Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Kara Kedi Görmek Ne Manaya Gelir? Gizli Şifresi Nedir?

Ekim 26, 2019 - Okuma süresi: 7 dakika

Genel yorumlar

Rüyada kara kedi görmek ne anlama gelir? Çoğunlukla kediler, umursamayan, kafasına göre takılan bencil, kayıtsız bir hayvan olarak bilinir. Kısaca başına buyruk hayvanlar diyebiliriz. Çoğu zaman bunun neyle ilişkili olduğunu biliyor musunuz? Bu hayvan her zaman kadın figürü ile bağlantılıdır.

Peki rüyadaki kara kedi ne demektir? Yaygın bir rüya olan kara kedi, kötülük ile ilişkilendirilir ve “kötü şans taşıyıcısı” olarak görülür. Ancak bu her zaman böyle değildir. Aslında, kendi vücudunuza ve onun ihtiyaçlarına dikkat çekmek istiyor.

Rüyada sık sık kara kedi görmek, bu ihtiyaç duygusunun çoğaldığı ve kişinin buna dair hiçbir şey yapmadığı gibi anlamlara gelebilmektedir. Ayrıca, bu sizin bazı etik kurallar çerçevesinde sınırlarınızın biraz geniş olduğunun işareti de olabilir.

Her durumda kara bir kedi, diğerlerinin kabul edilebilir olduğunu size anlatmak istemektedir. Her insanın kuralları aynı olmak zorunda değil.

Rüyada küçük kara kediler görmek, ailenizin küçükleri ile ebeveyn bağınız olduğu anlamına gelir. Onların ölümünü ya da yaralanmasını rüyanızda görürseniz, bunu duygusal bir yalnızlık anı olarak yorumlayabilirsiniz.

Rüyada yeni doğmuş kara kedi görmek, utangaç biriyseniz eğer, içgüdülerinize özgürce izin vermeniz gerektiği anlamına gelir.

Rüyada kara kedilerin kavga etmesi, bu bir iç çatışmanın ya da size yakın bir kişi olduğunun bir işaretidir.

Rüyada kara bir kedi tarafından saldırıya uğramak, tanıdığınız bir kadının size karşı öfkeyle karşı karşıya kalması ihtimalini düşündürür.

Bunların haricinde de rüyadaki kara kedilerin oldukça fazla yorumu vardır. Bunların hepsini yakından inceleyelim.

Bir rüya sembolü olarak kara kediler

Herkes için kara kediler karamsarlığı, ıstırabı, değişimi veya yası yansıtır. Kısacası, kara kedi ufukta heyecan verici hiçbir şey getirmez. Mısırlılar bu kedigillerin kutsal olduğunu düşünüyorlardı.

Her zaman kara kedilerle bağlantılı olan bir batıl inanç, kara kedi karşınıza çıktığında ortaya çıkan durumdur. Kara kedinin yolunuzdan geçen manevi anlamı genellikle negatiftir ve neredeyse bu bütün kültürlerde uygulanan bir kuraldır.

Rüyadaki kara kedi, hem olumlu hem de olumsuz çeşitli anlamlara sahip olan bir semboldür. Aslında bu hayvan oldukça belirsiz ve gizemlidir: dikkatli, sinsi, ironik, her şeyin kendileri için yeterli olduğunu düşünen bir hayvandır. Ancak bencil bir hayvan değildir, çünkü aynı zamanda çok fazla sevgi verebilir.

Ancak bunu yalnızca kendisinin istediği kişiye ve canı istediği zaman verebilir. Meraklı, eğlenceli, bazen komik; ama kesinlikle çevik, açık, zarif, zevk, konfor ve temizlik sever bir hayvandır.

Kedi bir filozofun hayvanıdır: yaşamla ilgili her şeyi anlamış gibi görünüyor ve ondan nasıl zevk alacağını biliyor.

Rüyada kendi kedinizi görmek, kendinizi veya çok fazla bağlı olduğunuz bir kişiyi (örneğin, bir çocuk) temsil etmesi muhtemeldir.

Rüyada kedinizi kaybetmek, özgürlük ve bağımsızlık ihtiyacınızı belirtir. Kediler, eski Mısır’da (tanrıça Bastet kültü) kutsal hayvanlar olarak görülmüştür. Orta Çağ’dan beri şeytani hayvanlar, cadıların arkadaşları ve özellikle siyah olanlara zulmedilmiştir.

Kara kedilerin kötü şans getireceği yönündeki inanç bugün hala yaygındır.

Rüyada kara bir kedi görüyorsanız, doğru yorumlama, sizin kedileri sevip sevmediğinize de bağlıdır. Eğer sevmiyorsanız, muhtemelen rüyanıza giren kara kedinin olumsuz bir işlevi vardır.

Rüyada kara kedi görmek nasıl yorumlanır?

Kara kediler bir rüya sembolü olarak genellikle aşağıdaki şeyleri temsil ederler:

Kadınlık: Antik çağda gizemli ve zarif bir hayvan olan kedi, kadın tanrılarının kültüyle ilişkilendirilmiştir. Rüyalarda genel olarak kadınsı özelliklerinizi ya da çok hassas bir kadını temsil edebilir. Freud’un yorumuna göre rüyalardaki kara kedi, erkekler için tehlikeli ve hadım edici olarak algılanan kadın cinselliğini temsil edebilir.

Duygusallık, baştan çıkarma: Kedi görünüşte uzak bir hayvandır. Hassas, teması sever, okşanmaya bayılır. Bu nedenle rüyalarda sadece cinsel enerjiyi temsil edebilir.

Bağımsızlık, güç: Kediler kendine yeterli bir hayvandır, kendi başına olmayı sever ve her zaman toplam özerklik içinde seçer. Bu nedenle bağımsızlığı ve gücü sembolize eder.

Sezgi, yaratıcılık, gizem: Karanlıkta bile gördüğü ve geceyi sevdiği için kedi, bilinçdışı dünyanızı temsil eder. Bir kara kedinin rüyası, içgüdüsel ve sezgisel kısmınızı dinlemek için bir davet olabilir.

Kadınlar içim rüyada kara kedi görmek ne anlama gelir?

Aslında, modern toplumdaki kadınlar genellikle kadınsı içgüdülerini kendilerini eril olarak algılanan ve rasyonellikle yönetilen bir dünyaya adapte etmek için feda etmek zorunda kalırlar.

Kedi, özellikle hamilelik gibi yaşamın belirli dönemlerinde içgüdüsel olarak kendi derin dişil güçleriyle yeniden bağlantı kurma ihtiyacını hatırlatmak için kadınların rüyalarında belirir.


Not: Sizler de rüyalarınızın yorumlanmasını istiyorsanız, aşağıda bulunan yorum yaz kısmından bize iletebilirsiniz.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

3139

Rüya Sitesi Linkleri