Rüya tabiri ara

Rüyada Korkmak

Mart 8, 2019 - Okuma süresi: 11 dakika

Rüyada korkmak gören bir gerçek hayatta kendini emniyete alacağı ve geleceğini garantiye alacağı hayırlı işler ile uğraşarak kendini emniyette hisseder.Kişinin aslında güçlenmesine ve korkularından emin olmasına işaret eder. Rüyada görülen diğer nesnelerde rüyanın anlam bütünlüğü ve yorumu açısından oldukça önemlidir. Çünkü rüyanın yorumu, rüyada görülen diğer olayların ve nesnelerinde birbiri ile olan bağlantısıyla alakalıdır. Rüyada korkmak, rüya sahibinin gerçek hayatta gözü kara ve tuttuğunu koparan bir kişi olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin aynı zamanda başarmak için bir işle mücadele verdiğine de işaret etmektedir.

Rüyada korkmak kimi zamanda çok zararlı olmayan zarar vermek isteyen ancak bunda başarılı olamayan ve zarar vermeye teşebbüs edemeyen kişilere işaret eder. Rüyada sevimli birçok hayvanın kendisine doğru koştuğunu gören bir kişi, iş hayatında kendisini kıskanan kişilerin olduğuna işaret eder. Rüyada küçük bir çok hayvanın kendisi üzerine yürüdüğünü ve ısırmaya çalıştığını görmesi, iş arkadaşlarından rüya sahibinin arkasından konuşup dedikodu yapan bir takım kişiler olduğuna işaret eder. Bu nedenle rüyada kokmak, kimi zaman kıskanç kişilere de işaret etmektedir.

Rüyada Korktuğunu Görmek rahat bir şekilde yaşamaya, zorluk çekmeden, derde ve kedere düşmeden bir ömür geçirmeye, kolay şekilde rızık elde etmeye ve nasiplenmeye işaret eder. Rüya sahibinin özellikle de iş hayatında yaşadığı çıkmazlara karşı yeni yollar keşfedeceğine böylece, yalnız işlerini hafifletmekle kalmayacağına, aynı zamanda da kesesini daha fazla doldurmayı başaracağına tabir edilir.

Rüyada Korkmak bir bakıma rüya sahibinin yaşadığı hayatı değiştirmek için girişimlerde bulunacak olduğuna işaret eder. Yani farklı bir işe, yeni arkadaş çevresine yöneleceğine tabir edilir. Farklılık arayışında olan kişinin kendi hareketlerine ve düşünce şekline de çeki düzen vereceğine, zamanı daha doğru kullanmak için uğraşacağına da işaret eder.

Rüyada korkarak uyanmak rüyayı gören bireyin geleceğinin parlak olacağına, kısmet ve şansının da bir ömür boyunca kendisine hayır getireceğine yorulur. Çözümlere ve şifaya kavuşmaya, huzurlu olmaya, başarıyı yakalamaya, zafer sağlamaya ve bunun sayesinde de tanınır biri olarak daha önemli saygı görmeye alamettir.

Rüyada korkup kaçmak gören kişinin imkanları dahilinde başkalarına el uzatıp, yardım edeceğine işaret eder. Hayır işlerini seven, sevap işlemeyi önemseyen insanları ifade eden bu rüya, diğer yandan gören kişinin yaşadığı sorunları aşamadığını ve ruhsal açıdan çok zor günler yaşadığını, en ufak problemde sinirlerinin yıprandığını ifade eder.

Rüyada korku içinde olmak bu rüya çoğu zaman yeni bir işe girmek, yeni bir iş çevresinde bulunmak ve bunun rüya sahibi kişiye hayırlı gelmesi ile açıklanabilir. İş yerindeki rekabet kendisine olumsuz yönde geri dönebilir.

Rüyada korkmak ağlamak rüya sahibinin sıkıntılarının sona ereceğine, huzurunun ve keyfinin yerine geleceğine, hayatının kendi istediği gibi ilerleyeceğine, kazancının sağlam ve sabit olacağına, bu düzenin bir gün değil, ömür boyu süreceğine işaret eder.

