Rüya tabiri ara

Rüyada Kürtaj Olmak

Ocak 21, 2019 - Okuma süresi: 16 dakika

Rüyada kürtaj olmak ne anlama gelir ? Çok fazla kuruntu yaptığınıza ve negatif düşündüğünüze yorumlanır. Halbuki hayatınızdaki olumlu şeylere odaklanmanız gerekiyor. Sizi seven insanları göz ardı ediyor olabilirsiniz. Bu sebeple de bazı insanlar aranıza mesafe koymak isteyebilirler. Sizin bu negatif yönünüz ve her şeye olumsuz bakmanız ve şikayetleriniz de çevrenizdekileri uzaklaştırabilir. İkili ilişkilerde daha pozitif olmaya ve sizi seven insanlara değer vermeye özen gösterin. Yoksa yalnız kalabilir ve sevdiklerinizi kaybedebilirsiniz. Belki sosyal çevrenizdeki kişiler de sizi dışlayabilirler.Aynı zamanda biri ile tartışmak yaşamak ve küsmek anlamına da gelir. Belki ilişkinizde ayrılık söz konusu olabilir. Ya da aileniz size bir konuda darılabilirler. Rüyada kürtaj olduğunu duymak belki sevdiğiniz kişi ile aranızda büyük bir kavga olabilir. Sevdiklerinize daha iyimser davranarak onların gönlünü kazanabilirsiniz. Yoksa bir süre sonra özle hayatınızda mutsuz olabilirsiniz.

Rüyada kürtaj olduğunu görmek sizi çok fazla beklenti içerisine sokan birinin tam tersi hayal kırıklığına uğratacağına, vermiş olduğu hiçbir sözü tutmayarak sizi adeta yarı yolda bırakacağınıza ve zamanınızı çalacağına yorumlanır. Bu kişi yüzünden bazı planlarınızı ertelemiş olabilirsiniz. Bu zaman kaybı yüzünden öfkeniz daha da artabilir.Rüyada zorla kürtaj olmak umutların azalması ya da bir konuda hevesinizi kaçıracak olaylara yorumlanır. Bir insan sizin hevesinizi kaçırabilir ve can sıkıcı şeyler söyleyebilir.

Rüyada bebek aldırmak bir insanın sizi yanıltması ya da dolandırması anlamına gelir. Ruhsal anlamda büyük bir çöküntü yaşamanız olasıdır. Belki birileri sizi hayal kırıklığına uğratabilirler. Yakın çevrenizden birileri ile aranıza mesafe koymak zorunda kalabilirsiniz. Bazı insanların size bakış açısı ya da karamsar düşünceleri yüzünden onlarla görüşmek istemeyebilirsiniz.

Rüyada kürtaj olmak istemek yakın zamanda hayatınıza giren ya da yeni tanışacağınız birinin size kötülüğü dokunacağına yorumlanır. Bu kişi sizi kıskanabilir ya da başka sebepler ile sizi üzebilir. Belki aranızda geçecek bazı tatsızlıklar sebebi ile de zor günler geçirmenize neden olabilir.

Rüyada kürtaj olmaya gitmek yalancı bir insan yüzünden zor durumda kalmak ve kandırılmak anlamına gelir. Sizi yarı yolda bırakacak dostları da simgeler. Size birçok söz veren birinin bir anda geri çekilmesi yüzünden telaşa kapılabilirsiniz. Bazı aksilikler yüzünden ailenizden de destek almak zorunda kalabilirsiniz.

Rüyada kürtaj olmaktan vazgeçmek hak ve hukuk yolunda olduğunuz müddetçe güzelliklerin sizi bulacağına ve mutlu bir hayat yaşayacağınıza, geleceğe umutlarınızın artacağına yorumlanır. Geleceğe bakış açınız da değişebilir ve yeni umutlarınız yeşerebilir. Yepyeni sevinçler yaşayabilirsiniz. Özel hayatınızda haksızlıklardan kurtulacaksınız. Size haksızlık yaptığınızı düşünen kişiler af dileyebilir.

Rüyada kürtaj olan kadın görmek dostunuz olduğu kadar düşmanlarınızın da olduğuna, şu günlerde kimlere güveneceğinize emin olamayacağınıza yorumlanır. Her şeyi paylaştığınız birinin aslında arkanızdan laf yaptığını ya da sizin mutsuzluğunuzu istediğini öğrenerek hayal kırıklığına uğramanız olasıdır.

Rüyada kürtaj olmamak bir zamanlar yardımda bulunduğunuz birinden aynı yardımı göreceğinize yorumlanır. Belki bir zamanlar borç verdiğiniz birinden şimdi borç almak zorunda kalabilirsiniz. Aklınızı uzun süredir kurcalayan sorular varsa artık cevapları ortada olacak.

