Rüya tabiri ara

Rüyada Kurban Kesmek

Mart 27, 2019 - Okuma süresi: 6 dakika

Rüyada kurban kesmek, kişinin hem ailesine karşı hemde yapmış olduğu işine karşı hatalarda bulunacağına ve aksine kendinden beklenilmeyen yanlışlar içinde olacağına delalet eder. Rüya sahibi geçte olsa hatalarının farkına varacak başta çevresi olmak üzere hayatıyla alakalı değişiklikler yapacaktır. Bu rüya kişinin mekan, şehir, iş değiştireceğinin habercisidir. Evli kişiler için mutlu ve huzurlu bir yuvanın habercisi, hamile bayanlar için erkek evladın müjdecisidir.

Rüyada kurban görmek, rüya sahibi hamile bir bayan ise, bu rüya erkek bir evladın müjdesi olarak yorumlanır. Bekar kişiler için ise ilişkisinde mutlu sona doğru yol alacağına ve bu ilişkiyi evlilik ile taçlandıracağına delalet eder. Görülen rüyaları her anlamda doğru analiz etmek ve gerçek ile hayal arasındaki bağlantı açısından doğru yorumlamak gerekir.

Cafer-i Sâdık’a göre; rüyada kurban kesilmesi kişinin bütün gam ve kederden kurtulacağına, sevince ve berekete kavuşacağına delalet eder. Her kim rüyasında kurban kestiğini görüyor ise bu demek bu kişi bir köleyi azad etmiş olacaktır. Aynı zamanda bu rüya kişinin Allah ( C.C )’a yaklaşılan iyi ameller içinde bulunacağına yorulur.

Danyal (A.S)’a göre; bu rüya hayra, müjdeye ve berekete yorulur. Rüya sahibi için adak, menfaat, şifa, fayda ve şiddetten kurtuluş olarak nitelendirilir. Kurban görmek aile içinde bolluğun ve bereketin artacağına, sevincin ve mutluluğun her daim yaşanacağına, sağlığın her daim yerinde olacağına delalet eder.

İmam-ı Nabluse göre; kişinin Cenab-ı Hakka yaklaşmak ve onun mübarek kulları arasına girebilmek için, Allah’a olan inancını göstermek için yapılan bir ibadettir. Rüya sahibinin rüyasında kurban görmesi, tez vakitte sevince, mutluluğa, kısmete, sağlığa ve berekete ereceğine bir işarettir.

Rüyada kurban kestiğini görmek, rüya sahibinin yakın zamanda bütün ibadetlerini harfiyen yerine getireceğine işaret eder. Genel olarak rüyada kesilen kurban kişinin hac yolculuğuna çıkacağına yorulur. Rüya sahibinin korkularının üstesinden gelerek, bunca zaman korku duyduğu her şeye karşı kendisini güvende hissedeceğine işaret eder.

Rüyada kurban eti dağıttığını görmek, genel anlamda bu rüya oldukça hayırlara yorulur. Kişinin rüyasında kurban eti dağıttığını görmesi yakın zaman içinde bütün sıkıntılarından, dertlerin kurtularak rahata ereceğine işaret eder. Rüyada kurban eti dağıtmak aynı zamanda kişinin yapmış olduğu işleri kul hakkı yemeden, harama el uzatmadan, alın teri dökerek başaracağına delalet eder.

Rüyada kurban eti çaldığını görmek, bu rüya gören kişi için pek hayra yorulmamaktadır. Kişinin Allah’a uzak durarak günah işleyeceğine ve yaptığı kötülükler neticesinde Allah ile arasındaki bağın zayıflayacağına işaret eder. Rüyada kişinin kurban eti çalması gerçek hayatta ne kadar günahkar biri olduğuna delalet eder.

Rüyada kurban kesmek ve yemek, kişinin işiyle ve ailesi ile alakalı hayalini kurduğu herşeyin gerçekleşeceğine, sıkıntılarından , sorunlarından kurtularak yüzüne gülen şansını doğru yönde değerlendireceğine delalet eder. Kişinin uzak yerden alacağı mutlu habere ve kendisi için hayırlı göreceği biri ile dünyaevine gireceğine işaret eder. Kişinin şehir, mekan değişikliği yaparak bulunduğu yerden mal mülk sahibi olacağına yorulur.

Rüyada kurban kesmek dağıtmak, kişinin işindeki çalışmalarından ötürü başarı elde edeceğine ve bu sayede rakiplerinin önüne geçerek konumunda bir numaraya ulaşacağına yorulur. Kişinin yaşanan zorlukları bir bir aşarak mala mülke konacağına, maddi rahata kavuşmasıyla çevresindeki kişilere de yardım edeceğine işaret eder. Kişinin kazancı yüksek atılımlarda bulunarak zenginliğini artıracak doğru yatırımlar yapacağına delalet eder.

Rüyada adak kurban kesmek, rüya sahibinin işlerinin yolunda gitmesiyle hayır amaçlı ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunacağına yorulur. Kişinin iş yoğunluğuna rağmen ibadetini yerine getirerek, dini görevlerini gerçekleştireceğine yorulur. Aynı zamanda bu rüya kişinin aile içinde mutlu olacağı sevinçli bir haber alacağına delalet eder.

Rüyada kurban kesmek ve yüzmek, kişinin soğuk kanlı olarak olaylar karşısında mantığıyla hareket edeceğine ve çok cesaretli biri olacağına işaret eder. Kişinin sıkıntılara ve sorunlara karşı tek başına göğüs gererek üstesinden geleceğine yorulur.

Rüyada büyükbaş kurban kesmek, kişinin bulunduğu çevrede saygınlık ve itibar göreceğine yorulur. Aynı zamanda başarı, zenginlik, şans ve kısmettir. Kişinin iş konusunda çalışkanlığı ve tecrübeleri sayesinde başarılara ulaşacağına, asla maddi sıkıntı eksikliği yaşamayacağına işaret eder.

Rüyada koyun kestiğini görmek, bu rüya iyi yönde yorulmamak ile beraber hayırlı sayılmaz. Kişinin çevresindeki bir bayanın namusuna, iffetine göz koyacağına, ahlakına aykırı olan yalan yanlış iftiralarda bulunacağına delalet eder. Rüya sahibi kestiği kurbanın eti yer ise bu sefer olumsuz olarak yorumlanan bu rüya tersine dönebilir. Kişinin hayalini kurduğu dileklerinin gerçekleşeceğine işaret eder.

Rüyada deve kestiğini görmek, rüya sahibinin Allah’a karşı dini vecibelerini harfi harfine yerine getirerek hiç ihmal etmeyeceğine delalet eder. Bu kişi öyle mübarek bir insandır ki Allah onu en makamlara layık görmüştür. Hem bu dünyada hemde öbür dünyada güzellikler göreceğine yorulur.

Rüyada koç kestiğini görmek, kişinin içinde bulunacağı maddi sıkıntılara delalet eder. Rüya sahibinin isteği olmadan baskı altında başkalarına para ödemelerinde bulunarak kazancını kaybedeceğine yorumlanır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

4665