Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir?

Haziran 9, 2020 - Okuma süresi: 31 dakika

Rüyada köpek pek çok İslam alimi tarafından olumlu anlamları ile yorumlanan bir rüya olmuştur. Bununla beraber rüyada köpek  görülmesi her zaman olumlu anlamlara gelmeyebilir. Rüya sahibinin rüya içeriğini ve rüya detaylarını bilmesi gerekir. Bu şekilde rüyanın, rüya sahibinin hayatı üzerinde nasıl bir etkisi olduğu sağlıklı bir şekilde yorumlanabilir. Rüyada köpek görmek sadakat, hayatta değişimler, yeni bir yaşama başlama, aşk, kısmet gibi farklı anlamlara gelebilir. Rüyanın nasıl algılandığına bağlı olarak olumsuz anlamlar da söz konusu olabilir. Olumsuz anlamları ile rüyada köpek görmek; ciddi bir kaza atlatmak, hasta olmak, sevilen bir kişinin uzaklaşması şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Koşan Köpek Görmek

Rüyada koşan köpek görülmesi olumlu anlamlara sahip bir rüyadır. Köpeğin koştuğu görülen yere göre bu rüyanın anlamı çeşitlidir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; her kim rüyasında bahçede koşan bir köpek  görürse, bu kişinin işleri açılır. Daha çok para kazanmaya başlar. İşinde bereket olur. Eğer rüya sahibi yolda koşan bir köpek görürse bu durum onun işini değiştireceği, itibar olarak daha iyi bir işe geçeceği ancak ne var ki eski işinden daha az kazanacağı anlamına gelecektir. Rüya sahibinin köpeği evin içinde koştuğunu görmesi halinde, evin içinde değişimlerin olacağı söylenir. Bu değişimler evin taşınması ya da evden bir aile bireyinin uzaklaşması olabilir. Koşan köpeğin rüyada bilinmeyen bir yerde olması halinde ise islam alimleri rüya sahibinin hayatında hiç tahmin etmediği alanlarda bir yenilik yapacakları söylenir. Bu değişimler kişinin iş hayatında ya da aşk hayatında olabilir. Yeni insanlar ile tanışılabilir ve bu insanlar değişimlere ayak olurlar.

Rüyada Yavru Köpek Görmek

Rüyada küçük köpek görülmesi pek çok kişinin görmeyi istediği bir rüyadır. Çünkü bu rüya pek çok islam alimi tarafından olumlu durumların habercisi olarak nitelendirilmiştir. Yavru köpeğin nerede ve ne şekilde görüldüğü elbette rüya anlamının değişmesi anlamına gelir.

 • Yavru köpek rüyada annesi ile birlikte görülüyorsa, bu durum rüya sahibinin bir otorite tarafından kısıtlanacağı anlamına gelir.
 • Yavru köpek rüyada tek başına görülüyorsa, bu durum rüya sahibinin çok yakında bağı olan bir kimse, bir iş ile bağını koparması anlamına gelir.
 • Yavru köpeğin boynunda tasma varsa, bu rüya, rüya sahibinin yakın zamanda iyi bir iş kapacağı anlamını taşır.
 • Yavru köpeğin havlanırken görülmesi halinde, rüya sahibinin yaşantısında bir takım anlaşmazlıkların yaşanacağı bilinir.

Rüyada Köpek Tasması Görmek

Rüyada köpeğin tasmasının görülmesi farklı anlamlar taşımaktadır. Bağlılık, para harcama, borçlardan kurtulma, sevgi eksikliği, aile kurmak gibi çok zengin anlamlara sahip bir rüya olduğundan rüyanın içeriğine göre yorumlanması önem taşır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında köpek tasması gören insanların yaşamlarında bir dizi değişimler olur. Bazı insanlar bu değişimlere sevinçle ayak uydururken kimi insanlar değişimlerin üstesinden gelemeyerek yaşamlarının kötü bir dönemlerine girebilirler. Detaylarına göre rüyada köpek tasması görmek islam alimleri tarafından şu şekilde yorumlanmaktadır:

 • Rüyada köpek tasması yalnızca bir köpekte varsa ve diğer köpeklerde yoksa bu durum rüya sahibinin yakın zamanda bir insana bağlılık sözü vereceği anlamına gelir.
 • Rüyada görülen tasmanın rengi siyahsa, rüya sahibinin yaşamda değişimlere ayak uyduramayacağı anlamı vardır.
 • Rüyada tasmanın sıkı bağlanması halinde, rüya sahibinin bunalacağı, işlerden yorulacağı anlamı vardır.
 • Rüyada görülen tasma bir insanın elinde ise, rüya sahibinin işlerinin kontrolünü bir başka kişiye devredeceği anlamı vardır.

