Rüya tabiri ara

Rüyada Lokma Tatlısı Yemek

Rüyada Lokma Tatlısı Yemek, görmenin şan olarak değerlendirildiği ve rüya sahibinin işlerinin düzelmesini, hayatında oluşmuş olan tersliklerin bitmesini, bol kazanç elde etmesini delalet ettiği bilinmektedir. Rüyasında lokma tatlısı yediğini görmüş o...

Rüyada Lokma Tatlısı Yemek, görmenin şan olarak değerlendirildiği ve rüya sahibinin işlerinin düzelmesini, hayatında oluşmuş olan tersliklerin bitmesini, bol kazanç elde etmesini delalet ettiği bilinmektedir. Rüyasında lokma tatlısı yediğini görmüş olan kişinin ileri ki hayatında zengin ve güçlü biri olacağına delalet ettiği bilinmektedir. Rüyada lokma görmenin hak edilen kazanca delalet ettiği bilinmektedir. Bunun kısmete ve hayırlı bir ortaklık yapılacağına delalet ettiği bilinmektedir.

Rüyasında lokma döktüğünü görmenin ise adağının yerine getirmeyi delalet ettiği bilinmektedir. Hak yoluna adandığı hayır işinin yerine getirileceğine delalet ettiği bilinmektedir. Rüyada lokmayı dağıttığını görmenin ise oluşacak sevince ve içini rahatlatacak haber almaya delalet ettiği bilinmektedir. Rüyada lokmayı görmüş olmanın ya da lokma tatlısını görmüş olanın problemi büyümeden çözmeye, erkenden yola çıkmaya, ön almaya ve tedbirli bir şekilde adım atmaya delalet ettiği bilinmektedir.

Rüyasında lokma tatlısı yemiş olduğunu görmenin güveni kazanmış olmaya, iyi olmuş olan bir çevreyi kazanmaya veya iş hayatında rütbe almaya delalet ettiği bilinmektedir. Lokmayı dökmenin ya da lokmayı yapmanın verilmiş bir sözün unutmasına delalet ettiği bilinmektedir. Lokma dağıtmanın kıymetsiz olan malın kıymete binmesine delalet ettiği bilinmektedir. Lokmayı pişirmenin işi kazanmaya, memur olmaya hak kazanmaya ya da kendi olan işini kurmaya delalet ettiği bilinmektedir. Bunun bolluk olan dönem, bereket içinde yaşam sürmeye ya da kazanılmış olan sevaba delalet ettiği bilinmektedir. Şerbetli lokma görmenin şansın iyi gitmesine, kazancın beklenilenden yüksek çıkmasına ya unutulmuş olan bir iyiliği karşılığını almaya delalet ettiği bilinmektedir.

Rüyasında birilerinden lokma tatlısı aldığını görmüş olmayı ise ailenin büyükleriyle bir araya gelmiş olmaya, uzun vakit görüşülmemiş olan ya da küs olunmuş olan kardeşlerle aynı ortamda bulunup barışmalarına delalet ettiği bilinmektedir. Ağzından lokmayı çıktığını görmüş olmanın ise doğru bildiğini kimseden saklamayan dürüst olan kimseye delalet ettiği bilinmektedir. Lokma görmenin rızka ve menfaate delalet ettiği bilinmektedir. Rüyada lokma tatlısı yediğini görmenin kısmet ve paraya delalet ettiği bilinmektedir. Lokma yiyeceği görmüş olmayı küçük bir kısmete delalet ettiği bilinmektedir. Rüyasında lokma tatlısını yediğini görmenin kısmete ve çok paraya delalet ettiği bilinmektedir.

Rüyasında lokma tatlısı görmenin hayra ve olan rızka, saadetli sürecek olan evliliğe, yeni olan bir işe girmeye delalet ettiği bilinmektedir. Rüyada bir yerden lokma aldığını ve yediğini görmenin ise rızkın genişlemesine ve kısmetin açılmasına delalet ettiği bilinmektedir. Herhangi birilerine, bir kimseye lokmayı vermiş olduğunu görmenin ise insanlara iyilik edileceğine ve zor anlarda yardım edileceğine delalet ettiği bilinmektedir. Rüyada ağzındaki lokmayı yutamadığını görmenin gelen bir kısmeti geri çevirmeye delalet ettiği bilinmektedir. Lokmayı yuttuğunu görmenin ise o kısmetten yararlanacağına delalet ettiği bilinmektedir. İmam Cafer Sadık’a göre ise rüyada lokma görmenin öpücüğe, güzel olan ve yumuşak olan söze menfaate delalet ettiği bilinmektedir. İbn-i Sirin’e göre ise herhangi birine veya birilerine tatlı olan lokmayı vermenin güzel olan söz söylenmesine, ekşi olan lokmanın verilmesinin ise bunun tersine delalet ettiği bilinmektedir.

Cabir Mağribi’ye göre rüyada ağza sıcak bir lokmayı almayı görmeyi belaya karşı gelmeye aynı olan rüyada lokmanın lezzetinden hoşlanmayı görmenin ise karşılaşılan bu beladan zarar görmemeye delalet ettiği bilinmektedir. Lokma yediğini görmenin sağlığa, alın teriyle elde edilmiş olan ganimete, şöhrete kavuşulacağına, saadetli olmaya, faydalı işler yapmış olmaya, marifetli kişiye, kuvvetli olmaya, vefalı evlada, verilmiş söze sadık kalmaya, kedere uğramaya, karışık bir sıkıntıya uğramaya, oluşan yoksulluğa ve değer kaybetmeye delalet ettiği bilinmektedir.