Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Koşan At Görmek

Aralık 29, 2019 - Okuma süresi: 10 dakika

Rüyada koşan at görmek çoğunlukla rızık, şifa, hayır, hidayete kavuşması ve bu konularda genellikle bolluk yaşaması olarak yorumlanır. Kısa zaman içerisinde ise zenginlik, huzur, zafer ve mutluluk rüya gören kişiyi beklemektedir. Rüyada koşmakta olan at adeta bu olumlu özelliklere karşı yol almakta olan ve kişiyi bolluğa taşıyacak araç olarak görülmektedir. Eğer rüyada beyaz ya da siyah atların koştuğu görülüyorsa bu durumda da beklenen ya da istenen konuların yakında gerçekleştiğine dalalet etmektedir. Şayet büyük bir beklentiyle girilen bir iş varsa ve bunun gerçekleşmesi bekleniyorsa koşan at görmenin bu işin kolayca gerçekleştiğine işaret etmesi de bir başka belirti olarak ortaya çıkmaktadır. Sadece koşan at değil, rüyada çeşitli atlar görülmesi genelde olumluluk olarak yorumlanmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) tabirine göre rüyadaki atın her hali insanın dileğini temsil etmektedir. At bir talih belirtisi olarak belirir ve kısa zamanda rüyayı gören kişinin saadete kavuşacağını ifade eder.

Rüyada Ata Binmek

Rüyada ata binildiğinde kısa sürede rüyayı gören kişinin yolculuğa çıkacağına işaret olunmaktadır. At bir yolculuk sembolünün olmasının yanı sıra eğer yetkin olmayan birisi ata binmek isterse iş hayatında kısa sürelerde üstün başarılar göstereceği anlamına gelir. Eğer kişi erkek ata biniyorsa rüya sahibini istemeyen ve arkasından iş çeviren kişiler bulunmaktadır.

Rüyada Beyaz At Görmek

Rüyada beyaz at görmek genelde rüya sahibinin rakiplerine karşı üstün olacağı anlamı taşımaktadır. İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre; beyaz at aynı zamanda dini bağın da kuvvetli olduğuna ve aynı zamanda devlet tarafından yakın zamanda kişiye verilecek bir itibar ya da şanın belirtisidir. Beyaz at güzelliği ve diriliği ile rüya içinde de olumlu özelliklere sahiptir. Eğer tam olarak beyaz değil, griye yakın bir at görülürse gören kişinin de dini hassasiyeti yüksek olan bir kişiyle evleneceği anlamına gelmektedir.

Rüyada At Öldürmek

Rüyada at öldürmenin birden farklı yorumları bulunmaktadır. Câferi Sadık (r.a) yorumunda; rüyada at öldürülmesi acele bitmesi beklenen bir işin akamete uğrayacağı ve mevcut işin biraz daha uzayacağı anlamı taşımaktadır. Ancak İmamı Gazali (r.a) yorumunda ise at öldürülmesi mevcut düzeni bozma anlamı taşıyarak, rüya sahibinin yakında daha büyük atılımlar yapacağı bir işe geçmesi anlamına gelmektedir. İki durumda da mevcut işin bozulduğunu görmekteyiz, bu durumda ortak olarak söylenecek şey at öldürmenin mevcut işi değiştireceği anlamı taşıdığıdır.

Rüyada Uçan At Görmek

Rüya sahibinin iş ve sosyal yaşamında kısa süre içerisinde ivme kazanacağı, yaşamındaki her alanda başarılar kazanacağı anlamı taşımaktadır. Kendisini çok mutlu edecek gelişmeler kısa süre sonra başına gelecektir ve bunlara karşı hazırlıklı olmalıdır.

Rüyada Huysuz At Görmek

Rüyada huysuz at görmek iki şekilde yorumlanmaktadır. İlki binmeden, sadece huysuz atı görmektir ve bu durumda rüya sahibi için sıkıntılı sürecin bir süre daha süreceğine işaret etmektedir. Huysuz at iş ya da özel yaşamındaki aksaklıkların yansımasıdır. Diğeri ise huysuz ata binmektir, bu durumda da rüya sahibinin kısa süre içerisinde kendisine sıkıntı veren işlerin üstesinden geleceğini ve o işlerdeki olumsuzları kaldıracağı anlamı taşımaktadır.

Rüyada Siyah At Görmek

Büyüklük ve şerefin artmasına delalet eden rüyada siyah at görmek rüya sahibinin mevkisinin kısa sürede büyüyeceği anlamı taşımaktadır. Eğer atın rengi boz ise bu durumda da düşmanlara karşı zafer kazanılacağı anlamına gelmektedir.