Rüyada korkmak ve konuşamamak alanında uzman bir kişi haline gelerek, başarı elde etmeye ve böylece mevki sahibi olmaya işaret eder. Rüya sahibinin istediği kariyere sahip olmak için karşısına sayısız fırsatlar çıkacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada korkmak bağıramamak gören kişinin alın teri ve emeği ile ekmek parasını kazandığına, kazanç elde etmek için yalan yanlış yollara girmeyeceğine, kimseye haksızlık etmeyeceğine, yalan söylemeyeceğine, hırsızlık ve yolsuzluk yapmayacağına işaret eder.

Rüyada korkmak endişelenmek her işin başarıya ulaşacağının müjdecisi olan rüya, gençler için sınav sonucunda başarı elde etmek, işe girmek yahut bekledikleri haberlerin menfi yönde gelmesi demektir. Geleceğin istenildiği gibi şekilleneceğini, çalışmaların ve emeklerin neticesini hem maddi, hem de manevi şekilde alacak olmaya da işaret eder.

Rüyada korkmak bağırmak gören kişiye verilecek olan müjdeli bir habere işaret eder. Başkalarının sevincine ortak olmaya ve onların mutluluğunu paylaşmaya yorumlanır.

Rüyada korkudan bayılmak mutluluk veren keyifli insanlar arasında olmak, her anın tadını çıkarmak ve keyifli günler geçirmek ile tabir olunur. Şayet evli bir kimse ise tanışacağı kişi iş konusunda kendisine katkı sağlayabilir.

Rüyada korkudan ağlamak iyi ve temiz niyetlere, bu düşüncelerle yola çıkmaya, herkese karşı güzel duygular taşımaya ve yardım sever olmaya işaret eder.

Rüyada korkudan titremek iş yaşamında doğru zamanda doğru yerde olunacağını ve kişinin karşısına altın değerinde bir fırsat çıkacağını, bu şansın değerlendirilmesi halinde yoksulluktan kurtulmayı ve zengin, gösterişli, lüks bir yaşama sahip olunacağını tabir eder.

Rüyada korkudan çığlık atmak büyük bir iyilik görmeye işaret eder. Rüya sahibinin iyi niyetlerle ettiği tüm dualarının kabul olacağına ve temiz kalpliliği sayesinde hidayete ereceğine ve hayırların en güzelini bulacağına işaret eder.

Rüyada korkudan kaçmak kişinin özgürlüğüne olan düşkünlüğü neticesinde işinden ayrılarak hayallerinin peşinden koşmaya niyetleneceğine, bu sayede hedeflerini büyüteceğine, kısa vadede eline hiçbir şey geçmese dahi, ilerleyen zamanlarda hayatın güzel yanlarıyla karşılaşıp, verdiği kararların doğruluğunu göreceğine işaret eder.

Rüyada korkmak ve dua okumak bir arkadaşla çıkılan yolda yalnız kalmak, ortak bir projede tek başına çalışmaya mecbur edilmek ve bu sayede kendi yeteneklerini daha iyi ortaya koyabilmek anlamına gelmektedir. İlk başta rüya sahibini rahatsız eden veya üzen durumlar yaşansa da, sonradan bu sorunların hayra alamet olduğunu görmek, itikadını kuvvetlendirmek, bağımlılıklarından kurtulmak anlamındadır.

Rüyada korkudan kelime i şehadet getirmek elindeki her şeyin kıymetini bilmek, sahip olduklarıyla mutlu yaşamak, paraya kıymet vermemek ve lüksten, israftan kaçınmak anlamına gelir. Gören kişinin yakınlarına, eşine, dostuna her zaman yardım ederek maneviyatını güçlendirdiğine, inancına uygun, kalbindeki iyiliğe yakışır şekilde hareket etmek suretiyle saygı kazandığına işaret eder.

Rüyada korkmak ve korkular tersine yorumlanmıştır güzel haberlerin, olumlu gelişmelerin ve hayat rutininin uzun süre kötü durumlardan etkilenmeden olduğu şekliyle devam edeceğinin ifadesi olduğu gibi, kişinin sağladığı huzurun, aile birliğinin de bozulmadan süreceğini ifade eder.

