Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Haziran 7, 2020 - Okuma süresi: 29 dakika

Rüyada kedi görmek sevgi, aidiyet, hırs, çalışkanlık, gideni geri getirme gibi çok farklı anlamlara gelebilir. Rüyasında kedi gören bir kişinin mutlaka rüya detaylarına hakim olması gerekir. Aksi halde rüyanın gerçekte anlamını anlamak mümkün olmaz. Pek çok islam alimi, rüyasında kedi gören kişilerin şanslarının açıldığını ve bu kişilerin yaşamdan daha büyük tatmin aldıklarını söylemiştir. Bu nedenle rüyada kedi görmek arzu edilmektedir.

Eğer rüyanızda ne gördüğünüzü tam olarak hatırlayamıyorsanız, basit bir iki ipucu size yardımcı olur. Örneğin; yatağınızın hemen yanına bir kalem ve kağıt koyun. Rüyadan uyanır uyanmaz rüyanızı yazın. Bu şekilde rüyanızın detaylarını sonra unutmaktan kurtulmuş olursunuz. Rüyanızın detaylarına hakim olduktan sonra, bu detaylardan yola çıkarak rüyanızın ne anlama geldiğini öğrenmeniz mümkün olur.

Rüyada Yavru Kedi Görmek

Rüyada küçük kedi görülmesi çocuk sahibi olmak, küçük bir kimseye yardım etmek, sevap işlemek gibi olumlu anlamlara gelmektedir. Rüyada görülen kedinin yavru olması, rüya sahibine aynı zamanda şans getirmektedir. Rüyada görülen yavru kedinin özelliklerine göre, rüyanın hangi anlama geldiği daha net bir şekilde bilinebilir. Buna göre yavru kedi görmek aşağıdaki anlamlara gelebilir:

 • Rüyada evin içinde yavru kedi görmek rüya sahibinin evin içinde şansının yaver gitmesi anlamına gelir. Rüya sahibi evde insanlar ile normalde olduğundan daha iyi anlaşır.
 • Rüyada görülen yavru kedi eğer bahçede ise, rüya sahibinin doğaya yöneleceği söylenir. Rüya sahipleri uzakta bir yaşam kurma hevesi içinde olabilir.
 • Rüyada görülen yavru kedinin 2 tane olması halinde rüya sahibi uzun zamandır konuşmadığı kişi ile konuşmaya başlayacak, aralarında dostluk gelişecektir. Bu kişi çok eski bir dost olabilir.
 • Rüyada görülen yavru kedinin miyavlaması halinde rüya sahibinin hakkını yenmesine izin vermeyeceği söylenir. Rüya sahibi hakkının yenildiği bir durum ile karşılaşabilir. Ancak kendini nasıl koruması gerektiğini bilecektir.
 • Rüyada görülen yavru kedinin süt içmesi halinde, rüya sahibi köklerine geri dönecektir. Rüya sahibi doğduğu yeri ziyaret etmeye gidebilir, uzun zamandır iletişim kurmadığı akrabalar ve aile üyeleri ile konuşabilir.

Rüyada Anne Kedi Görmek

Rüyada doğurmuş kedi görmek aile kurmak, yuva kurmak, annelik duygusu, sahiplenmek gibi farklı anlamlara gelmektedir. Bu rüyanın genellikle kadınlar üzerinde etkisi olduğu bilinir. Bununla birlikte erkekler, çocuklar da rüyayı görebilir. Ancak bu kişilerin rüyasında anne kedi görmesinin anlamının tamamen farklı olduğu bilinmektedir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; eğer bir kişi rüyasında anne kedi görürse bu kişilerin hayatlarında şansı açılır. Kişilerin yaşamlarında istekleri yerine gelir. Bu kişiler kötü gün görmezler. İslam alimlerinin yorumuna göre rüyada anne kedi görmek şu anlamlara gelebilir:

