Rüya tabiri ara

Rüyada Mezar Kazdığını Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Aralık 27, 2019 - Okuma süresi: 11 dakika

Rüyada mezar kazdığını gören kişi helal yolla,  kendisinin çabalayarak kazandığı bir mal elde eder. Rüyada mezar görmek,  rüyayı gören kişinin ömrünün sonuna kadar rahat etmesini sağlayacak ve kendisini büyük bir maddi yükümlülükten kurtaracak bir adım atacağına ve bu adımın ona güzel kapılar açacağına işarettir.

Rüyada Kendi Mezarını Kazdığını Görmek

Rüyada kendi mezarını kazmak, genel olarak hayra yorulmaz.  Bu rüyayı gören kişinin çevresinde çok sevdiği ve çok değer verdiği bir kimse vefat edecektir. Rüya sahibi bu olaydan sonra yas durumuna girecektir.

Rüyada Mezar Kazıldığını Görmek

Rüyada mezar kazıldığını görmek ile rüyada mezar kazdığını görmek aynı şekilde tabir edilir. Rüya sahibinin çalışmasının karşılığında, yarınlarında huzurlu ve güzel yaşayabilmek için bir yatırım yapacağı olarak yorumlanır.

Rüyada Mezar Açmak

Rüyada mezar açmak, mesleğinde çok iyi olan bir kişiden, onun ustalığını öğrenmeyi ve o işi yapmayı işaret eder. Rüyayı gören kişinin mezarını açtığını gördüğü kişiden iş öğreneceğine ve o kişiden öğrendikleri sayesinde gelir elde ederek hayatını sürdüreceğine işaret eder.

Rüyasında bir mezarı açmak için toprakları kürekle kaldırdığını görmek, o ölünün hayatta iken yaptığı işi yapmaya çalışacağına işarettir. Eğer ölü, hayatta iken bir bilgin ise o kimse de bilgin, eğer zengin ise zengin olur.

Rüyada Tabut Görmek

Rüyada tabut görmek, büyük uğursuzluk ve şanssızlık olarak kabul edilir. Rüya sahibinin büyük bir kötülükle karşı karşıya kalacağına ve belki de hayatının en zor günlerini geçireceğine delalet eder. Rüya sahibi üzüntü, keder ve kahır ile dolu günler yaşayabilir.

Rüyada Başkasının Mezar Kazıdığını Görmek

Rüyada tanıdık olsun ya da olmasın, kendisi dışında bir başkasının mezar kazdığını görmek, bolluk ve bereketin, kazancı yüksek işlere adım atmanın habercisi sayılır.  Rüyayı gören kişi  çok çalışacak, çok emek verecek ve sonucunda karşılığını alarak büyük kazançlar elde edecektir. Rüyayı gören kişi, hem sevilen, hem de saygı gören biri olarak hayatını sürdürecek. Bununla beraber, elde ettiği maddi  kazanç hem kendisine hem çevresine bolluk ve bereket getirecektir.

Rüyada Mezar Görmek

Rüyada mezar görmek, kişinin işlediği günahların bağışlanması için dinine önem verdiğine yorulur. Rüyayı gören kişinin rüyasında mezar görmesi hayırlı işlere gireceğine, maddi ve manevi anlamda feraha ereceğine delalet etmektedir.

Bu rüya aynı zamanda rüyayı gören kişinin uzun yıllar yaşayacağına delalet eder. Rüyada mezarı terk eden bir mevta görmek de rüya sahibinin uzun yaşayacağının işaretidir. Rüyada mezarında ağlayan bir ölü görmek ise olumsuz haberlerin geleceği şeklinde yorumlanır. Rüyada bir mevtanın güldüğünü görmek ise bir yakınınızın ölüm döşeğinden kurtulması gibi iyi ve hoş havadislere işarettir. Rüyada görülen mezar eskimiş ve bakımsız ise bu rüya ayrılığa ve istenmeyen sonlara delalet eder. Bir kısım rüya tabircileri rüyada mezar görmeyi dünyalık işlerden ilişiğini kesmeye de yormaktadır. Aynı zamanda zinaya batan kadına da işarettir.

Rüyada Mezara Toprak Attığını Görmek

Rüyada bir mezara kürek ile toprak attığını görmek, rüyayı gören kişinin hayatı boyunca zenginlik içerisinde olacağı anlamı taşıması ile beraber bazen anlamı tam tersi de olabilir. Yaşamı boyunca yoksulluğu, düşkünlüğü yaşayacağına işaret edebilir. Bazen de rüya gören kişi için hayırlara vesile olacağı anlamına gelebilir. Eğer rüya sahibi rüyasında mezarına toprak attığı kişi çok yakını ise mezardaki kişi ondan dua etmesini istemektedir. Rüyada mezarlık görülüyor ise bazı şeylerden korkuyor ise korkmaması gerektiğini, korkmayan kişinin ise korkması gerektiği anlamına gelir.