Rüyada Köpek Maması Görmek

Rüyada köpeğin yemeğini görmek farklı anlamları olan ve genellikle insanların sık gördüğü ve görmek istediği rüyalar arasında yer alır. Köpek maması gören kişilerin işlerinin rast gideceği ve maddi anlamda huzura kavuşacakları söylenir. Ancak elbette diğer bütün rüyalarda olduğu gibi bu rüyalarda da kişilerin rüyanın detaylarına inmesi gerekir. Ancak bu şekilde rüyanın doğru yorumlanması mümkün olur. Detaylarına göre köpek maması görmek aşağıdaki anlamlardan birini taşıyabilir:

 • Köpek maması yiyen köpek görmek rüya sahibinin yüksek miktarlarda para harcayacağı anlamına gelir.
 • Köpek mamasının bir kapta olduğunu gören kişilerin para harcamasının bir kişi tarafından sınırlandırılması anlamı vardır.
 • Rüyada görülen mama bozuk ise bu kişinin borçları olacağı anlamına gelir.
 • Eğer rüyada görülen mama köpekler tarafından yenmiyorsa, bu rüya rüya sahibinin cimri bir insanla karşılaşacağı anlamına gelir. Cimri kişi rüya sahibinin de para harcama alışkanlıklarını değiştirecektir.
 • Rüyada köpek maması olarak ev yemeği görülüyorsa, rüya sahibinin bir yuva kuracağı, eğer rüya sahibinin bir yuvası varsa da, yuvasında çok daha huzurlu olacağı anlamı vardır.

Rüyada Havlayan Köpek Görmek

Rüyada havlayan bir köpek görmek hayatta rüya sahibinin karşılaşması mümkün olan riskler ve tehlikelere işaret etmektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında havlayan köpek  gören kimselerin dikkat etmesi lazımdır. Çünkü bu kişiler daha büyük bir güç tarafından uyarılmaktadır. Rüyada havlayan köpeğin nerede, ne şekilde görüldüğü ve köpeğin hangi cins olduğu gibi özellikler önem taşır. Buna göre rüyadan aşağıdaki anlamlar çıkarılabilir:

 • Rüyada havlayan köpeğin yavru olması halinde, rüya sahibinin yaşı küçük bir kimse tarafından uyarılması anlamı vardır.
 • Rüyada havlayan köpek eğer kafes içinde ise, rüya sahibi büyük bir tehlike ile yüzleşmek üzeredir.
 • Rüyada havlayan köpeğin cinsinin vahşi olması halinde bu durum rüya sahibinin canının yanacağı anlamına gelir.
 • Rüyada havlayan köpek hiç susmuyorsa ve uzun süre havlamışsa bu durum rüya sahibinin çok yakınında olan insanların da üzüleceği ve canlarının yanacağı anlamına gelir.

Rüyada Sokak Köpeği Görmek

Rüyada sokak köpeğinin görülmesi farklı anlamları taşıyan ve çoğunlukla insanların görmekten hoşlandıkları bir rüyadır. Sokak köpeklerinin sokakta görülmesi halinde rüyanın olumlu anlamları söz konusu iken, genellikle islam alimleri, sokak köpeklerinin sokak dışında bir erde görülmesi halinde, rüya sahibi için iyi olmayan sonuçlara haber verdiği söylenmektedir. Buna göre rüyadan aşağıdaki anlamlar çıkarılabilir:

 • Rüyada görülen sokak köpeğinin bahçede olması halinde rüya sahibinin borçları birikir, ödeme yapamaz.
 • Rüyada görülen sokak köpeğinin ev içinde olması halinde, evin içinde kavga çıkar. Evin huzuru kalmaz.
 • Rüyada görülen sokak köpeği sokakta ise kişinin işleri yolunda gider.
 • Rüyada görülen sokak köpeğinin masa üzerinde görülmesi halinde rüya sahibi depresyona girmesine yol açan durumlar ile karşı karşıya kalır.

