Rüya tabiri ara

Rüyada Kendini Çıplak Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Eylül 10, 2019 - Okuma süresi: 9 dakika

Rüyada Kendini Çıplak Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Rüyada çıplak olduğunu görmek olumlu ve olumsuz anlamlara sahip çift yönlü bir rüyadır. Sağlıklı yorum yapabilmek için rüyanın bağlamına bakmak gerekecektir. Genellikle İslam alimleri bu rüyanın olumlu özelliklerini ön plana çıkarmaktadırlar. Kendini çıplak gören kişi hayatındaki fazlalıklardan kurtulabilir, saf haline geri döner, kendisi ile barışık hale gelir, öz güvenli bir birey olur. Aynı zamanda uzun zamandır kendilerini takip eden sıkıntılı durum onlar için çözüme kavuşur.

Ne var ki, durum her zaman toz pembe değildir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kendini çıplak gören bir kişi korumasız kalır, güvenli değildir, utanma duygusunu atmıştır ve onu kötü olaylar beklemektedir.

Rüyada Çıplak Vaziyette Koştuğunu Görmek

Rüyada çıplak vaziyette koştuğunu görmek kişinin acelesine, işleri yetiştirme telaşına, işlerinin kötü gideceğine işaret eden olumsuz bir rüyadır. Teslim süresi gelen bir ödev ya da iş projesini yetiştirmekte zorlanabilirsiniz. Bu durum öğretmenlerinizin ya da üstlerinizin size hayal kırıklığı duyması anlamına gelecektir. Bu dönemde işlerinize ve yapmanız gerekenlere dört elle sarılmanız faydalı olacaktır.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; hayatınızın en telaşlı ve koşturmalı dönemlerinden bir tanesinden geçebilirsiniz. Bu dönemde hem kişisel anlamda hem de iş ve okul anlamında sizden bir çok sorumluluk beklenecektir. Her birini yerine getirebilmek için zorlanacaksınız. Fakat pes etmeyerek ve çok çalışarak bütün işleri rayına sokmak sizin elinizde olacak.

Rüyada Bir Kadını Çıplak Görmek

Rüyada kadını çıplak görmek hayra yorulan bir rüya değildir. Rüya sahibi kişi hakkında özellikle aşk hayatı konusunda bir çok dedikodu çıkabilir. BU dedikodular rüya sahibi kişinin itibarını zedeleyecek ve onu üzecektir. Dedikodular yüzünden sıkıntılı bir süreçten geçebilirsiniz.

Rüyayı gören kişi eğer erkek ise bu onun ileride yaşayacağı sorunlara işaret eder. Bu sorunlar iş hayatındaki kadınlar, annesi, sevgilisi ya da eşi ile ilgili olacaktır. Rüya sahibi kişinin hayatındaki kadınlar onun için bir problem haline gelecektir ve bu problemleri çözmek zor olacaktır.

Rüyada Kendini Bir Başkası ile Çıplak Görmek

Rüyada kendini bir başkası ile çıplak görmenin altında rüya sahibinin haksız yere önemli bir konu hakkında suçlanması anlamına gelir. Kendinizi ilgiliniz dahi olmayan bir konuda savunma yapmak zorunda bulabilirsiniz. Bir insan sizin bir şeyi çaldığınızı, normalde yapmanız ve yaptığınız bir şeyi yapmadığınızı, bir insanı aldattığınızı iddia edebilir. Bir diğer yoruma göre kendini bir başkası ile çıplak gören kişi evli ise eşinden ayrılır. Genellikle olumsuz olarak yorumlanan bu rüya, ileride yaşanacak terfilere de işaret edebilir.

Rüyada Bir Başkasının Kendini Çıplak Görmesi

Rüyada bir başkasının kendini çıplak görmesi kişinin bütün kusurlarının ve yanlışlarının bir başkası tarafından görüleceğine, rüya sahibi kişinin incineceğine, işlerinin sıkıntılı bir süreçten geçeceğine işaret eder.

Diğer insanlara söylemek istemediğiniz bir şeyi, bir başkasının  öğrendiğini fark edebilirsiniz. Bu konu iş, aşk hayatı ya da kariyer hakkında olabilir. Geçmişte gurur duymadığınız ve yaptığınız bir şeyin öğrenilmesi size rahatsızlık verebilir. İşinizi yaparken yaptığınız bir hata bütün iş yeri tarafından öğrenilebilir.

Eğer rüyayı gören kişi öğrenci ise, geçmiş sınavlardan bir tanesinde kopya çektiği bütün sınıfta yayılabilir. Rüya sahipleri olayların yayılmasından sonra büyük bir sosyal baskı altında olabilirler. Bu sıkıntı ortamı yüzünden yapmaları gereken işleri zamanla yerine getiremez hale gelirler.

Rüyada Mescitte Kendini Çıplak Görmek

Rüyada mescitte kendini çıplak görmek kişinin günahlarından soyunduğuna işaret eder. Bir diğer rüya yorumuna göre kendini mescitte çıplak gören birisi günahlarının affedilmesi için çok çaba harcayacaktır. Kişi yardıma muhtaç olan kişilere sadaka verebilir, günahlarının affedilmesi için dua ederek namaz kılabilir ve kimsesizleri sevindirebilir.

