Olduğunuz İçin Ağladığınızı Görmek
Rüyanız çok hayırlı bir rüyadır. Gerçek hayatınızda çok mutlu olacağınız ve bu mutluluğunuzdan ötürü sevinç gözyaşları dökeceksiniz. Bu haber sizi çok etkileyecek ve uzun zamandır beklediğiniz bir haber olabilir. Alacağınız haber sizi ve ailenizi çok mutlu edecek, yeni bir hayata başlayacaksınız. Gerek işiniz olsun, gerek aile hayatınız olsun artık yeni bir sayfa açacak ve her şeye bu alacağınız haber doğrultusunda yön vereceksiniz.

Rüyada Rüyada Ailenizin Mutlu Olduğunu Görmek
Ailenizle birlikte katılacağınız bir organizasyon olacak ve bu organizasyon yüzünden aileniz ile aranız açılacaktır. Bazı insanların dedikodularından dolayı, eşinizle yaşayacağınız sorun sizi çok üzecek. Başkalarının sizin hakkınızda söylediklerini çok önemsiyorsunuz ve bu yüzden çok büyük zararlar görüyorsunuz. Ailenizi her zaman ön planda tutmalı ve insanların söylediklerine kulaklarınızı tıkamalısınız. Aksi takdirde eşinizle aranız çok büyük bir şekilde açılacaktır.

Rüyada Rüyada Mutlu Olarak Sevindiğini Görmek
İnsanlar tarafından önemsenmekten çok hoşlanıyorsunuz. Çevrenizde sizi önemsemeyen biri olduğu zaman çok üzülüyorsunuz. Bazen insanlar sırf sizi önemsesin diye, olmadık hareketler yapıyorsunuz. Yapmacık hareketler yapmaktan uzak durun. Çünkü yapmış olduğunuz bu hareketlerin yapmacılığı her halinizden belli oluyor ve insanlar tarafından önemsenmek bir yana, birçok insana çocukça geliyorsunuz.

Rüyada Rüyada Eşinizin Sizi Mutlu Ettiğini Görmek
Eşiniz tarafından çok sevilmekte fakat bu sevginin size yetersiz geldiğini düşünüyorsunuz. Siz daha çok sevilmek istiyorsunuz. Ama unutmayın ki, eşiniz birçok sorunla karşı karşıya ve bu sorunlarının içerisinde bile sizinle ve çocuklarıyla elinden geldiği kadar ilgilenmektedir. Çok fazla ilgi beklediğiniz için, eşinizle sürekli tartışıyorsunuz. Eşinizin yeteri kadar sorunu varken, sizin sürekli olarak tartışma konusu bulmanızdan çok rahatsız. Çevrenize özenmemeli ve elinizdeki ile yetinmeyi bilmeniz gerekmektedir.

Rüyada Sevinmek
Rüya sahibinin güzel haberler almasına ve esenlik bulmasına işaret eder. Rüyasında sevindiğini gören kişi hayaline kavuşur, çok istediği şeyler kendisinin olur, yaşamı güzelliklerle dolu geçer diye tabir edilir. Aynı zamanda kendisine ağırlık yapan tüm dertlerinden de kurtulur.

Rüyada Gülmek
Rüyada gülmek de benzer şekilde tabir edilir. Rüya sahibi için üzüntüden döktüğü gözyaşlarının durmasına, geçim sıkıntısının bitmesine, gönlünün huzurla dolmasına delalet ederken aynı zamanda kişinin yaşamı ile ilgili kaygılandığı şeylerden de kurtulması anlamına gelir.

Rüyada Mutlu İnsan Görmek
Rüyasında mutlu bir insan görmek ya da mutlu birini görmek, rüya sahibi için istediği işi gerçekleştireceğine ve bu işten hayır bulacağına işaret eder. Rüya sahibi bu işe varını yoğunu koyacak ve istediği başarıyı elde edecek demektir.

Rüyada Mutluluk Görmek
Rüya sahibini çok mutlu edecek haberler alacağına, aile içinde her şeyin yolunda olacağına, ağız tadı ve keyif bulacağına delalet eder. Gerçek hayatta da mutluluk bulmak şeklinde yorumlanır.

Rüyada Ağlamak
Ferahlık, huzur ve esenlik anlamına gelir. Rüyasında ağladığını gören kişinin rüyası tam tersi şekilde tabir edilir. Rüya sahibinin zor günleri arkasında bırakıp, güzel günlere kavuşacağına, sıkıntılarını ve dertlerini unutacağına işaret eder.

Rüzgar sana doğru esiyor. Güneş senin bulunduğun yerde de açıyor. Toprak seni yetiştiriyor ve sen sadece kendin için yaşıyorsun. Hayattaki her şey başka bir tarafa doğru gidiyor, ama sen kendi etrafında dönüyorsun. Sen de başkası için yaşayacaksın. Doğanın kanunu bu. Birlik olacaksın, birlikte yaşayacaksın. Başkasını yaşatacaksın ki yaşayasın. Başkasını mutlu edeceksin ki mutlu olasın. Bu senin temelin. Borcunu öderken kendini gerçekleştireceksin. Kurulan bu düzende büyüklük sarhoşluğunu bırakıp ne kadar önemsiz olduğunu fark etmelisin. O zaman önem, güzellik, zenginlik ve saire şeylerin sadece “komik” olduğunu göreceksin.

