Rüya tabiri ara

Rüyada Kaplan Görmek

Ocak 14, 2019 - Okuma süresi: 14 dakika

Rüyada kaplan görmek, genellikle kendini herkesten üstün gören, burnu havada, başkalarını hor gören, adeta bu dağları ben yarattım havasında olan kişiye delalet eder. Rüyada kaplan görmek, aynı zamanda iri yarı cüsseli, güçlü, kuvvetli zengin bir erkeğin varlığına yorulur. Rüyada kaplanlar görmek, başka bir deyişle kişinin yapmış olduğu hatalarından ötürü duymuş olduğu pişmanlığa ve bu sebepten günahlarından kurtulmak için Allah’a yalvaracağına delalet eder. Aynı zamanda bilgi sahibi, ilim irfan bilen, entelektüel bir kimsenin olduğuna yorulur.

Rüyada kaplan sevmek insanlara karşı içindeki kötü niyeti belli eden, herkese karşı iyilikten öte hep kötü düşünen ve yalnız yaşamayı tercih eden, sert mizaçlı kişilerin varlığına işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin iş hayatında yada özel hayatında bu niyetli kişi veya kişilerle ağız münakaşasına gireceğini haberdar eder. İş hayatında yada özel hayatında insanları küçümseyen, onları kendine göre alt tabaka olarak yargılayan ve kibirliliği, kendini beğenmişliği, egosu yüksek olan kişi veya kişilerin varlığına işaret eder. Bu kişiler hayatlarının belli bir döneminde kendilerini yüksekte görseler de belli bir zaman sonra çevresindekiler ile eşit olduklarının farkına varacak ve duydukları pişmanlıktan, yaptıkları hatalardan ötürü tövbe edeceklerine delalet eder.

Rüyada kaplan saldırması kişinin geçmişte yapmış olduğu hatalarından pişman olarak tövbe edeceğine rivayet eder. Rüya sahibinin yaşamının belli sürecinde yaptıklarından vicdan azabı çekeceği, pişmanlık duyacağı ve hatalarıyla yüzleşeceğine işaret eder. Kişinin çevresindeki art niyetli kişilerin zulmüne maruz kalacağına ve duyacağı korkudan ötürü kendini zayıf hissedeceğine yorulur.

İmam-ı Nabluse göre; kişinin yaşamış olduğu olumsuzlukların ardından kendine ders çıkararak, kendini geliştireceğine, geniş bilgili, kültürlü, iyi düşünce sahibi bir kimse olacağına işaret eder. Aynı zamanda kişinin kendisini değiştirmesiyle işinde de başarı göstererek bolluğa ve berekete ulaşacağına delalet eder.

Cafer-i Sâdık’a göre; karşısındakilere karşı düşmanlığını gizlemeyen, vicdani duyguları körelmiş zalim bir yapıya sahip, insanların şerrinden korkacağı bir kişinin varlığına delalet eder. Rüya sahibi kendini kaplanın sırtında görmüş ise, bu kişinin gücüne,iktidarına, mal mülk, saltanat sahibi olacağına rivayet eder.

Danyal (A.S)’a göre; büyük bir mevkide zalim, kötü, kinci bir devlet büyüğünün varlığına ve güçlü bir düşmana delalet eder. Bu düşmanın hane içine saldıracağına ve içten içe pençelerini saplayacağını işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin halk tarafından günahkar sayılan bir kadına musallat olacağına ve maddi, manevi zarar göreceğine delalet eder.

Rüyada kaplan görmenin anlamı kişinin girmiş olduğu işlerinde diğer ortaklarından daha çok kazanç elde edeceğine ve maddi kazancını dahada artıracağına delalet eder. Kişinin yaşadığı sürece asla maddi yokluk görmeyeceğine, rahat bir yaşam süreceğine, tabiri caizse hayatın anasını ağlatacağına rivayet eder.

Rüyada kaplan öldürdüğünü görmek, bu rüya gören kişi için oldukça hayırlara yorulur. Rüya sahibi büyük kazançlar elde edeceği öyle büyük işlere imza atacak ki çevresindeki düşmanları hasedinden çatlayacak ve içten içe yanacaktır. Bu rüya kişinin zaferlerinin, başarılarının, ödüllerinin, zenginliğinin, mutluluğunun habercisidir.

