Rüya tabiri ara

Rüyada İncir Ağacı Görmek

Nisan 29, 2019 - Okuma süresi: 5 dakika

Rüyada incir ağacı görmek Rüya, düş gerçekleşmesi olanaksız durum, hayal ve gerçekleşmesi beklenen, istenen şey umut anlamına gelmektedir. Hayatımızın yaklaşık 3’te birini uykuda geçiriyoruz. Bu demektir ki, 60 senelik bir ömrün 20 senesi demektir. Uyku günlük çalışmalardan yorgun, bitkin düşen insan bedeninin ve sinirlerinin dinlenme vaktidir. Ayrıca rüya, uykunun genel ve karakteristik özelliklerinden biri olup, uykunun hızlı göz hareketleri (REM) adlı evreleriyle yakından ilişkili bulunan, görsel ve işitsel algı ve duygulardır. Uyku sırasında bilinç altında düşüncelerinin özlemlerinin yada isteklerinin bir film şeridi gibi göz önünden geçtiği varsayılır. İşte bizler bu işe Rüya adını veriyoruz. Bilincin gizlediği tamamen sakladığı bu işler ortaya çıkabilmek için yol aramaktadır.

Bunlardan bir çoğu da rüyalar haline girerek kendilerini göstermektedirler. Uzman doktorlar da günümüzde rüyalara büyük değer vermektedirler. Onlar da rüyaları bilimsel şekilde terapi yoluyla açıklayarak hastalarını tedavi etmektedirler. Rüyalarda yaşanan olaylar inanılmayacak kadar hızlı gelişmektedir. Bir kaç dakikalık rüya esnasında bile çok uzun sürdüğünü sandığımız garip şaşırtıcı ve çok değişik olaylar birbirlerini izlemektedirler. Bu sebeple rüyada zaman kavramı olmaz. Ancak zaman kavramını biz uykudan uyandıktan sonra beynimizin öğretileri ve alışkanlıkları doğrultusunda saptadığımız bir anlar toplamıdır sadece. Bir kısım rüyaların sadece bir kaç saniye sürdüğü olurken, bir kısım rüyalarda saatlerce devam edebilmektedir.

Çok çeşit rüya türleri vardır; Psikofizyolojik kaynaklı rüyalar, Fiziksek kaynaklı, Kimyasal kaynaklı, Paranormal rüyalar, Telepatik rüyalar, Duru görü rüyaları, Haberci rüyalar, Uyarıcı rüyalar, Prekognitif rüyalar, Bilgilendirme amaçlı rüyalar, Serbest hafıza rüyaları, Astral seyahat rüyaları, Yaratıcı rüya, Lüsid rüya, Bedensiz varlıklarla kurulan irtibatlardan kaynaklanan rüyalar bunlar sadece bilinenler rüya türleridir.

Rüyada incir ağacından incir toplamak zenginliğe, servete kavuşmaya ve halka faydalı bir adam olmakla tabir olunur. Fakat bu kişi geldiği yeri ve mevkiyi de hiçbir zaman unutmamaya ve inkar etmemeye işaret eder. Rüya sahibi, yıllarca emek vererek, sabırla ve tırnaklarıyla kazıya kazıya geleceği patron koltuğunda fakirlik günlerini hatırlayarak hiç unutmadan, hayatı boyunca yokluk içinde olan düşkün kişilere hayır yapacaktır.

Rüyada incir ağacından incir yemek rüya sahibi için aynı zamanda dualarını ve iyi dileklerini eksik etmeyen bir kişiye işaret eder. Rüyada sahibinin yaptığı hayrı hatırlayan ve ona vefa borcunu ödemek için her gün iyi dualar eden kişinin varlığına yorulur.Rüyada incir ağacına çıkmakta olduğunu görmek, zengin ve hayır sahibi bir adamla sohbet eder.

Rüyada incir ağacından düştüğünü veya indiğini görmek, rüya sahibinin kendisine çok emek veren, fedakarlık yapan ve hayrı dokunan bir kişiye karşı vefasızlık ve namkörlük etmesi, hayır sahibi ve zengin bir adamla bozuşması, rüya sahibi bu kişinin değerini ancak onu kaybettikten sonra anlayacak anlamına gelmektedir.

Rüyada incir ağacının gövdesine dayandığını veya altında oturduğunu görmek, halka hayrı, hasenatı, menfaati çok olan bir adama sığınır, dayanır anlamına gelir.Rüyada İncir ağacını kökünden çıkıp devrildiğini görmek, böyle bir zatın vefatına işaret eder. Ağacı kestiğini görmek, uğursuzluktur. Rüya sahibinin kısmetine kendisinin mani olacağına yorulmaktadır. Kişi için kendi bindiği dalı kesmek sözü kullanılır. Yani rızkının geleceği bir kapıyı kendi eli ile kapaması anlamına gelmektedir.

Rüyada incir ağacının kuruduğu, yandığını görmek, yine böyle bir zatın vefatına işaret eder.Rüyada incir ağacının yapraklarının ve meyvelerinin döküldüğünü görmek, kişinin malının ziyanına delalettir.Rüyada incir ağacını suladığını görmek, o, zata hizmet ve yardım edeceğine işarettir.

Rüyada incir ağacının yapraklarından topladığını görmek, kişinin o maldan hissedar olacağına işarettir.Rüyada bahçesine bir veya bir kaç incir ağacı diktiğini görmek, karlı bir yatırım yapmak ve pek çok başarılı iş adamları ile biraraya gelerek büyük bir iş için ortak hareket etmek, bol rızık ve bereket elde etmek şeklinde tabir edilir.

Rüyada incir ağacı satın aldığını veya sahip olduğunu görmek, kişinin kazançlı bir işe sahip olacağına işarettir. Bu yüzden rızkı artar. Bazılarına göre, incir ağacı insanın maaşı ve evi olan rızkına işarettir.Ocağına incir ağacı diktiğini görmek, o kişinin evinin harap olmasına delalettir.

RüyAra

Rüyara internetteki güzel rüya tabirlerini ve yorumlarını kendine has arama motorları ile bulup size sunmak üzere tasarlanmıştır. Yakında canlı rüya tabiri ve yorumu yapabilecek ve rüyalarınızın cevabını anında alabileceksiniz. Rüyara ile etkileşimde kalmaya devam edin.

Günlük Görüntüleme

1220