 • Rüyada anne kedinin yanında bir insan bulunması halinde, rüyayı gören kişinin annesi ile iletişiminin düzeleceği anlamına gelir.
 • Rüyada görülen anne kedi eğer sinirli ise, rüya sahibi aile içinde kendini sinirli hissedeceği bir durumun içinde bulacaktır.
 • Rüyada görülen anne kedinin yanında yavruları olması halinde, rüya sahibi yakın zamanda ailesini kuracak demektir. Bu rüya anlamı bekar olan kadınlar için geçerlidir.
 • Rüyada görülen anne kedinin yavrularını emzirmesini görmesi halinde, rüya sahibi başka insanların mutlu olması için fedakarlık yapacaktır.
 • Rüyada görülen anne kedinin beyaz renkli olması halinde rüya sahibi, ailesine karşı önemli bir konuda dürüst davranacaktır.
 • Rüyada görülen anne kedinin siyah olması halinde, rüya sahibinin ailesinde sorun çıkaran bir kişi aradan çekilecektir.
 • Rüyada görülen anne kedinin 2 tane olması halinde, rüya sahibinin eski bir arkadaşı ile birlikte yeniden iletişime geçmesi anlamı vardır.

Rüyada Kaçan Kedi Görmek

Rüyada kedinin kaçtığını görmek fırsatların kaçırılması, bir kimsenin kaçırılması, zamanında işlerin bitmemesi, vaktinden geç bazı işlerin ortaya çıkması gibi farklı anlamlara geldiği bilinmektedir. Bazı rüya sahipleri için kaçırılması iyi anlam taşırken, bazı rüya sahipleri için olayların, kişilerin kaçırılması olumsuz anlama gelebilir. Bu anlamlardan hangisinin doğru olduğunu anlamak için yine aşağıdaki rüya detaylarına bakmak yeterli olacaktır:

 • Rüyada kaçan kedi tek ise, rüya sahibinin hayatında bir daha göremeyeceği bir fırsatı kaçıracağı söylenir.
 • Rüyada kaçan tek kedinin rengi turuncu ise bu fırsat iş ile ilgili olacaktır.
 • Rüyada kaçan tek kedinin rengi beyaz ise bu fırsat aşk ile ilgili olacaktır.
 • Rüyada kaçan tek kedinin rengi gri ise bu fırsat tatil ile ilgili olacaktır.
 • Rüyada kaçan tek kedinin rengi karışık ise bu fırsat hayatın farklı alanları ile ilgili olacaktır.

Rüyada kaçan kedi görmek olumlu anlamlara da sahip olabilir. BU olumlu anlamlar rüya detaylarına göre şu şekilde sıralanabilir:

 • Rüyada kaçan kedinin miyavlaması halinde rüya sahibin çok sevdiği bir insan ile karşılaşacağı söylenir.
 • Rüyada kaçan kedi eğer bahçede ise rüya sahibinin uzun zamandır hayalini kurduğu bir şeye sahip olacağı söylenir.
 • Rüyada kaçan kedi eğer yalnız değil ise rüya sahibinin iş anlamında yüksek kazançlı bir anlaşma imzalayacağı söylenir.

Rüyada Kara Kedi Görmek

Rüyada siyah renkli kedi görülmesi pek çok islam alimine göre olumsuz anlamlar taşısa da, az bilinenin aksine, bu rüya aslında içinde olumlu anlamlardan da bazılarını barındırmaktadır. Rüyada kara kedi gören kişinin hayatında bir takım sorunlar olabileceği gibi, kişinin hayatında sorunlara çözüm de bulunabilir. Bu durum rüya sahibinin kara kediyi rüyasında nasıl gördüğü ile yakından ilgilidir. Rüyada kara kedi görmek, detaylara göre aşağıdaki anlamlardan bir tanesini taşıyabilir:

 • Miyavlayan kara kedinin rüyada görülmesi halinde, rüya sahibinin değer verdiği bir insan ile anlaşmazlığa düşeceği söylenir.
 • Kara kedinin hızlı bir şekilde koşması halinde rüya sahibinin önemli bir iş anlaşmasında para kayıp etmesi anlamına gelir.
 • Kara kedi eğer rüyada yavaş bir şekilde koşuyorsa, rüya sahibi gerçek yaşantısında büyük bir fedakarlık yapmak zorunda kalacaktır.
 • Rüya sahibinin kara kedinin 2 olduğunu görmesi halinde ise, rüya sahibinin yaşatışında iş ve aşk anlamında çifte problemler olacağı söylenir.