Rüyada Yeni Mezar Görmek

Rüyada yeni mezar görmek, rüya sahibinin büyük sıkıntılar yaşamayacağına, ömrü boyunca sağlıklı ve sıhhatli olacağına işarettir. Kişinin rüyasında yeni mezar görmesi mal mülk sahibi olmaya da işarettir.

Rüyada Açık Mezar Görmek

Rüyada açık mezar gören kişinin bolluk ve bereket içerisinde yaşarken bir olay sonrasında sıkıntıya düşeceğine, ciddi oranda maddi sorunlar yaşayacağına, etrafındaki insanlardan maddi destek alamayacağına, elindeki malını ve mülkünü kaybederek zor günler yaşayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Toprak Mezar Görmek

Rüyada toprak mezar görmek, alimlerin yorumlarına göre mal mülk sahibi olmaya delalet etmektedir. Rüyayı gören kişinin hayallerini kurduğu şeylere en kısa sürede kavuşacağına, bekarsa hayırlı bir kısmeti olacağına ve dünya evine gireceğine, evliyse eşiyle birlikte mutlu ve huzurlu bir ömür geçireceğine işaret etmektedir.

Ayrıca rüyada gökyüzünde Allah yazdığını görmek açıklamalarını inceleyebilirsiniz.

Rüyada Mezar Taşı Görmek

Rüyasında mezar taşı gören bir kimse, eğer rüyasında  mezarlığa gittiğini ve mezarların üzerindeki taşlarının yazısını okuyorsa o kişi uzun yıllar yaşayacak ve aynı zamanda hayırlı bir kısmet bularak dünya evine girecektir.

Rüyada Gece Mezarlığa Gittiğini Görmek

Eğer kişi rüyasında gece vakti mezarlığa gittiğini görüyorsa bu rüya onun işinden, evinden ya da semtinden memnun olmadığına yakın zamanda evini, semtini ya da işini değiştireceğine işarettir.

Rüyada Kazılı Boş Mezar Görmek

Rüyada kazılı boş mezar görmek, rüya tabircileri tarafından genelde hayra yorulmaz. Rüyasında kazılmış halde boş bir mezar gören kimselerin sevdikleri tarafından ötekileştirildiğine ve bu hadisenin kişiyi hem maddi hem de manevi buhrana sürükleyeceğine işaret eder.

Rüyada Mezar Satın Almak

Rüyada bir mezar satın alarak, ölmeden önce kendi mezarını yaptırıp üzerine adını yazdırdığını görmek, rüyayı gören kişinin  tanıdığı bir kadının evleneceğine işaret eder.

Rüyada Mezar Taşımak

Rüyada bir kabri bir mezarlıktan alıp başka bir mezarlığa naklettirdiğini görmek, kendisinin veya çocuklarını o mahallede bir ev yaptıracaklarına işaret eder.

Rüyada Evin Çatısında Mezar Kazmak

Rüyada kendi evinin çatısında bir mezar kazmak, ömrünün uzunluğuna işarettir.

Rüyada Mezarda Yatmak

Rüyasında bir kabirde yattığını, orayı kendisine ev olarak kullandığını görmek, fakirleşmeye delalet eder. Kefenli bir halde bir mezarda yattığını görmek ise,  rüya gören kişinin bir kadınla nikahlanmasına işarettir. Rüyasında ölmediği halde gömüldüğünü görmek, kedere ve sıkıntıya işarettir.

Rüyada Mezar Kazdırmak

Rüyasında aile halkından birisine veya kendisine bir mezar kazdığını veya kazdırdığını görmek, o şehirde kendisi ve ailesi için bir ev yaptıracağına veya satın alacağına delalet eder.

Rüyada Aile Mezarlığı Görmek

Rüyasında aile mezarlığında olduğunu ve mezarların üzerine çiçek dikip suladığını görmek bir çocuğu olacağına işaret eder. Rüyada mezar eğer aile mezarlığı ise, mezar taçları üzerinde kuşların su içmesi için yapılan küçük oyuklardan kuşların su içmek için geldiklerim, ancak kapların içinde su bulunmadığı için içemediklerini görmek, onlar için dua etmek gerektiğine işaret eder.

Rüyada Mezara Girmek

Rüyada mezara girip de, tanınmış bir adamın kabrinin kendi evine dönüştüğünü gören, kabir sahibinin akrabasından biri ile evlenir. Zengin bir adamın mezarı üzerinde ayakta durduğunu gören, dünyadaki mallara kolaylıkla ulaşır. Eğer oraya girdiği zaman korku ile ağladığını yahut Kur’an okuduğunu yahut kıbleye dönerek namaz kıldığını görse, hayırlı kimselere ve zikir halkasına dahil olarak ibadet eder. Gördüğü ve işittiği şeylerden fayda görür. Oraya girdiğinde çıplaksa ve gülüyorsa ya da ölülerle birlikte yürüyorsa, o kimsenin dünyadaki yolu iyi değil anlamına gelir. O kişinin inancını kuvvetlendirip Allah’a sığınması gerekmektedir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2700