Rüya tabiri ara

Rüyada Mahkeme Salonu Görmek

Mayıs 2, 2019 - Okuma süresi: 11 dakika

Rüyada mahkeme salonu görmek zamanında yapmış olduğu ve korktuğu bir haksızlığın kendini hatırlatacağına ve kişide vicdan azabına neden olacağına yormalıdır. Kişi yaptıklarından asla kurtulamayacaktır, kapının ardındaki karanlıkta, köşedeki solgun ışığın yansımalarında ve yüzlerdeki sırıtmaların altında denk gelecektir hatalarına ve vicdansızlıklarına. Alimler rüya sahibinin dinine sıkı sıkıya sarılmasını ve dua etmeyi bırakmamasını ve imanını kuvvetlendirmesini salık vermektedirler.

Ayrıca yapılan bir diğer yoruma göre; kişinin hayal gücü genişleyecek ve böylelikle kişi daha önce faaliyet gösterip çalışmadığı bir alanda yürek yemiş misali çalışacağına yorulur. Kişinin bu cesareti kendisini dünya hayatının bütün olumsuzluklarına sürükleyeceği gibi ayrıca kişiyi dünyanın en mutlusu da yapabilir. Tamamen rüya sahibinin rüyadan sonra nasıl bir enerji alıp evrenden yayılan bu enerjiyi yaşamına nasıl empoze ettiğine göre değişiklik göstermektedir.

Rüyada mahkeme duvarı görmek kendisini boğacak sıkıntıya sokacak bir ilişki yaşayacağına yormalıdır. Çünkü rüya sahibi etrafındaki insanların baskılarından kurtulup mutlu olduklarını ve kendisine baskı yapmayıp rahat bıraktıklarını görmek için ikili bir ilişkiye başlayacaktır şeklinde tabir edilir. Alimler rüya sahibine doğru bildiğini yapmasını, çevresinin yanlışlıklarla dolu baskılarına rağmen demir gibi dimdik durmasını ve asla mutluluğunu başkalarının düşüncelerinde aramamasını salık vermektedirler.

Rüyada mahkeme kapısı görmek yaşamıyla alakalı aldığı kararların kendisine gök gürültüsü ve sağanak yağış dışında yalnızlık sunacağına yormalıdır. Kişi çok emin olmadan, hayat koşullarının gerektirdiği şekilde davranacağından aldığı kararlar ruhuna sarılan telli örgülere dönüşecek ve kendisini geçen her an biraz daha kanatacaktır. Kişi çektiği azapların tek çaresini bilmekte ve yüreğindeki tel örgüleri gevşetip kıracak kişiyi bilmekte fakat gururuna yediremediği durumlardan dolayı yangının söndürülmesine yanaşmayacaktır.

Rüyada Mahkemede Olduğunu Görmek Kişinin rüyasında mahkemede kendisinin veya başka birinin olduğunun görülmesine göre yorumlanan bir rüyadır. Kişi mahkemede kendisinin olduğunu ve yargılandığını görüyorsa, rüyasını; adaletli davranıp eşitliği yaymaya çalışan bir yanının olduğuna ve bu yanına rağmen pragmatik düşünen egosuna yenilen bir yapısı olduğuna da yormalıdır. İnsanlıkla kuşanan yapısından dolayı vicdanı, yufka yüreği ve iyi duygularının sömürüldüğünü deneyimleyecek ve karanlıklarla dolu kendisini bile dinleyemeyen egoist yanını besleyecektir. Kişinin bu şekildeki yöneliminin tek nedeni yaşamındaki kötü niyetlilerin davranışları olacaktır şeklinde yorum getirirler, alimlerimiz.

Ayrıca bir başkasının mahkemede olduğunu ve yargılandığını görüyorsa kişi, rüyasını; hakkında yanlış düşüncelere girdiği ve haksızlık yapıp dedikodusunu yaptığı birinin günahını aldığına ve bu yaptıklarının ortaya çıkmasıyla birlikte utanacağına yormalıdır. Çünkü kişi, kafasında takıntı haline getirdiği biri ile ilgili çok yanlış önyargılar biriktirmiş, kişi ile ilgili kesin ve net bilgilermiş gibi kendisine kabul ettirip kişinin dedikodusunu yapmış şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi bu insana karşı takındığı olumsuz tavırdan dolayı pişmanlık yaşayıp vicdan azabı çekecektir şeklinde tabir edilir.

