Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada Kamış Görmek

Kasım 28, 2014 - Okuma süresi: 6 dakika

Rüyada kamış görmek, kuvvet işaretidir. Kendini­zi kamışlar arasında görmek, çok konuşan, kötü huylu, yalancı, halka fenalığı dokunan kimselerle dost olacağınıza işarettir. Bahçeniz­de, evinizde kamış olduğunu görmek, kötü bir insan olacağınıza dair bir uyarıdır. Rüyada şeker kamışını sıkıp şekerli suyunu aldığını görmek, mal elde edeceğine işaret olarak tabir edilir. Rüyada bir kaç tane şeker kamışı görmek, istek ve arzusu­nun gerçekleşmesi için çok zorluk çekeceğine, çok yorulacağına işaretle yorumlanır. Rüyasında şeker kamışına dayandığını görmek, işlerin yo­lunda olmadığına, çaresizlik içinde bulunduğunuza ve öm­rünüzün azaldığına, fakirleşeceğinize işaretle yorumlanır.

Rüyada kamış görmek, rezil insanlara ve kötü söze işarettir.

Bazen kamış, dinsiz ve vefasız iktisatlı bir kimseye işaret eder.

Kamıştaki boğumlar, günler ve aylara, yahut senelere işaret eder.

Bazı kere de kamış, uyanıkken elinden giden şeyin yine ona dönmesine işârettir.

Rüyada yanında birçok kamış olduğunu görmek, az bir zahmetle bir şey elde etmeye işârettir.

Rüyada elinde bir kamış olduğunu ve buna dayandığını görmek, az bir ömrü kaldığına ve fakirleşip ihtiyaç içerisinde ölebileceğine işâret eder.

Bir kimsenin rüyada, kamışın, altın veya gümüş ya da zümrütten birtakım dal ve budak olduğunu görmesi, dünyada nail olacağı helal mala, temiz hanıma ve çocuklarıyla beraber cennete girmeye, cennet köşklerine inmeye ve onların kubbeleri altında oturmayı gerektiren güzel ve salih amellerine işaret eder.

Rüyada hasta bir adamın, kamışı soyulmuş ve kabuğu çıkarılmış görmesi, şifa bulmaya işarettir.

Rüyada hapisteki bir adamın, kamışı soyulmuş ve kabuğu çıkarılmış görmesi, hapisten kurtulmasına işâret eder.

Rüyada İran kamışı (kalem yapılan kamış), üzüm çubuğu ve başka şeylerden yapılan çardakları görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya ve bol rızka işaret eder.

Kalem yapılan kamışı görmek, sırların meydana çıkmasına ve hizmetçilere iltifat etmeye, yalan söze, özentye, mahkemeleşmeye ve gösteriş için amel işlemeye işaret eder.

Rüyada şeker kamışı görmek, zahmet ve meşakkatle kazanılan rızka işaret eder.

Bazen de şeker kamışı görmek, sokakta veya kamışın görüldüğü yerlerde kavgaya işarettir.

Bazı kere de rüyada şeker kamışı görmek, temiz ve şerefli bir nesle veya her hayrın asıl ve esası olan “İlm-i Tevhic”e yahut oruç ve namazın vaciplerini yerine getirmeye, ya da devlet reisinin hizmetçilerine işaret eder.

Yine rüyada şeker kamışı görmek, cimri bir adamdan elde edilen rızka işarettir.

Bir kimsenin rüyada şeker kamışını çiğnediğini görmesi, çok konuşulması gereken bir işe işaret eder.

Rüyada şeker kamışı veya sıkılabilecek başka bir şeyi sıktığını ve sıkılan o şeylere ateş dokunmaksızın ona mâlik olduğunu görmek, rüya sahibinin ucuzluğa ve bolluğa erişmesine işaret eder.

Rüyada kamış görmek, rezil insanlara ve kötü söze işarettir. Kamış, dinsiz ve vefasız iktisatlı bir kimsedir.

Kalem yapılan kamışı görmek, özentiye, mahkemeleşmeye ve gösteriş için amel etmeğe yorumlanır.

Kamışın, gümüş veya altın ya da zümrütten bir takım dal ve budak olduğunu görse, rüya sahibinin dünyada kavuşacağı helal mala, temiz zevceye ve çocuklarıyla beraber Cennete girmeğe, Cennet köşklerine inmeye ve onların kubbeleri altında oturmayı gerektiren salih amellerine yorumlanır.

Şekerkamışı, zahmet ve meşakkatla kazanılan rızka, bazan sokakta veya kamışın görüldüğü yerlerde kavgaya yorumlanır. Bazen de şekerkamışı, temiz ve şerefli bir nesle veya her hayrın asıl ve esası olan «İlm-i Tevhid» e yahut oruç ve namazın vaciblerini ye¬rine getirmeğe, yorulur.

Bazen kamışın, mahallinin dışında ekilmiş görülmesi, o yerin harap olmasına ve halkın ayıplarının meydana çıkmasına veya kadınların toplanıp ağlaşıp, sızlaşarak başlarını açmalarına, göz yaşları dökmelerine ve gizli tutulması arzu edilen şeyin artık gizlenmesinin mümkün olmamasına yorumlanır.

Bazen da kamış, uyanıkken elinden giden şeyin yine ona dönmesine yorumlanır.

Bazen kamıştaki boğumlar, günler veya aylara, yahut senelere ya da şirket kurmak için anlaşmaya ve nikah kıymaya yorumlanır.

Şeker kamışını çiğnediğini gören kimse, çok konuşulması gereken bir iş yapar. Ancak konuşması hoş ve tatlı olur.

Rüyada şekerkamışı veya sıkılabilecek başka bir şeyi sıktığını ve sıkılan şeye ateş dokunmaksızın ona sahip olduğunu gören kimse, ucuzluğa ve bolluğa erişir.

Bazen da şekerkamışı, cimri bir kimseden elde edilen rızka işarettir.

 

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

4221