Rüya tabiri ara

Rüyada Kayık Görmek Ne Demek? Neye Yorumlanır?

Ocak 12, 2019 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada Kayık görmek, rüya yorumcularının genel görüşü doğrultusunda rüyada kayık görmek ilahi lütfa, Allah tarafından gelecek ihsanlara ve merhamete yorulur. Rüyada kayık gören kimse, kişinin varsa endişeleri bitecek, sıkıntılarından kurtulacak, sancılı süreci atlatacak ve feraha kavuşacaktır. Rüyada kayık batması, bu rüya aynı zamanda bol rızık ve mal varlığının artması manasına gelmektedir. Bazen de rüyada kayık ile denize açılmak, sırtını rahatça dönebileceğin dost ve ahbaplar yorulur. Rüyada görülen yelkenli kayık yaşanan üzüntü ve kederin yerini zamanla sevinç ve kederin alacak olmasına dalalet eder.

Rüyada Kayık Görmek İslami Anlamı

İslam Alimlerine göre rüyada görülen kayık iyi huylu arkadaşlara ve yakın akrabalara yorulur. Bu rüya farklı yorumlara açık bir rüyadır. Cafer-i Sadık(r.a) tarafından yapılan rüya yorumlarına göre rüyada kayık görmek neşe, huzur, refah, iman sağlamlığı ve Allah’ın rızasını kazanmaya dalalet eder. Allah’ın rızasını kazanan kişi Allah’ın lütuf ve merhametine nail olur. Sıkıntı ve kederden kurtularak uzun ve hayırlı bir ömür yaşamanın işaretidir.

Rüyada Kayık Batması

Rüyada kayık batması, hayırla yorumlanmaktadır. Sıkıntılar giderilerek daha rahat bir hayat sürmeye dalalet eder. Gelen sıkıntı ve kederin def edilmesine, sorunlardan kurtulmak için çaba göstermeye dalalet eder. Ailesiyle arası bozuk olanlar için bu rüya arayı düzeltmek için çabalamaya ve dertlerden uzaklaşmaya yorulur.

Rüyada Kayıkla Açılmak

Rüyada kayıkla açıldığını görmek müjdeli haberlere dalalet eder. Ferahlatıcı haberlere, güzel işlere, gelecek olan yüklü miktarda paraya rivayet olunur. Sıkıntıdan, vesveseden, kederden kurtulup rahat bir ömür sürmeye dalalet eder.

Rüyada Kayık Yapmak

Rüyada kayık yapmak, çekilen zahmet ve çilelerin karşılığını almaya, meyvesini yemeye dalalet eder. Sorunlardan zahmetlerden kurtulup tasasız bir ömür sürmek için çabalamaya ve güzel sonuçlar alamaya rivayet olunur.

Rüyada Kayıkla Uçmak

Rüyada kayıkla uçmak maddi ya da manevi yönden zarar görmeye dalalet etmektedir. Büyük sıkıntılar yaşamaya ancak sorunların bir süre sonra çözülerek yüzünün gülmesine dalalet eder. Problemlerin kısa sürede çözülmesine, makam ve mertebe sahibi olmaya, kısmetinin zamanla çoğalmasına dalalet eder. Zamanla artan kısmetinde eşi ve yakın dostlarının desteğini almaya yorulur.

Rüyada Kayık Çekmek

Rüyada kayık çektiğini görmek, fayda sağlayacak hayırlı kişilerle irtibat kurmaya dalalet eder. Bu vesile ile işleri büyütmeye, mutlu bir ömür sürmeye, refah içinde yaşamaya da yorulur.

Rüyada Balıkçı Kayığı Görmek

Rüyada görülen kayık ön yargılı olmamak gerektiğine dalalet eder. Olaylara tüm açılardan bakmak gerektiğine yorulur. Sıkıntılardan kurtulmanın tek yolu bu olarak kabul edilir. Rüyada balıkçı kayığı ile tutulduğu görülüyor ise kısmetin ve güzel haberlerin yakında olduğuna yorulur.

Rüyada Kayık Küreği Görmek

Rüyada kayık küreği görmek daha dingin ve huzur dolu bir hayat yaşamak adına daha temkinli, dikkatli ve özenli davranmak gerektiğine dalalet eder. ^Rüyada kayık küreği çekmek, bunun için çabalamaya ve başarıya ulaşmaya yorulur.

Rüyada Tahta Kayık Görmek

Rüyada tahta kayık görmek, dünya malına, çok çalışmaya, rızık peşinde koşmaya ve çabalamaya dalalet eder. Bu rüya genel anlamda iyiye yorulur.