Attan Düştüğünü Görmek

At, rüyada talih, güç, itibar belirtileri olarak yorumlanmaktadır. Attan düştüğünü görmek ise mevcut işlerin ya da sağlığın kısa sürede bozulabileceğine işaret etmektedir. Rüya sahibinin yaşamında küçük ya da büyük çapta aksilikler çıkabilecek, onları atlatması için uğraş vermesi gerekecektir.

Rüyada At Satmak

Rüyada atın satılması genel olarak iyiye yorumlanmamaktadır. Rüya sahibi at satıyorsa kendi talihini ya da mevcut rahat durumunu yakın zamanda bırakacaktır. Onları geride bırakmayı ifade eden bir rüya, rüya sahibinin kavga edeceğini, aile hayatında huzursuzluklar yaşayacağına, işlerinde bozulma olacağı gibi anlamlar içermektedir. Ancak at satın aldığını gören kimsenin ise yakın zamanda talihinin açılacağına ve büyük başarılar yakalayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Erkek At Görmek

Bir kimse rüyasında erkek at görmüşse kısa sürede iktidar ve güç sahibi olacağına delalet etmektedir. Erkek at gücün sembolüdür. Rüya gören kişi erkekse ve dişi bir ata bindiğini görürse bu durumda da düzgün, iyi huylu bir kadınla yakın zamanda evleneceğine işaret etmektedir. Eğer rüyayı gören evliyse bu durumda da büyük bir arazi alacağına işaret edilmektedir.

Ayrıca rüyada ağlayan görmek ile ilgili açıklamalara bakabilirsiniz.

Rüyada Çok Sayıda At Görmek

İbn-i Sirin (r.a) yorumunda rüyada çok sayıda at görmek kısa sürede bir afetin yaşanacağına işarettir. Genelde yapılan yorumlarda ise çok sayıdaki atlar sele ya da yoğun yağışlara sebep olmaktadır. Bu durumda rüya genel anlamıyla olumlu şekilde yorumlanmaz.

Rüyada At Değiştirmek

Rüyada bir attan inilip bir başka ata biniliyorsa eğer rüya sahibi çalışıyorsa kısa sürede işini değiştireceği anlamı taşımaktadır. At rüyalarda her zaman bir talih, iş ve güç gibi olumluluk ifadesi olarak anılır. Bu durumda rüyada binilen atın değiştirilmesi de bu gibi durumlarda bir değişiklik olacağını ama bu değişikliklerden kişinin olumsuz anlamda etkilenmeyeceği anlamı taşır.

Rüyada Atın Şahlandığını Görmek

Rüya sahibi uzun bir süredir bir işin gerçekleşmesini bekliyor ve bunun için mücadele veriyorsa, rüyasında atın şahlandığını görmesi halinde kısa sürede bu isteklerinin gerçekleşeceği anlamına gelmektedir. Maddi ve manevi rahatlama, bolluk olarak da yorumlanan bu rüyada aynı zamanda kişinin yakında büyük işlere kalkışacağı da ifade edilmektedir.

Rüyada At Arabası Görmek

At arabası keyif ve refah göstergesi olarak belirmektedir. Eğer rüya gören kişinin maddi durumu pek elverişli değilse kısa sürede refaha kavuşacağı, durumu yerinde ise maddi durumunu daha da geliştireceği anlamına gelmektedir. Rüyada at arabası görmek farklı şekillerde olabilir;

  • Rüyada at arabasına biniliyorsa kısa süreli bir sorun yaşanacağı anlamı taşımaktadır. Ama bu sorun büyük olmayıp kısa sürede atlatılacaktır.
  • Rüyayı gören at arabası kullanıyorsa bir hayalinin kısa sürede gerçekleşeceğine işaret eder. At genelde olumlu anlamlar taşıdığı için at arabası da istenilen noktaya hızlı bir şekilde varmayı amaçlar.
  • At arabasının devrilmesi ise rüya sahibinin sağlık ve maddi açıdan sorunlar yaşayacağı anlamı taşımaktadır.

Rüyada Yaralı At Görmek

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada at yaralanması manevi huzura erişileceği anlamı taşımaktadır. Bir başka ifade ile uzun süredir sıkıntılarla uğraşan rüya sahibinin sonunda beklediği refaha ulaşması anlamına gelmektedir. Başka yorumlara göre ise at talih olduğu için atın yaralanması mevcut durumun sekteye uğrayacağı ve bunun sonucunda ufak sorunların yaşanacağı anlamı taşımaktadır.

Rüyada Acı Çeken At Görmek

Acı çeken at görmek uğraşılan işlerin ne olacağına dair anlamlar taşımaktadır. Beklediğiniz ya da uğraştığınız işlerin sonuçlanacağını, ancak bu sürede büyük tecrübeler kazanacağını ve daha iyi bir konuma geleceğinizi ifade etmektedir. Eğer at acı sonucunda ölürse bu sefer işinizin beklediğiniz gibi sonuçlanmayacağı anlamı oluşmaktadır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

2717