Rüyada kaplan saldırması görmek, kişinin hayatında mutlu olacağı, yüzünün güleceği güzel ve hayırlı haberler alacağına yorulur. Rüya sahibi iş hayatında çalışkanlığı ve hırsı sayesinde güzel başarılara imza atacak bu sayede hakkı olan makama terfi olacaktır.

Rüyada kaplan sevdiğini görmek, rüya sahibinin düşmanlarına ve rakiplerine karşı zaferler elde edeceğine işaret eder. Rüyada yetişkin kaplan sevmek, rüya sahibinin katı, sert, güçlü ve ikna edilmesi zor olan bir kişiyi en zayıf noktasını bularak kazanacağına ve onun anlayacağı dilden konuşacağına delalet eder. Rüyada yavru kaplan sevmek, iş konusunda yeni yeni girişimlerde bulunan, eğitilmeye, öğretilmeye açık kimseler ile bir yola çıkılacağına ve rüya sahibinin tecrübelerini bu kişiler ile paylaşacağına yorumlanır. Rüya sahibinin geleceğin liderleri, yöneticileri, siyasetçileri olacak kişilerin donanımlı bir bireyler olmalarına katkıda bulunacağına işaret eder.

Rüyada kaplan avladığını görmek, rüya sahibinin hile yolu ile kazanç sağlayan bir kişinin sırtından geçinerek malına mal katacağına yorulur. Rüya sahibi bu kişiler ile arkadaşlık kurarak doğru olmayan kanun dışı işlere girişecek ve başkasına ait olan mala mülke sahip olacaktır.

Rüyada kaplan beslediğini görmek, kişinin hedefini gerçekleştirmek için gayret ve çaba göstereceğine, uzun yollar aşacağına lakin yolun sonunda azmi sayesinde hedeflerine ulaşacağına yorulur. Kişinin ihtiyaç sahibi bir kimseye yardım eli uzatacağına, hayır duası alacağına ve çevresindekilerin taktirini kazanacağına delalet eder.

Rüyada evde kaplan görmek, bu rüya hiç hayra yorulmaz ve gören kişi için iyi değildir. Rüya sahibinin hanesinin içine kadar sızan güçlü bir düşmana ve bu kişiden göreceği büyük zarara işaret eder.

Rüyada kaplan sürüsü görmek, kişinin iş hayatında güçlü, bilgili, hırslı rakiplerinin olacağına işaret eder. Rüya sahibi bu düşmanlarına karşı pençelerini gösterecek ve güçsüz biri olmadığını kanıtlayacaktır.

Rüyada kaplan tarafından ısırılmak, kişinin tamda olayları çözdüm, düze çıktım dediği an tekrar başa döneceğine yorulur. Aynı zamanda kişinin yanlış anlaşılmalara maruz kalarak adının kötü niyetle anılacağına delalet eder.

Rüyada kaplan tarafından kovalanmak, üzerinde emek harcanan projelerin başarıyla sonuçlanacağına yorulur. Yapılan çalışmaların büyük firmalar tarafından fark edileceğine ve bu sayede başarıya ulaşarak hak edilen yere gelineceğine delalet eder. Kişinin feraha ereceğine, sağlıklı bir hayat sürerek mutlu olacağına, yüzünün güleceğine işaret eder.

Rüyada kaplanı tutup sevmek, rakiplerinize ve düşmanlarınıza karşı galibiyet kazanmaya işaret eder.Rüyada sıska tüyleri dökülmüş bir kaplan görmek, kişinin beklediği yardımı göremeyeceğine işarettir.Rüyada bir kaplanı gütmek, Dikkat edilmezse kolayca kontrolden çıkabilecek tehlikeli temel güçlerle ilişkide olmak.Bir kaplan bir anima figürü olabilir.

Rüyada bir kaplanın saldırdığını görmek, iş hayatında başarı elde edip terfi almaya işarete eder.Rüyada kaplan avladığını görmek, hile yapan bir kimse üzerinden çıkar sağlamaya işaret eder.Rüyada kaplanla savaştığını görmek, kaplanı yendiyseniz, düşmanınızı yeneceğinize işaret eder. Rüyada kaplana yenildiyseniz, düşmanınıza karşı güçsüz bir durumdasınız bu nedenle de yenilecek ve zarar göreceksiniz.