Rüyada kara kedi görmenin olumlu anlamları, bu rüyanın sayısal detayları içinde yatar. Kişi rüyasında ne kadar çok sayıda kara kedi görürse, o kadar iyi olur diyen islam alimlerinin sayısı az değildir. Buna göre kara kedi görmek aşağıdaki olumlu anlamları taşıyabilir:

 • 3 tane kara kedi gören kişi, hayalini kurduğu vücuda sahip olur.
 • 4 tane kara kedi gören kişi, uzun zamandır istediği bir materyala sahip olur.
 • 5 tane kara kedi gören kişinin sağlığı iyileşir.
 • 6 tane kara kedi gören kişi, geçmişindeki pişmanlıklarından özgürleşir.

Rüyada Siyam Kedisi Görmek

Rüyada siyam kedisi türünden kedi görmek az rastlanan bir durum olduğundan islam alimleri bu durumun değerli olduğunun altını çizmiştir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında siyam kedisi gören kişiler şanslı ve özel insanlardır. Çünkü herkesin rüyasında siyam kedisi görmesi mümkün değildir. Ancak gerçekten sevap işlemeyi seven ve Allah’a gönülden bağlı olan kişilerin olduğu bilinir. Bu rüya islam alimleri tarafından yorumlanırken, kedinin nasıl bir mekanda olduğu önemsenir. Buna göre bu nadir görülen rüya şu anlamlara gelebilir:

 • Rüyasında bahçede siyam kedisi gören kişiler, önemli bir insan ile tanışacaklardır. Bu insan ünlü bir kişilik olabilir. Tanışılan kişi sayesinde hayatta önemli başarılar elde edilecektir.
 • Rüyasında evin içinde siyam kedisi gören kişilerin aile hayatında olumlu yönde bir takım değişiklikler olacaktır. Bu değişiklikler başında rüya sahibinin aile hayatındaki sorunları çözmesi, daha iyi iletişim kurulması gelebilir.
 • Rüyasında sokakta siyam kedisi görülmesi halinde rüya sahibinin daha sosyal bir yaşantıya sahip olacağı söylenir. Rüya sahibi eğer geçmişte sosyalleşmek konusunda problemler yaşıyorsa, bu problemleri bir kenara bırakacaktır. Rüya sahibi yeni arkadaşlar edinecektir.
 • Rüyasında siyam kedisinin havuzda görülmesi halinde rüya sahibi uzun zamandır gitmek istediği seyahate gidecektir. Eğer havuzun büyük olduğu görülürse bu durumda rüya sahibi sevdikleri ile birlikte tatile gidecektir. Eğer rüya sahibi havuzun küçük olduğunu görmüşse kişi tatile tek başına gidebilir.

Rüyada Hasta Kedi Görmek

Rüyada sağlık problemli kedi görülmesi hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahip bir rüyadır. Hasta kedi görmek pek çok insan tarafından olumsuz bir rüya gibi algılansa da, aslında rüyanın pek çok olumlu anlamı da mevcuttur. Hasta kedi gören kişilerin pek çoğu hayatına olumlu değişimleri ve güzellikleri çekebilmektedir. Detaylarında göre rüyada hasta kedi görmek şu anlamlara gelebilir:

 • Rüya sahibinin gördüğü hasta kedinin yavru olması halinde, kişi hayatına iş anlamında fırsatları çekecektir. BU kişi daha çok para kazanabilir ya da statü olarak şimdi olduğundan daha üst bir konuma gelebilir.
 • Rüya sahibinin gördüğü hasta kedinin 2 tane olması halinde, rüya sahibi sevdiği bir insan ile tartışma ve anlaşmazlık içine düşebilir. Ancak islam alimleri bu anlaşmazlığın kısa süreceğini söyler. Kısa süre sonra iki kişi barışacak ve ilişkileri eskisinden olduğundan daha iyi olacaktır.
 • Rüya sahibinin gördüğü hasta kedinin miyavlaması halinde, rüyayı gören kişinin aşk anlamında bazı problemler yaşayacağı söylenir. Bekar olan rüya sahipleri bir türlü istedikleri gibi bir insan ile karşılaşamazken, evli olan rüya sahipleri ise ilişkilerinde bir takım zorlukları üstlenebilirler.
 • Rüya sahibinin hasta kedinin beyaz renkli olduğunu görmesi halinde, sevdiklerine beyaz yalanlar söylemesi anlamı vardır. Rüya sahibi kendini söylemek istemediği şeyleri söylerken bulabilir.