Diyelim ki hayat bir rüya, ne görmek isterdin? Zengin olduğunu mu? Ünlü olduğunu mu? Belki de sadece mutlu olduğunu görmeyi dilerdin. Şimdi sıkı dur. Hayat gerçekten de bir rüya. Görüntüden başka bir asıl yok. Sadece bir görüntüden ibaret olan bu dünyada ne olsun istiyorsun? Yanında götürebileceğin bir şey yok. Hatırladığında mutlu olacağın anıların dışında geleceğe de taşınamıyorsun. Başkalarını geride bırakmaya uğraşıyorsan hemen dur. Başkasından daha fazla olmak için çabalıyorsan uslan. Bir görüntüde başkasıyla uğraşırken mi görülmek istersin? Bir görüntüde başkasına kötülük ederken mi çıkacaksın? Hayat görüntüsünde küfürlerin duyulmaz. havan hissedilmez, pahalı elbisen somurtan suratını örtmez.

Hayat aslında tam da olmasını istediğin gibi. Kendine göre ilginç yaşantılar ve mutluluklarla dolu. Kimsenin yanına hiçbir şey kalmayacak. Bu görüntüde gülümsemek mi istersin, başkasına kötülük etmek mi? Peki sadece sen mi güleceksin? Hep beraber mutlu olduğunuz bir görüntü ne de güzel olurdu. İşte mutlu olmak ve mutlu etmek bu kadar önemli. Hayatta yanınıza kalacak tek şey ve bırakacağınız tek yaşantı. Bu görüntüde mutlu olmak, çevrenizi de mutlu etmek esasında yapmanız gereken tek şey.

Mutlulukta asgari şart bu, beraber mutlu olmalı. En azından her şeyi unutup sadece mutlu olabileceğin birileri olmalı. En kötü zamanında göz göze gelmekle seni gülümsetebilen biri yoksa kimsesizsin demektir. Sadece güldüğü için güldüğün biri yoksa kimseyi tanımıyorsun. Canın sıkıldığında birini görmeye gidemiyorsan o gözleri boşuna taşıyorsun. İyi söz duymuyorsan kulaklar da boşuna. Güzel söz söylemiyorsa dilin, dil boşuna. Hiç sevmemişsen kalp boşuna. Başkasını mutlu etmeyen hayat boş. Mutlu etmeyen ölümü beklemiyor, onun görüntüsü çoktan hazır. Yalnız ve karanlık.

Mutluluk Nedir? Bildikten sonra belki her şey daha kolay. Çünkü bu bilgi fotoğrafının içinde yaşamak birebir mutluluğu yaşamakla aynı şey demek olacak. En azından teoride böyle.

Mutluluk nedir sorusuna yanıtlar ardı ardına geldikten sonra “mutluluk nerede?” sorusu gelir. Mutluluğun koordinatlarını tam anlamıyla vermek gerekir. Ve ardı sıra gelsin mutluluk terapisi.

Mutlu olmak, her insanın en üst ve en üstün “hedefleri” arasındadır.

Mutlu olmak hayatın inişli-çıkışlı ve türlü engellerle dolu zorlu parkurunda hep bir “idea”dır. Hep ardı-sıra koşulan, nerde yakalarım onu, nasıl bulurum diye hep kara kara düşündüğümüz renkli bir ufuk çizgisidir mutluluk. Ama çoğu zaman onun yolunda olunduğunun bilinmesi bile “mutlu kılar” insanı.

Yapılan araştırmalara göre “mutlu insan” işinde ve hayatında da verim ve ortaya koyduğu performans yönüyle de fark oluşturmaya açık bir insan profilidir.

Aynen 1970’lerin o harika müzik eserinde geçtiği gibi “Yakaladıkça kaçan ateş böceği misin?” nakaratı bu kısa ve yalın cümlecik belki de mutluluğun en güzel tariflerinden biridir.

Mutluluğu nerede/nerelerde aramalı? Sorusu bu yönüyle önemli. Bize mutluluğu “adresleyecek” ana kavramları şu şekilde sıralamak mümkündür:

Yaşam amacınızı keşfedin.
Olumlu düşünmenin gücünü mutlaka hayatınızın içine alın.
Sağlıklı yaşam için çaba gösterin. Mutluluk en çok sağlıklı bedenlerde çiçek açar.
Mutluluk bir tercihtir. Hayatınızda her durum ve şartta mutlu olmayı seçin.
Olaylar nötrdür. Onlara “anlamı” siz yüklersiniz. Hayata olumlu duyguların gücüyle bakın.
Hayat hedefleriniz olsun. Bu hedefler size gereksinim duyduğunuz yapabilme gücünü ve başarabilme enerjisini taşıyacaktır.
Sorumluluk alın. İşinizde, özel hayatınızda, sosyal hayatınızda “sorumluluk alma cesaretiniz” ve sonuçta “yapabilme beceriniz” size ışıl ışıl parıldayan bir “mutlu son” hediye edecektir.
Özverili ve paylaşımcı olmak hayatınıza “mutluluk çağırma” frekansıdır. Hep bu frekansta kalın. Mutluluk sizindir.
Bağışlayıcı olun. İçinizde öfke birikmesin. “Negatif duygular” zehirleyici sarmaşıklar gibi ruhunuzu sarmasın. Farkında olun. Uyanık olun. Mutluluklar hayatınıza sağnak sağnak yağsın.
Hayatın stres üreten ve karşılığında mutluluk azaltan modern çağ kurgularına karşı mutlaka ama mutlaka bir “hobiniz olsun.” Neden mi? Çok basit: “Hobiler hayatınıza mutluluk çağırır.”
Doğa sizi çağırdığında kayıtsız kalmayın. Yeşile, maviye, havaya, suya, toprağa, ağaca, dağlara, obalara, ovalara, derelere koşun, açılın, kendinizi bırakın yıldızlı gök kubbenin altına, kuş seslerine dere çağıltılarına kulak verin. Mutluluk doğada ve doğayla birlikte her zaman için ve en büyüğünden “sizin doğanızda” var.
Mutluluklar -eğer bakmasını ve görmesini bilirseniz- aslında çepeçevre sizi sarmıştır. Onları hayatın küçük/duygusal iletişimleri ve çoğu zaman ihmal edilen “insansı detayları” içinde arayın. Örnek içten bir gülümseme, her insana an içinde önem ve değer verme, başla, gözle sözle onun varlığını kabul etme ve selamlama…vb
Her zaman için öğrenmek ve keşfetme modunda olmak bir “mutluluk mıknatısıdır.” Öğrenirken zevk alırsınız, hayran olursunuz, beğenirsiniz, şaşırırsınız, kendinizle övünürsünüz… Öğrenirken o kadar çok duygu memeniz çalışır ki mutluluk hormanları ister-istemez karışır kanınıza…. Melotinin, serotinin…Bayram yerine döner kalbiniz ve gözleriniz.
Mutluluk nedir sorusundan sonra gelen, mutluluğun anlamı herkes için farklı farklı. Herkes kendi zorluğunu bir şekilde aştığında mutlu oluyor. Bebek için ana kucağı güven içinde mutluluk demek, hasta için ağrısının dinmesi ve iyileşmeye ilk adımlar mutluluk demek, öğrenci için sınav kaygısının başarılı bir sınavla geçilmesi ve o zorlu kaygının son bulması hali ferahlama ve mutluluk demek, 3-5 insanın sevgi ile muhabbet etmesi streslerden arınma, grup terapisi ve sonuçta mutluluk demek, bir sporcunun en zoru antrenmanlar sonrası başarı ipini göğüslemesi mutluluk demek, bir satış danışmanının aylık satış hedeflerine ulaşması ve emeklerinin karşılığını prim olarak alması mutluluk demek….Tüm bu örnekleri misliyle çoğaltmak mümkün.

Tüm bu detay örnekler mutluluğun bize ne kadar yakın olduğunu ve en önemlisi de en değerli mutluluğun çalışarak, çaba göstererek, değer üreterek, emek vererek geldiğini bize açıkça gösteriyor. O halde mutluluğu tam da bu açıdan “sebepler dizini iyi kurgulanmış” bir hayatın farklı zamanlarda ortaya çıkan “mutlu sonları-sonuçları” olarak yorumlayabiliriz.

Mutluluk nerede?

Mutluluk hemen yanı başımızda
Hayat hedeflerimizde
Kendimizle ve çevreyle barışık ruh halimizde
El emeğimizde
Göz nurumuzda
Alın terimizde
Mutluluk Nerede?

Hayata pozitif bakan gözlerimizde
Mutluluk içimizde
Ve hatta içimizin içimize sığmadığı zamanlarda.
Mutluluk var olmanın dayanılmaz hafifliğinde
Mutluluk başkalarının da mutluluğunu düşünüp ona göre davranmada
Mutluluk empatik iletişim gücünde
Mutluluk Nerede?

Karşılıksız sevmede
Karşılıksız insansı duygularla ihtiyacı olanların yanında olmada ve onlara yardım etmede.
Mutluluk kendini derinliğine en iyi şekilde tanırken kendini iyi hissetmede
Mutluluk içsel dinginlik ve huzurda
Biz özlü sözde bahsedildiği üzere: “Mutluluk yolunu kaybetmişler için bir bebeğin gözlerinde ve yine onun çevresindekilere “nedensiz yere “gülümseyerek” o benzersiz gülümsemesiyle sahip olduğu mutluluk enerjisini başkalarına da bulaştırmasında.”
Bilirseniz mutlu olmak ve hayata daima mutluluk penceresinden bakabilmek o kadar yakın ki herkese.

Yaşam, tüm bu yönleriyle hem bir mucize, hem de mucizelerin çepe-çevre var ettiği “eşsiz mutluluk” anlarından ibarettir.

Mutluluk nerede? Gönül gözüyle görene “mutluluk” her yerde ve sonuçta mutluluk herkesin hakkı.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2104