Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Kaplumbağa Görmek

Kasım 23, 2014 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada kaplumbağa görmek, güzel bir kadına yorumlanır. Kara kaplumbağası görmek, hayırlı bir haber alacağınıza yorumlanır. Rüyanızda kaplumbağa görmek, dindar bir kimse olacağınıza işarettir. Rüyada görülen kaplumbağa, iyiye ve hayra işarettir.

Rüyada kaplumbağa görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boy ve endamını erkeklere arzeden kadına işarettir. Kaplumbağa hakim ve savcıların reisine işaret eder, çünkü kaplumbağa denizde bulunan hayvanların en bilgilisi ve en az yiyenidir. Yorumculardan bazıları da alim bir kimsedir, derler. Bundan dolayı bir kimse rüyada kaplumbağaya bulunduğu şehir ve köyde ikram edildiğini görse, o yerde ilim sahipleri kıymetli tutulur. Kaplumbağaları çöplük ve kötü yerlerde görse orada cahiller arasında ilim ehlinin kadir ve kıymeti az olur.

Kaplumbağalar İbrahim (A.S.)’ın ve sair nebilerin kitaplarını okuyan abid bir kimsedir. Rüyada kaplumbağanın etini yemek, mala veya Nebilerin ilimlerinden hatıra gelmeyen bir ilme yorumlanır. Bazı yorumcular da bir kimse kaplumbağanın etini yese, hayır, ihsan ve menfaat, mala kavuşur, derler.

Rüyada kaplumbağaya rastladığını veya ona sahip olduğunu yahut evine soktuğunu gören kimse, eski ilimlere vakıf bir alim sebebiyle şüphe ve tehlikeden kurtulur. Bazı yorumcular ise rüyada görülen kaplumbağa, hileye, haber araştırmaya, gizlenmeye ve silah tamir etmeye yorumlanır, derler.

İmam-ı Nablusi’nin yorumu:

Bir kimsenin rüyada kap­lumbağa görmesi, rüya sahibinin iyi insanlarla dost ve ar­kadaşlık kurmasına işaret eder. Rüyada görülen kaplum­bağa, abid (çok ibadet eden), zahit (dünyaya ancak değeri ka­dar önem veren) ve ilim sahibi bir kimseyi temsil eder. Rüyasında bir kaplumbağası olduğunu, bir kaplumbağaya sahip olduğunu gören kimse, abid, zahit ve ilim sahibi bir kimse ile dostluk kurar ve kuracağına işaret eder şeklinde yorumlamıştır. Rüyasında kaplumbağa görmek, güzel kokular sürünüp süslenerek çalımlı ve fiyakalı yürüyüşle erkekleri kendisi­ne baktıran ahlakı düşük bir kadına işaret eder şeklinde yorumlamıştır Nablusi hz.leri.

Bir kimsenin rüyada kaplumbağa eti yediğini görmesi, iyiye ve hayra yorumlanır. Rüya sahibinin eski ilimleri öğren­mek için gayret sarf eden, ilim ve irfan sahibi bir kimse olacağına işaretle yorumlanır denilmiştir.

Rüyasında bir çöplükte veya kötü yerlerde kaplumbağa gör­mek, o civarda, o mahalde (o yerde) kendisine önem veril­meyen çok değerli bir insanın var olduğuna, yani o bölge­de ilim sahibi kimsenin kadir ve kıymetinin bilinmediğine ve orada o değerli ilim sahibi insanın heba olup gittiğine işarettir şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada kaplumbağa görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boy ve endamını erkeklere arz eden ahlâkı düşük kadına işaret eder.

Bazen rüyada kaplumbağa görmek, hakim ve savcıların başkanları ile tabir olunur. Bazı kere de kaplumbağa görmek, âlim bir kimseye işarettir.

Rüyada görülen kaplumbağalar, İbrahim aleyhisselâm’ın ve diğer nebilerin kitaplarını okuyan âbid kimseye de işâret eder.

Bazen rüyada görülen kaplumbağa, hileye, haber araştırmaya, gizlenmeye ve silah tamir etmeye işarettir.

Rüyada kaplumbağanın etini yemek, mala ve Nebilerin ilimlerinden bir ilme işarettir.

Bazen rüyada kaplumbağanın etini yediğini görmek, hayır, İhsan, mal ve menfaate işaret eder.

Bir kimsenin rüyada kaplumbağaya rastladığını yahut ona sahip olduğunu veya evine soktuğunu görmesi, eski ilimlere vakıf bir âlim sebebiyle şüphe ve tehlikelerden kurtulmaya işaret eder.

Bir kimsenin rüyada kaplumbağaları çöplük ve kötü yerlerde görmesi, orada cahiller arasında ilim ehlinin kadir ve kıymetinin zayi olacağına işarettir.

Kaplumbağanın bir yol üzerine atılmış olduğunu görmek, orada kıymetli ve ehemmiyetli bir ilimin terk edilmiş olmasına işarettir.

 

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

4666

Rüya Sitesi Linkleri