Rüyada Kedi

Rüyada Kedi Yuvası Görmek

Rüyada kedinin yaşadığı yerin görülmesi rüya sahibinin dönüşümü, değişim, iyilik, yardım sever olmak, sevap gibi farklı anlamlara geldiği bilinir. Kedi yuvası görmek hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahiptir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında kedi yuvası gören kişilerin acele etmeden, sakinlik içinde kedi yuvasının detaylarını, çevresini, sayısını, türünü ve rengini hatırlaması gerekir. Bu şekilde rüyanın olumlu mu yoksa olumsuz mu anlama geldiğini anlamak mümkün olur. Aşağıdaki detaylar rüya sahibinin rüyasının yorumlanmasına yardımcı olacaktır:

 • Rüyada görülen kedi yuvasının kenarda olması halinde rüya sahibin riskli bir durum içinde olacağı anlamı vardır. Riskli durum kişinin ailesi, işi, sosyal yaşantısı ve sevdikleri ile ilgili olabilir.
 • Rüyada görülen kedi yuvasının çok büyük olması halinde rüya sahibinin aile hayatı genişleyecektir. Kişinin kendi çocuğu olabilir ya da aileden birisi çocuk doğurabilir, aileye gelin gelebilir vb.
 • Rüyada görülen kedi yuvasının yüksekte olması halinde rüya sahibi bir işe yatırım yapacaktır. Ancak bu işten karlı mı zararı mı çıkılacağının anlaşılması ilk etapta ne yazık ki mümkün olmayacaktır.
 • Rüyada görülen kedi yuvasının boş olması halinde rüya sahibi bir takım zor durumlardan geçebilir. Bu durumlar daha çok maddiyat ile ilgili olacaktır.

Rüyada Sakat Kedi Görmek

Rüyada hastalıklı kedi görülmesi rüya sahibi için hem olumlu hem de olumsuz anlamlara gelebilmektedir. Sakat kedi görmek genellikle olumsuz anlamları ile bilinse de bir takım olumlu anlamlara geldiği unutulmamalıdır. Sakat kedi görmek farklı şekillerde olabilir. Bu rüya türünde kedinin neresinin sakat görüldüğü önem taşır. Ayrıca kedinin türü de bilindiği zaman rüya anlamı hakkında daha doğru bir yorum yapmak mümkün olur. Sakat  kedi görmek aşağıdaki anlamlara gelebilir:

 • Rüyada görülen kedinin ön bacaklarından biri sakatsa rüya sahibinin sevdiği bir kimseden kazık yiyeceği anlamı vardır.
 • Eğer rüyada görülen kedinin arka ayaklarında sakatlık varsa, rüya sahibinin sevdiği bir insana kazık atacağı anlamı vardır.
 • Rüyada görülen kedinin yüzünde problem olması halinde, rüya sahibinin yakın zamanda bir insan ile tanışacağı ve bu insanın rüya sahibinin dış görünüşüne katkı sağlayacağı bilinir. Rüya sahibinin estetik yaptırması söz konusu olabilir.
 • Rüya sahibinin gövde kısmında herhangi bir sakatlık yaşayan bir kedi görmesi halinde rüyayı gören kişi de hayatında benzer sağlık problemlerini yaşayacaktır.
 • Rüya sahibinin sakat olduğunu gördüğü kedinin miyavladığını görmesi halinde rüya sahibinin gerçek hayatında bir kişiden yardım isteyeceği bilinir.