Rüyada başkasının kürtaj olduğunu görmek size yapılan haksızlıklardan kurtulacağınıza ve hakkınız olanı alacağınıza yorumlanır. Mahkeme işi olan kişiler dava sonuçlarında mutlu olabilirler,yeni bir bakış açısı kazanarak yeniliklere açık olmak ve yeni fırsatlar değerlendirmek demektir. Yepyeni insanlarla tanışarak yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Sosyal ortamınız değişebilir ve yeni dostluklarınız da size şans getirebilir.

Rüyada arkadaşının kürtaj olduğunu duymak ilgi çekmek ve sizden hoşlanan birilerine yorumlanır. Girdiğiniz bir ortamda birilerinin dikkatini çekebilirsiniz. Belki sizinle tanışmak ya da sizi tanımak isteyen biri olabilir. Kalabalık bir ortamda tanışacağınız biri ile de görüşmeye başlayabilirsiniz.

Rüyada eşinin kürtaj olduğunu duymak planlarınız aksaklıklar ya da iptaller söz konusu olabilir ve bu da hevesinizi kırabilir. Hatta yeni bir iş girişiminde de başarısız olabilirsiniz. Bazı şeyler hayal ettiğiniz gibi olmayabilir ve sonucunda hüsrana uğratabilir. Özellikle başkalarının sözlerine kanmak sizi yanlış yola sürükleyebilir ve hatalar kaçınılmaz olur.

Rüyada sevgilinin kürtaj olduğunu duymak açılacak yeni fırsatlar, yeni olanaklar demektir. Hayatınız bir anda değişebilir ve yeniliklere adapte olmakta zorluk çekebilirsiniz. Beklenti içerisine girdiğiniz şeyler gerçekleşebilir. Özellikle size endişe veren konularda içiniz ferahlayacak.

Rüyada ablanın kürtaj olduğunu duymak dost ve düşmanı ayırt etmek, doğru yoldan şaşmayanların isteklerine erişmesi, hatalara yakın olmak demektir. Bazı kötülüklerden kendinizi son anda koruyabilirsiniz. Artık gerçekleri daha net görmek, hayatınızı düzene sokmanıza ve doğru kararlar almanıza yardımcı olacaktır.

Rüyada akrabanın kürtaj olduğunu duymak yabancı uyruktan bir insan ile evlenmesi anlamına gelir. Ya da başka bir ülkede, başka dinden insanlar arasında çalışmaya ve yaşamaya başlayabilir, gurbet özlemi çekebilirsiniz. Yurt dışı planlarınız tam da istediğiniz gibi gerçekleşebilir.

Rüyada kürtajla alınmış bebek görmek hal ve davranışlarınız başkaları tarafından yanlış anlaşılabilir. Başkaları size karşı ön yargı ile davranabilir ya da size karşı hasetlik besleyen birileri yüzünden de kalbiniz kırılabilir.

Rüyada kürtaj yaptıran birini görmek, fesat, art niyetli, kötü huylu insanlarla bir araya gelmeye onları kendine dost edinip onlar gibi huy edinmeye yaptığı hatalar yüzünden çevresinde ki insanlar tarafından da hoşnut karşılanmayacağına işaret eder. Rüyada kürtaj yaptıran birini görmek aynı zaman da rüya sahibinin yanlış seçimler yaparak hiç olmadık kimselerle hareket edip, başını belaya sokacağına tabir edilir.

Kürtaj, genel anlamda bakacak olursak istenmeyen ya da zamansız gelen bir gebeliğin cerrahi bir işlem ile rahimden kazınarak alınması demektir. Birçok insan istenmeyen gebelikleri sonlandırmak için kürtaj yöntemine başvursa da şu bir gerçek ki kürtaj işlemi asla bir aile planlaması yöntemi olarak görülmemelidir.

Halk arasında sadece istenmeyen gebelikleri sonlandırmak için yapıldığı düşünülen kürtaj, aslına bakılırsa düşük ile sonuçlanan gebeliklerde de rahim içinin tam anlamı ile temizlenmesi amacıyla yapılmaktadır. Ayrıca adet dönemi daha uzun ve daha fazla kanamalı geçen kadınlarda da sorunun kaynağına inmek için kürtaj yöntemi ile önce rahim içi temizliği yapılır ve ardından buradan bir doku parçası alınarak hastaya teşhis koyulur.

Rüyada bebek aldırmak, rüyada bebek aldırdığını görmek rüya sahibinin adına leke sürecek işlere bulaşacağına adının lekeleneceği ne, ekmeğinin ve kazancının haram hale geleceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi, ailesini utandıracak, itibarını sarsacak, adını ve değerini düşürecek yollara girip, hatalı işler yapacaktır diye yorumlanır.

