Rüya tabiri ara

Rüyada Karanlıktan Korkmak

Dünya hayatından memnun olmadığınızı, karamsarlığa kapılıp yalnız bir hayat sürdüğünüzü, özel yaşamınızda gizli saklı işler yapıp kimsenin bilmesini istemediğinize ve bu sırların artık sizi korkutmaya başladığına rüya sahibinin bu sırları açığa çıkar...

Dünya hayatından memnun olmadığınızı, karamsarlığa kapılıp yalnız bir hayat sürdüğünüzü, özel yaşamınızda gizli saklı işler yapıp kimsenin bilmesini istemediğinize ve bu sırların artık sizi korkutmaya başladığına rüya sahibinin bu sırları açığa çıkarmasının artık gerekli olduğuna işaret edilir. Ayrıca gözünüzü karartıp girdiğiniz işlerde başarılı olamayacağınıza, ailenizden ve tüm yakınlarınızdan sakladığınız sırlarınızın sayısının bir hayli çok olduğunu bunların açığa çıkmasının sizi rahatsız edeceği rivayet edilir.

Bazı alimlere göre rüyada karanlıktan korkmak kişinin dünya hayatında zalim biri olduğunu, kimsenin onu sevmediğini ve çevresinde bu yüzden yalnız kalacağına, ailesinin ve arkadaşlarının kendisinden kopacağına işaret edilir.

Bir başka rivayette de bazı rüya yorumcuları rüyada karanlıktan korkmayı kişinin günahının çok olduğuna, elinde avucunda ne iş ne arkadaş ne de ailesinden kimsenin kaldığına artık tövbe edip Allah’a sığınmaya ve hakkını yediği insanlarla helalleşmesi gerektiğine rivayet edilir.

Bir başka rivayette de rüya sahibinin artık kendine hiç güveni kalmadığına, umutsuz olduğuna artık hayatında yeni bir sayfa açması gerektiğine, her gecenin bir sabahı olduğuna kendisinin aydınlık günlerin gelmesinin gerektiğine ve bu zamanın yaşanmasının kişinin kendi elinde olacağına rüya sahibinin dünya hayatında nasıl karanlığa girdiyse yaptıklarından tövbe edip Allah’a sığınarak yeni bir temiz sayfa açmasının yani karanlıktan aydınlığa çıkmasının gerektiğine ve bu durumun kendi elinde olduğuna işaret edilir.

Rüyada karanlıktan korkmak, sapıklık ile de yorumlayan alimler vardır. Rüya sahibinin kalbiniz ve gözünün kararmasına, körü körüne saptandığı günahları olduğuna, kişinin bu yüzden zalim biri olduğuna, ahiret hayatına hiçbir hazırlığı olmadığına bir boş vermişlik içinde hayatını sürdürdüğüne artık tövbe etmesinin gerektiğine kendisinin Allah katında bu rüya ile uyarıldığına delalet eder.Ayrıca bu rüyayı hastalığa yakalanmaya, maddi ve manevi anlamda uğrayabilecek zararlara kişinin dikkatli olması gerektiğine ve iş hayatında attığı adımlara dikkat etmesi gerektiğine birde kendisine eş, dost, arkadaş edinmesi gerektiğine delalet eder.