Rüyada Minik Köpek Görmek

Rüyada boyutları küçük köpek rüyanın detaylarına göre farklı anlamlar taşıyabilir. Pek çok insan rüyasında sevimli minik köpek görmekten hoşlanır. Ancak sanılanın aksine rüyada küçük köpek görmek her zaman olumlu anlamlar taşımayabilir. Rüyanın işaret ettiği farklı anlamlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Rüyada minik köpeğin havlaması halinde rüya sahibinin tatile çıkacağı söylenir.
 • Rüyada görülen minik köpeğin boynunda tasma varsa, rüya sahibi yeni bir kısmetle karşılaşır. Eğer zaten evli ise, eşi ile arasındaki bütün sorunlar son bulur.
 • Rüyadaki minik köpek eğer açık renkli ise, rüya sahibi daha önceden hiç görmediği yerleri görme şansına sahip olur.
 • Rüyadaki minik köpek koyu renkli ise, rüya sahibi dünyanın farklı yerlerinde tatları deneme imkanına erişir.
 • Rüyadaki minik köpeğin huysuz olması halinde ise, rüya sahibinin hayatına, yeni ve huysuz olan bir kişinin gireceği söylenir. BU kişi rüya sahibini patronu olabilir.

Rüyada Vahşi Köpek Görmek

Rüyada yırtıcı köpek görülmesi genellikle istenmeyen bir durumdur. Vahşi köpek rüyalarında insanlar genellikle kabus görürler ve kötü hisler ile uyanırlar. Ancak vahşi köpek görmek her zaman olumsuz anlamlar taşımak zorunda değildir. Aynı zamanda olumlu anlamları da bulunmaktadır. Vahşi köpeğin yanında sahibinin olması iyiye işarettir. Bu durum rüya sahibinin uzun zamandır gerçekleştirmek istediği hayalleri gerçekleştirmesi anlamına gelir. Ancak eğer vahşi köpeğin yanında sahibi yoksa, başı boş ve saldırgan bir şekilde dolaşıyorsa, bu durum rüya sahibinin hayallerini gerçekleştirmek için pek çok zorluklar ile karşılaşacağı anlamına gelir. Bu zorlukların aşılması için rüya sahibinin zor zamanlardan geçmesi, kendini riske atması, zamanının neredeyse hepsini işine ayırması gerekebilir. Bu rüyada bile rüya sahibi istediğine erişecektir.

Rüyada Kafeste Köpek Görmek

Rüyada kafes içinde köpek görülmesi rüya sahibi için olumlu anlamlara sahip güzel bir rüyadır. Bu nedenle insanlar kafeste köpek görmek isterler. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında kafeste köpek gören kişilerin işleri hayırlı gider. Bu kişilerin işlerinde terslik olmaz. Hayatlarının sonuna kadar rahat ve istedikleri günleri yaşarlar. Bu kişileri adeta yüksek bir güç koruma altına almıştır. Bu koruma sayesinde, insanların başına kötülük gelmez. Her zaman koruma altında olduklarından hayırsız işler onlardan uzak olur. Rüyada kafeste köpek görmek, rüya detaylarına göre şu anlamlara gelebilir:

 • Kafesin içinde tek bir köpek olması halinde rüya sahibi tek başına büyük bir mirasa konar.
 • Kafesin içinde 2 köpek olması halinde, rüya sahibi bir ortakla ciddi bir maddi paylaşım içinde olacaktır.
 • Kafes içinde 3 köpek olması halinde rüya sahibi eski bir arkadaşı ile birlikte yeni bir iş yapmaya ve para kazanmaya başlayacaktır.