Rüyada Mahkemeye ÇıkmakRüyasında mahkemeye çıktığını gören kişi kederlerinden kurtulacağına, borçlarından ve kötü ruh halinden sıyrılacağına yormalıdır. Çünkü rüya sahibi uzun zamandır içini bir solucanın kemirdiği gibi kemiren kendisini büyük tedirginliklere sürükleyen borçlarından rahat nefes alamayacak. Maalesef hiç istemediği ve sevemediği bir insanın araya girmesiyle; borçlarını ödeyecek, kederlerinin neredeyse tamamının nedenini çözecek ve ortadan kaldıracaktır. Bu şekilde bir gelişme çizgisi gösteren olaylar; kişinin sıkıntılarından sıyrılmasına ve mutlu bir yaşam sürmesini sağladığına delalet eder.

Rüyada Mahkeme Kağıdı GörmekRüyasında mahkeme kağıdı gören kişi yaptığı işle alakalı aldığı kayıtların zamanı geldiğinde işine yarayacağına, uğrayacağı bir haksızlık karşısında elindeki tek kanıt olabileceğine ve kendisini koruyan bir tabaka gibi kötülerle etkileşimini en aza indirgeyeceğine yormalıdır. Rüya sahibi şu anda bile yaptığı her işin bir çetelesini veya çizelgesini tutmalıdır ve sırtını bu tuttuğu kayıtların resmiyet oluşuna dayamalıdır. Çünkü her an hayatta ne olacağı belli olmayabiliyor.

Ayrıca yapılan bir yoruma göre; rüya sahibi mali işlemlerinde güvenip büyük yetki verdiği birinin ikiyüzlülüğü ile karşılaşacak ve kaybettiği bir belde yüzünden kendini tam anlamıyla savunamayacaktır şeklinde tabir edilir.

Rüyada Mahkemede Şahit OlmakRüyasında mahkemede şahitlik yaptığını gören kişi hiç istemediği bir olayda düştüğü durumu korumak, kurtarmak veya dengelemek adına bulunmayacağı bir tarafta yer alacağına ve bundan dolayı baya sıkıntıya gireceğine yormalıdır. Kişi takınmak zorunda kaldığı tutumdan kendi kimliği ve istekleri yüzünden baya rahatsız olacaktır. Kişi beklemediği ve ön göremediği bir anda iki sevgili arasında kalacaktır ve bir tarafa yalan söyleyip kandırmakla suçlanacaktır. Bu durumdan epey bir zarar gören rüya sahibi mecburen taraf tutmak zorunda kalarak suçlamaları boşa çıkarmaya çalışacak ve kendisine bu denli yabancı bir zararı verebilen insanlarla empati kurmaya çalışacaktır şeklinde tabir edilir.

Rüyada Mahkeme KazanmakRüyasında mahkeme kazandığını gören kişi rüyasını tersine yorumlamalıdır. Çünkü çoğu rüya tersine işaret etmektedir. Rüya sahibi; yerine getirmesi gereken resmi işlemlerinde maalesef kazançlı çıkamayacaktır ve kaybedecektir harcadığı onca zaman ve emeğe rağmen. Rüya sahibi olmasını istediği ve ayarlaması gereken işlerini, büyük çabalar göstererek ve kendini baya zorlayarak yerine getirmeye çalışmaktadır ve maalesef eksikliklerini göremediği ve objektif davranmadığı için kaybedecektir şeklinde tabir edilen bir rüyadır.


Rüyada Mahkeme Kaybetmek
Rüyasında mahkeme kaybettiğini düşünen kişi hayatını idame etmek için giriştiği resmi işlemlerin altından kalkamayacağını düşündüğü ve emek harcamadığı bir zamanda işlerinin bir anda hal olduğunu ve sırtından yükünün alındığını görecektir manası taşıyan bir rüya görmüş demektir. Ayrıca kişinin değil savaşmak anlamak için bile bir çabaya girmediği bir bilince karşı pasif bir direnişle kazanç elde edecektir şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi karşısında bir bilincin olmadığı kanaatinde olduğundan karşısındaki insanı anlamayacak ve bilincinin katmanlarından haberdar olamayacaktır şeklinde yorumlanır.

