Rüya tabiri ara

Rüyada Küçük Altın Görmek

Aralık 17, 2018 - Okuma süresi: 4 dakika

Rüyada küçük altın görülmesi; her yorumcu tarafından farklı yorumlansa da rüyada altın ne şekilde görülürse görülsün maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği bir döneme girileceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini göstermektedir. Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. Altın para görülmesi dedikodu anlamına gelir.Rüyada altınları yığılı bir şekilde görmek yakının da bulunan biriyle ilgili bir sırrın öğrenileceği anlamına gelir. Rüyada bekar bir genç kızın ya da bekar bir erkeğin altın yüzük takması iyi bir evlilik yapacakları anlamına gelir. Bir erkekten alınan altın para ya da ziynet eşyası gören kadın gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu gizli iş mutlaka duyulacaktır.

Rüyada altın bulduğunu gören kişi sıkıntı ve kedere uğrar. ya da bu rüyayı gören kişi istemediği bir işe girer veya elinde bulunan bir malı gider. Bu rüyayı gören kişi hükümet kapısında zarara uğrayacak şeklinde de yorumlanabilir. Rüyada altını külçe halinde görmek büyük bir keder olarak yorumlanır. Rüyada altını sikke halinde görmek ise daha hafif bir keder olarak nitelendirilir. Eğer rüyada işlenmiş ve takı haline getirilmiş bilezik, yüzük, ve gerdanlık görülmüş ise hüzün ve endişeye delalet eder. Madalyon ve para gibi üzeri yazılı sikke görmek ise ne hayır ne de şer olarak yorumlanır. Fakat yorumcuların çoğu altın görmeyi hiç bir zaman olumlu olarak görmezler.

Yine rüyada altın kap ya da benzeri şeylerin görülmesi rüyayı gören kişinin derde uğrayacağı şeklinde yorumlanır. Levha halinde veya da çubuk şeklinde altın gören şiddetli sıkıntıya uğrar. Bir rivayete göre altın zarar ve hüzündür. Bir kadının altın ya da altından yapılmış süs eşyası takması iyi olarak yorumlanır. Rüyasında altın yediğini gören kişi ise para biriktirir. Sandıkta ya da bavulda kapalı halde altın görmek rüyayı kazanan kişinin mal kazanacağı anlamına gelir.

Rüyada görülen altın iki şekilde iyi değildir. Bunlardan ilki Arapça adı zehep olduğu için gitme manasına benzerliğinden dolayı, diğeri ise altının renginin sarı olmasından dolayı hastalığı işaret etmesinden kaynaklıdır. Bunlara yapılan yorum ise hüzün ve kederdir.
Rüyada evin altından yapılmış olduğunun görülmesi rüyayı görenin evinin yanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada eline altın lira geçtiğini gören kişi hükümet tarafından bir zarara uğrayacağı anlamına gelirken bir rivayete göre de para cezasını öder ya da bir hastalık yüzünden elinde olan tüm parasını harcar anlamına gelecek şekilde yorumlanır.

Rüyada altını erittiğini gören kimse kötü bir iş için mahkemeye düşer ve davayı kaybettiği gibi halkın diline de sakız olur şeklinde yorumlanır. Rüyasında elinde birden fazla altın para tuttuğunu gören kişinin bir işten dolayı canı sıkılır veya onun aleyhine söylenen sözleri duyar. Elinde bulanan altınların sayısı az ise ona göre duyacağı dert de keder de az olur. Rüyasında elinde tek bir altın gören kişi güzel bir ev sahibi olur. Rüyasın da elinde 5 adet altın bulunduğunu gören kişi halk arasında makbul olan bir iş yapacak anlamına gelir. Birine altın verdiğini gören kişi ise bildiği bir şeyi unutur.

Rüyasında tam altın yerine tam ayar olmayan altın görmek yalan olan borç anlamına gelir. Rüyada çeyrek altın bulmak zarara uğramaya, gam ve keder olarak yorumlanır. Bir ölünün kendisine altın verdiğini gören, zulümden kurtulur, ölünün altın verdiğini fakat kendisinin altın almadığını görmek, zulme uğramaya delildir. Rüyasında aslında elinde bir çok altın olduğunu fakat iyice incelediğinde alindekilerin altın olmadığını görmek ise hayal ettiği şeyin hakikat olmak üzere iken, olmayacağı anlamına gelir. Altını külçe haline getirdiğini gören kimse şer ve iftiraya uğrar şeklinde yorumlanmaktadır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

3553