Rüyada Köpek

Rüyada Köpek Beslediğini Görmek

Rüyada köpeğin beslendiğinin görülmesi annelik, sevgi vermek, aile kurmak, çocuk doğurmak gibi olumlu anlamlara sahiptir. Bu rüya hem erkek hem de kadınlar için hayatlarında güzel değişimlerin görülmesini sağlar. Köpek beslediğini görmek detaylarına göre şu rüya anlamlarına gelebilir:

 • Rüyada beslenen köpeğin yavru olması halinde, rüya sahibi bir çocuk sahibi olacaktır.
 • Rüyada beslenen köpek eğer sokak köpeği ise rüya sahibi çocuk sahiplenecektir.
 • Rüyada beslenen köpeğin vahşi olması halinde rüya sahibi kötü yolda olan bir insanı yola getirecektir.
 • Rüyada beslenen köpek sakin ise, rüya sahibi ihtiyacı olan bir insana düzenli olarak yardım yapacaktır.

Rüyada Köpek Yuvası Görmek

Rüyada köpek evi görülmesi hem olumlu hem de olumsuz anlamlara gelebilir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında köpek yuvası gören insanın hemyuvası olabilir hem de yuvası bozulabilir. Bu insanlar hem iyi haberler alabilir hem de kötü haberler ile yıkılabilirler. Bu kişilerin ince bir ip üzerinde yürüdükleri söylenebilir. Sanki her an dengeleri bozulacak gibidir. Ancak bu rüyayı gören insanların büyük çoğunluğu, rüyanın sahip olduğu olumlu anlamları yaşarlar. Detaylarına göre rüyada köpek yuvası görmek şu anlamları taşıyabilir:

 • Rüyada görülen köpek yuvasının boş olması halinde, rüya sahibinin ailesi onu terk edecektir.
 • Rüyada görülen köpek yuvası dolu ise, rüya sahibi ailesi ile birlikte daha kuvvetli bağlar kuracaktır.
 • Rüyada görülen köpek yuvasının içinde yemek varsa, rüya sahibi zengin olacak demektir.
 • Eğer rüyada görülen köpek yuvası güvensiz bir şekilde duruyorsa, bu durum rüya sahibinin riskli işler içinde olacağı anlamına gelir. Dikkatli olunması şarttır aksi halde zarar görmek mümkündür.

Rüyada Köpek Öldüğünü Görmek

Rüyada köpepin can vermesini görmek sevilen kişinin kayıp edilmesi, arkadaşlar ile küsmek, sosyal hayattan izole olmak, dertleşecek dostun olmaması, yalnızlık, sıkıntı gibi olumsuz anlamlara sahiptir. Bu rüya olumsuz anlamları olan, kimsenin görmek istemeyeceği rüyalar arasında yer alır. Detaylarına göre rüyada köpeğin ölmesi aşağıdaki anlamları taşıyabilir:

 • Rüyada öldüğü görülen köpeğin küçük olması halinde, rüya sahiplerinin yaşı küçük olan bir kişiyi kayıp edecekleri söylenir.
 • Rüyada ölen köpek eğer büyükse, yaşlı bir kimsenin ölüm haberi alınacaktır.
 • Rüyada ölen köpek sokak köpeği ise ailenin dışında ancak aileye yakın bir kimsenin hastalık haberi gelecektir.
 • Rüyada ölen köpek eğer cins bir köpek ise, rüya sahibinin en yakın arkadaşı ile arasında bütün bağ kopacaktır.

Rüyada Dans eden Köpek Görmek

Rüyada köpeğin dans etmesini görmek mutluluk, sevinç, yenilik, güzel değişimler gibi olumlu anlamlara gelmektedir. Dans eden köpek göre rüya sahipleri yaşamlarında üzülmedikleri, olumsuzlukları umursamadıkları, mutlu oldukları bir dönemin içine girerler. Bu rüyayı gören insanları üzmek adeta mümkün değildir. Aşağıdaki anlamların hepsi dans eden köpeğin görülmesi halinde geçerli olabilir:

 • Rüyada görülen köpeğin hızlı dans etmesi halinde rüya sahibinin hayatında hızlı ve olumlu değişimler yaşanacaktır.
 • Rüyada dans eden köpeğin yavaş olması halinde, daha olumlu gelişmeler daha uzun zaman içinde olacaktır.
 • Rüyada köpek hareketli bir dans yapıyorsa, bu durum rüya sahibinin yeni bir kısmet ile tanışması anlamına gelir.
 • Rüyada köpek romantik bir dans yapıyorsa, bu rüya, rüya sahibinin çocuğu olacağı anlamını taşır.