Rüyada Kedi Maması Görmek

Rüyada kedinin yediği mamayı görmek beslenme, beslenme düzenin değişimler, yaşamın sağlıklı ilerlemesi, kilo vermek ya da almak, yemek ile ilgili bir takım farklılıklar yapılması gibi farklı anlamlara gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında kedi maması gören kişilerin gene olarak yemek anlamında yaşamlarında etki göreceği söylenir. Bazı insanlar için eğer rüya anlamı olumlu olursa, kilo kaybı, daha fit olmak gibi sonuçlar söz konusu olurken, bazı insanlar için rüyanın olumsuz anlamı söz konusu olabilir. Böyle bir durumda rüya sahibinin kilo alması, kilo alınmasına bağlı olarak çeşitli sağlık sorunlarının yaşanması söz konusu olabilir. Detaylarına göre rüyada kedi maması görmek aşağıdaki anlamlardan birini taşıyabilir:

 • Rüyada görülen kedi maması kabın içinde ise rüya sahibinin evine yemek götürmek için bile parasının azalacağı anlamı vardır.
 • Rüyada görülen kedi maması eğer paketin içinde duruyorsa, rüyayı gören kişinin iştah sorunları yaşayacağı ve buna bağlı olarak kilo vermesi gerçekleşecektir.
 • Rüyada görülen kedi mamasından kedi yemek yiyorsa rüya sahibi kilo alacaktır.
 • Eğer rüyada kedi mamasını yiyen kedi şişman ise, rüya sahibi kilosundan kaynaklanan bir takım sağlık problemleri ile karşılaşacaktır.
 • Rüyada görülen kedi maması kuru mama ise rüya sahibi çevresindeki insanları da sağlıksız beslenme konusunda etkileyecektir.
 • Rüyada görülen kedi mamasının yaş mama olması halinde, rüya sahibinin kilolu olduğu için çevresinden kötü sözler işiteceği anlamı vardır.

Rüyada Kedi Tasması Görmek

Rüyada kediye ait tasma görmek kontrol, yönetmek, özgürlük, isteklerin gerçekleşmemesi gibi farklı anlamları vardır. Kedi tasması gören kişiler yaşamlarının kontrolünü kendi ellerine alabilecekleri gibi, bu kişiler başka insanların kontrolüne yaşamlarının kontrolünü verebilirler. Rüya sahipleri için bu rüya hem olumlu hem de olumsuz an lamlara gelebilir. Kedi tasmasının özellikleri bizlere bu rüyanın rüya sahibinin hayatı üzerinde nasıl bir etkisi olacağını anlamamıza yardımcı olur. Aşağıdaki detaylar rüyada kedi maması gören bir kişinin rüyasını yorumlamasına yardımcı olacaktır:

 • Rüyada görülen kedi tasmasını bir insan tutuyorsa, bu durum, rüya sahibinin bir başkasına özgürlüğünü vermesi şeklinde yorumlanabilir.
 • Rüyada kedi tasması eğer boşta ise rüya sahibinin uzun bir zaman sonra özgürlüğüne kavuşması anlamı vardır.
 • Rüyada görülen kedi tasması koyu renkli ise, rüya sahibi özgürlüğünü kullanarak uzun zaman önceden beri yapmak istediği şeyleri yapacaktır. Bu istekler seyahat ile ilgili olabilir.
 • Rüyada görülen kedi tasmasının üzerinde taşlar olması halinde, rüya sahibinin uzun bir yolculuğa çıkacağı söylenir. Bu yolculuk tek başına yapılacaktır ve kişinin gelişimi anlamında ona çok iyi gelecektir.
 • Rüyada görülen tasmanın kırmızı renkli olması halinde, rüya sahibinin bir yol ayrımında olduğu söylenir. Kişi işi ile aşkı arasında karar vermek zorunda kalabilir.

Rüyada Kedi Patisi Görmek

Rüyada kedinin patilerini görmek kafa karışıklığı, seçim yapmak, yol çizmek, girişim yapmak gibi farklı anlamlara gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kedi patisini gören rüya sahipleri aydınlanmanın eşiğine gelmişlerdir. Bu kişiler rüya gördükten sonra büyük ölçüde kendilerini kötü hissedeceklerdir. Ne var ki bu kötü hisse takılmamak ve rüyanın getirdiği olumlu yönlere odaklanmak gerekir. Rüya sahipleri, aşağıdaki detaylara göre şu anlamları hayatlarına çekebilirler:

 • Rüyada görülen kedi patisi eğer koyu renkli ise, rüya sahipleri kariyer anlamında ilerlemek adına önemli bir karar vereceklerdir.
 • Eğer rüyada görülen kedi patisi temiz ise, rüya sahibi önemli bir girişim faaliyetinde bulunacaktır.
 • Rüyada görülen kedi patisinin büyük olması halinde, rüya sahibi büyük miktarda paralar kazanacaktır.
 • Rüyada yavru kedi patisi görülmesi halinde, rüya sahibi küçük adımlar ile girişim yapmak için yola koyulacaktır.
 • Rüyada kedi patisinin yaralanmış görülmesi halinde, rüya sahibinin hayalindeki işi gerçekleştirmesi için bir takım fedakarlıklar yapması gerekecektir.
 • Rüyada görülen kedi patisinin pembe olması halinde, rüya sahibi hayalini kurduğu işi başarılı bir şekilde hayata geçirebilecektir.

Rüyada Kedi Yorumları

Rüyada Düşmüş Kedi Görmek

Rüyada kedinin düşmesini görmek rüya sahibinin önemli bir insanı, kişiyi, işini kayıp etmesi gibi farklı anlamlara gelebilir. Düşmüş kedi gören kişileirn yaşamlarında ters giden bazı durumların olması normal karşılanır. Ancak pek çok islam alimi kişinin hayatında ters giden şeylerin olmasını o kişinin iyiliğine yorumlarlar. Yani bu rüyayı görmek sanılanın aksine olumlu bazı anlamlara sahiptir. Düşmüş kedi gören kişilerin hayatlarında olumsuz bir sürpriz ile karşılaşacakları, bu sürprizin de onların hayatı için dönüm noktası olacağı söylenir. Rüyada düşmüş kedi görmek aşağıdaki anlamlara gelebilir:

 • Rüya sahibinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı projeden sonuç alamaması,
 • Rüya sahibinin patronu ile kavga etmesi,
 • Rüya sahibinin maddi anlamda ciddi kayıp yaşaması,
 • Rüya sahibinin işi ile ilgili önemli bir engelle karşılaşması ve bu engeli aşarken zorlanması rüya sahibinin başına gelmesi muhtemeldir.

Rüyada Kediye Mama Verdiğini Görmek

Rüyada kedinin beslendiğini görmek yardım etmek, sevap işlemek, el uzatmak gibi olumlu anlamlara gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında kediye mama verdiğini gören kişiler iyi yürekli insanlardır. İyi yürekli olmaları nedeni ile bu insanların her zaman kazanacakları ve yaşamda mutlu olacakları söylenir. Mama verildiğinin görülmesi detaylarına göre aşağıdaki anlamlara gelebilir:

 • Kediye yaş mama verildiğinin görülmesi rüya sahibinin önemli bir işi yapmak için girişmesi anlamına gelebilir.
 • Kediye kuru mama verdiğini gören kişilerin yaşamlarına giren bir kişiye maddi anlamda büyük yardım yapacakları söylenir.
 • Kediye eliyle mama verdiğini gören kişi diğer insanlardan yardım alacaktır.
 • Kediye mama kabında mama verdiğini gören kişi yardım etmesi ile çevrede ün salacaktır.

Rüyada Kısır Kedi Görmek

Rüyada kedinin kısır olduğunu görmek bereketsizlik, parasızlık, kayıp etmek gibi farklı anlamlara gelebilir. Genellikle olumsuz anlamları olan bu rüyanın görülmesi pek çok rüya sahibi için kötü alışkanlıklar, maddi anlamda zorluklar, olan şeylerin yitirilmesi gibi anlamlara gelmektedir. Rüyasında kısır kedi gören kişilerin şanslarının yaver gitmeyeceği söylenir. Kişiler kendilerini boşlukta hissedebilirler. Rüyayı gören kadınların çocukları olmayabilir. Erkek rüya sahipleri bekar iseler hayatlarında istediği kadınlar ile tanışamayabilirler. Evli olan erkek ve kadınlar ise ilişkilerinde daha önce karşılaşmadıkları problemler ile karşılaşabilirler.