Bir diğer rüya tabiri bize kendini mescitte çıplak görmenin hayra alamet olmadığını söyler. Bu tabire göre kendini mescitte çıplak gören kişinin hayatı tepetaklak olacaktır. Rüya sahibi kişiler beklenmedik kişilerden kazık yiyebilirler. Bu onların planlarının bozulmasına neden olabilir.

Rüyada Plajda Kendini Çıplak Görmek

Rüyada plajda çıplak olduğunu görmek toplu bir ortamda çok dikkat çekeceğinize, işinizde dikkat çekeceğinize, çevredeki bütün ilginin üzerinizde toplanacağına işaret eder. Bütün bu ilgi ve dikkat her zaman olumlu değildir. Kişinin hakkında dedikoduların çıkması, kişinin olumsuz yorum alması ve kınanması da bu dikkate bir örnek olabilir.

Rüyanın olumlu kısmına gelecek olursak, rüya sahibi kişi başarısı ile ön plana çıkabilir, başkaları için örnek gösterilebilir, sahip olduğu başarılar sayesinde ödül almaya layık görülebilir. Okul okuyan kişiler okuldaki önemli isimler tarafından ödüllendirilebilir. Çalışan kişiler yaptıkları projeden aldıkları olumlu sonuçlar sayesinde daha önemli bir konuma getirilebilirler.

Rüyada Cinsel Organın Görünecek Kadar Çıplak Olduğunu Görmek

Rüyada cinsel organın görünerek çıplak olduğunu görmek olumlu ve olumsuz anlamlara sahiptir. Olumlu anlamlarında bahsedecek olursak rüya içtenliğin, samimiyetin, saflığın ve yakınlığın bir sembolüdür. Rüya sahibi kişiler bu özelliklere sahip insanları hayatlarına çekebilirler. Bu insanlar onların hayatına eş, arkadaş ya da dost olarak girebilir. Eğer rüyayı gören kişi evli ise, bu kişi onların dostu olacaktır. Eğer rüyayı gören kişi bekar ise, bu kişiler ile hayatlarını birleştirebilirler.

Rüyanın olumsuz anlamlarına gelecek olursak; kaygı duymak, özgüven problemleri, saklanması gereken şeylerin su yüzüne çıkması ve hakkında dedikodular duymak rüyanın olumsuz yönlerine işaret etmektedir.

Rüya sahibi kişiler özellikle fiziksel anlamda kendilerini eksik, yetersiz ve çirkin hissedebilirler. Son dönemlerde bu kişiler kilo almış olabilir. Kişiler özgüven problemleri yaşamaya başlayarak insan içine çıkmakta zorlanabilirler.

Rüyada Ölmüş Kişinin Çıplak Görülmesi

Rüyada ölen kişinin çıplak olması ölü görülen kişinin büyük bir günah işleyeceğine işaret eder. Eğer rüyada kimin öldüğünü bilmiyorsanız ya da tanımıyorsanız rüya; felaketlerin yakın olduğuna, olması gereken işlerin yoluna girmediğine, aile ve iş, okul hayatında tersliklere işaret eder.

Felaketler hiç beklenmedik insanlar yüzünden ortaya çıkabilir. Bir kimsenin yaptığı hata yüzünden olumsuz anlamda etkilenebilirsiniz. Yaptığınız işlerin hiç biri olması gerektiği gibi ilerlemeyebilir. Bitmek üzere olan bir işe yeniden başlamak zorunda kalabilirsiniz, üzerinde çalıştığınız ve sizin için çok önemli olan bir işin iptal olduğunu öğrenebilirsiniz. Bir çok İslam alimi bu rüyadan sonra insanların hayatlarının bir çok yönü ile tepetaklak olacağı konusunda hem fikirdirler.

Rüyada Kendinin İş için Soyunduğunu Görmek

Rüyada kendini iş için soyunurken görmek iki yüzlülüğe, hayasızlığa, bir hedefe ulaşmak için elinizden gelen her şeyi yapacağınıza işaret eder. Koyduğunuz hedefe ulaşmak için kendinizi asla yapmak istemeyeceğiniz ve yapmayacağınız işleri yaparken bulabilirsiniz. Hedefinize ulaşsanız bile, hedefe ulaşmak adına yaptıklarınız yüzünüzden başınız ağrıyabilir.

Rüyada Herkesin Kendinin Çıplak Olduğunu Görmek

Rüyada herkesin rüya sahibini çıplak görmesi devlet memurları için vazifeden azledilme, çalışanlar için işten kovulma, öğrenciler için disiplin cezası alarak okuldan uzaklaştırma anlamlarına gelir. Bu rüyadan sonra yetkili bir kimsenin uyarısını alacaksınız. Bu durum işlerinizin gidişatının sekmeye uğraması, moralinizin bozulması, özellikle maddi anlamda kayıplar yaşamanıza neden olacak.