Rüyada Sevimli Köpek Görmek

Rüyada tatlı köpek görülmesi bebekler, çocuklar, küçük hayvanlar, minik ve sevimli şeyler anlamına gelir. Genellikle rüya kadınlar tarafından görülür ve  bu rüyayı gören kadınların, evli olmasalar bile hayatlarına hayırlı bir kısmet girerek, çocuk sahibi oldukları bilinir. Sevimli köpek görmenin diğer anlamları da vardır. Bu anlamlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kadın rüya sahipleri çocuk sahibi olurlar,
 • Erkek rüya sahipleri evlenecekleri kadın ile tanışırlar,
 • Evli olan çiftler çocuk evlatlık edebilirler,
 • Aralarında problem olan evli çiftlerin sorunları çözülür ve sonsuza kadar mutlu olurlar.

Rüyada Köpek Yorumları

Rüyada Köpek Kıyafetleri Görmek

Rüyada köpeğin kıyafetlerinin görülmesi tarz değişikliği, farklı ortamlara girmek, yeni insanlar ile tanışmak, hayatın büyük değişimlerden geçmesi gibi farklı anlamlara sahiptir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; her kim rüyasında köpek kıyafeti görürse, yaşamındaki büyük değişimlere hazır olsun. Çünkü kısa zaman içinde kişi, hiç hayal bile etmediği değişimleri yaşamaya başlayacaktır. Rüyada görülen köpek kıyafetine göre aşağıdaki anlamlar vücut bulabilir:

 • Pembe renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi evlenir.
 • Mor renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi arkadaş ortamını değiştirir, yeni insanlar ile zaman geçirmeye başlar.
 • Beyaz renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi oldukça sosyal bir kişilik haline gelir.
 • Kırmızı renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi eğlenceli bir hayata sahip olur. Bu kişinin hayatından maceralar eksik olmaz.
 • Mavi renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi özellikle dini duygularını geliştirir. Maneviyatın yoğun olduğu bir yaşam sürer.
 • Gri renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi üzerinden olumsuz duyguları atar, pozitif bir yaşama doğru yelken açar.
 • Siyah renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi geçmişinde duyduğu büyük pişmanlıkları nihayet üzerinden atar.
 • Yeşil renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi çok düzenli ve dengeli, sağlıklı bir beslenme düzenine geçiş yapar.
 • Sarı renkli köpek kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi üzerindeki ataleti nihayet atar. Hareketli ve cıvıl cıvıl bir hayat yaşama yolunda ilerler.

Rüyada Köpek ve Kedi Görmek

Rüyada köpek ile birlikte kedi görmek sık görülen bir rüya değildir. Ancak görüldüğü zaman rüya gören kişinin hayatında yaşanacak önemli farklılıklara işaret eder. Köpek ve kedi görmek detaylarına göre aşağıdaki anlamlardan birine işaret edebilir:

 • Kedi ve köpek birlikte mutlu görülüyorsa, bu durum rüya sahibinin küs olduğu biri ile barışması anlamına gelir.
 • Kedi ve köpek eğer kavga ediyorsa, bu rüya, rüya sahibinin sevdiği bir arkadaşı ile kavga edeceği anlamına gelir.
 • Kedi ve köpeğin aynı anda uyuması, rüya sahibinin yakın zamanda hayırlı bir kısmetle karşılaşması anlamına gelir.
 • Kedi ve köpek eğer yavru ise bu durum rüya sahibinin çocuk sahibi olacağı anlamına gelir.
 • Kedi ve köpek ayrı yerlerde uyuyorsa, rüya sahibi bir başkasının çocuğuna bakarak iç geçirecek demektir.
 • Kedi ve köpeğin ikisinin de ev içinde olması rüya sahibinin ev içindeki anlaşmazlıkları çözmesi anlamına gelir.
 • Kedi ve köpekten bir tanesinin içeride bir tanesinin dışarıda olması rüya sahibinin ev içinde sorunlar yaşaması anlamına gelir.
 • Eğer rüyada köpek içeride kedi dışarıda görülüyorsa, rüya sahibi öz ailesi ile anlaşmazlıklar yaşayacaktır.
 • Eğer rüyada kedi içeride köpek dışarıda ise rüya sahibi eşinin ailesi ile ya da kendi ailesi kadar yakın gördüğü insanlar ile tartışma içine girebilir.