Rüyada kaplan öldürdüğünü görmek, büyük bir mevkiye, hayırlı bir iş yapıp düşman çatlatmaya yorumlanır.Rüyada kaplan öldürmek, rakiplerinizi ve düşmanlarınızı aklınız ve gücünüz ile alt edecek, engelleri aşacaksınız. Size zararı dokunacak kimselerden uzak duracağınıza işaret eder.Rüyada kaplan eti yemek, bolluk ve berekete kavuşmaya işaret eder.Rüyada kaplan sütü görmek, korkularınız ile baş etme çabası içinde olduğunuza işaret eder. Rüyada kaplan sütü içmek, gizli bir düşmanın varlığına işaret eder. dikkatli olmalısınız.

Rüyada kaplan tüyü görmek, düşmanınızdan veya rakibinizden menfaat, kazanç elde etmeye işaret eder.Çinde; Hayvanlar dünyası’nın yetki, cesaret, tutku ve macera isteğini simgeleyen kral. Kaplana, benzer anlamlar Japonya’da da yüklenmiş ve kahramanca enerjinin ve kendini denetlemenin simgesi sayılmıştır.Rüyada bir kaplana bindiğini görmek, çeşitli şekillerde yorumlanır. Şan, şöhret, talih düzgünlüğü, mevki ve makam, düşmana karşı galip gelmeye, krallar gibi geçecek bir ömür sürmeye işaret eder.

Rüyada Kaplan Kovalamak Bir erkek bireye işaret eder. Hamile kadının görmesi ise erkek çocuğu olacağına yorulur. Kişi erkek bir birey ise iffetsiz bir kadınla bir ilişkisi olacaktır. Ayrıca gören kişiye beklemediği bir yerden yardım gelecektir. Görülen kaplanın güçsüz olması gelen yardımdan fayda görmeyeceğiniz anlamına gelir. Kendini beğenmiş, kendini başkalarından üstün gören birilerine de yorumlanır. Ayrıca korktuğunuz birileri olduğunu gösterir. Birden fazla kaplanın aniden karşınıza çıktığını görmeniz sizi bekleyen tehlikeli bir durum olduğunu söyler.

Rüyada Kaplan Yakalamak Gücü simgelemektedir. Tövbe ettiğiniz anlamına da gelebilir. Güçlü bir hayvandır ve sizde tövbe ederek imanınızı daha da kuvvetli hale getirdiniz. Rüya sahibinin çok güçlü arkadaşları vardır. Bu arkadaşlar her zaman sizin yanınızda olan kişiler olduğunu gösterir. Kişinin büyük sorunları vardır ve bunlarla baş edebilmek için yoğun çaba saf ettiğinizi gösterir.

Rüyada Siyah Kaplan Görmek Yakın zamanda aile ya da akrabalar arasında huzur, birlik ve beraberliğin olduğu günlerin yaşanacağına tabir olunur. Aynı zamanda bu rüya, iş hayatındaki rekabet ortamına işaret eder. Rüya sahibinin, rakiplerinin karşısında güç kazanacağına ve onlardan bir adım önde olacağına yorumlanır. Bir konu ya da bir iş hakkında kişinin yaptığı hırs olarak da değerlendirilir.

Rüyada Kaplan Yavrusu Görmek Kötü niyetli kimselere işaret eder. Yakın çevrede, kişiyi kıskanan, çekemeyenlerin olduğuna yorumlanır. Bazı alimlerin yorumu ile kaybedilen gücü yeniden kazanılacağına, kişinin kendi ayakları üzerinde duracağına delalet eder. Bu rüya, yeni bir ortaklık anlamına da gelir. Bu ortaklık kişiye, kar getirecek ve kişinin menfaatine olacak demektir. Bir diğer yorumu ise ele geçecek fırsat olarak değerlendirilir.

Rüyada Kaplan Isırması Bu rüya, yeni bir riske atılmaya delalet eder. Kazanç olarak da yorumlanmaktadır. Bir diğer yorumu ile iş hayatında bir takım aksilik ya da can sıkıcı olaylara işaret eder. Bazı yorumcular tam tersi olarak yorumlamışlardır. İş ya da ticari hayatta yükseliş, gelir artışı ve sorunların kökten çözüme kavuşması manasına gelir. Özel hayatta hızlı gelişmelere de tabir edilir.