Rüyada Kedi Pisliği Görmek

Rüyada kedi tuvaleti görülmesi sahibinin işini kayıp etmesi, maddi anlamda yokluğa girilmesi, zor zamanlardan geçmek olarak yorumlanmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; her kim rüyasında kedi pisliği gördüyse, bu kişiyi zor zamanlar beklemektedir.Rüya sahiplerinin zor zamanlara karşı hazırlıklı olması gerekir. Bu hazırlıklar hem maddi hem de manevi anlamda yapılabilir. Kedi pisliği gören kişilerin yaşamlarında özellikle maddi anlamda bir türlü bereket olmaz.

Rüyada Kedi Kumu Görmek

Rüyada kedinin kumunun görülmesi yeni bir işe, ilişkiye başlamak anlamlarına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişiler hayatlarında eski bazı şeylerden kurtularak yeni şeylere başlarlar. BU yenilik rüya sahiplerinin kendilerini yeniden doğmuş gibi hissetmelerine yardımcı olarak, onların daha verimli ve huzurlu bir hayat yaşamalarına katkı sağlayacaktır. Kedi kumunun rengi beyaz ise rüya sahibinin özellikle iş hayatında bir takım yenilikler olacaktır.

Rüyada Kedi Kıyafeti Görmek

Rüyada kedinin giyeceği kıyafet görmek rüya sahibinin tarzını değiştirmesi ve yeni şeyler denemesi anlamına gelir. Kırmızı renkli kedi kıyafeti görülmesi halinde rüya sahibi özellikle saçlarında değişiklik yapacaktır. Rüya sahibi yaptığı değişim ile çevresindeki insanların ilgisini çekecektir. Eğer pembe renkli kedi kıyafeti rüyada görülmüşse, rüya sahipleri değişikliği büyük ölçüde giydikleri kıyafet ile yapacaktır.

Rüyada Ölü Kedi Görmek

Rüyada kedinin yaşamını yitirdiğini görmek sevilen kişinin hasta olması, ölüm haberi almak gibi olumsuz anlamlara gelmektedir. Eğer ölen kedi yavru ise akrabalarınıdan ölüm haberi alabilirsiniz. Rüyada yetişkin kedinin öldüğü görülürse de bu durum sizin ya da sevdiklerinizin hasta olması anlamını taşır. Ölü kedi eğer yaşadığı dönem hasta ise, bu durumda rüya sahipleri rüyanın olumlu anlamı olan sağlığa kavuşabilirler.

Rüyada 3 tane Kedi Görmek

Rüyada 3 adet kedi görülmesi rüya sahiplerinin yaşamlarının her alanında doyurucu deneyimler yaşamaları anlamına gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında 3 kedi gören kişilerin sağlıkları, mutlulukları, aile yaşantısı, iş yaşantısı her şeyi yerinde olur. Bu kişiler hem güzel bir dünya hayatı hem de güzel bir ahiret hayatı yaşayacaklardır. Rüya sahiplerinin çok şanslı olduğunu söyleyen ve bu kişilerin yaşamlarının zor dönemlerini bile en verimli şekilde atlatacağını belirten islam alimleri vardır. Görülmesi arzu edilen bir rüyadır.

Rüyada Sarı Kedi Görmek

Rüyada sarı renkli olan kedi görülmesi farklı anlamlar taşır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında sarı kedi gören bir insan hayallerindeki işi yapmaya başlar. Rüya sahibi hayallerindeki işi yapmak için gerekli olan maddi ve manevi desteği hem kendisinden hem de çevresinden bulabilecektir. Bazı islam alimlerine göre bu rüyayı gören kadın rüya sahiplerinin hayallerindeki aileyi kurması mümkün olur. Bekar olan vatandaşlar hayalini kurduğu tarzda insanlar ile tanışarak bu insanlar ile hayatlarını birleştirme yolunda ciddi bir ilişkiye adım atabilirler. Sarı kedinin yavru olması halinde rüya sahibi rüya etkilerini yavaş bir şekilde görecektir. Ancak kedi büyük ise rüya sahibinin rüya etkilerini hızlı bir şekilde görmesi söz konusu olur.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

445

Rüya Sitesi Linkleri