Rüya tabiri ara

Rüyada Kırmızı Araba Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Eylül 16, 2019 - Okuma süresi: 9 dakika

Rüyada Kırmızı Araba Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Rüyada kırmızı arabanın görülmesi rüyayı gören kişiye göre anlamı farklı olabilir. Rüyayı gören bekar bir kadın ise, kısa zaman içinde beklemediği yerden bir ödül alacağı anlamına gelir. Bu ödül maddi ya da manevi olabilir. İşinde iyi performans gösteriyorsa terfi alabilir ya da bir yakını ona sevdiği bir şeyi alabilir. Eğer rüyada kırmızı araba gören kişi erkek ise bu durum  maddi sıkıntıların biteceğine ve yeni bir hayat başlayacağına işarettir. Yeni bir terfi alabilirsiniz ya da uzun zamandır beklediğiniz iş fırsatı ayağınıza kadar gelebilir.

Rüyada Kırmızı Arabanın Kaza Yaptığını Görmek

Rüyada kırmızı araba kazası görmek hayra işaret etmez. Bu sizin yapacağınız işlerde sorunlarla karşılaşacağınız ve mevcut birikimlerinizi kayıp edeceğiniz anlamına gelir. Bu kayıp çok yakınınızda bulunan bir kişinin size vereceği zarar yüzünden ortaya çıkabilir. Bu nedenle çevrenizdeki insanlara dikkat etmeniz gerek. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; her kim rüyasında kırmızı bir arabanın kaza yaptığını görürse o kişi uzun zaman sıkıntılardan kurtulamaz. ,

Rüyada Kırmızı Arabaya Binmek

Rüyada kırmızı arabaya binmek bir çok İslam alimi için tehlikenin habercisi olarak görülür. Hayatınızda hiç beklemediğiniz bir yerden kötü haber alabilirsiniz. Özellikle aile hayatınız ile ilgili sorunlarla karşılaşmanız mümkün. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; alınacak kötü haber aile ile ilgili olabilir.

Rüyada Kırmızı Arabaya Çarpmak

Rüyada kırmızı renkli arabaya çarpmak aşk hayatınızda yaşayacağınız büyük zorluklara işaret eder. Özellikle erkekler hayatlarındaki kadınlar ile sık tartışmalar yaşar ve ilişkiler olumsuz yönde etkilenir. Rüyayı gören kişi kadın ise, hayatlarındaki erkekler onları aldatabilir. Eğer rüyayı gören bekar bir erkekse, kısmeti kapanır. Çevresindeki kadınlar ona bakmaz. Rüyayı gören kişi bekar bir kadın ise, kadının adı kötü çıkarak çevresinde yayılabilir.

Rüyada Kırmızı Araba Satın Almak

Rüyada kırmızı araba almak bütün sorunların sona ereceğine ve huzurlu, mutlu bir hayatın başlayacağına işarettir. Özellikle maddi anlamda refaha ulaşılacaktır. Bir diğer yoruma göre; rüyayı gören erkek ise hayatlarında yeni ilişkilere başlayabilirler. Rüyayı gören kişi kadın ise, yeni bir iş teklifi alabilirler. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bu iş teklifi eski işlerini bırakmalarına neden olacak, yeni bir hayata başlayacaklardır.

Rüyada Kırmızı Arabanın Lastiği Patlaması

Rüyada kırmızı araba lastiği patlaması İmamı Gazali (r.a) yorumunda; olumsuz bir durum olarak nitelendirilmiştir. Lastiğin patladığını gören kişi hayallerine ulaşamaz. İleriye dair koyduğu hedeflerin tümü suya düşer. Bu kişilerin başarılı olması çok zordur. Ne var ki bu rüyayı olumsuz yorumlamayan İslam alimleri de var. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; lastiğin patladığını gören bir kişi hayattaki zorluklara karşı mücadele edecek ve bu mücadelelerini kazanacaktır.

Rüyada Kırmızı bir Arabanın Yuvarlanması

Rüyada kırmızı arabanın yuvarlanması bir çok İslam alimi tarafından olumsuz bir durum olarak yorumlanmaktadır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında arabanın yuvarlandığını gören kişinin hayatında hiçbir işi yolunda gitmez. İşinizi kayıp edebilirsiniz, evli olanlar eşleri ile problem yaşabilir, öğrenci olanların derslerinde başarıları düşebilir ve anne olanların çocukları ile arasına soğukluk girebilir.

