Rüya tabiri ara

Rüyada Kar Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Mayıs 29, 2019 - Okuma süresi: 10 dakika

Rüyada Kar Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Rüyada görülen kar manası oldukça hayırlıdır. Kar, temizliğe ve refaha işaret etmektedir. Özellikle uzun süre hasta olan kişilerin rüyasında kar görmesi, kısa sürede iyileşmeye ve hastalıklardan kurtulacağına işaret etmektedir.

 • Eğer kar, kış mevsiminde rüyada görülüyorsa, her şeyin yolunda olduğuna ve güzel haberler alınacağına işaret etmektedir.
 • Kar yağdığı yerin bembeyaz olduğunu görmek kısa sürede bolluk ve bereketin geleceğine işaret etmektedir.
 • Karın üzerinde uyuduğunu gören kişilerin yasal olmayan işlere bulaşabileceğine ve dikkatli, gözü açık ve tedbirli olması gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada Kar Görmek İslami

Kar görmek manası İslam yorumcularına göre hayırlı şekilde yorumlanmaktadır. İmamı Gazali (r.a) yorumuna göre rüyasında kar gören kişilerin yakın zamanda Allah’tan hayırlı bir işaret ve yardım alacağına yorumlanmaktadır. Kişinin ibadetlerini aksatmamasına ve hayırlı işler yapmasına da yorumlanmaktadır. Kar her zaman temizlik ve bereketi simgelemektedir. Kar gören kişi eğer bekar ise, masum ve mutlu bir aşkın yolda olduğuna işaret etmektedir. Eğer kar gören kişi evli ise yakın zamanda aileye yeni bir üyenin bereketi ile geleceğine de delalet etmektedir.

Rüyada Kar Görmek Diyanet

Rüyada kar manası İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; yakın zamanda çocuk sahibi olacağına işaret etmektedir. Kar gören kişilerin:

 • Rüyasında kar gören kişi eğer bekar ise yakın zamanda evleneceğine delalet edilir.
 • Rüyasında kar gören kişi çalışıyorsa, yakın zamanda terfi alacağına ve maaşının artacağına işaret etmektedir.
 • Rüyasında kar gören kişi eğer kadın ise özellikle kadınsal hastalıkların yakın zamanda geçeceğine ve iyileşeceğine işaret etmektedir.
 • Çocuklu kişilerin rüyasında kar görmesi; çocuğun yaşadığı okul ya da sağlık sorunların düzeleceğine ancak sabırlı olunması gerektiğine işaret etmektedir.
 • Rüyasında temiz kar yağdığını ve üşümediğini gören kişiler manevi anlamda korunduğu anlamına gelmektedir.

Rüyada Kar Görmek Rüya Tabirleri

Rüyada kar görmenin anlamı Caferi Saddık (r.a) yorumuna göre; oldukça hayırlı olmaktadır.

 • Rüyasında her yerin kar olduğunu gören kişi yakın zamanda zahmetsiz şekilde para kazanacaktır.
 • Rüyasında kar yağdığını ve üşüdüğünü gören kişi; yaşadığı parasal zorlukları yakın zamanda atlatacaktır.
 • Eğer rüyasında kar gören kişi evli ise yakın zamanda hayırlı haberler alacağına ve eşinin bir sürpriz hazırlayacağına işaret etmektedir.
 • Rüyasında kar altına kalan kişi ise gerçek hayatta yaşadığı dertlerden kolay şekilde kurtulacağına işaret etmektedir.
 • Kar, her zaman için temizlik ve masumiyete yorumlanmaktadır.
 • Çamurlu kar görmek, kişinin yakın zamanda kötü bir şeyler yapma riskinin olduğuna delalet etmektedir.

Rüyada Kar Görmek Neye İşarettir?

Rüyada görülen kar Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; özellikle devletten alınacak bir yardıma işaret etmektedir. Haktan gelecek bir huzur ve yardıma işaret etmektedir. Ancak kar eğer çamurlu ya da pisse, etrafta pis bir fitnenin gezindiğine işaret etmektedir. Karı gören kişi eğer kar soğunu hissediyorsa, yakın zamanda para anlamında sıkışıklık yaşayabilir, dikkatli olması salık verilir. Eğer ekilmiş toprağa kar yağıyorsa, oldukça faydalı ve bereketli olmaktadır. Bolluğa ve berekete işaret etmektedir. Kardan korunduğunu gören ve şemsiye tuttuğunu gören kişi geçecek olan sıkıntı ve kaygılara işaret etmektedir. Kişinin korkusuz şekilde işe kalkışmasına ve cesaretli olmasına işaret etmektedir.

