Rüya tabiri ara

Rüyada Kurşun Döktürmek

Mart 25, 2019 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada kurşun döktürmek, Rüyayı gören kimsenin iş hayatında gerileyeceğine, öneminin azalacağına ve arka plana düşeceğine işaret eder.Rüyada kurşun eritmek, rüya sahibinin iş hayatında göstereceği üstün başarı ve azim ile her şeyin üstesinden geleceğine işaret eder.Rüyada kurşun görmek, iyi ve kötü haberin aynı anda alınacağına işaret eder. Yani sağlık, hastalık, hayır ve şer gibi haberlerin arka arkaya alınacağına işaret eder. Ayrıca rüyasında kurşun gören kimse başka bir yoruma göre maddi anlamda güç kazanır ve zengin olur.

Kurşun ile ilgili rüya gören kimsenin kendine olan güveni sonsuzdur ve Allah’ın da izni ile çabası sayesinde her işin üstesinden gelir.Rüyada kurşun döktürdüğünü görmek üzerinde bulunan hastalıkların geçici olduğuna hayırlı amellerle dua edildiği takdirde maddi ve manevi rahatsızlıkların bedeni terk edeceğine yorumlanır.

Yine başka bir tabire göre rüyada kurşun görmek, iş ve kazanç kaybına, bir düşmana yeilmeye işaret eder. Rüyayı gören kişi kazanç elde edebileceğini tahmin ettiği iş imkanını kaçıracak ve bu nedenle büyük üzüntü yaşayacaktır.Rüyada kurşun döktürmek , yüksek mevkilere geleceğinize , çevrenizde sizi öven , yalakalık edecek büyük bir kalabalık olacağına , uzun yıllar sahipsiz kalmış bir sanatı icra etmeye , duygusal kararlar vererek insanların gönlünü kazanacağınıza delalettir.Rüyada kurşun dökmek görmek , temel anlamı ile yorumlanmıştır , kısa şekilde kelimenin temel anlamının tabir edilmesi , rüyada görülen diğer öğe ve kavramların da yoruma katılmasını gerektirir.

Rüyada kalıp halinde kurşun görmeniz, yakın bir zamanda elinize geçecek mala yorumlanır. Kurşun erittiğinizi görmek, güzel işler ile meşgul olacağınıza işarettir. Kurşun görmek, servete konacağınıza ve herkesin ilgisini kazanacağınıza yorumlanır.

Kurşun döktürmek özellikle kişilerdeki olumsuz enerjiyi atmanın yanı sıra kişileri nazardan korumak amacıyla uygulanan yöntemdir. Bazı kişilerin, özellikle kurşun döktürdükten sonra bir hayli rahatladıkları gözlemlenilmektedir. Kurşun döktürmek halk arasında oldukça bilinmektedir. Fakat herkes kurşun dökemez. Kurşun dökmenin iyi bilinmesi gerektiği gibi çok dikkatle yapılması gerekmektedir. Peki, kurşun dökmek, döktürmek nedir

Şimdi bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan insanlar için kurşun dökme hakkında bilgi vereceğiz.Kurşun dökme nereden çıkmıştır, bilinmemekle birlikle çok eski zamanlara dayanmaktadır.

Biraz açmak gerekirse büyü, nazar, cin ve peri gibi rahatsızlıkların yanı sıra içsel sıkıntılarda ve hasta olmadığı halde hasta psikolojisine kapılan insanlara kurşun dökme uygulanmaktadır. Kurşun dökmenin bazı vücut rahatsızlıklarına iyi geldiği de düşünülerek tıbbın çaresiz kaldığı durumları gidermesi niyetine de döktürülmektedir.

Kurşun dökmek çok hassas bir konudur. Kurşun dökme işlemi usulüne uygun olarak yapılması gerekmektedir. Herkesin kurşun dökemeyeceği bir gerçektir. Her kurşun dökebilir diyen insan kurşun dökemez. Kurşun dökebilir olmanın da ince bir detayı vardır. Buna göre kimler kurşun dökebilir açıklamakta fayda vardır. Her şeyden önce kurşun dökebilmek için el almış olmanın yanı sıra aile kökenin de kurşun dökme işinin bulunması esas alınmalıdır. Bu çok önemli bir konudur. Kurşun dökme işi aileden görülüp öğrenildikten sonra el alınarak yapılan bir iştir.

Kurşun, bu işte denenmiş ocaklı ve izinli ihtiyar kadınlar tarafından dökülür. Ocaklı demek, kurşun dökücünün daima bu işle uğraşmış bir aileye mensup olması, izinli demek de, bu aileden kendisinden önce kurşun dökücülük yapan kimseden kurşun dökmek için (destur, yani el) almış olmasıdır. Ocaklı ve izinli olmayanlar kurşun dökücülük yapamayacakları gibi, yaptıkları farzedilse bile, bu gibilerin kurşun dökmesinden fayda umulmaz.

Kurşun dökmenin kendine özgü bir yöntemi ve geleneği, bu hususta kullanılan bazı alet ve malzemeleri vardır. Kurşun eritecek madeni çukur bir kepçe, su koymaya mahsus madeni geniş ve derince bir taş hastanın başına örtülecek kalınca bir peştamal, iki yüz elli-üçyüz gram ağırlığında kurşun külçesinden veya parçalarından ibarettir. Bu malzemeyi bir sepet, bir torba, yahut çanta içinde kurşunu kadın beraberinde getirir ve işini bitirdikten sonra bunları toplar ve geri götürür.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2932