Rüyada Köpek Kavgası Görmek

Rüyada köpeğin kavga etmesinin görülmesi olumsuz anlamlara sahiptir. Bu rüyayı gören kişiler gerçekten de hayatlarına kavga, kıskançlık, haset, yorgunluk ve buna benzer bir takım duyguları çekerler. Köpek kavgası görmek rüyanın içeriğine göre farklı anlamlar taşıyabilmektedir. Bu anlamlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Rüyada köpek kavgası 2 kişilik ise, rüya sahibi yakın bir arkadaşı ile kavgalı olacaktır.
 • Rüyada görülen köpek kavgasında çok sayıda köpek varsa, rüyayı gören kişi çevresinde yer alan pek çok insan ile anlaşmazlık içine düşecektir.
 • Rüya sahibinin köpek kavgası sırasında kan görmesi halinde, rüya sahibinin yakın çevresinden bir kişinin hastalık haberi gelecektir.
 • Rüya sahibi köpek kavgasının kısa sürede dağıldığını görürse bu rüya kişinin hayatında rüyanın olumsuz etkilerinin kısa süreceği anlamına gelir.
 • Rüya sahibi eğer köpeklerin uzun süre kavga ettiklerini görürlerse de bu rüya kişinin uzun zaman boyunca hayatında olumsuz etkilerin sürmesi anlamını taşır.

Rüyada köpek kavgası, kavga eden köpeklerin cinsine göre de, anlamlandırmak mümkündür. Buna göre rüya anlamları şu şekilde olabilir:

 • Kavga eden köpeğin cinsi vahşi ise, rüya sahibi ciddi bir tartışma içine girer.
 • Rüyada kavga eden köpek minik ise rüya sahibi küçük bir kavgaya girer.

Rüyada Köpek Sahiplendiğini Görmek

Rüyada köpek sahibi olduğunu görmek aile kurmak, yuva kurmak, huzurlu olmak, birlik olmak gibi anlamlara gelir. Köpek sahiplendiğini gören kişiler eğer bekar ise bir aile kurarlar ve hayırlı insanlar ile karşılaşırlar. Rüya sahiplerinin zaten evli olmaları halinde çocukları olabilir ve aralarında sorunlar varsa bu sorunlara son verebilirler. Bazı rüya sahipleri rüyalarında kaç tane köpek sahiplendiklerini bile görebilmektedirler. Buna göre köpek sahiplenmekte aşağıdaki anlamlara gelebilir:

 • Tek köpek sahiplendiğini gören rüya sahibini n tek çocuğu olur.
 • İki köpek sahiplendiğini gören rüya sahibi başka çocuklara da umut olur, onları besleyebilir, yardım edebilir.
 • 3 köpek sahiplendiğini gören rüya sahibi, yalnızca çocuklara değil, muhtaç olan diğer insanlara da yardım eder.
 • 4 köpek sahiplendiğini gören kişinin yaşamını dini kurallarına uygun yaşayacağı, bol bol sevap işleyeceği söylenir.
 • 5 köpek sahiplendiği gören kişilerin hayatlarında hiçbir problem olmaz. BU rüyayı gören kişileri kimse üzemez çünkü artık onlar yaşamda asıl önemli şeyin ne olduğunu bilirler.

