Rüya tabiri ara

Cover Image

Rüyada İstiğfar Görmek

Kasım 19, 2014 - Okuma süresi: 2 dakika

Rüyada istiğfar (tövbe ve istiğfar) ettiğini görmek ge­nellikle hayra ve iyiliğe işaret olarak yorumlanmıştır. Bir kimsenin rüyada tövbe-i istiğfar ettiğini görmesi, Cenab-ı Hakk tarafından nail olacağı yardım ve belalardan kurtul­maya işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Bir kimsenin rüyada kendisini istiğfar ediyormuş görmesi, Cenab-ı Hakk’ın kendisinin günahlarını affetmesine ve ona (rüya sahibine) mal-mülk, evlat, hizmetçi, ahirette de cennet ve nimetler lütfu ihsan edeceğine işaret eder.

Rüyada istiğfar ettiğini, Allah’tan (c.c.) af dilediğini, Allah’a (c.c.) yalvardığını görmek, rızkın bolluğuna işâret eder.

Bir kimsenin rüyada namazın dışında yap­tığı istiğfarı, ömrünün uzun olmasına ve öm­rün bereketine işârettir.

Rüyada yapılan istiğfar, Allah Teâlâ tarafın­dan erişecekyardıma ve belayı def etmeğe de işâret eder.

Bir kimsenin rüyada kendisini Allah Teâlâ’a istiğfar ediyor görmesi, Allah’ın (c.c.) o kimsenin günâhlarını affetmesine ve o kim­seye helal mal, evlat, cennet ve nimetler ihsan etmesine işârettir.

Rüyada kendisini istiğfar edilen mecliste susuyor görmek, o kimsenin münafık olduğu­na işâret eder.

Bir kimsenin rüyada namazını bitirdikten sonra kıbleye karşı dönerek istiğfar ettiğini görmesi, o kimsenin duâsının kabul edildiğine işârettir.

Rüyada kıbleden başka yöne doğru istiğfar ettiğini görmek, bir günâh işlemeye ve ondan tövbe etmeye işâret eder.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1635