Rüyada Kaplan Saldırması Mesleki anlamda başarı, ticari hayatta kazanç, iş hayatında terfi olarak yorumlanır. Yakın bir zamanda rüya sahibinin hayatında yaşanacak gelişmelere ve yeniliklere işaret eder. Aynı zamanda bu rüya, uyarıcı nitelik taşır. Kişinin maddi anlamda dikkatli olması gerektiğine, ekonomik anlamda sorunlar yaşanabileceğine delalet eder. Diğer bir yorumu; kişinin ilişkilerinde tartışma, küslük ve tatsızlıklar olarak da değerlendirilir.

Rüyada Kaplan Sevmek Rüyayı gören kişinin özel hayatındaki bazı kimselere işaret eder. Bu kişiler rüya sahibini çekemeyen, kötü niyetli kimselerdir. Bazı yorumcuların yorumu ile bu rüya, yakın çevreden bir insana yardımda bulunmaya, destek olmaya tabir edilir. Üzüntülerin biteceği, sorunların çözüme kavuşacağı rahat bir dönem olarak değerlendirilir. Bir diğer yorumu ise kazanç elde edilecek bir işe delalet eder.

Rüyada Kaplan Beslemek Çok iyiye yorumlanan bir rüyadır. Kişinin eline geçecek paraya ya da mala tabir edilir. İş hayatında iyi bir mevkiye gelmeye, terfi etmeye işaret eder. Ayrıca, yeni bir iş fırsatı, karlı bir yatırım ve menfaat sağlayacak bir ortaklık olarak da yorumlanır. Aynı zamanda bu rüya, istenilen, arzu edilen şeye kavuşmaya, murada ermeye de delalet eder.

Rüyada Kaplandan Kaçtığını Görmek Şans ve talihe tabir edilir. Deyim yerindeyse kişinin eline attığı her işte şansı yaver gidecek ve istediği sonuçlara ulaşacaktır. Bazı alimlerin yorumu ile bu rüya, saygı ve itibar kazanmak anlamı taşır. Bir konuda karar verileceği ve bu kararın kişi için hayırlı olacağına delalet eder. Üzüntü veren, can sıkan olay ya da kişilerden kurtulmaya, ferahlamaya ve huzur bulmaya yorumlanır.

Rüyada Kaplan Saldırısından Kurtulmak Bir süredir devam eden sıkıntı ve üzüntülerin kısa zamanda biteceğine, varsa borçların ödeneceğine, ekonomik anlamda rahatlamaya, kazançta bolluk ve bereket yaşanacağına, hastalıkların şifa bulacağına delalet eder. Özel hayatta sevilen kişi ile yaşanan sorunların tatlıya bağlanacağına yorumlanır. Aynı zamanda bu rüya, kişinin ruhsal dünyasında yaşadığı vesvese, korku ve endişelerinden arınacağına da işaret eder.

Rüyada Kaplan Öldürmek Yakın çevrede kötü niyetli kişilerden kurtulmaya delalet eder. Rüya sahibi, bu kişileri hayatından çıkaracağına, bu kişilerle iletişimi keseceğine tabir edilir. Bir diğer yorumu ile bu rüya, iş ve mesleki anlamda üstlere ve amirlere kendini kanıtlamaya, övgü almaya da işaret eder. Bu rüya, kişinin hayatın pek çok alnında zafer kazanmasına delalet eder.

Rüyada Kafeste Kaplan Görmek Bu rüya, kişinin üzerinde hissettiği baskılara işaret eder. Aile, iş ya da sosyal yaşantıda fazla sorumluluk almak, sorumluluklardan sıkılmak, bunalmak ve yorulmak olarak değerlendirilir. Bazı yorumcular ise hayırlı, güzel ve mutluluk verici haberler olarak yorumlamışlardır. İş hayatında bir takım sorunların yaşanacağına, aile üyeleri arasında tartışmalar olabileceğine tabir edilir. Çözülemeyen problemlerin varlığına da değerlendirilir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

3767