Rüyada Kar Görmek İmam Nablusi

İmam Nablusi’ye göre rüyada kar görmek özellikle kıtlığa işaret etmektedir. Kar altında ezilen ya da kardan üşüyen kişilerin işine dikkat etmesi ve bu konuda dikkatli olması gerekmektedir. Kıtlık ya da paraya sıkışmaya işaret etmektedir. Özellikle bu kişilerin temkinli olması ve parayı daha sıkı bir şekilde harcama yapması gerekmektedir. Kar kıtlığa ve sıkıntıya da işaret edebilmektedir. Ama yağan kar eğer temizse ve rüya gören kişi, rüyasında üşümüyorsa, bolluğa ve berekete de işaret etmektedir. Özellikle rahmet ve murata yorulmaktadır.

Rüyada Evin İçinde Kar Görmek

Rüyada eve kar yağması hayırlı bir şekilde yorumlanmaktadır. Evin içine bereket ve bolluk geleceğine delalet olarak kabul edilmektedir.

 • Eğer rüyasında kar yağdığını gören kişi kar ile temizliyorsa, kişinin işlerinin oldukça sağlam ve bereketli olacağına yorumlanmaktadır.
 • Eğer mevsimsiz şekilde kar yağdığını görüyorsa; keder ve hastalık kapıda olabilir, kişinin dikkatli olması salık verilmektedir.
 • Kişinin karla ıslandığını görmesi ise işlerine zarar gelmeyeceğine ve sağlıklı olacağına işaret etmektedir.
 • Rüyada karın az yağdığını görmek; bereket ve bolluk ifade etmektedir.
 • Rüyasında her yerin karla kaplandığını gören kişi ise geleceğin parlak olduğuna ve farklı fırsatların ortaya çıkacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek

Rüyada kar yağması kişinin şifa bulacağına işaret etmektedir. Özellikle mevsiminde yağan kar ile ıslandığı gören bir kişi, beklemediği bir yerden para alacaktır. Kişinin işlerini sağlama alması gerektiğine de yorulan kar yağması, nimet ve bolluğa işaret eder. Kişi rüyasında bahar mevsiminde kar yağtığını görüyorsa, yenilgiye maruz kalacağı anlamına gelmektedir. Rüyada soğuk yerlerde kar yağdığını görmek için hayır ve berekete işaret etmektedir. Rüyasında sıcak yerlerde kar olduğunu gören kişilerin ise kıtlık ve keder ile karşılaşacağına işaret etmektedir. Eğer rüyasında kar gören kişi tutuklu ise kişinin suçsuz olduğunun anlaşılmasına ve yakın zamanda tahliye edileceğine işaret etmektedir.

Rüyada Kar Tanesi Görmek

Rüyada kar damlası görmek özellikle hayırlı şekilde yorumlanmaktadır. Rüyasında kar gören kişi kar tanelerini görebiliyorsa, oldukça hayırlı bir haber alacağına işaret etmektedir. Rüyada kar görmek:

 • Rüyada kar görülmesi, kişinin rızkının aratacağına delalet etmektedir.
 • Kişinin kar üzerinde yürüdüğünü görmesi ise beklemediği bir yerden menfaat göreceği anlamına gelmektedir.
 • Bir kimsenin kar yağarken üşüdüğünü ve ısınmak için ateş yaktığını görmesi için sevdiği kişi ile evleneceğine yorulmaktadır.
 • Kederli ve sıkıntılı olan birinin kar yağdığını görmesi yolculuğa çıkacağına ve yeni fırsatlar yakalayacağına işaret etmektedir.
 • Kişinin mevsim dışında kar yağdığını görmesi ise uzun soluklu bir yolculuğa çıkacağına işaret eder.

 Rüyada Sonbaharda Kar Görmek

Rüyada mevsim dışı kar görmek kişinin hastalanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Kişi eğer rüyasında mevsim dışında kar görüyorsa ve ısınmak için ateş yakıyorsa, sevdiği kişiyle evleneceği anlamına gelmektedir. Ancak eğer rüyasında kardan kurtulduğuna ve karların eridiğine şahit oluyorsa, bir düşmandan kurtulacağına işaret etmektedir. Kar yediğini gören kişi ise yaz mevsiminde ise bereket ve bolluk yaşayacağına eğer kış zamanında rüyasında kar yiyorsa kötü olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Mart Ayında Kar Yağdığını Görmek

Rüyada kar görmek berekete ve bolluğa işaret eder. Rüyasında kar yağdığını gören kişiler eğer rüyada üşümüyorsa:

 • Evli olan kişilerin uzun ve sağlıklı bir evlilik hayatlarının olacağına işaret etmektedir.
 • Rüyasında kar yağdığını gören kişi eğer bekar ise korkusuz olarak yaşayacağına ve hayırlı haberler alacağına işaret etmektedir.
 • Kar soğuğunu hisseden kişilerin ise yakın zaman kıtlık ve fakirlikle boğuşacaklarına ancak yakın zamanda bu sorunların geçeceğine işaret etmektedir.
 • Üzerine kar yağan kişi ise yolculuğa çıkacaktır.