Rüyada Kırmızı Araba Park Etmek

Rüyada kırmızı arabayı park etmek hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahip bir rüyadır. Rüya genel olarak işlerin varış noktasına gelmesi, hayatın duraksaması ve yavaşlık olarak yorumlanmaktadır. Yaşı ileri olan özellikle erkekler emekli olabilir, orta yaştakilerin hayatları rutine binerek sıkıcı bir hal alabilir, gençler hayattan keyif almayabilirler.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında kırmızı bir arabanın park edildiğini gören kişinin hayatında uzun bir dönem yenilikler olmaz. Kişi hayata hep aynı yerden bakmaya başlayarak sabit fikirli bireyler haline gelebilir. Bu durum kişinin hem kendisi hem de çevresi için sıkıntı yaşanır. Dolaylı olarak kişinin ilişkilerine zarar verir.

Rüyanın olumlu anlamına gelecek olursak, İmamı Gazali (r.a) yorumunda; hayatın hareketliliğinden yorulmuş kişiler için bu rüya dinlenme, kendine vakit ayırma ve sakinlik anlamına gelir. Özellikle kısa zaman öncesinde yorucu bir dönem geçiren kişiler, artık yaptıkları işin karşılığını alarak huzura erişebilirler.

Rüyada Kırmızı Araba ile Yolculuk Yapmak

Rüyada kırmızı araba ile yolculuk yaptığınızı gördüyseniz bu sizin önünüzde büyük fırsatların ve yeniliklerin olduğuna işaret eder. Bu fırsat ve yenilikler iş alanında ya da  ilişki anlamında olabilir. Uzun süredir yeni bir projenin peşinde iseniz, projenizin meyvelerini almaya başlayabilirsiniz. İşinizi büyütmek için karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. Karşınıza istediğiniz özellikte bekar bir insan çıkabilir. Yolculuk yapmak yenilikleri keşfin rüyasıdır.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüya içinde aynı zamanda bazı olumsuz durumları barındırmaktadır. Yolculuk önünüze çıkacak engellerin habercisi de olabilir. Eğer işinizde yükselmek istiyorsanız karşınıza güçlü bir rakip çıkabilir. Uzun süredir yürüttüğünüz ilişkilerde bazı problemler yaşayabilirsiniz. Yatırım yaptığınız parayı kayıp edebilirsiniz.

Rüyada Kırmızı Arabanın Çalınması

Rüyada kırmızı araba çalınması farklı anlamlara gelen bir rüyadır. Rüyanızda kendi arabanızın çalındığını görüyorsanız, bu ileride büyük bir kayıp yaşamanızın an meselesi olduğu anlamına gelir. Yüklü miktarda para kayıp edebilirsiniz. Evinize hırsız girerek değerli eşyalarınızı çalabilir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; arabasının çalındığını gören kişi mutlaka maddi anlamda zarara uğrar ve bu zarardan geri dönüşü zor olur.

Eğer rüyanızda bir başkasının arabasının çalındığını görüyorsanız, bu rüya büyük bir kötülüğe şahit olacağınız anlamına gelir. Bir kişinin aldatıldığını, tanıdığınız birinin hırsızlık yaptığını, söylenmiş büyük bir yalanı yakından görebilirsiniz. Şahitlik ettiğiniz olumsuz durumlar sizin hayatınızı etkilemeyecekler fakat başka insanlar için önemli konular olacak.

Eğer kırmızı bir arabayı kendinizin çaldığını görüyorsanız, bu birkaç farklı şekilde yorumlanmaktadır. Bir başkasının kötülüğüne bir eylemde bulanabilirsiniz. Bunu isteyerek ya da farkında olmadan yapabilirsiniz. Örneğin işten terfi alabilir bu nedenle diğer terfi almayı bekleyen kişinin önüne geçebilirsiniz. Bu durumda isteğinizin dışında birine zarar vermiş oldunuz. Rüya kendi çıkarınız için bir kötülük yapmanız anlamına gelebilir. Bir başkasına büyük bir yalan söyleyebilir gerçekte olmayan şeyleri varmış gibi gösterebilirsiniz. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kırmızı arabayı kendisi çalan kişi, bir başkasının hayatını alt üst edecektir.

Rüyada Kırmızı Arabanın Fren Yapması

Rüyada kırmızı arabanın fren yapması hayatınıza hem olumlu hem de olumsuz katkıları olabilecek bir rüyadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında kırmızı bir arabanın gren yaptığını gören kişinin hayatında bütün tutkuları sona erer. Bu nedenle artık hayattan keyif almaz olur. Hayatında onu heyecanlandıran bir şey kalmaz. Durum böyle olunca rüyayı gören kişi kendi için iyi olmayacak bir takım alışkanlıklar edinebilir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kırmızı arabanın fren yapması son anda bir kazanın engellenmesi anlamına gelir. Gerçek bir trafik kazasını kıl payı atlatabilirsiniz. Ya da son dakika bir yere yetişerek gittiğiniz yerde işleri gidişatının değişmesini sağlayabilirsiniz. Bu olumlu bir yorumdur. Sizin sayenizde bir aksilik meydana gelmeden son bulacaktır.