Rüyada Bahçede Köpek Görmek

Rüyada bahçe içinde köpek görülmesi mutluluk, uzak mesafelerin kısalması, bağlanmak gibi olumlu anlamlara gelebilir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında bahçede köpek gören kişilerin yaşamlarında olumlu değişimler olur. Ancak rüya sahibinin rüya detaylarına dikkat etmesi gerekir. Çünkü bu rüya, tıpkı diğer rüyalarda olduğu gibi detaylarına göre farklı anlamlara gelebilmektedir. Bu anlamlardan bazıları detaylarına göre şu şekilde sıralanabilir:

 • Rüyada köpek görülen bahçede çiçek varsa bu rüya, rüya sahibinin kendini geliştireceği anlamına gelir. Daha çok kitap okumak, film izlemek, arkadaş edinmek, dışarı çıkarak sosyalleşmek gibi faaliyetler rüya sahibinin kendini farklı alanlarda geliştirmesi anlamına gelir.
 • Rüyada köpek görülen bahçede güller varsa, rüya sahibinin çok yakın zamanda tam da istediği gibi bir kadın ya da erkekle tanışması anlamı vardır. Rüya sahibi hayallerindeki insan ile bir ilişkiye başlayacaktır.
 • Rüyada köpek görülen bahçede papatyalar varsa, bu rüya, rüya sahibinin kendi ailesini kurması anlamına gelir. Rüya sahibi ailesinden çok memnun ve mutlu olacaktır.
 • Rüyada köpek görülen bahçede birbirinden farklı çiçekler varsa, bu durum rüya sahibinin yaşantısını çeşitli anlamlardan iyileştirmesi anlamına gelir.
 • Rüyada görülen bahçe büyük ise, rüya sahibinin değişimleri kısa zamanda yapacağı, rüyada görülen bahçenin küçük olması halinde ise, rüya sahibinin değişimleri görmesi için uzun zaman geçmesi gerektiği söylenmektedir.

Rüyada Siyah Köpek Görmek

Rüyada siyah renkli köpek görülmesi olumsuz anlamlara sahiptir. Siyah köpeğin en çok karşılaşılan anlamları arasında sinirlilik, iletişim bozukluğu, karşıdaki insan ile anlaşamamak, para kayıp etmek, işlerin bozulması, borçların artması, hayallerden uzaklaşmak yer alır. Pek çok islam alimi bu rüyayı gören kişilerin şansız oldukların düşünürler. Siyah köpek görmenin ne yazık ki bilinen olumlu bir anlamı yoktur. Ancak rüya detaylarına göre siyah köpek görmek sanılandan daha iyi anlamları taşıyabilmektedir.

Rüya sahibinin rüya anlamını bilmesi için, rüya detaylarına hakim olması gerekir. Aksi halde rüya için yapılan yorumlamalar arasından hangisinin kendi hayatı ile ilgili olacağının anlaşılması mümkün olmayabilir. Rüya sahiplerinin rüya detaylarını akıllarında tutması zor olabilir. Bu nedenle baş ucunda not defteri ile kalem bulundurmak ve rüya görüldükten sonra detayların not alınması iyi bir fikirdir.

Rüyada siyah köpek görmek, detaylarına göre aşağıdaki anlamlara gelebilir:

 • Rüyada görülen siyah köpeğin büyük olması halinde, rüyayı gören kişi hayatında büyük bir problemle karşılaşacaktır.
 • Rüyada görülen siyah köpeğin birden fazla olması halinde, rüya sahibi hayatının çeşitli alanlarını kapsayan problemler ile uğraşmak zorunda kalacaktır.
 • Rüyada görülen siyah köpek eğer vahşi bir cins ise, rüya sahibi karşılaştığı problemi çözemeyecektir.
 • Rüyada görülen siyah köpeğin havlaması halinde, rüya sahibi işinde maddi anlamda ciddi bir kayıpla karşılaşacaktır.
 • Rüyada görülen siyah köpeğin boynunda tasma varsa, rüya sahibi aşk ve ilişkiler konusunda büyük problemler ile karşılaşacaktır. Mutlu ilişkisi olan kişilerin ilişkisi bitebilir. Aile ilişkiler ve arkadaşlık ilişkileri bile zarar görebilir.

Rüyada görülen siyah köpek eğer evin içindeyse,, ev içinde tartışmalar olacaktır.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

4964