Rüyada kürtaj yaptırmak, rüyada kürtaj yaptırdığını görmek sıkıntı, zorluk, maddi kayıplar olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin istemeyerek pişman olacağı işlere bulaşacağına, yaptığı işlerde büyük sıkıntılar çekeceğine, bu hataların kişiyi çevresine karşıda zayıf düşürüp insanların güvenini kaybedeceğine işaret eder. Rüyada kürtaj yaptırmak aynı zaman da mes’uliyetten ötürü mağdur olmaya, korkulanın gerçekleşmesine, can sıkıcı bir vaziyete gelmeye, refahının bozulacağına, hilekar bir amire yorumlanmaktadır.

Rüyada zorla kürtaj olmak, kişinin başına geçen bir olumsuzluktan dolayı, ızdırap, sıkıntı ve üzüntü içinde olmasına işaret eder. Gören kişilerin yanlış çevre ve arkadaşlıklar yüzünden tasvip etmediği işlere gireceğine, davranışlarda bulunacağına yorumlanır.

Rüyada kürtaj olmak istemek, rüya sahibinin kendisini bile bile çıkmaza sokmasına delalet eder. Gören kişilerin tüm öğüt ve eleştirilere rağmen, hatada ısrarcı olmasına, izlediği yanlış yola yorumlanır. Gördüğünüz bu rüya dikkate almanız gereken bir rüya olup, yaşamınızı sorgulamanız gerektiğini bildirir.

Rüyada kürtaj olmaktan vazgeçmek, yapılan yanış bir işten pişmanlığa, vicdanen rahatsız olmaya yorulur. Gören kişilerin girdiği günah ve haramdan uzaklaşmasına, hataları için telafi yoluna gideceğine işaret eder.

Rüyada kürtaj olmak zorunda kalmak kendiniz için yeni bir şey yapmak ve güç sahibi olmaya yorumlanır. Artık bazı sıkıntılar geçmişte kalır ve temiz bir sayfa aralayabilirsiniz. Kendiniz için en hayırlı şeyi tercih edersiniz.Kürtaj olmak zorunda kalmak aynı zamanda hayatınızdan tamamen çıkacak birine yorumlanır. Bu kişi ile artık görüşmek zor olabilir, yollarınızı tamamen ayrılabilir.

Rüyada kürtaj olmamak yapılan hatalardan dolayı pişmanlık duymaya ve hataları teker teker telafi etmeye yorumlanır. Başkalarına yapmış olduğunuz haksızlıklar varsa bunun farkına vararak düzeltebilirsiniz. İç huzurunuz artar.

Rüyada kürtaj yaptıran birini görmek sağlık problemi olan kişiler için sağlık ve sıhhatin yerinde olmasına yorumlanır. Eğer çevrenizde hasta biri varsa da o kişiden hayırlı haberler gelebilir.

Rüyada kürtaj olduğunu görmek size karşı hain planlar içerisinde olan kişiler ile ilgili hislerinizde yanılmamak ve önlemini almak demektir. Sizi kandıran ya da yanlış yola sürüklemek isteyen kötü niyetli kişiler bu emellerine erişemezler. Başkasına inanmak yerine kendi inançlarınızla sizin için en hayırlı olacak seçimler yapabilirsiniz.

Rüyada kürtaj olacağını öğrenmek beklenen bir haberin gelmesi ile birlikte hayatınızda çok önemli bir değişiklik olmasına yorumlanır. Ayrılık boşanma yada evlilik veya taşınma gibi önemli olaylar ufukta olabilir. Mevcut düzeniniz tamamen değişebilir.

Rüyada kürtaj olmaktan vazgeçmek yeni sevinçler yaşamak ve uzun sağlıklı bir ömür geçirmek anlamına gelir. Rüya sahibinin ömrüne ömür katılır. Bir süredir gerçekleştirmek istediğiniz şeyler varsa artık kendinizi hazır hissedebilir, hayatınızda önemli yenilikler yapabilirsiniz.

Rüyada kürtaj olmak istemek günahların af olmasına ve hakkınızda en hayırlı şeylerin olmasına yorumlanır. Yaptığınız seçimler sizi mutlu eder ve hayatınıza anlam katan şeyler olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler için çocuk müjdesi almak anlamına da gelir. Ya da başka bir arzusu olan kişiler için de hayırlı şeyler olabilir.

Rüyada başkasının kürtaj olduğunu görmek arkadaşlığınızın anlam kazanmasına, onunla birlikte birbirinize büyük bir destek vererek büyük bir zorluğun üstesinden gelmeye yorumlanır. Arkadaşınız ile aranız kötüyse de yeniden düzelir, dostluk bağınız güçlenir.