Rüyada korkmak ve sığınmak, hayır kapılarının açılmasına delalet eder. Rüyada yanlış bir şeyler yaptığından dolayı Allahu Teala’dan korkarak yardım istediğini ve ağladığını gören bir kimsenin tövbe kapılarının açıldığı anlamına gelir. Bu kişi samimiyet ve içtenlikle tövbe etme arzusu ile Allahu Tealaya yalvarır ve dua ederse o kişi kurtuluşa erer. Rüya sahibinin salih ameller işlemesi için kendisine hayır kapılarının açıldığına ve uğurda mücadele vermesi gerekerek dua etmesi gerektiğine işaret eder. Aynı zamanda böyle bir rüya gören kişinin tövbe kapıları açıldığı için, ibadete yöneleceğine ve derecesininde artacağına işaret olmaktadır.

Rüyada korkmak, kişinin vesvese ve haset duygularından kurtulacağına ve mutlu, sağlıklı ve uzun ömürlü bir hayat süreceğine işaret eder. Bunun yanı sırak kin ve kibir duygularının zamanla yok olacağına ve kendini dini ilimler üzerine geliştireceğine işaret eder. Rüyada Allahu Tealadan korkan bir kişi, çok yakın bir zaman içinde diyanet işlerinde bir göreve başlar. Kuran talebeleri yetiştirerek, hayrı büyük işler ile uğraşarak kendini ibadete yöneltir.

Rüyasında korkarak ağladığını gören bir kişi, korkularından emin olur ve feraha kavuşur. Rüyasında hem korktuğunu hemde ağladığını gören bir kişi darlıktan feraha, fakirlikten zenginliğe, üzüntü ve kederden, sevinç ve mutluluğa ve zorluktan kolaylığa geçer. Hiç ummadığı yerlerden ummadığı fırsatlar yakalar. En yakın çevresinin bile gıpta ile bakacağı mertebelere yerleşir. Hayır işleri ile uğraşarak çevresine faydalı bir birey olur. Geçim kaynağını kimsesiz ve ihtiyaç sahipleri ile paylaşır.

Sürekli olarak sadaka dağıtır ve çevresi tarafından sevilen ve sayılan bir şahsiyet olur. Rüyada birşeyini kaybettiği için hem rüyada korkmak hemde ağlamak, rüya sahibinin kendisine zarar veren zararlı alışkanlıklardan kurtulacağına, ibadetine yöneleceğine, unuttuğu ve ihmal ettiği şeyleri telafi edeceğine ve kendine çeki düzen vereceğine işaret eder. Rüyada korkmak, zararın kendisine yaklaşamayacağına işaret eder. Rüyada bir hediye paketi alarak çevresinin kendisine şaka yaptığını ve bu hediye yüzünden korkup ağladığını gören bir kişi, çok yakın bir çevresinde kendisine zarar vermek isteyen kişiler olduğuna ancak onların zarar verme çabalarının boşa çıkacağına ve rüya sahibinin bundan dolayı herhangi bir zarar görmeyeceğine aksine bu durumun onu sevindireceği başka hayırlı bir kapı açacağına işaret eder.

Rüyada kokmak kimi zaman korkulardan ve yaklaşan tehlikelerden emin olmaya işaret eder. Yani rüyada iri vahşi bir hayvanın kendisine doğru koşarak yaklaştığını görmesi ve bu nedenden dolayı kişinin rüyada korkması, gerçek hayatta kendisine zarar vermek isteyen bir takım düşmanlarının olduğuna işaret eder. Rüyada korkmak ve rüyada görülen vahşi hayvan yeşil rengide ise, bu düşmanın kendisine zarar veremeyeceğini, bunun aksine zarar vermek isterken rüya sahibine istemeden faydası olacağına işaret eder.

Rüyada korkmak, kimi zaman zararlı bir kişiye işaret eder. Rüyada görülen vahşi hayvan siyah veya kırmızı renkte ise, gerçek hayattaki düşmanının çok tehlikeli olduğuna ve kendisine zarar vermek için her daim fırsat kolladığına işaret eder. Rüyada görülen vahşi hayvan rüya sahibini çok korkuttuğunu ve vücudunun bir bölümünü ısırdığını görmesi, rüya sahibinin gerçek hayattaki düşmanının çok tehlikeli olduğuna ve bu nedenle kendisine bir zararı dokunacağına ve rüya sahibinin bu düşmandan dolayı zarar gördüğü için maddi ve manevi bir takım kayıplar yaşayacağına işaret eder.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

4899