Rüyada Mahkemede Ceza Aldığını GörmekRüya sahibinin yaratıcının gazabına uğrayacağına, işkence kadar ağır cezalara tabi tutulacağına ve dünya hayatında huzuru bulamayarak kayıpları olacağına delalet eden bir rüyadır. Rüya sahibi, ilahi bir elin etkisiyle; işlemediği günahlardan bile sorumlu sayılıp resmen acı dolu bir hayat yaşaması sağlanacaktır. Kişi cehennemini bu dünya üzerinde yaşayacaktır ve bu sadece yaratıcının kişiyi günahlardan sakınma yolu olacaktır. Ayrıca yapılan bir diğer yoruma göre; kişi çektiği birkaç sıkıntıdan sonra ferahlığa kavuşacaktır ve hayatını büyük bir rahatlık içerisinde ilerletecektir.

Rüyada Ceza Mahkemesi Görmek

Rüyasında ceza mahkemesi gören kişi daha önceleri işlediği suçların artık kendisini rahatsız ettiğine ve bilincini tırmalayıp korkuttuğuna yormalıdır. Rüya sahibi; işlediği suçların pişmanlığını yaşamayacak kadar pişkin bir egoya sahiptir fakat sadece yakalanıp günlük yaşantısından uzaklaşmaktan ve hazlarını zevklerini yaşayamayacağından korkmaktadır. Allah yolunda ıslah edilmesini salık vermektedir, din alimlerimiz. Ayrıca yapılan bir diğer yoruma göre kişi, moralinin hızla düşeceği, sağlığını kaybetmeye yaklaştığı bir döneme girecektir.

Rüyada Mahkemede Tutuklandığını Görmek

Rüyasında mahkemede tutuklandığını gören kişi işlediği günahtan duyduğu pişmanlığın ve ettiği tövbelerin işe yaramayacağına ve asla affedilmeyeceğine yormalıdır. Yine de din alimlerinin çoğu, rüya sahibine; dua etmeyi bırakmamasını ve ibadet etmeye devam etmesini salık vermektedirler.

Rüyada Mahkemede Hakim Görmek

Rüyasında mahkemem hakimi gören kişi kendisiyle ilgili yargılamalarda bulunup hakkında bilip bilmeden atıp tutan ve dedikodusunu yapıp kendisini kötüleyen insanla yüz yüze geleceğine yormalıdır. Rüya sahibi zamanla kulağına çalınan sözcükleri işitip acısını çekecektir. Zira toplumda hakkında yayılan bu haberlerden dolayı dışlanacak, çamura bulandırılacak ve ağır tepkilerle karşılaşacaktır. Rüya sahibi iftiracısının kim olduğunu öğrendiğinde sadece, yüzüne bakıp geçmeyi seçecektir. Aktif olarak bir mücadele veya müdahalede bulunmayacaktır şeklinde tabir edilir.

Rüyada Mahkeme Kararı Okumak

Rüyasında mahkemem kararı okuduğunu gören kişi kaderi, hayatının ipleri ve bütün sırlarının elleri arasında olan birinin hayatına dokunacağına yormalıdır. Hayatı ellerinin arasında bulunan insana iyi bir dokunuş yapmak veya kötü bir dokunuş yapmak rüya sahibinin ellerindedir. Alimler rüya sahibine, içindeki adaletli, hümanist ve canlı yanlısı kişiyi öldürmeyip hatırlamasını ve buna istinaden davranımda bulunması gerekmektedir.

Rüyada Mahkemede Avukat Görmek

Rüyasında mahkemede avukat gören kişi dermansız bir derde sahip aşka düşeceğine, ne yaparsa yapsın sevdasına düştüğünü unutamayacağına yormalıdır. rüya sahibinin kalp acısını çektiği, yürek yarasını saramadığı ve aynı şekilde kendi yüreğini de yaraladığı kişinin sesine bile ulaşamayacağına delalet eder.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

4588