Rüyada kürtaj olan kadın görmek uzun ve sıhhatli bir ömre, başarıların artmasına yorumlanır. Artık emeklerinizin karşılığını almaya başlamak geleceğe dair umutlarınızı artırabilir ve bir şeylere inancınız da artabilir. Hatta bu durum sizin daha çok çalışmanızı teşvik edebilir.

Rüyada kürtaj olan erkek görmek hedeflerinize ulaşmak bir süre daha beklemenizin daha hayırlı olacağına yorumlanır. Sabır ettiğiniz ne varsa, ileride sonucu çok hayırlı olacaktır. Emeklerinizin karşılığını geç de olsa alabilirsiniz. Kazancınızda da hedeflediğiniz rakama biraz daha çaba sarf ederek ulaşabilirsiniz.

Rüyada kürtaj masası görmek kısa vadede bir dileğinizin kabul olacağına yorumlanır. Emeklerinizin karşılığını beklediğinizden de kısa sürede alabilirsiniz, şansınız çok açık olabilir. Sorunsuz bir şekilde hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Borcu olan kişiler de yakın zamanda borçlarını kapatacak gelire sahip olabilirler.

Rüyada kürtaj olmaya gitmek yaptığınız seçimler sizi mutlu eder ve hayatınıza anlam katan şeyler olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler için çocuk müjdesi almak anlamına da gelir. Ya da başka bir arzusu olan kişiler için de hayırlı şeyler olabilir.

Rüyada kürtaj doktoru görmek iş ve eğitim hayatında yakında hızla yükselebilir, başarı merdivenlerini hızlı bir şekilde tırmanabilirsiniz. Yakında hayatınızdaki mutluluklar ailenizi de gururlandıracak. Hane içerisinde hakkınızda çok güzel sözler dolaşmaya başlayabilir ve sizi takdir edebilirler.

Rüyada kürtaj olacağını öğrenmek sürekli kafanızı kurcalayan bir takım problemler varsa bunları aşmanıza yorumlanır. Tez zamanda size engel olan ya da sorun çıkartan şeylerden kurtulabilir, iç huzuru bulabilirsiniz. Eğer sizi daraltan bir takım konular varsa da gönül rahatlığına erişebilirsiniz.

Rüyada istemeden kürtaj olmak, rüya sahibinin tasvip etmediği halde hataya sürüklenmesine delalet eder. Gören kişilerin keyif aldığı, sevip saydığı kişilerden uzak bırakılacağına, huzur duyduğu şeylerden koparılmasına yorumlanmıştır

Ülkemizde istenmeyen hamileliği sonlandırmak için belirlenen tıbbi tarih gebeliğin 10. haftasıdır. Bu zaman aşılırsa anne ve babanın ikisinin birden rızası olsa dahi yasal yollardan resmi kurumlar ile kürtaj işlemi yapılması imkansızdır. Gebeliğin 10. haftasından sonra yapılması uygun görülen kürtaj ancak iki farklı doktorun onayı ve imzası ile çıkarılan sağlık kurulu raporu ile mümkündür. Bu rapor, anne ya da çocuğun doğumdan zarar göreceği durumlarda yapılmaktadır. Annede oluşabilecek sorunlara, doğumda kalp yetmezliği gibi sorunlar, çocukta ise doğumdan sonra hayatının büyük bir bölümü sorunlu geçecek (engelli doğma gibi) ise kürtaj yapılır.

Kürtaj nasıl yapılır?
Hastaya gerekli muayeneler yapıldıktan sonra hasta jinekolojik masaya yatırılır ve bir anestezi uzmanı ya da teknikeri yardımı ile hastaya anestezi uygulanır. Anestezi genellikle koldan ve iğne ile yapılır. İğne yapılırken hasta işlem hakkında bilgilendirilir ve birkaç dakika sonra hasta tamamen uyutulur.

Hastanın uyutulması ile birlikte vajina açılarak hastanın rahim ağzı ortaya çıkarılır. Antiseptik solusyonlar ile temizleme yapıldıktan sonra rahim ağzı Teneculm adındaki bir alet ile çekilir ve rahim ağzının düz bir şekil alması sağlanır. Bu işlemden sonra rahim ağzı gebeliğin boyutuna göre genişletilir ve ardından rahim içine girilerek gebelik tamamen vakumlanarak çekilir. Bu işlemler yaklaşık olarak 5 ile 10 dakika arası bir zaman almaktadır.

Kürtajın riskleri nelerdir?
Kürtaj işlemi her ne kadar birkaç dakika sürse de nihayetinde cerrahi bir işlemdir. Kürtaj işleminin genel olarak; rahim ve bağırsak delinmeleri, gebeliğin sonlandırılamaması, rahim içinde parça kalması, iç kanamalar ve rahim enfeksiyonu gibi riskleri vardır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1557