Rüya tabiri ara

Rüyada iğde görmek

Rüyada iğde görmek Rüyada iğde görmek, çevrenizden- toplumdan itibar gördüğünüze, iyi yönleriniz ve iyilikleriniz ile anıldığınıza, çevrenizden bol bol hayır duaları aldığınıza işaret eder. İmam Cafer Sadık (a.s); Rüyada iğde görmenin üç tabiri vardı...

Rüyada iğde görmek

Rüyada iğde görmek, çevrenizden- toplumdan itibar gördüğünüze, iyi yönleriniz ve iyilikleriniz ile anıldığınıza, çevrenizden bol bol hayır duaları aldığınıza işaret eder.

İmam Cafer Sadık (a.s); Rüyada iğde görmenin üç tabiri vardır; mal, kazanç, uyumsuz bir kişiden menfaat elde etmek.

İbn-i Şîrîn’e göre; Rüyada iğde görmek, zahmetle ve zorluklar ile elde edilen helal kazanca işaret eder.

Rüyada iğde yemek

Rüyada iğde yediğini görmek, iyi huylu, temiz kalpli insanlarla karşılaşacağınıza, sizinde gönlü zengin ve eli bol bir kişiliğe sahip olduğunuza, çevrenizde itibarınızın artacağına işarettir. Rüyada  iğde yediğini görmek, düşmanınıza karşı bile iyi tavır gösterdiğinize, vicdan sahibi olduğunuza, temiz ve yüce gönüllü olduğunuza işaret eder.

Rüyada iğde ağacı görmek

Rüyada iğde ağacı görmek, uyumlu, iyi bir kişilik sahibi, misafir ağırlamayı seven, temiz kalpli bir kimseye işaret eder. Aynı zamanda ahlaklı ve namuslu, eli açık kimselere ve kısmetin açık olduğuna işaret eder. Rüyada iğde ağacı görmek aynı zamanda helal mala da işaret eder. Bazende Rüyada iğde ağacı görmek, haber alacağınıza işaret eder.

Rüyada iğde ağacının çekirdeğini yemek

Rüyada iğde ağacı çekirdeğini yemek, gelen haber yalnız sizi değil, çevrenizdekileri de sevindirecek.

Rüyada iğde dalı görmek

Rüyada iğde dalı görmek, hayatınızda olumlu ve hayırlı gelişmeler olacak. Bu rüyayı gören kişi dünyanın tüm nimetlerinden ve güzelliklerinde faydalanacaktır.

Rüyada iğde çiçeği görmek

Rüyada iğde çiçeği görmek, tüm sıkıntılarınızı geride bırakacak, rahata ve esenliğe kavuşacaksınız. Mutlu günler yakında.

Rüyada iğde ağacı diktiğini görmek

Rüyada iğde ağacı diktiğini görmek ya da rüyada iğde fidesi dikmek, neşe, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam süreceğinize işaret eder.

Rüyada iğde ağacına tırmanmak

Rüyada iğde ağacına tırmanmak ya da rüyada iğde ağacına çıkmak, çok büyük çabalarınızın karşılığında makam-mevki, kariyer sahibi olmaya, hayat standartlarını yükseltmeye işaret eder.

Rüyada iğde toplamak

Rüyada iğde topladığını görmek, terbiyeli ve görgülü bir kimse olduğunuza, asil bir kişiliğe sahip olduğunuza, alçak gönüllü ve seçici bir kişiliğesahip olduğunuza işaret eder.

Cabir Mağribî’ye göre; Rüyada ağaçtan iğde topladığını görmek, ahlak yoksunu ve kaba-saba birinden mal elde edeceğinize işaret eder.

Rüyada iğde ağacı budamak

Rüyada iğde ağacı budamak, önemli bir karar alma aşamasındasınız. Ailenizden fikir alabilir ve çevrenize danışabilirsiniz.

Rüyada iğde ağacı aşılamak

Rüyada iğde ağacı aşılamak ya da rüyada iğde ağacına meyve aşılamak, verdiğiniz sözleri tuttuğunuza işaret eder.

Rüyada iğde ağacına dilek dilemek

Rüyada iğde ağacına dilek dilemek, hayırlı bir işin gerçekleşeceğine, evlilik veya arkadaşlık teklifi alacağınıza işaret eder.

Rüyada iğde ağacı kesmek

Rüyada iğde ağacı kesmek, geçmişinizi unutup insanları hor gördüğünüze, kibirli davranışlar içinde olduğunuza, güven kaybına işaret eder.

Rüyada iğde kokusu hissetmek ya da rüyada iğde koklamak

Rüyada iğde kokusu hissetmek ya da rüyada iğde koklamak, her kararınızın sonucu beklediğiniz gibi olacak ve mutlu bir şekilde sonlanacak. İşleriniz yolunda gidecek ve engellere takılmayacaksınız.

Rüyada iğde almak

Rüyada iğde almak, bolluk ve berekete, kazanç elde etmeye, bol mahsule işaret eder.

Rüyada iğde satmak

Rüyada iğde satmak, kârın hesapta olmayan bir şekilde başkaları ile paylaşılacağına işaret eder.

Rüyada iğde yağı görmek

Rüyada iğde yağı görmek, mal-mülk edinmeye, mirastan pay almaya işaret eder.

Rüyada iğde sabunu görmek

Rüyada iğde sabunu görmek, ayrılık (iş, eş veya sevgiliden) olarak yorumlanır.

Rüyada iğde tatlısı görmek

Rüyada iğde tatlısı görmek, çevre veya mekan değiştirmeye, tayin edilmeye işaret eder.

Rüyada iğde tozu görmek

Rüyada iğde tozu görmek, uzun yolculuk habercisidir.